Pragmatic Play

October 26, 2020

Прагматично играње како спонзор на насловот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Прагматична игра, кој е еден од најдобрите добавувачи на содржини во индустријата за коцкање, ќе биде главен спонзор за надалеку познатите награди на оператори EGR 2020. Ова, се разбира, е повеќе од заслужено за овој бренд бидејќи тие секогаш работеле одлична работа.

Прагматично играње како спонзор на насловот

Овој настан ќе се случи виртуелно на 11 ноември оваа година и како и секогаш е најпопуларниот и најголем бренд во казино во живо, sportsboo k и партнерскиот сектор ќе учествуваат, бидејќи сакаат да однесат дома само една од над 20-те почесни награди што ќе бидат доделени таа вечер.

EGR е познат затоа што тие ги даваат најуспешните и исто така ангажирани настани и очигледно е дека овој нема да биде исклучок. Има агенда исполнета со интересни панели, па дури и Лена Јасир, потпретседателката на Прагматик Плеј ќе зборува.

Мислата на индустријата!

Роксана Назалу, која е шеф на маркетинг во Прагматик, изјави дека овој настан, EGR Operator Awards, е препознатлив настан кога станува збор за индустријата за игри и за нив е привилегија да бидат спонзори додека, во исто време, се способни да ги поддржат сопствените партнери на операторот.

Роксана, исто така, рече дека имајќи ја шансата претходно да го гледаме производството на идентични настани од EGR го прави брендот целосно уверен дека овој настан ќе биде полн со најдобри и интересни теми и дека сигурно Pragmatic Play ќе има удел во тоа. Ова ќе биде неверојатна можност за Pragmatic Play да претстави неколку од претстојните игри што ги развиле и што ги развиваат, како што се игрите во живо, кои дефинитивно ќе бидат успешни меѓу играчите и операторите.

Зошто е избрана Прагматична игра?

Pragmatic Play е еден од најдобрите и најголемите провајдери во светот. Тие беа избрани поради многу причини:

  • Поради нивните висококвалитетни игри, кои сите ги сакаат
  • Затоа што тие секогаш лансираат нови игри за своите играчи и, се разбира, за нивните клиенти што е дефинитивно огромна предност
  • Затоа што имаат широк спектар на игри на располагање, од слотови, до казино во живо и исто така до бинго и многу повеќе. Сите се достапни преку една единствена платформа
  • Бидејќи нивната содржина може да се репродуцира на повеќе уреди и нивните игри може да се видат на неколку достапни јазици и валути

Се разбира, ова не е нов развивач. Постои веќе некое време. Оние кои се во коцкарската индустрија сигурно го знаат името Pragmatic Play, бидејќи е еден од најпознатите брендови на овој свет. Ова е бренд од висока класа, со многу да понуди, особено за операторите и играчите.

Изберете го само најдоброто

Ако барате да се забавувате во онлајн казино, но немате поим кое казино, тогаш најдоброто што сигурно можете да го направите е да изберете едно што има игри од Pragmatic. Ова е, секако, најдобриот избор што можете да го направите. Не само затоа што нивните игри се целосно фер, туку и затоа што ќе имате нови игри секој месец.

Овој бренд дефинитивно освои многу играчи и вие ќе бидете еден од нив. Затоа, немојте да мислите дека овој бренд не е вреден за вашето време. Тие вредат многу повеќе. Тие се дефинитивно едни од најдобрите и затоа се едни од лидерите на пазарот за коцкање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести