Playtech

January 14, 2022

Evolution Partners Betway да го продолжи своето проширување во САД

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Не може да се негира дека Evolution и Betway се едни од најпопуларните компании во индустријата за iGaming. Затоа, кога овие две компании ќе постигнат договор, играчите во најдобрите казина во живо можат да очекуваат само подобро. Evolution неодамна објави дека го склучила договорот со Betway во сопственост на Super Group. 

Evolution Partners Betway да го продолжи своето проширување во САД

Значи, што се крие во ова ново партнерство?

Казино игри во живо на Evolution во Пенсилванија и Њу Џерси

По овој договор, вертикалите во живо на Evolution и првото лице ќе одат во живо во Пенсилванија и Њу Џерси преку Betway. Игрите ќе бидат достапни за играње на паметни телефони, десктоп компјутери и таблети во овие две држави на коцкање. 

Договорот вклучува и класици како Блек Џек, Рулет, Бакара и неколку варијанти на покер. Како што се очекуваше, играчите на Betway ќе ги играат и најновите иновации на Evolution како Cash or Crash, Lightning Roulette, Crazy Time и Gonzo's Quest Treasure Hunt.

Betway е популарен бренд на iGaming, конкретно во индустријата за спортско обложување. Како таков, договорот значи само дека милиони играчи на Betway ќе пристапат до титулите на Evolution во двете држави. Тоа е победа-победа!

Исто така, вреди да се напомене дека Betway влезе на растечкиот американски пазар iGaming преку договор за лиценцирање со DGC (Digital Gaming Corporation). Покрај тоа, Betway веќе има партнерство со NetEnt во сопственост на Evolution за да ги понуди своите слот наслови во Пенсилванија и Њу Џерси.

Воведувањето во САД продолжува да фаќа темпо

Според Џеф Милар, комерцијален директор на Северна Америка во Evolution, договорот е вистински доказ дека овој развивач на софтвер за казино во живо продолжува да се шири во САД. Службеникот објави дека Evolution и Betway веќе имаат силна работна врска на другите регулирани пазари. Тој продолжи дека Evolution е посветена да му помогне на Betway да постигне огромен успех во двете држави и многу повеќе во иднина. 

Од друга страна, Ентони Веркман, извршниот директор на Betway, исто така брзо се пофали за договорот. Тој рече дека најновиот договор ќе им овозможи на нивните играчи да уживаат во онлајн казино игрите од светска класа, напојувани од Evolution. Покрај тоа, Веркман покажа доверба дека нивните играчи во двете соодветни држави ќе уживаат играјќи во безбедна, сигурна, фер и одговорна средина. Сигурно нема сомнеж за тоа!

Пенсилванија и Њу Џерси се едни од најпопуларните држави во врска со коцкањето. Тие се познати по нивните безбедни и регулирани пазари, кои веќе се рај за најдобрите брендови во играта. Последниот договор само дополнително ќе го прошири изборот на играчи.

Други значајни зделки во САД за Evolution

Уште во септември, специјалистот за казино во живо го објави купувањето на DigiWheel. Ова е идејата зад првото патентирано тркало за игри со HD. По купувањето, уникатните технологии и иновации на DigiWheel сега припаѓаат на Evolution. Но, исто како Big Time Gaming, Ezugi, NetEnt и Red Tiger, DigiWheel ќе го задржи својот бренд идентитет под чадорот на Evolution.

Понатаму во јули, Evolution го објави лансирањето на своето американско студио во живо во Мичиген. Најсовременото студио е единаесетто за Evolution и трето во САД по оние во Њу Џерси и Пенсилванија. Таа беше лансирана откако одборот за контрола на игри во Мичиген го одобри развивачот на играта. 

Новото студио ќе пренесува забавни игри на маса во живо како Lightning Blackjack, Infinite Blackjack, стандарден Блек Џек, Baccarat, Roulette итн. Понатаму, емисиите за игри во живо како Cash или Crash сега се достапни за играчите од Мичиген. 

Исто така, вреди да се спомене дека во 2021 година има многу иновативни изданија од Evolution. Компанијата дебитираше со Live Fan Tan и Cash or Crash во последниве месеци, со наелектризираниот Lightning Blackjack само минатиот месец. Значи, генерално, тоа е прилично успешна година за Еволуција.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести