Pocket Play Казино Во Живо Преглед

Pocket PlayResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусДо 300 долари
Мобилно казино
2000+ игри
Брзи и сигурни плаќања
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Мобилно казино
2000+ игри
Брзи и сигурни плаќања
Pocket Play
До 300 долари
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNeteller
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Бонусите се најинтересната и најфасцинантна карактеристика е онлајн казина во живо за привлекување на коцкарите. За жал, Pocket Play Live Casino не нуди конкретни бонуси за казино во живо на своите играчи. Но, играчите можат да го искористат тоа возбудлив бонус за добредојде.

Бонус за добредојде:

100% До 100 €

+4
+2
Затвори
Games

Games

Казино во живо е дел од веб-страницата каде што може да се најавите и играјте игри во казино исто како и во физичка установа. Вообичаено, вистински дилер со луѓе комуницира со нивната карта додека играат на другата страна на камерата.

Околината, играта и амбиентот се одлични. Гејмерите може да играат повеќе од 120 казино игри во живо во Pocket Play казино кои се напојувани од Evolution Gaming. Ова се некои од омилените игри во живо:

 • Супер Сик Бо
 • Фаќач на соништа
 • Монопол ВО ЖИВО
 • Блек Џек во живо
 • Рулет во живо и многу други

Игрите со дилери во живо се емитуваат во HD на екранот, а настанот го водат исклучително компетентни дилери и најавувачи. Дополнително, многу од игрите во живо имаат дилери кои зборуваат други јазици, а има и неколку ВИП табели кои се достапни само за играчи со значителни трошоци.

Software

Поради соработката на казиното со водечки развивачи на софтвер, можно е да се играат различни наслови на возбудливи игри во Pocket Play Casino. Со помош на овие добавувачи се создава казино кое вреди да се провери.

Дополнително, овие програмери постојано произведуваат нови игри и ги прикачуваат во казиното, така што секогаш има нови опции за проба. Поддржани даватели на софтвер се:

 • Езуги
 • Еволуција
 • NetEnt

Се очекува тие да вклучат игри со дилери во живо од некои други производители на игри во индустријата за игри.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Pocket Play нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како EcoPayz, Visa, MasterCard, Credit Cards, Bank transfer , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Pocket Play е вашиот врвен избор.

Deposits

Во Pocket Play Casino, банкарството е безбедно и лесно. Играчите ќе имаат пристап до различни банкарски опции, вклучително и како:

Кога играте во Pocket Play, постојат и опции за биткоин и други криптовалути.

Повлекувањата треба да се решат во рок од 72 часа, во зависност од методот што играчите го избираат. За време на викендот, може да се изврши и повлекување од сметката.

Минималниот износ за повлекување е одреден на 25 €.

Withdrawals

Pocket Play им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

+1
+-1
Затвори

Languages

Достапноста на веб-страниците на повеќе јазици игра важна улога во успехот на казиното низ целиот свет. Играчите од различни региони со различна култура можат да пристапат до казиното во живо на нивниот јазик. Казиното во живо на Pocket Play нуди повеќејазична содржина на веб-локација. Во моментов, Pocket Play Live Casino ги поддржува следните јазици:

 • Англиски
 • француски
 • германски
 • фински
 • норвешки и други
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Pocket Play . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Pocket Play се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Pocket Play е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Единствено казино во живо управуван од овој бизнис за игри на среќа, Pocket Play, е основан во 2020 година и е во сопственост и управуван од Deep Dive Tech BV

Разновидноста во забавата е од суштинско значење за секоја локација за онлајн игри во живо. Човек може без напор да игра игри како блек џек во живо, рулет, видео покер и бакара во ова конкретно казино во живо.

Цртаната графика и едноставниот дизајн на ова казино се уште еден интригантен аспект. Поедноставно е да се најдат бројни копчиња, врски и игри што може да се кликнат на веб-локацијата поради сјајните бои што се користат во текстот и визуелните слики. Веб-страницата за игри на интернет Pocket Play Live Casino, која беше претставена во 2020 година, заслужува блиска проверка на неговите придобивки и недостатоци. Фактот дека Deep Dive Tech BV управува со веб-страницата за забава во казино е првиот показател за тоа што да се очекува од него, додека лиценците се друга тема за која корисниците треба да бидат свесни.

Секое онлајн казино мора да подлежи на темелна проценка. Владата на Курасао и додели на оваа веб-страница лиценца за коцкање. Важно е да се напомене дека страницата за казино има игри од врвни даватели на игри кога станува збор за изборот на казино игри во живо.

Зошто Плат во казино во живо

Управата за игри во Курасао му дава лиценца на казиното и го регулира неговото работење. Некои луѓе би можеле да тврдат дека Курасао не го регулира коцкањето во областа со доволно строгост, но сепак, Pocket Play ги задржува гејмерите ангажирани и се враќаат за повеќе.

Laviv Tech Limited се грижи дека сè е легално за сите трансакции што се спроведуваат на веб-страницата. Играчите може да се чувствуваат сигурни знаејќи дека информациите се безбедни при депонирање или повлекување бидејќи SSL шифрирањето се користи на секоја страница.

Брзи факти

Година на основање: 2020
Веб-страница: Pocket Play

Account

Регистрирањето за сметка со Pocket Play отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Pocket Play и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

За информации како да контактирате со Pocket Play Casino Услуги на клиентите, одете на страницата за помош на веб-страницата.

 • Е-пошта
 • Разговор во живо

Ако играчите треба да контактираат со нив, тие може да го сторат тоа со испраќање е-пошта до support@pocketplay.com или со користење на функцијата Разговор во живо со избирање од долниот десен агол на екранот со кликнување на синото копче Разговор. Англискиот и германскиот разговор во живо е достапен деноноќно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Pocket Play за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Pocket Play често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Pocket Play обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Pocket Play во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Pocket Play . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Pocket Play се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Најреномираните развивачи на игри произведоа највисока содржина за игри за Pocket Play Live Casino. Потребно е да се вклучат повеќе даватели на игри во игрите со дилери во живо.

Казиното погодно за криптовалути го олеснува финансирањето на активностите за игри, а тимот за грижа за клиенти е достапен да им помогне на играчите секогаш кога е потребно.

Казиното во живо дава непосреден пристап до најдобрата забава за игри, додека едноставниот и атрактивен дизајн обезбедува исклучителна употребливост. Дополнително, казиното дава приоритет на безбедноста и правичноста, така што играчите можат да се релаксираат знаејќи дека сè е во ред. Силно се препорачува!

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот