Party Live Casino Преглед

Age Limit
Party
Party is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

PartyCasino им нуди на играчите широк спектар на казино игри на масна и лесна за употреба веб-страница. Омилените казино што ги нуди вклучуваат слот машини, видео покер, блек џек и многу повеќе. Обезбедува и мобилни апликации за оперативните системи Android и iOS, што им го олеснува на играчите да играат во движење.

Games

Има широк спектар на казино игри, од кои некои ќе им бидат познати на играчите кои користеле други онлајн казино сајтови во минатото. Голем дел од фокусот е на игрите со автомати, од кои има огромна разновидност, но има и многу други опции.

Withdrawals

Казиното овозможува повлекување на различни платежни системи. Корисниците можат или да депонираат пари во еден од многуте системи на е-Паричник што ги поддржува страницата или да изберат да ги вратат парите на кредитната или дебитната картичка со која сте играле на прво место.

Languages

Во моментов, казиното е достапно само на англиски јазик. Ако корисникот не зборува англиски и сака да ги игра игрите, може да биде возможно да се игра со помош на онлајн услуга за преведување како што е Google Translate. Сепак, нема да се преведат сите известувања во играта, така што ова можеби не е секогаш одлична опција.

Promotions & Offers

PartyCasino им нуди на новите играчи 50 бесплатни вртења на една од своите најпопуларни игри кога ќе се пријават и депонираат еквивалент од околу £ 10 за време на нивниот прв депозит додека користат промотивен код. Имајте на ум дека има барања за обложување на овој бонус, како што е вообичаено во многу казина.

Live Casino

PartyCasino нуди поддршка 24 часа на ден преку е-пошта и низа бесплатни телефонски броеви, кои работат во повеќето големи земји ширум светот. Исто така, постои широк спектар на ЧПП кои даваат одговори на некои од најчестите прашања што доаѓаат од корисниците на веб-страницата.

Software

Софтверот што го користи ова казино е многу одговорен и им олеснува на играчите да го користат на широк спектар на уреди. Ако играчите користат мобилен, тогаш имаат избор помеѓу играње во веб-прелистувачот на нивниот уред или преземање на апликацијата за казино што може да биде полесно.

Support

Повеќето од игрите на PartyCasino може да се играат во прелистувач за мобилен телефон. Сепак, веб-страницата нуди и апликации нарачани за платформите за мобилни телефони iOS и Android. Ова го прави полесно и побрзо да играте игри, да поставувате омилени и брзо да започнете да играте кога корисникот има само малку време.

Deposits

Достапни се широк спектар на начини на плаќање. Мобилните апликации поддржуваат услуги како што е Apple Pay, а исто така е можно да се депонираат и со повеќето главни кредитни и дебитни картички, како и со главните системи на е-Паричник. Достапните методи може да варираат помеѓу земјите, така што играчите треба да се консултираат во делот за помош со прашања.

Total score8.0
Добрите
+ Врвни дилери во живо

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Германски
Руски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Јапонски јен
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Данска
Канада
Литванија
Обединето Кралство
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
Bank Wire Transfer
Citadel Commerce
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Entropay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Solo
Switch
Trustly
Ukash
UseMyBank
Visa
Visa Electron
Western Union
СофтверСофтвер (8)