Parimatch Live Casino Преглед

Age Limit
Parimatch
Parimatch is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Parimatch

Една од најпопуларните сајтови за онлајн игри е Parimatch. Клиентите сега имаат пристап до една од најголемите секции за спортски книги и казино во светот. Иако оваа компанија е најпозната по спортското обложување, таа има и фантастична казино компонента.

Зошто да играте во Parimatch Live Casino?

И покрај тоа што овој оператор е најпознат меѓу спортистите (особено еСпортовите) коцкари, тој исто така им се допаѓа и на љубителите на казино. Ако барате безбедна средина каде што можете да ги играте најсовремените казино игри, казиното во живо на Parimatch е местото каде што треба да одите.

Престојот на секој играч на казино ќе биде запаметен поради одличниот дизајн, обемното портфолио на игри и бројните бонуси. Освен што казиното во живо нема демо опција, ова е еден од ретките оператори што нема многу недостатоци.

About

Во поголемиот дел од Источна Европа, Parimatch е коцкарски бегем. Сепак, нивното присуство на интернет им овозможи да растат уште повеќе. Тие започнаа како спортска книга, но денес имаат масивно казино и казино во живо. Parimatch се стреми да стане едношалтерски систем за сите типови на гејмери преку обезбедување на посеопфатен пакет за коцкање.

Казиното Parimatch е добро познат онлајн сервис за коцкање од неговиот почеток во 1994 година. Тоа е популарна алтернатива за онлајн коцкање и има добра репутација меѓу онлајн казина. Тој е во сопственост и управуван од Hollycorn NV, а е лиценциран во Курасао. Прочитајте ја нашата рецензија за казино Parimatch за да дознаете повеќе за тоа.

Games

Вкупно има приближно 150 игри во живо, вклучувајќи широк спектар на блек џек, покер, бакара, рулет и разновидни игри од светска класа. Во казиното во живо се достапни и нарачани игри во живо, автентични турнири и Drops-and-wins.

Пробајте ја вашата среќа во Parimatch Auto Roulette или истражете ја областа за бонус во живо пред да ја напуштите Parimatch Live Arena. Казиното во живо може да се пофали со уникатна колекција на промоции и стимулации за враќање на готовина кои вреди да се истражат.

Bonuses

Ќе можете да го барате бонусот за добредојде на Parimatch Live Casino откако ќе ја завршите регистрацијата. За да го добиете, мора да направите минимален депозит од 20 €.

Некои од промоциите, како што се бесплатните вртења, се попримамливи за слотови за играчи, но исто така има и некои навистина специјални промоции дизајнирани специјално за играчи во казино во живо. Главната е неделна поврат на готовина до 5% од вашите загуби во казино во живо. Добрата работа во врска со оваа зделка е што нема барања за обложување, така што враќањето на готовината е ваше за да го направите како што сакате.

Payments

Од ветеран на iGaming како Parimatch, не можете да очекувате ништо помалку од најдоброто. Методите на депозит и повлекување се разликуваат во зависност од локацијата на играчот и валутата што ја избрале.

Со одење во делот Касиерка, можете да ги видите сите достапни опции. Може да отидете таму со избирање „Депозит“ или „Моја сметка“. Мора да бидете најавени за да видите список со доверливи опции за плаќање што се широко користени во вашата земја. Тие може да го вклучуваат следново:

 • Е-паричници: 0-12 часа
 • Плаќања со картичка: 0-72 часа
 • Банкарски трансфери: 3-7 дена

Валути

Parimatch ги направи трансакциите едноставни за клиентите нудејќи голем број валути на страницата за казино. Меѓу достапните валути се:

 • Американски долар
 • евра
 • турска лира
 • Биткоин
 • Индиска рупија
 • руска рубља 
 • Украинска гривни

Можете исто така да ги менувате валутите што се користат на страницата доколку сакате.

Languages

За да им олесни на клиентите да ги користат сите карактеристики на казиното, тој поддржува голем број јазици. Играчите мора да можат да зборуваат на јазик што целосно го разбираат за да го користат казиното. Клиентите се повеќе склони да се вратат во казина со интерфејси кои се лесни за употреба. Казиното Parimatch поддржува:

 • свахили
 • Англиски 
 • германски
 • полски 
 • Шпански, меѓу многу други

Software

Казино игрите во живо се емитуваат од студиа во живо и копнени казина ширум светот, вклучувајќи го и казиното Портомасо во Сент Џулијан, Малта.

Следниве се некои од давателите на студиски игри во живо:

 • Автентични игри
 • Еволуција игри
 • NetEnt
 • XPG
 • UP Games и други

Support

Ако имате проблем, пишете е-пошта до support@parimatch.com да стапите во контакт со тимот за услуги на клиентите на Parimatch Casino. Ако мислите дека ќе биде поудобно, можете да ги контактирате преку Telegram или WhatsApp на +380953930268. Сепак, пред да контактирате со службата за корисници, проверете го делот ЧПП на веб-страницата, кој одговара на најчестите прашања.

Total score8.5
Добрите
+ Широк избор на спортско обложување
+ Резултати во живо и статистика во живо
+ Онлајн и живи казина

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Португалски
БонусиБонуси (4)
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Бразил
Виетнам
Индија
Индонезија
Канада
Кина
Малезија
Мексико
Пакистан
Танзанија
Тајланд
ИгриИгри (41)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
UFC
Австралиски фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Еспорт
Кошарка
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
РулетРумиСик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
AstroPay
BitcoinCredit CardsCryptoDebit CardEcoPayz
Ethereum
FastPay
LifeCell
Litecoin
MasterCardMuchBetter
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (29)
Amatic Industries
Belatra
Betsoft
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
CT Gaming
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fugaso
GameArt
Igrosoft
Leap Gaming
Microgaming
NetGame
OneTouch Games
Platipus Gaming
Playson
Quickspin
Red Rake Gaming
Reel Time Gaming
Ruby Play
SmartSoft Gaming
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
True Lab