Pragmatic Play

September 17, 2022

Казино во живо Прагматично играње дебитира брз блек џек со странични облози

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Фановите на казино во живо Прагматична игра ќе ми биде драго да слушнеме дека операторот континуирано работи на подобрување на своето портфолио во живо. На 1 јуни, Pragmatic play го објави воведувањето на иновативниот Speed Blackjack, кој носи нови пресврти и можности за играње на оваа класична игра со карти. Играта содржи бројни странични облози и автоматски одлуки, давајќи им на играчите брзо искуство. 

Казино во живо Прагматично играње дебитира брз блек џек со странични облози

Премиум искуство во казино во живо

Па, зошто оваа игра се нарекува Speed Baccarat? Едноставно, крупието ги пробива картите што е можно побрзо. Всушност, развивачот вели дека оваа игра во живо казино ги намалува стандардните кругови на игра до 30%. Можете исто така да донесувате автоматски одлуки како трибини и удари. Овие две карактеристики значат дека играчите мора да бидат во чекор со брзото темпо на играта Прагматично Играјте казина во живо

Сепак, играта се игра на блек џек маса 3:2 за играчите со осум палуби со карти. Правилата на играта, исто така, пропишуваат дека дилерот треба да стои на меко/тврдо 17, а гејмерите може да се удвојат по поделбата. Сепак, не можете да делите асови или повторно да се разделите. 

Но, главната блескава точка на оваа игра Baccarat во живо се веројатно бројните странични облози. Како што се очекуваше, страничните облози се опционални. За почеток, играчите можат да го направат страничниот облог 21+3, каде што добиваат исплата ако првите две карти и картата на крупието создадат покер рака со 3 карти. Ова може да биде рамно, директно или 3 од еден вид. Работ на куќата е 3,70%. 

Друга споредна залог што вреди да се направи е Perfect Pairs. Овде, првите две карти што му се делат на играчот мора да бидат пар. Интересно, типот на формиран пар доаѓа со различни исплати. На пример, обоените и мешаните парови имаат исплати од 12:1 и 6:1, соодветно. Самиот Perfect Pair има исплата 25:1. Но, имајте предвид дека предноста на куќата за овој облог е стрмна на 4,10%. 

Донесување нови можности за игри

Според Јоси Барзели, главен директор за развој на бизнисот на Pragmatic Play, Speed Blackjack се усогласува со политиката на компанијата да им даде на играчите нови можности за игри. Тој рече дека агрегаторот на содржини во казино во живо е среќен да го прошири својот каталог со ова сосема ново лансирање. Конечно, Барзели истакна дека изведбата на нивната понуда на казино во живо е успешна и тие сакаат да профитираат од оваа луксузна средина. 

Важно е да се напомене дека Speed Blackjack е една од најновите Pragmatic Play игри што се емитуваат од новото Rubi Studio на компанијата. Во ова најсовремена и наменска студија се сместени повеќе обични и ВИП маси за блек џек. 

Две нови Live Baccarat варијанти

Во други поврзани вести, тоа беа неколку напорни месеци за Pragmatic Play. На 19 јули, оваа централа на казино во живо испорача две возбудливи игри со бакара во живо – Fortune 6 Baccarat и Super 8 Baccarat. Двете игри ја диверзифицираат вертикалната содржина на играта без нужно да ја убијат класичната природа на Baccarat. 

Со Fortune 6 Baccarat, играчите на казино во живо добиваат бројни уникатни странични облози кои се играат со или без главните облози на Baccarat. Играчите можат да ја предвидат страната, банкар или играч, најблиску до 9. Тие можат да се обложуваат и на страничниот облог на Fortune 6, каде што се чека исплатата на браникот ако првите три картички имаат 6.

Како и Fortune 6 Baccarat, варијантата Super 8 содржи специјализирани странични облози кои се опционални за играње. Играта содржи до седум странични облози кои обезбедуваат убава исплата ако првите две картички создадат природна 8. На пример, можете да добиете исплата 4:1 ако рацете на Банкар и Играч победат со природна. Можете исто така да предвидите дека кругот ќе заврши со природна 8 и да победите 6:1. 

Севкупно, овие сосема нови игри Pragmatic Play мора да се играат доколку сте страствен играч во живо на казино. И не заборавајте да играте најмногу сигурни казина во живо овде на LiveCasinoRank. Забавувајте се и освојте големи!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести