Pin-Up Casino - Affiliate Program

Age Limit
Pin-Up Casino
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Affiliate Program

Пин-ап е казино инкорпорирано на Кипар и има канцеларии во Русија и Украина. Производите на компанијата се промовираат преку Pin-up Partners, придружна програма и CPA мрежа, а во моментов има два проекти на располагање, Pin-Up.casino и Pin-Up.bet.

Пин-ап беше лансиран уште во 2016 година за рускиот пазар, а подоцна почна да се шири и во други региони. Играчите од сите земји можат да прават депозити во нивната валута и можат да уживаат во широк опсег од најпопуларните опции за плаќање.

Програмата нуди различни модели на плаќање, така што партнерите можат да го изберат оној што им се допаѓа. Во овој момент, достапни се следните модели CPA, RevShare, RS+ и Hybrid.

RevShare Model е оној што партнерите го избираат најмногу поради неговата практичност. Достапни се два модели RevShare, RevShare и RS+. Партнерите кои ќе го изберат моделот RevShare ќе добијат 40% од профитот од играчите што ги упатуваат.

Програмата користи статична формула за пресметување на приходот на своите партнери која вклучува:

 • 10% од процентот на одбитоци на платните системи.
 • 10% од процентот на одбитоци на давателите на игри.

Моделот RS+ се применува и за казино и за спортско обложување и ќе им донесе на партнерите 30% до 50% од добивката што ја остварува играчот. Негативното салдо не се префрла на следниот месец и стапките врз основа на бројот на активни играчи функционираат на следниот начин.

 • Партнерите ќе заработуваат 35% за помалку од 500 активни играчи месечно
 • Партнерите ќе заработуваат 40% за најмногу 500 активни играчи месечно
 • Партнерите ќе заработуваат 45% за најмногу 750 активни играчи месечно
 • Партнерите ќе заработуваат 50% за повеќе од 1000 активни играчи месечно

Почетната стапка е 45% во првиот месец.

Постојат различни стапки за спортската книшка и тие функционираат на следниов начин:

 • Партнерите ќе заработуваат 30% за помалку од 200 активни играчи месечно
 • Партнерите ќе заработуваат 35% за помалку од 500 активни играчи месечно
 • Партнерите ќе заработуваат 40% за најмногу 500 активни играчи месечно

Почетната стапка за првиот месец е 40%, а активни играчи се сметаат сите играчи кои ставиле барем еден облог или направиле барем едно вртење во текот на месецот.

Моделот CPA, од друга страна, нуди исплати за првиот депозит на играчот.

Pin-up Partners нуди и хибриден CPA и модел RevShare.

Филијалата статистика

Делот за статистика на придружната програма Pin-up Partners им овозможува на партнерите пристап до различни парчиња податоци. Покрај тоа, партнерите можат да побараат пристап до која било друга информација што не е во спротивност со законот.

Придружни алатки

Pin-up Partners нуди различни алатки за нивните партнери за да ја поедностават и рационализираат нивната работа во процесот.

Следење на промотивни кодови - подружниците можат да прикачат одреден промотивен код на играчот што го упатуваат за да ги следат нивните маркетинг напори. Уште повеќе, промотивните кодови можат да ја зголемат стапката на конверзија на партнерскиот маркетинг и целните страници. Тие исто така им дозволуваат на подружниците да креираат рекламна кампања без да користат врски.

Индивидуална промоција – партнерите можат да направат автоматизирана нарачка за индивидуална промоција преку нивните сметки.

Исплати

Партнерите ќе ги добиваат своите исплати еднаш месечно користејќи го следново начини за плаќање:

 • WMZ
 • Жичен трансфер
 • Трансфер на пари на Visa/MasterCard
 • QIWI
 • Yandex.Money
 • Skrill/Neteller

Следење на промотивни кодови

Сите исплати се направени во американски долари, но може да се конвертираат во која било друга валута. Играчите кои работат на RevShare можат да нарачуваат исплати секој ден, додека исплатите на RS+ се обработуваат секој месец. Минималниот износ што партнерите можат да го повлечат е ограничен на 15 долари.

Филијалата поддршка

Секој нов партнер, пред да биде прифатен, треба да помине низ кратко интервју. Таму тие треба да зборуваат за нивното партнерско искуство и изворите на сообраќај со кои работат, а потоа менаџерот ќе им достави пакет препораки.

Секој партнер ќе добие посветен менаџер кој е секогаш достапен за нив и може да контактира со нив преку Skype, Viber, WhatsApp, е-пошта и мобилен телефон.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (9)
Азербејџански
Англиски
Германски
Казахстански
Португалски
Руски
Турски
Украински
Шпански
БонусиБонуси (10)
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (14)
Азербејџански манати
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Бугарски лева
Евра
Индонезиски рупии
Казахстански тенгес
Колумбиски пезоси
Молдавски леу
Полски злоти
Руски рубли
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (17)
Азербејџан
Алжир
Аргентина
Боливија
Бразил
Бугарија
Индонезија
Казакстан
Колумбија
Мексико
Полска
Португалија
Русија
Турција
Узбекистан
Украина
Чиле
ИгриИгри (21)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
Bank transferBitcoinCredit CardsCryptoDebit CardEcoPayzMaestroMasterCard
Multibanco
Neteller
PayKasa
Payeer
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
SkrillVisa
WebMoney
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
Amatic Industries
BGAMING
Belatra
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
HabaneroIgrosoft
Iron Dog Studios
Microgaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Wazdan
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet