Rocketpot Казино Во Живо Преглед - Bonuses

RocketpotResponsible Gambling
CASINORANK
7.56/10
БонусБонус за добредојде 100% до 1 БТК
Биткоин бонус за регистрација
Над 2600+ игри
Крипто спортска книга
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Биткоин бонус за регистрација
Над 2600+ игри
Крипто спортска книга
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Бонусите се одличен начин за наградување на нови и лојални играчи, а Rocketpot Casino се истакнува во тој оддел. Има многу различни понуди што можете да ги побарате откако ќе се регистрирате за сметка на казино Rocketpot.

Секој играч кој ќе се регистрира за нова сметка во Rocketpot Casino може да бара многу дарежлив бонус за добредојде. Првиот пат кога ќе депонираат на нивната нова сметка, играчите ќе добијат 100% депозит за натпревар до 1 БТК.

Нема потреба да користите промотивен код за да го барате бонусот, а штом трансферот е успешен, средствата од бонусот ќе бидат префрлени на сметката на играчот.

На минимален депозит играчите треба да направат за да се квалификуваат за понудата е ограничена на 0,001 (BTC, NEO, BCH, LTC, DOGE, ETH, BTC). Условите за обложување за понудата за добредојде се 100x.

Кои се бонусите за онлајн казино?

Постојат различни видови на бонуси достапни во Rocketpot Casino. За почетниците, ова често води до конфузија и непотребен стрес. Од таа причина, ќе се обидеме накратко да го објасниме секој бонус.

Но, пред да влеземе во различните типови на бонуси, прво ќе ги разгледаме барањата за играње или обложување. Ова е клучен елемент на скоро секој бонус што го наградува казиното.

На пример, играчот депонира 100 долари и добива бонус од 100 долари, што ќе му даде 200 долари за играње. Ако овој бонус доаѓа со 20 пати повеќе од условот за обложување, тогаш играчот треба да ги обложи 200 долари што ги има на своето салдо најмалку 20 пати пред да може да ги повлече своите добивки. Со други зборови, играчот треба да направи облози во вредност од 4000 долари пред да може да ги повлече своите добивки.

Многу важна работа што играчите треба да ја имаат на ум е дека одредени игри се дозволени за бонус, а други се исклучени. За побрзо да го исчистите бонусот, играчите треба да ги играат игрите што се вклучени во промоцијата.

Некои игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување 100%, додека други ќе придонесат со помал процент. Од таа причина, многу е важно целосно да ги разберете условите за одреден бонус дури и пред да го прифатите.

Бонус без депозит

Ова е веројатно еден од наједноставните бонуси што може да ги добие еден играч. Сè што треба да направат е да се регистрираат за сметка и ќе го добијат бонусот, а што е најважно, не мора ни да уплатат. Понекогаш бонусот автоматски ќе се додаде на сметката на играчот, а други пати, тие ќе мора да го побараат.

Може да има некои ограничувања за овој бонус, а во повеќето случаи, тоа се однесува на максималниот износ што играчот може да го повлече.

Бонус за натпревар

Ова е најчестиот бонус што играчот може да го бара кога ќе депонира на својата сметка. Казиното ќе одговара на износот со одреден процент од вкупниот депозит на играчот. Да речеме дека Rocketpot Casino нуди 100% депозит за совпаѓање до $200. Ова значи дека играчот кој ќе депонира 100 долари ќе добие уште 100 долари и ќе има вкупно 200 долари на сметката.

Максималниот износ теј може да депонира во овој случај е $200, и кога казиното ќе се совпадне со оваа сума, играчот ќе има 400 $ во своето салдо за играње. Овој бонус често им се нуди на играчите кои го прават својот прв депозит на нивната нова сметка.

Бонус за бесплатни пари

Ова е бонус за депозит каде што играчите треба да направат минимален депозит за да го добијат целиот износ. Да речеме дека казиното ги наградува играчите со 100 долари кога ќе направат минимален депозит од најмалку 20 долари. Ако играчот депонира 50 долари, тој сепак ќе добие 80 долари како бонус.

Леплив бонус

Леплив бонус нуди сума на бонус со која играчите можат да играат, но не можат да се повлечат. Ова значи дека играчот, штом ќе ги достигне барањата за играње, може да ги повлече сите добивки што се над и над почетниот бонус. Парите од бонусот ќе бидат отстранети од сметката на играчот кога ќе го направат своето повлекување.

Бонус за лојалност

Бонуси за лојалност се даваат на играчи кои достигнале одредено ниво во казиното. Овие бонуси може да варираат, а добрата вест е што некои бонуси дури и не бараат прелистување на бонусните средства.

Дали бонусите вредат мака?

Играчите кои придружете се на Rocketpot Live Casino ќе наиде на многу различни бонуси, а секој од нив се чини дека е поголем и подобар од претходниот. Многу е важно казиното постојано да размислува и повторно да ги измислува своите игри за да привлече нови играчи во оваа конкурентна индустрија.

За да го наплатат секој бонус, играчите ќе мора ги исполнуваат условите за обложување. Прво, играчите ќе мора да ги исполнат условите за обложување за да можат да направат повлекување на нивните добивки. Барањата за обложување имаат тенденција да варираат од еден до друг бонус, па поради таа причина, многу е важно играчите целосно да ги разберат условите и условите за бонусот дури и пред да го прифатат.

И кога станува збор за процент на обложување, ова е процентот што одредена игра придонесува кон барањата за обложување. Игрите со видео слот ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, освен за исклучените игри, додека игрите во казино во живо ќе придонесат со помал процент.

Друга работа што играчите треба да ја разберат кога станува збор за прифаќање бонус е работ на куќата. Ова е процентот од вкупните облози што онлајн казиното очекува да ги задржи во текот на одредено време. Ако играта во казино има предност од 5%, тогаш казиното остварува профит од 5% од играта во одредено време. Некои казино игри имаат долен раб, како Блек Џек во живо на пример, додека други имаат повисок раб на куќата.

Работ на куќата ќе влијае на времето потребно на играчот да ја игра играта пред да може да очекува да оствари профит.

Најдобри бонуси за добредојде во криптовалути за играчи во живо во казино во мај 2023 година
2023-05-17

Најдобри бонуси за добредојде во криптовалути за играчи во живо во казино во мај 2023 година

Коцкањето со криптовалути стана феномен овие денови. Играчите можат да користат популарни монети како што се BTC, mBTC и USDT за да направат брзи, анонимни и безбедни трансакции со казино, што ги прави одлични алтернативи на конвенционалните опции за плаќање. И за да биде целата идеја уште подобра, казина во живо со криптовалути нудат некои од најголемите промоции за добредојде. Во овој напис, ќе откриете два бонуси за добредојде што треба да ги барате во крипто казино.