Pronto Casino Live Casino Преглед

Age Limit
Pronto Casino
Pronto Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Pronto Casino

Pronto Casino е единствена и добро воспоставена казино платформа. Добро е познат по својот модел „Плати и играј“, каде играчите не треба да се регистрираат за да играат. Понатаму, казиното ги отвори сите врати за играчите да уживаат во игрите бесплатно. Како лиценцирано и регулирано казино, Pronto Casino гарантира дека податоците на играчите се безбедни и шифрирани. Има историја на брз депозит и повлекување преку Trustly. Пронто Казиното следи поинаков пат во бонусите: не се достапни бонуси за добредојде за новите играчи. Платформата е целосно опремена со одговорни алатки за игри, како што се Само-тестирање, Пауза на игри и Граници на игри за да им помогне на играчите да останат ослободени од зависноста од коцкање.

Па:

Ајде да отпакуваме што има да понуди Pronto Casino на ентузијастите во живо на казино.

Зошто да играте казино во живо во казиното Pronto?

Pronto Casino нуди импресивна колекција на игри со дилери во живо од врвни провајдери на софтвер на пазарот. Казиното лоби во живо опфаќа инстант дејства на сите достапни игри на маса со функција за разговор во живо на страна. Тимот за поддршка е многу одговорен и сигурен. Сè што треба да направите е да направите депозит користејќи Trustly за да го отклучите објектот за разговор во живо. Pronto Casino прифаќа врвна технологија која им овозможува на играчите да депонираат средства и да играат без сметка, благодарение на Trustly.

About

Pronto Casino е подружница во целосна сопственост на Premier Gaming Limited. Основана е во 2018 година и работеше под 2 лиценци за игри од властите за игри на среќа на Малта и Шведската коцкање. Тоа е повеќејазична платформа, но со ограничени опции за плаќање. Тој е дом на стотици игри во казино и наслови на дилери во живо. Сите игри користат сертифициран и ревидиран RNG систем за да се обезбеди правичност во играта.

Games

Pronto Casino е посветен на обезбедување на најизвонредното можно искуство во казино во живо. Играчите можат да очекуваат возбудливо искуство со игри. Казиното во живо нуди живи варијанти на рулет, блек џек, бакара и други специјални наслови на игри. Професионален дилер е домаќин на сите казино игри во живо кои се пренесуваат во реално време. Ајде да ги истражиме достапните игри во делот за казино во живо. 

Блек Џек во живо

Pronto Casino нуди неколку варијанти на блек џек, за разлика од некои нови казина. Во моментов, има 22 блек џек маси во живо достапни за сите играчи. Повеќето од овие наслови доаѓаат од студијата Evolution Live. Постојат неколку опции за обложување за сите играчи и специјални опции за обложување како странични облози и ВИП влогови. Некои од достапните табели за блек џек во живо вклучуваат:

 • Блек Џек Sky-Lounge
 • Европски Блек Џек
 • Блек Џек од прво лице 
 • Молња Блек Џек
 • Бесплатен залог Блек Џек

 

Бакара во живо

Live Baccarat нуди едноставна игра со лесно разбирливи правила. Можете да депонирате средства и да ги истражувате неколкуте достапни наслови на бакара во живо користејќи мал удел додека учите нови стратегии и комуницирате со други играчи. Постојат неколку достапни опции за обложување, затоа играчите имаат многу да истражат. Еве дел од насловите. 

 • Прво лице Златно богатство Baccarat
 • Контрола на стискање на бакарат во живо
 • Multibet Baccarat
 • Златен богатство Baccarat
 • Стиснете во живо Бакара

Рулет во живо

Рулетот во живо е уште една популарна категорија во делот за дилер во живо на Pronto Casino. Акцијата во живо ќе понуди возбудливо искуство, исто како посета на казино од тули и малтер. Играчите уживаат во интеракција со стручни крупиери, странични облози и ВИП ограничувања. Некои од насловите се како што следува:

 • Европски рулет
 • Лото рулет
 • Голем рулет
 • Прво лице Молња Рулет
 • Рулет за ноќен клуб

Покер во живо

Пронто Казиното не е ограничено на маси за блек џек, рулет и бакара; исто така нуди ограничен избор на наслови за видео покер. Тие се пренесуваат во живо од студиата во живо на Spearhead, NetEnt и Evolution. Единствените достапни покер игри во живо достапни во казиното Pronto вклучуваат:

 • Казино Холдем покер
 • Џек или подобар покер
 • Крајниот Texas Hold'em
 • Карибите Студ покер

Bonuses

Pronto Casino е софистицирано казино со сосема различни понуди во бонуси. Не очекувате да ги видите редовните бонуси за добредојде, депозит или без депозит овде. Наместо тоа, играчите уживаат во дарот на анонимност преполн со неколку редовни промотивни понуди. На пример, во времето на пишувањето, Пронто Казино понуди промоции за Новогодишната награда и Весел Јулетид.

Payments

Депозитите и повлекувањата се дозволени само преку системот за онлајн плаќање и инстант плаќање Trustly. Шведскиот финансиски надзорен орган го регулира и надгледува работењето на Trustly. Исто така, поседува лиценца за европски давател на платежни услуги (PSP), во согласност со Европската директива за платежни услуги. Минималниот износ на депозит е 10 ЕУР или 100 SEK. Повлекувањата траат неколку минути за да ја одразат вашата сметка.

Валути

Досега, Pronto Casino прифаќа само две валути: шведски круни (SEK) и евра (ЕУР). Еврото е официјална валута во Европската унија и втора по големина резервна валута во светот. Тоа е нашироко познато; затоа на повеќето играчи ќе им биде удобно со тоа. Од друга страна, SEK е стабилна и официјална валута во Шведска, каде што казиното Pronto има добар пазарен удел.

Languages

Игрите во живо се нудат на англиски јазик во повеќето онлајн казина. Платформата Pronto Casino е достапна на повеќе јазици. Играчите треба да се префрлаат помеѓу јазиците што ги разбираат. Овие јазици вклучуваат: 

 • Англиски
 • шведски
 • фински
 • германски

Software

Казиното Pronto успеа да изгради сеопфатно лоби за игри со дилери во живо кое им служи на сите типови на играчи преку поддршка од реномирани развивачи на софтвер. Сите игри се пренесуваат во живо од различни студиа за игри на вашиот компјутер или паметен телефон. Целата акција е достапна со висок квалитет и висока дефиниција; оттука создава чувство на вистинско казино исто како во Монте Карло или Лас Вегас. Игрите се целосно оптимизирани за повеќе уреди; така, истото дејство кај сите уреди. Некои од студиата за игри од каде што се пренесуваат сите дејства вклучуваат:

 • Нето Ент 
 • Студио за врв на копје
 • Еволуција во живо
 • Автентични игри
 • Брзо играње

Support

Тимот на Pronto Casino состави кратка, но информативна листа со ЧПП која опфаќа отворање сметка, плаќања, безбедност и потенцијални технички проблеми. Ако не најдете одговори на она што го барате во делот ЧПП, можете да го контактирате тимот за поддршка преку објект за разговор во живо или е-пошта (support@prontocasino.com). Играчите можат слободно да ги ангажираат користејќи кој било од наведените јазици. 

Зошто вреди да се игра Казиното во живо на Pronto Casino?

Пронто Казино е добро воспоставено казино со силна лиценца од Органот за игри на среќа на Малта (MGA) и Шведската управа за коцкање (SGA). Моделот на игри на Pronto Casino е многу уникатен. Најсовремената технологија им овозможува на играчите да депонираат средства, да играат и да уплаќаат без да се регистрираат. Сите трансакции се поддржани од само еден начин на плаќање, Trustly. Сите трансакции се регулирани од Европскиот давател на платежни услуги (PSP) и шведскиот финансиски надзорен орган. Сите операции во Pronto Casino се легални бидејќи поседува лиценци за коцкање од 2 реномирани органи за игри. 

Еве го уловот:

Делот за дилери во живо во Pronto Casino е преполн со добро избрани игри од водечките провајдери на софтвер на пазарот. Играчите можат да истражуваат живи варијанти на Baccarat, видео покер, блек џек и рулет, меѓу другите.

Total score9.0
Добрите
+ Доверлив бренд
+ Не е потребно пријавување
+ Инстант повлекувања
+ Сопствено студио за игри во живо со Evolution

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Шведска
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
Crypto
Trustly
СофтверСофтвер (25)
Authentic Gaming
Big Time Gaming
Booming Games
Evolution Gaming
Fantasma Games
Gamomat
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Max Win Gaming
NetEnt
Nolimit City
Plank Gaming
Play'n GOPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SYNOT Game
Slingo
Spearhead
Sthlm Gaming
Yggdrasil Gaming