Rocketpot Live Casino Преглед - Account

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Account

Креирањето сметка во Rocketpot Casino е многу едноставна процедура. Играчите ќе треба да потрошат само неколку минути за да се регистрираат за сметка и штом ќе ја имаат, можат да пробаат една од многуте игри со дилер во живо што ги нуди казиното. Сè што треба да направат играчите е да кликнат на копчето Приклучи се сега и да ги пополнат потребните информации. Играчите треба да ги внесат точните детали бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедура за верификација.

Има многу онлајн казина достапни во денешно време, така што на играчите може да им биде малку застрашувачко да го изберат вистинското казино. Ги уверуваме играчите дека Rocketpot Casino има сè што играчот може да бара во казино. Имаат изобилство од казино игри и нивниот дел за казино во живо ќе ги остави без зборови дури и најпребирливите играчи. Како и да е, играчите имаат можност да го изберат казиното што го сакаат, а еве некои од работите што би можеле да ги разгледаат.

  • Бонуси - Казината обично нудат различни бонуси за да привлечат нови играчи. Казиното Rocketpot ја заврши својата домашна задача во овој оддел, мора да признаеме. Тие нудат одличен бонус за добредојде што ќе им овозможи на играчите да имаат почеток, а подоцна, тие можат да бараат различни бонуси за повторно вчитување. Некои од промоциите во казиното се достапни и за игрите со дилер во живо, па затоа ги советуваме играчите одвреме-навреме да ја проверуваат страницата Промоции за да не пропуштат ништо.
  • Разновидност на игри – Rocketpot Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да им ги донесат најпопуларните игри на своите играчи. Казиното постојано додава нови игри во делот „Дилер во живо“ бидејќи игрите во казино во живо стануваат сè попопуларни во последно време.
  • Безбедност - Играчите сакаат да се чувствуваат безбедно во секое време додека играат во онлајн казино. Од таа причина, Rocketpot Casino ја искористи најновата технологија за шифрирање за да ги заштити финансиските и личните податоци на играчите.
  • Поддршка за корисници – Голема е веројатноста дека работите ќе тргнат наопаку кога играте онлајн и добро е да знаете дека помошта е при рака. Rocketpot Casino нуди функција за разговор во живо која е секогаш достапна за нивните играчи, а исто така играчите можат да испратат е-пошта доколку проблемот не е итна работа.
  • Бесплатни игри – Речиси сите игри во Rocketpot Casino се достапни во демо-режим. Ова значи дека казиното ќе им додели на играчите виртуелни пари што ќе можат да ги искористат за да испробаат некои игри. Ова е одлична можност да ги научите и вежбате правилата на играта или само да видите што има да понуди играта во однос на карактеристиките и бонусите. Единствените игри кои не се достапни во демо-режим се игрите во казино во живо. Играчите ќе мора да депонираат ако сакаат да играат игри со дилер во живо.

Како да се регистрирате за сметка

Пријавувањето за сметка е многу едноставна процедура каде играчите треба да внесат некои лични податоци. Првиот чекор бара основни детали за регистрација како име, поштенски број или адреса, датум на раѓање и претпочитан начин на депозит. Од играчите потоа ќе биде побарано да создадат единствено корисничко име и лозинка што ќе треба да ги користат секогаш кога ќе сакаат да се регистрираат за сметка. За да можат да ја користат сметката, играчите ќе треба да ја потврдат својата е-адреса со кликнување на врската во е-пошта што казиното ќе му ја испрати на играчот.

Процедура за верификација

Rocketpot Casino користи систем за идентификација на играчи за да обезбеди максимална безбедност и доверливост на податоците на страницата. Ова им овозможува на играчите безбедно да играат за вистински пари без да се грижат за ништо.

Онлајн казина го користат таканаречениот систем KYC, Know Your Client, кој е збир на операции кои имаат за цел да го потврдат идентитетот на играчот. Ова им помага на казината да се борат против перењето пари и да го одредат идентитетот на сопственикот на сметката и да спречат кражба на податоци.

Играчите можат да бидат сигурни дека можат безбедно да ги играат своите омилени игри во казино во живо секогаш кога сакаат. Постапката за верификација има уште една многу важна задача да ги идентификува сметките создадени од малолетни корисници.

За да се потврди сметката, играчите ќе треба да испратат копии од правни документи.

  • Играчите ќе треба да го потврдат својот идентитет со испраќање копија од нивниот пасош, лична карта или возачка дозвола.
  • Играчите ќе мора да ја потврдат својата адреса со испраќање копии од сметките за комунални услуги.
  • Играчите ќе треба да го потврдат начинот на плаќање со испраќање копија од нивниот банкарски извод или слика од екранот на нивната сметка.

Играчите можат да испраќаат документи во казиното преку Поддршка за корисници или да ги испратат по е-пошта. Овде нема што да се грижите бидејќи податоците се чуваат на безбедни сервери и информациите се пренесуваат во шифрирана форма.

Играчите можат да ја потврдат својата сметка веднаш откако ќе се регистрираат за сметка, но тоа не е задолжително. На корисниците им е дозволено да го истражуваат казиното и да видат дали ги има игрите што ги бараат. Rocketpot има одличен избор на игри со дилери во живо, така што ние сме сигурни дека играчите ќе го најдат она што го бараат.

Играчите се обврзани да ја потврдат својата сметка пред да можат да побараат прво повлекување.

Total score7.6
Добрите
+ Биткоин бонус за регистрација
+ Над 2600+ игри
+ Крипто спортска книга

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Германски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (200)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Монсерат
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Словенија
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Холандија
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
СофтверСофтвер (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming