Pragmatic Play

November 24, 2020

Pragmatic Play ја лансираше Книгата на кралствата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Прагматична игра е еден од најдобрите даватели на содржини во индустријата за коцкање и штотуку разви нов процеп која секој може да ја игра, наречена Книга на кралствата. Ова е партнерство со Reel Kingdom. Овој слот ќе ве однесе во мистериозен пустински град во потрага по загадочна Книга, тоа е симболот Scatter на овој слот.

Pragmatic Play ја лансираше Книгата на кралствата

Откријте повеќе за овој слот

Ако сте во можност да слетате три или повеќе од Книгата на Кралството на ролните, тогаш ќе ги активирате Бесплатните вртења. Ова покажува дека симболот избран по случаен избор станува симбол за проширување на ролните. Овие симболи што се прошируваат не мора да бидат на соседните ролни за да плаќаат за време на режимот „Бесплатни вртења“.

Книгата на кралствата има и карактеристика наречена „држи и победи“, бонус за монети, кој се активира кога 5 или повеќе монети ќе слетаат на ролните. Потоа на играчите им се даваат уште 3 вртења за да можат да најдат повеќе монети, при што бројот се ресетира со секоја пронајдена паричка.

При редовно вртење, постои можност да ги освоите џекпотовите за Мала, Голема или Мега додека тие се на профитабилниот бонус круг. Неверојатниот мега џекпот може да им донесе на играчите до x1000 нивниот облог, додека максималните множители се зголемуваат до x20,000.

Мислење од Лена Јасир

Потпретседателката на Pragmatic Play, Лена Јасир, рече дека Book of Kingdoms е уште еден фантастичен додаток на нивното портфолио, изградено во соработка со Reel Kingdom, кое продолжува да испорачува неверојатни игри за играчи од сите вкусови. Лена Јасир додаде дека тие ја ставиле целата своја креативна содржина пред нивните планови и дефинитивно е неверојатно да се види нивниот пристап со повеќе производи како добива пофалби и фанови ширум светот. Тие со нетрпение очекуваат Книгата на кралствата да биде уште еден фантастичен додаток на нивната понуда.

Зошто да изберете Прагматична игра

Прагматичната игра е еден од лидерите во индустријата за коцкање. Има неверојатна репутација, што е дефинитивно нормално бидејќи испорачува игри со висока класа за своите оператори. Освои многу играчи ширум светот и тоа е огромна предност. Ова е дефинитивно бренд кој долго време е на пазарот и навистина знае што прави.

Ако сакате да играте висококвалитетни игри со кои ќе се забавувате многу, тогаш можете да му верувате на Прагматик да ги испорача. Сигурно ќе бидете задоволни со сите игри што ги развива овој провајдер, така што нема потреба да се грижите. Изборот на Pragmatic Play е вистинскиот избор. И ќе ви биде мило да го направите тој избор.

Играјте ги најдобрите игри

Со помош на Pragmatic Play, можете да ги играте најневеројатните игри преку вашиот казино во живо. Од игри во живо на џекпо ts, овој провајдер развива многу игри што дефинитивно е огромна предност за играчите. Ќе можете да пробате разни видови игри ако ги има казиното во кое сте регистрирани. Ако не, тогаш секогаш можете да пробате демо.

Нешто што го прави Pragmatic Play е издавање помеѓу 4 до 5 игри месечно. Типот на играта ќе зависи од многу работи. Но, се разбира, можете да очекувате највисок квалитет како и секогаш. Овие игри се едноставно најдобри и можете многу да се забавувате играјќи ги.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести