Rocketpot Live Casino Преглед - About

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

About

Rocketpot е а Биткоин казино што има најголем избор на игри во казино во живо. Користењето на криптовалутите како платен систем им овозможува на играчите да ја задржат приватноста на нивните информации и активности. На овој начин, играчите можат да уживаат во нивните омилени казино игри во живо без да се грижите за нивната безбедност. 

  • Rocketpot има широка колекција на казино игри и игри со дилери во живо. Казиното во живо може да се пофали со преку 3.000 наслови на видео слотови и преку 300 игри на маса, вклучително и наслови на казино во живо. 
  • Лобито за игри е поддржано од највисоки провајдери на софтвер на пазарот. Играчите можат да вршат трансакции и да играат користејќи или валута FIAT или криптовалути како на пр БТК, ЕТХ, и потполковник
  • Постепено го зголемува бројот на алтернативи за криптовалути на страницата за да прими повеќе крипто-коцкари.

Сè што треба да направат играчите е е-пошта за да се регистрираат и крипто-паричник за депонирање и уживање во забавната платформа на Rocketpot Casino.

Во Rocketpot Casino, играчите ќе добијат пристап до голем избор на игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер, вклучувајќи ги OneTouch, Blueprint Gaming, Betsoft, Pragmatic Play, Habanero, Yggdrasil и Evolution Gaming, само за да наведеме неколку.

Нивната страница постојано се шири и тие додаваат повеќе криптописи секој ден. Уште повеќе, тие исто така го зголемуваат бројот на Bitcoin слотови и игри на маса во живо и секогаш бараат нови сојузи со давателите на iGaming.

Сопственик и извршен директор

Rocketpot Casino е во сопственост на Danneskjold Ventures BV, која е сопственичка група на веб-базирани казина.

Број на лиценца

Rocketpot Casino работи под лиценца бр. 8048/JAZ издадена на Antillephone, Овластен и регулиран од Владата на Курасао.

Каде е базирано Rocketpot Casino?

Rocketpot Casino има седиште на следната адреса:

Франше Блумвег 4, Вилемштад, Курасао.

Зошто да играте казино во живо на Rocketpot?

Rocketpot Casino е иновативно крипто-казино кое нуди дарежливи бонуси и редовни промоции. Играчите можат да ги користат овие понуди за експоненцијално да го зголемат својот субсидирам. Освен тоа, Rocketpot Casino содржи добар избор на игри со дилери во живо кои нудат возбудливо искуство како во вистинско казино. И на крај, играчите можат да уживаат докажливо фер игри кои се поврзани со платформи за крипто-коцкање.

Total score7.6
Добрите
+ Биткоин бонус за регистрација
+ Над 2600+ игри
+ Крипто спортска книга

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Германски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (200)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Монсерат
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Словенија
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Холандија
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
СофтверСофтвер (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming