Преглед на игри со дилер во живо Pin-Up Casino - Withdrawals

Pin-Up CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус $5.300 + 250 бесплатни вртења
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Повлекувањето од сметка е веројатно повозбудливо од играњето игри. За да ги олесни работите, Pin-up Casino ја поедностави процедурата за повлекување за играчите да можат да ги рефлектираат нивните средства на нивните сметки што е можно поскоро. Повлекувањето е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до благајната и да го изберат делот Повлекување. Внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат и потврдете го трансферот.

Една многу важна работа што играчите треба да ја запомнат кога станува збор за повлекувања е дека тие треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за да направат депозит.

Овие се начини за плаќање што играчите можат да ги користат за повлекување на нивните средства:

  • Piastrix е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • Web Money WMZ е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • ecoPayz е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 УСД и максимален износ од 1400 УСД, без вклучени такси.
  • Perfect Money е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • Advcash е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • MuchBetter е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 УСД и максимална граница за повлекување од 1.400 УСД, без вклучени такси.
  • Виза Русија е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • Maestro Russia е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.