Rocketpot Live Casino Преглед - Bonuses

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Bonuses

Бонусите се одличен начин за наградување на нови и лојални играчи, а Rocketpot Casino се истакнува во тој оддел. Има многу различни понуди што можете да ги побарате откако ќе се регистрирате за сметка на казино Rocketpot.

Секој играч кој ќе се регистрира за нова сметка во Rocketpot Casino може да бара многу дарежлив бонус за добредојде. Првиот пат кога ќе депонираат на нивната нова сметка, играчите ќе добијат 100% депозит за натпревар до 1 БТК.

Нема потреба да користите промотивен код за да го барате бонусот, а штом трансферот е успешен, средствата од бонусот ќе бидат префрлени на сметката на играчот.

На минимален депозит играчите треба да направат за да се квалификуваат за понудата е ограничена на 0,001 (BTC, NEO, BCH, LTC, DOGE, ETH, BTC). Условите за обложување за понудата за добредојде се 100x.

Кои се бонусите за онлајн казино?

Постојат различни видови на бонуси достапни во Rocketpot Casino. За почетниците, ова често води до конфузија и непотребен стрес. Од таа причина, ќе се обидеме накратко да го објасниме секој бонус.

Но, пред да влеземе во различните типови на бонуси, прво ќе ги разгледаме барањата за играње или обложување. Ова е клучен елемент на скоро секој бонус што го наградува казиното.

На пример, играчот депонира 100 долари и добива бонус од 100 долари, што ќе му даде 200 долари за играње. Ако овој бонус доаѓа со 20 пати повеќе од условот за обложување, тогаш играчот треба да ги обложи 200 долари што ги има на своето салдо најмалку 20 пати пред да може да ги повлече своите добивки. Со други зборови, играчот треба да направи облози во вредност од 4000 долари пред да може да ги повлече своите добивки.

Многу важна работа што играчите треба да ја имаат на ум е дека одредени игри се дозволени за бонус, а други се исклучени. За побрзо да го исчистите бонусот, играчите треба да ги играат игрите што се вклучени во промоцијата.

Некои игри ќе придонесат за исполнување на барањата за обложување 100%, додека други ќе придонесат со помал процент. Од таа причина, многу е важно целосно да ги разберете условите за одреден бонус дури и пред да го прифатите.

Бонус без депозит

Ова е веројатно еден од наједноставните бонуси што може да ги добие еден играч. Сè што треба да направат е да се регистрираат за сметка и ќе го добијат бонусот, а што е најважно, не мора ни да уплатат. Понекогаш бонусот автоматски ќе се додаде на сметката на играчот, а други пати, тие ќе мора да го побараат.

Може да има некои ограничувања за овој бонус, а во повеќето случаи, тоа се однесува на максималниот износ што играчот може да го повлече.

Бонус за натпревар

Ова е најчестиот бонус што играчот може да го бара кога ќе депонира на својата сметка. Казиното ќе одговара на износот со одреден процент од вкупниот депозит на играчот. Да речеме дека Rocketpot Casino нуди 100% депозит за совпаѓање до $200. Ова значи дека играчот кој ќе депонира 100 долари ќе добие уште 100 долари и ќе има вкупно 200 долари на сметката.

Максималниот износ теј може да депонира во овој случај е $200, и кога казиното ќе се совпадне со оваа сума, играчот ќе има 400 $ во своето салдо за играње. Овој бонус често им се нуди на играчите кои го прават својот прв депозит на нивната нова сметка.

Бонус за бесплатни пари

Ова е бонус за депозит каде што играчите треба да направат минимален депозит за да го добијат целиот износ. Да речеме дека казиното ги наградува играчите со 100 долари кога ќе направат минимален депозит од најмалку 20 долари. Ако играчот депонира 50 долари, тој сепак ќе добие 80 долари како бонус.

Леплив бонус

Леплив бонус нуди сума на бонус со која играчите можат да играат, но не можат да се повлечат. Ова значи дека играчот, штом ќе ги достигне барањата за играње, може да ги повлече сите добивки што се над и над почетниот бонус. Парите од бонусот ќе бидат отстранети од сметката на играчот кога ќе го направат своето повлекување.

Бонус за лојалност

Бонуси за лојалност се даваат на играчи кои достигнале одредено ниво во казиното. Овие бонуси може да варираат, а добрата вест е што некои бонуси дури и не бараат прелистување на бонусните средства.

Дали бонусите вредат мака?

Играчите кои придружете се на Rocketpot Live Casino ќе наиде на многу различни бонуси, а секој од нив се чини дека е поголем и подобар од претходниот. Многу е важно казиното постојано да размислува и повторно да ги измислува своите игри за да привлече нови играчи во оваа конкурентна индустрија.

За да го наплатат секој бонус, играчите ќе мора ги исполнуваат условите за обложување. Прво, играчите ќе мора да ги исполнат условите за обложување за да можат да направат повлекување на нивните добивки. Барањата за обложување имаат тенденција да варираат од еден до друг бонус, па поради таа причина, многу е важно играчите целосно да ги разберат условите и условите за бонусот дури и пред да го прифатат.

И кога станува збор за процент на обложување, ова е процентот што одредена игра придонесува кон барањата за обложување. Игрите со видео слот ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, освен за исклучените игри, додека игрите во казино во живо ќе придонесат со помал процент.

Друга работа што играчите треба да ја разберат кога станува збор за прифаќање бонус е работ на куќата. Ова е процентот од вкупните облози што онлајн казиното очекува да ги задржи во текот на одредено време. Ако играта во казино има предност од 5%, тогаш казиното остварува профит од 5% од играта во одредено време. Некои казино игри имаат долен раб, како Блек Џек во живо на пример, додека други имаат повисок раб на куќата.

Работ на куќата ќе влијае на времето потребно на играчот да ја игра играта пред да може да очекува да оствари профит.

Total score7.6
Добрите
+ Биткоин бонус за регистрација
+ Над 2600+ игри
+ Крипто спортска книга

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Германски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (200)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Монсерат
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Словенија
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Холандија
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
СофтверСофтвер (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming