Pin-Up Casino Live Casino Преглед - Withdrawals

Age Limit
Pin-Up Casino
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Повлекувањето од сметка е веројатно повозбудливо од играњето игри. За да ги олесни работите, Pin-up Casino ја поедностави процедурата за повлекување за играчите да можат да ги рефлектираат нивните средства на нивните сметки што е можно поскоро. Повлекувањето е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до благајната и да го изберат делот Повлекување. Внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат и потврдете го трансферот.

Една многу важна работа што играчите треба да ја запомнат кога станува збор за повлекувања е дека тие треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеле за да направат депозит.

Овие се начини за плаќање што играчите можат да ги користат за повлекување на нивните средства:

  • Piastrix е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • Web Money WMZ е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • ecoPayz е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 УСД и максимален износ од 1400 УСД, без вклучени такси.
  • Perfect Money е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • Advcash е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • MuchBetter е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 УСД и максимална граница за повлекување од 1.400 УСД, без вклучени такси.
  • Виза Русија е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
  • Maestro Russia е начин на плаќање што овозможува минимално повлекување од 15 долари, без вклучени такси.
Total score8.7
Добрите
+ Повлекувања во рок од 24 часа
+ Разговор во живо 24/7
+ Мобилен пријателски дизајн
+ Широк спектар на врвни провајдери за игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (9)
Азербејџански
Англиски
Германски
Казахстански
Португалски
Руски
Турски
Украински
Шпански
БонусиБонуси (10)
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (14)
Азербејџански манати
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Бугарски лева
Евра
Индонезиски рупии
Казахстански тенгес
Колумбиски пезоси
Молдавски леу
Полски злоти
Руски рубли
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Азербејџан
Бразил
Индија
Казакстан
Перу
Русија
Турција
Узбекистан
Украина
Чиле
ИгриИгри (21)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
Bank transferBitcoinCredit CardsCryptoDebit CardEcoPayzMaestroMasterCard
Multibanco
Neteller
PayKasa
Payeer
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
SkrillVisa
WebMoney
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming
Amatic Industries
BGAMING
Belatra
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
HabaneroIgrosoft
Iron Dog Studios
Microgaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Wazdan
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet