Rocketpot Live Casino Преглед - Live Casino

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Live Casino

Казиното во живо им овозможува на играчите некои од најдобрите искуства со игри што може да се споредат со играње во копнено казино. Играчите можат да се приклучат на Rocketpot Casino и да имаат пристап до некои од нивните најдобри игри во казино во живо, почнувајќи од класични игри на маса како Live Blackjack или Live Poker до нови игри како Deal или No Deal и Wheel of Fortune. 

Казиното во живо нуди пофутуристички пристап кон коцкањето, каде што играчите можат да пристапат до нивната сметка од каде било и сепак да можат да играат со дилер во живо.

Не треба да се каже дека казина во живо се многу популарни меѓу играчите. Кога играат игри со дилер во живо, играчите имаат чувство дека се во вистинско копнено казино додека уживаат во својата омилена игра од удобноста на нивните домови.

За да играат игри во казино во живо, играчите треба прво да создадат сметка и да направат депозит за да играат. Казино игрите во живо не се достапни во демо-режим, така што од играчите се бара да ги финансираат своите сметки пред да можат да играат игри во живо.

Што да знаете за казиното во живо

Rocketpot Casino може да емитува дилер во живо директно до играчите, со што се создава чувство на вистинско казино. Искуството со казино во живо е врвен додаток на секое казино. Играчот се чувствува како играта да ги вклучува само нив и дилерот, па дури и играчите можат да разговараат со други играчи ако сакаат, користејќи ја функцијата за разговор.

Дилери во живо

Дилерите во живо се обучени професионалци тоа се срцето на играта. Тие ќе го забавуваат секој играч, ќе разговараат за можни потези и ќе одржуваат ред во собите за разговор и ќе се погрижат се да оди според планот.

Технологија во живо

За да ја доведете играта до уредот на играчот, вклучена е многу технологија која работи зад сцената и овозможува сè да работи непречено. Се користат повеќе камери за да им се обезбедат на играчите различни агли и перспективи на дејството на дилерот на екранот.

Исто така, постои и единица за контрола на игри што ги информира дилерите што се случува на екранот на играчот за да можат соодветно да дејствуваат со справување со рака или вртење тркало.

Карактеристики на Rocketpot Live

Казиното Rocketpot Live е сигурно дизајнирано да го импресионира секој играч. Нивната страница може да се пофали со прекрасен дизајн и огромна библиотека за игри. Играчите можат да ги најдат сите класични игри во живо, но и многу од нивните популарни варијанти. Играчите исто така можат да имаат корист од низа бонуси што ги нуди казиното од време на време за нивните игри во казино во живо.

Нивната поддршка за разговор 24/7 е погодна, така што играчите можат да бидат сигурни дека ќе има помош секогаш кога ќе наидат на проблем. Казиното во живо нуди и турнири кои ќе ги наградуваат врвните играчи со парични награди.

Предности на игрите во казино во живо

Казино игрите во живо нудат многу предности за играчите, но најважно е што даваат чувство на играње во вистинско традиционално казино. Играчите на кои им се допаѓа атмосферата на вистинско копно казино може да имаат слично искуство кога ќе почнат да играат игри со дилер во живо. Можноста за разговор со дилерот и другите играчи ќе го направи ова искуство пореално.

Ова не носи до нашата втора точка, а тоа е интерактивноста. Играчите можат да ја користат функцијата за разговор и да разговараат за играта со дилерот во живо или со други играчи. Социјалните коцкари сметаат дека оваа карактеристика е многу корисна за целото нивно искуство.

Кога играат казино игри во живо, играчите можат да се натпреваруваат со други играчи, што е уште еден одличен додаток за играње игри со дилери во живо, исто како во вистинско копно казино.

Друга одлична работа за казиното во живо е тоа што дава чувство на сигурност. Не сфаќајте погрешно, сите игри во Rocketpot Casino ги води RNG и тие се ревидирани од агенции од трети страни, што доволно зборува за нивната безбедност и правичност. Како и да е, некои играчи се чувствуваат посигурни кога ќе видат вистинска личност која се занимава со картичките наместо со компјутер.

Total score7.6
Добрите
+ Биткоин бонус за регистрација
+ Над 2600+ игри
+ Крипто спортска книга

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Германски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (200)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Монсерат
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Словенија
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Холандија
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
СофтверСофтвер (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming