Red Stag Live Casino Преглед

Age Limit
Red Stag
Red Stag is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Казиното Red Stag за прв пат е основано во 2015 година од Deckmedia NV Casinos. Откако беше лансиран, порасна во популарност и се покажа како висококвалитетен провајдер за низа различни казино игри на интернет. Постојат неколку различни начини за играње во Red Stag Mobile Casino.

Games

Има многу игри на Red Stag казиното што сигурно ќе ги остави клиентите разгалени за избор. Сите игри што ќе ги најдете во редовно казино се на страницата, вклучувајќи блек џек, рулет и кено. Исто така, има огромна разновидност на популарни слотови, вклучувајќи Double Gold, Pay Day и Crazy Cherry.

Withdrawals

Има помалку начини за повлекување отколку депозити, но сепак има многу од кои играчите можат да изберат. Исплатата може да се направи со чек, Neteller, банкарски трансфер, Skrill и Bitcoin. За повеќето методи за повлекување ќе бидат потребни само неколку дена за да стигнат до банкарските сметки на играчите, но за проверките ќе бидат потребни до три недели.

Languages

Иако луѓето од различни земји ширум светот се повеќе од добредојдени да играат во казиното Red Stag, единствениот јазик што моментално се поддржува е англискиот. Сепак, игрите се прилично самообјаснети и секој што има искуство со казино игри треба да може лесно да ја користи веб-страницата.

Promotions & Offers

На веб-локацијата се нудат неколку промоции, на кои може да се види како играчите го зголемуваат својот фонд пред да почнат да играат. Бонусот за добредојде дава можност за подарок од 2500 долари, во зависност од депозитите на играчот, а исто така и до 500 бесплатни вртења. Постојат различни други промоции, вклучувајќи бонус од 100% на депозитите во сабота.

Live Casino

Постојат неколку различни типови на казина за да можат клиентите да играат во стилот што најмногу им одговара. Софтверот може да се преземе и користи; исто така е можно да се игра веднаш во прелистувачот, што е многу погодно, а играњето преку мобилни телефони е исто така стандарден метод кај клиентите на Red Stag во моментов.

Software

Софтверот што Red Stag Mobile Casino моментално го користи за креирање и производство на своите игри е WGS Technology (Vegas Technology). Ова е навистина висококвалитетен бренд на софтвер, кој им овозможува на корисниците да искусат одлична графика и супер брзо вчитување на сите игри на веб-локацијата, без разлика на кој уред се играат.

Support

Постојат различни опции за поддршка каде играчите можат да стапат во контакт со професионалниот тим на персоналот во казиното. Има телефонски број за повикување, адреса на е-пошта, а разговорот во живо е исто така достапен 24/7, што е корисно за сите поплаки или прашања што ги имаат играчите.

Deposits

Опциите за депозит достапни на ова казино се American Express, Neteller, MasterCard, Visa, Paysafe Card, Quick Cash, Skrill и Bitcoin. Опсегот на методи го прави навистина погодно за клиентите и сите депозити треба веднаш да се кредитираат во паричникот на казино на играчот за да биде подготвен за играње.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (6)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (3)
Норвешка
Полска
Финска
ИгриИгри (6)
Блек Џек
Видео Покер
КеноРулетСик Бо
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
American ExpressBitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit Card
Direct Money
EcoPayz
Eezie Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Prepaid Cards
Quick Cash
SkrillVisa
СофтверСофтвер (1)