Преглед на игри со дилер во живо Rocketpot - Withdrawals

RocketpotResponsible Gambling
CASINORANK
7.56/10
БонусБонус за добредојде 100% до 1 БТК
Биткоин бонус за регистрација
Над 2600+ игри
Крипто спортска книга
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Биткоин бонус за регистрација
Над 2600+ игри
Крипто спортска книга
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Повлекувањето на добивките во Rocketpot Casino е многу едноставно, а сè што треба да направат играчите е да се упатат до „благајната“ и да го изберат делот „Повлекување“. Постојат различни начини на плаќање кои казиното ги додаде за да им ги олесни работите на играчите. Откако играчите ќе го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат, треба да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат и да го потврдат трансферот.

Rocketpot Casino го направи процесот на повлекување едноставен и ефикасен, каде што играчите можат да повлечат само 0,002 BTC, .01 ETH, .01 DOGE, .01 LTC, .001 BCH и 1 NEO, а надоместокот за повлекување е 0,0006 за секоја криптовалута.

Ова се сите достапни методи за повлекување во овој момент:

 • БТК
 • ЕТХ
 • DOGE
 • BCH
 • потполковник
 • USDT
 • АДА
 • Монета од американски долари

Ограничувања за повлекување

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат е ограничен на 1000 долари неделно и 4000 долари месечно. Играчите треба да ги исполнат условите за обложување пред да побараат повлекување ако играат со бонус средства. Друга многу важна работа што играчите треба да ја имаат на ум е дека ќе мора да ја проверат нивната сметка пред да можат да побараат повлекување.

Rocketpot нуди брзо повлекување што нема да потрае повеќе од 10 минути во повеќето случаи.

Процедура за верификација

Rocketpot Casino користи систем за идентификација на играчи за да обезбеди максимална безбедност и доверливост на податоците на страницата. Ова им овозможува на играчите безбедно да играат за вистински пари без да се грижат за ништо.

Онлајн казина го користат таканаречениот систем KYC, Know Your Client, кој е збир на операции кои имаат за цел да го идентификуваат идентитетот на играчот. Ова им помага на казината да се борат против перењето пари и да го одредат идентитетот на сопственикот на сметката и да спречат кражба на податоци.

Играчите можат да бидат сигурни дека можат безбедно да ги играат своите омилени игри во казино во живо секогаш кога сакаат. Постапката за верификација има уште една многу важна задача за идентификација на сметки создадени од малолетни корисници.

За да се потврди сметката, играчите ќе треба да испратат копии од правни документи.

 • Играчите ќе треба да го потврдат својот идентитет со испраќање копија од нивниот пасош, лична карта или возачка дозвола.
 • Играчите ќе мора да ја потврдат својата адреса со испраќање копии од сметките за комунални услуги.
 • Играчите ќе треба да го потврдат начинот на плаќање со испраќање копија од нивниот банкарски извод или слика од екранот на нивната сметка.

Играчите можат да испраќаат документи во казиното преку Поддршка за корисници или да ги испратат по е-пошта. Овде нема што да се грижите бидејќи податоците се чуваат на безбедни сервери и информациите се пренесуваат во шифрирана форма.

Играчите можат да ја потврдат својата сметка веднаш откако ќе се регистрираат за сметка, но тоа не е задолжително. На корисниците им е дозволено да го истражуваат казиното и да видат дали ги имаат игрите што ги бараат. Rocketpot има одличен избор на игри со дилери во живо, така што ние сме сигурни дека играчите ќе го најдат она што го бараат.

Играчите се обврзани да ја потврдат својата сметка пред да можат да побараат прво повлекување.

Најдобри бонуси за добредојде во криптовалути за играчи во живо во казино во мај 2023 година
2023-05-17

Најдобри бонуси за добредојде во криптовалути за играчи во живо во казино во мај 2023 година

Коцкањето со криптовалути стана феномен овие денови. Играчите можат да користат популарни монети како што се BTC, mBTC и USDT за да направат брзи, анонимни и безбедни трансакции со казино, што ги прави одлични алтернативи на конвенционалните опции за плаќање. И за да биде целата идеја уште подобра, казина во живо со криптовалути нудат некои од најголемите промоции за добредојде. Во овој напис, ќе откриете два бонуси за добредојде што треба да ги барате во крипто казино.