Raptor

Age Limit
Raptor
Raptor is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Raptor

Raptor е ново крипто-казино основано во 2021 година. Основано е од месојадна птица од средна до голема, која се храни со месо. Доаѓа со лого што е дизајнирано да личи на птицата раптор. Казиното Раптор се означи како свет на мистерија и интриги изграден за храбрите, бестрашните и истражувачите.

Raptor Casino располага со одличен избор на казино игри курирани од врвни провајдери на игри. На повеќето игри им е дадена елегантна промена за да се спојат вековната традиција со модерни анимации и разиграни пресврти. Веб-страницата на Raptor Casino е совршено оптимизирана со модерен дизајн со лесни опции за навигација. Почетната страница ги прикажува повеќето игри и основните карактеристики и информации. Овој преглед ќе ги нагласи клучните карактеристики достапни во делот за казино во живо на Raptor.

Зошто да играте во казиното Raptor

Иако Raptor Casino не е во индустријата со години, тој целосно ги разбира потребите на играчите. Тој се стреми да понуди врвно искуство со игри преку импресивна колекција на игри со дилери во живо од некои познати провајдери на софтвер. Овие игри се хостирани од дилери од реален живот и се играат во реално време. Raptor Casino е оптимизирано да ги игра сите игри со дилер во живо на различни уреди.

Процесот на пријавување е едноставен и безбеден. Играчите можат да почнат да ги играат своите омилени казино игри во живо откако нивниот идентитет ќе биде потврден според правилата на KYC. Raptor Casino поддржува бројни начини на плаќање, а сите услуги се достапни на четири јазици.

About

Raptor Casino е крипто казино основано во 2021 година. Целосно е во сопственост и управувано од Tekzia BV, членка на BlowFish Marketing, која ги поседува казината Amok, Refuel и MountGold. Raptor Casino нуди широка колекција на казино игри и маси со дилери во живо. Тој е лиценциран и регулиран според законите на Владата на Курасао.

Games

Raptor Casino се гордее со мистерија и интригантно казино лоби во живо. Во него има импресивна колекција на живи варијанти на блек џек, рулет, покер, бакара, играчки шоуа и други. Секој игра во живо категоријата има уникатна игра и исплати. Играчите можат да споделат возбудливо искуство со крупиите од реалниот живот и другите играчи. Во казиното Raptor моментално се сместени 176 игри со дилери во живо. 

Блек Џек во живо

Блек Џек е популарна игра на маса која е на пазарот со години. Популарно е познат како Блек Џек 21; тој нуди одлично искуство со игри што им овозможува на играчите да ги истражат своите вештини и среќа. Високите ролери и обичните играчи имаат нешто во продавница. Најдобрите избори вклучуваат: 

 • Блек Џек апартман 21
 • Молња Блек Џек
 • Моќ Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • Блек Џек Азур

Рулет во живо

Рулет во живо ги носи сите активности на маса за рулет во казината во Макао директно на вашиот десктоп или мобилен телефон. Има едноставна игра која не бара стратегија за да добие значителни исплати. Само обложувајте се каде ќе се смести топката откако дилерот ќе го заврти тркалото. Достапните варијанти вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Рулет со двојна топка
 • Авто рулет Ла Partage
 • Брзински рулет
 • Потопно

Видео покер

Казиното Raptor нуди жива варијанта на покер со извлекување со пет карти. Нуди некои од највисоките коефициенти меѓу игрите во казино во живо и различните опции за обложување. Можете да истражувате различни достапни варијанти и да изберете една што го фаворизира салдото на вашата сметка. Популарни игри покер во живо вклучуваат:

 • Карибите Студ покер
 • Покер со три карти
 • Крајниот тексашки холдем
 • Тексас холдем бонус
 • Страна залог Сити

Други игри во живо

Освен блек џек, рулет и покер, казиното Раптор нуди и други казино игри во живо, како што се бакара, тигар на змеј, сик бо и емисии на игри. Некои од овие игри не се популарни, но нудат возбудлива игра. Тие вклучуваат: 

 • Супер Сик Бо
 • Мега Сик Бо
 • Брзина Baccarat Без Comm
 • Слатка Bonanza Candyland
 • Пари или несреќа

Bonuses

Raptor Казино нуди возбудливи бонуси и промоции со нула барања за обложување. Сите достапни понуди можете да ги најдете на страницата „Промоции“. За жал, во моментов, нема бонуси за казино во живо во казиното Raptor. Освен тоа, игрите на казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси.

Languages

Raptor Casino е повеќејазична платформа која им служи на играчи со седиште во различни земји. За да ги фаворизира сите играчи, ги поддржува јазиците што вообичаено се зборуваат меѓу неговите играчи со опција за меѓународна публика. Може да се префрлате помеѓу достапните јазици во делот за подножјето на веб-локацијата. Поддржани јазици вклучуваат:

 • француски
 • Англиски
 • германски
 • норвешки

Countries

Raptor Casino поддржува две валути во моментот. Прифаќа само трансакции завршени во евра и норвешки круни. Еврото е примарна валута која широко се користи во европскиот регион. Забелешка: Играчите во Норвешка можат да играат во казиното Раптор користејќи норвешка круна. Новите валути ќе се ажурираат во делот Валута под Таксономии штом ќе бидат достапни.

Live Casino

Raptor Casino се гордее со солидна репутација изградена на супериорна поддршка на клиентите и интригантна атмосфера за игри. Во него има одлична колекција на казино игри во живо, напојувани од Pragmatic Play и Evolution Gaming, две реномирани играчки студија со врвни казино игри на пазарот. Играчите се слободни да играјте на која било маса со дилер во живо без ограничување. 

Сите операции се лиценциран и регулиран од Комисијата за игри на Курасао, реномирана агенција за игри. Raptor казиното е обезбедено со најновата SSL енкрипција е PCI жалба. Поддржува повеќе начини на плаќање со високи лимити за повлекување. Тимот за поддршка на клиентите е сигурен и достапен 24/7 преку разговор во живо, е-пошта или телефон. 

Секогаш коцкајте одговорно.

Software

Казиното Raptor не може да се брендира како дестинација за игри од соништата без да работи со него реномирани провајдери на софтвер. Во моментов, не нуди игри со дилери во куќата во живо; оттука сите достапни игри се напојувани од независни даватели на игри. Во казиното лоби во живо на Raptor се достапни само игри со дилери во живо напојувани со Pragmatic Play и Evolution Gaming. 

Сите игри се емитуваат од овие студиа за игри во реално време и се хостирани од вистински крупиери. Играчите можат да комуницираат со крупиите и другите играчи користејќи ја страничната карактеристика. Преносите доаѓаат со висок квалитет за да создадат удобна атмосфера за игри за сите играчи. Студијата за игри се опремени со модерна опрема за снимање на целото дејство.

Support

Казиното Раптор е изградено како клуб базиран на играчи кој дава приоритет на нивните потреби. За да го овозможи ова, користи супериорна поддршка за корисници достапна 24/7. Играчите можат да стигнат до тимот за поддршка преку разговор во живо, е-пошта (support@raptorcasino.com), или телефонски повик. Raptor Casino ги нуди своите услуги за поддршка на сите четири јазици.

Deposits

Казиното Раптор нуди повеќекратни банкарски опции, вклучувајќи инстант банкарство, плаќања со картички, е-паричници и криптовалути. Овие опции ќе ви бидат достапни во зависност од вашата земја на живеење. Минималниот депозит е 10 евра, а максималниот дневен лимит за повлекување е поставен на 10.000 евра. Некои од достапните начини на плаќање вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Скрил
 • Многу подобро
 • Нетлер
 • Брз трансфер
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (4)
Австро-германски
Англиски
Германски
Норвешки
БонусиБонуси (6)
Без обложувачки бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Депозит бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (4)
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Австрија
Германија
Норвешка
Швајцарија
ИгриИгри (41)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
СофтверСофтвер (269)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
4ThePlayer
7mojos888 Gaming
AE Casino
AG software
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Aiwin Games
All41 Studios
AllWaySpin
Allbet Gaming
Amatic Industries
Amaya (Chartwell)
Apex Gaming
Apollo Games
AristocratAsia Gaming
Asia Live Tech
Aspect Gaming
Asylum Labs
Atmosfera
August Gaming
Authentic Gaming
BB Games
BF Games
BGAMING
BTGBally
Bally Wulff
Barcrest Games
Belatra
Betconstruct
Betdigital
Betgames
Betixon
Betradar
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Black Pudding Games
Bluberi
Blueprint Gaming
Boomerang
Booming Games
Booongo GamingBulletproof Games
Bwin.Party
CQ9 Gaming
CT Gaming
Caleta
Casino Technology
Cassava
Cayetano Gaming
Chance Interactive
Charismatic Games
Concept Gaming
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Creative Alchemy
Cryptologic (WagerLogic)
D-Tech
DLV Games
Dragonfish (Random Logic)
Dragoon Soft
DreamGaming
DreamTech
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)Electracade
Elk Studios
Endorphina
Esball Online Casino
Espresso Games
Euro Games TechnologyEvolution Gaming
Evoplay Entertainment
Extreme Live Gaming
Eye Motion
Ezugi
Fantasma Games
Fazi Interactive
Felix Gaming
Felt Gaming
Fils Game
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Fugaso
Future Gaming Solutions
GS
GTS
Gamatron
GameArt
GameBurger Studios
GameScale
GameX Studio
Gamefish
Gameplay Interactive
Games Labs
Games Warehouse
GamesOS/CTXM
Gamevy
Gaming1
Gamomat
Gamshy
Ganapati
Genesis Gaming
Genii
Gold Coin Studios
Golden Hero
Golden Rock Studios
Grand Vision Gaming (GVG)
GreenTubeHabanero
Hacksaw Gaming
Half Pixel Studio
High 5 Games
IGT (WagerWorks)
Igaming2go
IgrosoftInbet Games
Inspired
Iron Dog Studios
JDB168
Jadestone
Join Games
Jumbo Games
Just For The Win
Kalamba Games
Kiron
Kiron Interactive
Leander Games
Leap Gaming
Lightning Box
Live 5 Gaming
Lost World Games
LuckyStreak
Magic Dreams
MahiGaming
Mascot Gaming
Max Win Gaming
MetaGU
Microgaming
Mr. Slotty
Multicommerce Game Studio
Multislot
Mutuel Play
Nazionale Elettronica
Neon Valley Studios
NetEnt
NetGame
Netoplay
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Novomatic
Nucleus Gaming
Nyx Interactive
OMI Gaming
Octavian Gaming
Odobo
Old Skool Studios
OneTouch Games
Opus Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
PartyGaming
Patagonia Entertainment
PearFiction
Plank Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlayPearls
PlayStar
Playlogic Entertainment
PlaysonPlaytech
Pocket Games Soft (PG Soft)
Portomaso GamingPragmatic Play
Probability
Pulse 8 Studio
Push GamingQuickfire
Quickspin
RTG
Rabcat
Random LogicReal Time GamingRealistic Games
Red 7 Gaming
Red Rake Gaming
Reel Time Gaming
ReelPlay
Reflex Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Rival
Ruby Play
SA GamingSABA SportsSG Gaming
SUNFOX Games
SYNOT Game
Scientific Games
Seven Deuce Gaming
Sexy Baccarat
Shuffle Master
Side City Studios
Sigma Games
SimplePlay
SkillOnNet
Skillzzgaming
Slingo
Slot Factory
SmartSoft Gaming
Snowborn Games
SoftSwiss
Spadegaming
Spearhead
Spieldev
Spigo
Spike Games
Spin Play Games
Spinmatic
Spinomenal
Splitrock
Stakelogic
Sthlm Gaming
Storm Gaming
Stormcraft Studios
SuperlottoTV
Swintt
TVBET
TVBET
Tai Shan
ThunderkickThunderspin
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
TopTrend
Topgame
Touchstone Games
Triple Cherry
Triple Edge Studios
Triple Profits Games (TPG)
True Lab
VIVO Gaming
Vela Gaming
Virtual Tech
Visionary iGamingWGS Technology (Vegas Technology)
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
We Are Casino
White Hat Gaming
Wild Streak Gaming
World Match
X Play
XPGXPro Gaming
Xplosive
Yggdrasil GamingZEUS PLAY
ZITRO Games
iSoftBet