Rocketpot Live Casino Преглед - Software

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Software

За да обезбеди оптимално искуство за своите клиенти, Rocketpot Casino работи со некои од најдобрите светски провајдери на софтвер. Програмерите на софтвер инвестираа многу во последниве години за да гарантираат дека играчите имаат пристап до најквалитетните онлајн казино платформи. Играчите секогаш се во потрага по нови и возбудливи игри, а програмерите се обидуваат да бидат во тек со трендот.

Би било невозможно да се развие платформа за онлајн казино која им овозможува на играчите да уживаат во живо во казино игрите без напор на провајдерите на софтвер. Една од првите софтверски компании што се соочи со предизвикот беше Microgaming, која исто така се смета за пионер во развојот на казино игри со висока класа. Компанијата е основана далечната 1994 година и оттогаш тие прават се што е во нејзина моќ да останат на врвот и секогаш да смислуваат нови и забавни игри. Многу други компании следеа во следните години, како NetEnt, Play'n Go, и Yggdrasil Gaming, да именуваме неколку.

Казино Rocketpot е добро свесен дека изборот на вистинскиот провајдер на софтвер за казино има значително влијание врз тоа колку нивната страница е привлечна за коцкарите. Во денешно време, играчите очекуваат висококвалитетни визуелни слики, специјални карактеристики и врвен веб-развој.

Rocketpot Казино Софтвер Партнери

Rocketpot Casino соработува со 44 провајдери на софтвер а меѓу најпопуларните се следниве:

  • Microgaming
  • Playtech
  • Net Entertainment
  • Новоматик
  • Еволуција игри

Microgaming – Како што споменавме претходно, Microgaming е најпрепознатливото име кога станува збор за развивачите на софтвер. Компанијата ужива репутација во казино-индустријата бидејќи тие беа првите што обезбедија софтвер за онлајн обложување на обложувалниците. Нивните игри се со висококвалитетна визуелност и компатибилност, а како врв на се, компанијата објави многу различни казино игри во последниве години.

Некои од најпознатите игри вклучуваат Mega Moolah, Game of Thrones, Jurassic Park, Live Blackjack и Live Roulette, само за да именуваме некои.

Playtech – Playtech е уште една водечка софтверска компанија која има сертификат од Alderney Gaming Commission. Причината зад нивниот огромен успех е безбедноста што ја нудат, нивните софтверски перформанси и големиот избор на игри.

Playtech нуди игри со дилер во живо со одличен квалитет, вклучувајќи Live Roulette, Three Card Brag, Live Blackjack и Live Casino Hold'em, меѓу многу други.

NetEnt – Net Entertainment е компанија која е основана далечната 1996 година и оттогаш ни обезбедија многу различни популарни игри кои го издржаа тестот на времето. Во последниве години, тие развија сопствена платформа за казино во живо до која може да се пристапи и од десктоп и од мобилни уреди. Нивните игри се со одличен квалитет и нудат различни карактеристики кои секогаш ќе ги држат играчите на работ од нивните седишта.

Сите игри со дилер во живо на NetEnt нудат можност за разговор со дилерот, како и со други играчи.

Новоматик – Новоматик е уште една компанија која работи доволно долго за да си постави име. За да останат на врвот на играта, тие создадоа луксузни верзии на некои од нивните најпопуларни игри. Новоматик постојано работи на доаѓање со нови игри кои нудат ексклузивни функции и висококвалитетни слики и звучни ефекти.

Нивните најнови додатоци се многу игри со дилер во живо кои се со исклучителен квалитет и вреди да се проверат.

Еволуција игри – Evolution Gaming е веројатно најпрепознатливото име кога станува збор за игри со дилер во живо. Поради високото ниво на квалитет што го обезбедуваат, компанијата е многу барана.

Тие го нудат најголемиот избор на маси во живо во светот, како Live Baccarat, Live Roulette и Live Poker.

Total score7.6
Добрите
+ Биткоин бонус за регистрација
+ Над 2600+ игри
+ Крипто спортска книга

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Германски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (200)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Италија
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Монсерат
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Словенија
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Холандија
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
СофтверСофтвер (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming