Platinum Play Live Casino Преглед

Age Limit
Platinum Play
Platinum Play is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Платинум Плеј Казиното работи од 2004 година и им ветува на своите играчи „Платинумско искуство“. Тој е во сопственост на малтешката регистрирана компанија Digimedia Ltd. и е регулирана и лиценцирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Веб-страницата Platinum Play има многу елегантен и стилски изглед и ги нуди најдобрите игри.

Games

Со Platinum Play, клиентите имаат пристап до повеќе од 700 онлајн казино игри. Категориите вклучуваат слот игри, игри на маса, игри со прогресивен џекпот, казино игри во живо, видео покер и игри со гребење. Најновите игри се додаваат редовно, така што импресивниот репертоар на игри на Platinum Play е секогаш ажуриран.

Withdrawals

Клиентите можат брзо и лесно да ги подигнат своите добивки со користење на една од брзите и безбедни банкарски опции обезбедени од Platinum Play. Тие вклучуваат ecoPayz, Neteller, Skrill, Solo, Entropay, Maestro, Visa, Cheque, кредитни картички, дебитни картички и банкарски трансфер. Неделниот лимит за повлекување е 5000 УСД. Колку долго трае повлекувањето зависи од користениот метод.

Languages

Веб-страницата на Platinum Play Casino е достапна на австралиски, европски и канадски англиски, на француски, германски, шпански, норвешки, шведски, грчки и бразилски португалски. Ова ја отвора Platinum Play за светска публика. Како и кај сите онлајн казина, постои долга листа на ограничени земји, каде што Platinum Play не е достапна.

Promotions & Offers

Platinum play нуди дарежлив бонус за добредојде на новите клиенти, кој може да додаде до 800 долари. На секој од првите три депозити од најмалку 10 долари одеднаш, новорегистрираните играчи добиваат 100% бонус за натпревар. Бонусите се кредитираат на сметката на играчот автоматски откако ќе се уплатат соодветните депозити. Важат условите за бонус.

Live Casino

Поддршката за корисници во Platinum Play може да се контактира 24/7 на секој ден од годината преку функцијата за разговор во живо, преку бесплатни телефонски броеви или преку е-пошта. Лесната пристапност за корисничката поддршка сугерира дека помагањето на клиентите да најдат одговори на нивните прашања и да ги решат сите проблеми е од големо значење за Platinum Play.

Software

Сите казино игри на Platinum Play се обезбедени од Microgaming, кој е еден од лидерите во развојот на софтвер за игри. Тесната соработка со Microgaming му овозможува на Platinum Play да им обезбеди на играчите најнови и најдобри игри. Gaming by Microgaming се познати по нивната непречена интеграција и одличната графика, која може да биде дури и во 3D.

Support

Platinum Play е казино за преземање, кое им овозможува на клиентите да преземаат софтвер за казино на нивниот компјутер, овозможувајќи им да играат казино игри офлајн. Веб-страницата за казино Platinum Play е оптимизирана да работи на паметни телефони и таблети со iOS и Android. Клиентите со уреди на Apple исто така можат да ја преземат апликацијата за казино директно од iTunes.

Deposits

Пред да можат клиентите да почнат да играат во Platinum Play Casino, треба да направат депозит на нивната сметка. Platinum Play нуди голем број опции за онлајн банкарство, од кои сите користат напредни дигитални безбедносни мерки и нудат највисок степен на безбедност. Прифатени методи за депонирање се Visa Debit или Creditcard, Mastercard, Maestro, iDebit, Trustly, Skrill и Neteller.

Total score7.2
Добрите
+ Елегантна забава
+ Сертифициран за eCogra
+ Основен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Грчки
Норвешки
Португалски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Новозеландски долари
Норвешки круни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Бразил
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Чиле
ИгриИгри (8)
Бакара
Бинго
Блек Џек
Видео Покер
ПокерРулетСик Бо
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Credit CardsDebit Card
Interac
NetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
СофтверСофтвер (3)