RTP

RTP се залага за „враќање на играчот“, и тоа е термин за кој играчите на казино треба да знаат. Враќањето на играчот мери колку пари ќе врати казиното од сите облози што ги ставил играчот во текот на неговото играње. Со други зборови, им кажува на играчите колкав процент од нивните облози се враќаат кај нив како добивки во просек. На пример, ако враќањето на играчот е 98%, тогаш од секои 100 долари обложени, казиното задржува само 2 долари и дава 98 долари како добивка.

RTP
Казино во живо RTP

Казино во живо RTP

Процентот на враќање на играчот (RTP) е предвидениот процент дека играта со дилер во живо ќе им се врати на играчите со текот на времето. Играч кој е запознаен со RTP има далеку подобра веројатност да заработи пари. Оваа информација може да се искористи за да се донесе рационална одлука.

Казино во живо RTP
Како се пресметува RTP на играта?

Како се пресметува RTP на играта?

RTP на играта се пресметува така што се игра милион пати и се брои вкупниот исход од тие милиони облози. Значи, ако играчот се обложил еден милион облози од едно евро на маса за блек џек, тој би обложил 1.000.000,00 евра. Ако салдото е 995.100 евра по овие облози, казиното RTP е 995.100 евра/1.000.000 евра = 99,51 проценти. Компјутерите и другиот софтвер се справуваат со сè. Овие RTP се регулирани од добавувачот на софтвер и комисиите за коцкање за да се осигураат дека се фер кон играчите.

Казино игри во живо со најдобар RTP за исплата за најниски влогови

Поголемиот дел од овие игри се обезбедени од Evolution Gaming и Playtech. Оние што ги нуди Evolution Gaming вклучуваат Lightning Baccarat со RTP во казина од 98,76%, Gonzo's Treasure Hunt со 96,56%, Monopoly Live Dream Catcher со RTP од 96,23%, Crazy Time со RTP од 96,23% и Live Mega Ball со RTP од 95,40%. Mega Fire Blaze Roulette, Live Spin A Win и Adventures Beyond Wonderland се само неколку од игрите во живо на Playtech. Овие игри имаат RTP од 97,30%, 97,22 проценти и 96,06 проценти, соодветно.

Како се пресметува RTP на играта?
Високо платени игри со рулет во живо

Високо платени игри со рулет во живо

Високо платените игри со рулет во живо се молња рулет и квантен рулет. Познавањето на основите на конвенционалната игра со рулет е сè што е потребно за да започнете со оваа уникатна иновација, која се карактеризира со прекрасен студиски декор, неверојатен квалитет на видео со висока дефиниција, разговорни домаќини и мултипликатори.

Казино RTP во живо со дилер во живо

Поголемиот дел од игрите со рулет го следат истиот сет на правила како рулетот Молња. Таа е моделирана по европската верзија на играта, која користи тркало со 37 џебови. Ако топката слета на еден од овие броеви и играчот ставил директен облог на тој број, Доделените среќни броеви ќе платат повеќекратна сума. Опциите за мултипликатор во Lucky Payouts се 50x, 100x, 200x, 300x, 400x и 500x.

Дилерот на игри со квантен рулет во живо користи случајни множители до 500x за да добие директен рулет. Оваа игра во живо ги комбинира најдобрите европски рулет со множители на победи во реално време за да им обезбеди на играчите нешто различно да прават во текот на секоја рунда игра. Играта е во суштина обичен европски рулет.

Разликата е во тоа што случајните директни броеви се множат до пет пати. Квантно засилување додава 50x на множител по случаен избор, додека квантен скок го удвојува или тројува множител по случаен избор, до максимум 500x. За играчите, оптималната стратегија е да се обложуваат на сите броеви. Ова осигурува дека тие ќе добијат добитен тикет на секое вртење. Во некои случаи, на победничкиот број може да му се додаде множител.

rtp казино значење

Високо платени игри со рулет во живо
Значењето и важноста на RTP казиното за играчите

Значењето и важноста на RTP казиното за играчите

Еден од повеќето важни фактори за коцкарите во казина во живо е RTP (враќање на плеерот). Тоа им помага на неколку различни начини. Прво, враќањето на играчот им кажува на играчите работ на куќата за игра. Ова е важно бидејќи им помага да разберат колку е веројатно да добијат пари на игра. Второ, може да им помогне на играчите да најдат игри со подобри шанси. Последно, но не и најмалку важно, враќањето на играчот им дава идеја на играчите колку можат да очекуваат да загубат или победат во која било игра.

Сè на сè, враќањето на играчот е важен термин со кој играчите на казино треба да бидат запознаени. Знаењето за тоа може да им помогне на играчите да донесат подобри одлуки за тоа кои игри да ги играат и колку пари сакаат да ризикуваат додека играат.

Значењето и важноста на RTP казиното за играчите
Како да ги најдете најдобрите игри со најголемо враќање на играчот?

Како да ги најдете најдобрите игри со најголемо враќање на играчот?

Може да биде тешко да се најдат казино игри со најголем поврат на играчите. Сепак, постојат неколку совети кои играчите можат да ги искористат за да го олеснат процесот.

Барате информации на страницата за казино
Ако враќањето на играчот не се открие целосно, тие може да бидат откриени некаде на страницата. Можеби ова е малку тешко, но се исплати.

Сајтови од трета страна
Ако враќањето на играчот не е откриено никаде на страницата за казино, можеби е можно тоа да се направи на друго место. Некои веб-локации за преглед на казино ќе наведат враќање на играчите во нивните рецензии за различни игри во казино.

Користење на калкулатор за враќање на играчот
Калкулаторите за враќање на играчот се достапни онлајн. Овие калкулатори им олеснуваат на играчите да го споредат враќањето со играчите на повеќе игри одеднаш, давајќи им ги сите информации што им се потребни на едно место.

Како да ги најдете најдобрите игри со најголемо враќање на играчот?
Која игра во казино во живо со најголемо враќање на играчот?

Која игра во казино во живо со најголемо враќање на играчот?

Познато е дека блек џек во живо има најголемо враќање на играчите во светот на казиното. Всушност, сите варијанти на блек џек во живо имаат враќање на играчите над 99%. Тие вклучуваат бесконечен блек џек (99,51%), квантен блек џек (99,47%) и неограничен блек џек (99,54%).

Која игра во казино во живо со најголемо враќање на играчот?
Која игра во казино во живо ги дава најголемите добивки?

Која игра во казино во живо ги дава најголемите добивки?

Многу казино игри нудат можност да освојат огромни суми пари, но некои им даваат на играчите поголеми шанси од другите. Еве некои од нив.

Рулет во живо -Рулетот е една од најпопуларните казино игри и им нуди на играчите шанса да победат големи. Шансите за победа зависат од тоа каде слета топката, но има можности да се победи до 35:000 пати повеќе од облогот на играчот.

Блек Џек во живо -Блек Џек е уште една класична казино игра што може да понуди огромни исплати. Играта вклучува обложување против дилерот и обид да се добие рака која вреди поблиску до 21 од дилерот без да се префрли.

Бакара во живо -Бакара во живо нуди убави можности за големи победи. Со бакара во живо, играчите се обложуваат на тоа кој играч или банкар ќе победи наместо да се обложуваат на исходот на раката.

Покер со три карти-Покер со три карти е брза казино игра што им нуди на играчите добри шанси за големи победи. Целта на играта е да се победи раката на дилерот со три карти, а играчите можат да се обложуваат на своја рака или на раката на дилерот.

Игра

Провајдер

Теоретско враќање

Европски рулет

Еволуција

97,30%

Француски рулет

Еволуција

98,65%

Американски рулет 0 и 00

Еволуција

94,74%

Главен облог Блек Џек

Еволуција

99,28%

Блек Џек Совршен парови Страна Залог

Еволуција

95,90%

Блек Џек 21 + 3 Страна Залог

Еволуција

96,30%

Бесконечен Блек Џек

Еволуција

99,47%

Бесплатен залог Блек Џек

Еволуција

98,45%

Моќ Блек Џек

Еволуција

98,80%

Брзина Блек Џек

Еволуција

99,28%

Молња Блек Џек

Еволуција

99,56%

2 Hand Casino Hold'em - Ante облог

Еволуција

97,84%

2 Hand Casino Hold'em - Облог за бонус

Еволуција

93,74%

Покер со 3 карти - облог Анте

Еволуција

96,63%

Покер со 3 карти - облог за пар плус

Еволуција

95,51%

Покер со 3 карти - Облог со бонус со 6 карти

Еволуција

91,44%

Бакара - облог за банкар

Еволуција

98,95%

Залог Baccarat - Банкарски пар

Еволуција

89,64%

Baccarat - Облог со пар играчи

Еволуција

89,64%

Baccarat - Залог за совршен пар

Еволуција

91,95%

Baccarat - облог во кој било пар

Еволуција

86,29%

Baccarat - облог за бонус на играч

Еволуција

97,35%

Baccarat - облог за бонус на банкар

Еволуција

90,63%

Golden Wealth Baccarat - Облог за играч

Еволуција

98,85%

Златно богатство Baccarat - обложување банкар

Еволуција

98,69%

Lightning Baccarat - Облог за играч

Еволуција

98,76%

Lightning Baccarat - Облог со вратоврска

Еволуција

94,51%

Бак Бо - Облог за банкар/играч

Еволуција

98,87%

Бак Бо - Облог за врзување

Еволуција

95,52%

Казино Холдем покер - Облог Анте

Еволуција

97,84%

Казино Холдем покер - облог за бонус

Еволуција

93,74%

Казино Холдем покер - Џамбо 7 Џекпот

Еволуција

81,64%

Caribbean Stud Poker - облог Анте

Еволуција

98,19%

Caribbean Stud Poker - Облог за бонус 5+1

Еволуција

91,44%

Игра на зарове во живо

Еволуција

99,17%

Готовина или Crash Live

Еволуција

99,59%

Има или нема договор

Еволуција

95,42%

Змеј тигар - Главен облог

Еволуција

96,27%

Змеј тигар - Облог со вратоврска

Еволуција

89,64%

Змеј тигар - Облог за прилагоден вратоврска

Еволуција

86,02%

Фан Тан - облог СШ

Еволуција

88,75%

Молња коцки

Еволуција

96,21%

Молња рулет - Надворешни облози

Еволуција

97,30%

Монопол во живо

Еволуција

96,23%

Страна облог Град - 3 карти рака

Еволуција

96,69%

Мега топка

Еволуција

95,40%

Супер Сик Бо

Еволуција

97,22%

Крајниот тексашки холдем покер

Еволуција

96,50%

Тексас Холдем бонус покер - залог Анте

Еволуција

97,96%

Тексас Холдем бонус покер - Вкупен облог

Еволуција

99,47%

Европски рулет

Playtech

97,30%

Француски рулет

Playtech

98,65%

Американски рулет

Playtech

94,74%

Распространет облог рулет

Playtech

97,30%

Квантен рулет - Надворешни облози

Playtech

97,30%

Блек Џек - Главен облог

Playtech

99,5%

Блек Џек - страничен облог со совршени парови

Playtech

95,90%

Блек Џек - страничен облог 21+3

Playtech

96,30%

Блек Џек - Неограничена маса

Playtech

99,5%

Квантен Блек Џек - Главна игра

Playtech

99,47%

Сите облози Блек Џек - Главна игра

Playtech

99,46%

Cash Back Blackjack - Главна игра

Playtech

99,56%

Бакара - облог за банкар

Playtech

98,95%

Казино Холдем покер - Облог Анте

Playtech

98,9%

Казино Студ покер - облог Анте

Playtech

98,18%

Heads Up Holdem Poker - Облог Анте

Playtech

97,64%

Здраво Ло

Playtech

96,45%

Сик Бо

Playtech

97,3%

Сик Бо Делукс

Playtech

97,2%

Змеј тигар - облог змеј или тигар

Playtech

96,27%

Змеј тигар - Облог со вратоврска

Playtech

82,17%

Змеј тигар - Страна облог

Playtech

92,31%

Браг со 3 карти - облог Анте

Playtech

98,00%

Залог со 3 карти - Парови плус облог

Playtech

97,86%

Андар Бахар - облог Андар

Playtech

97,85%

Андар Бахар - облог Бахар

Playtech

97%

Обложувајте се на Baccarat

Playtech

97%

Обложувајте се на покер

Playtech

96%

Обложувајте се на змеј тигар

Playtech

96%

Европски рулет

Автентични игри

97,30%

Француски рулет

Автентични игри

98,65%

Европски рулет

NetEnt

97,30%

Француски рулет

NetEnt

98,65%

Блек Џек

NetEnt

99,5%

Блиц Блек Џек

NetEnt

99,5%

Блек Џек - Заеднички нерешено

NetEnt

99,5%

Блек Џек - Главен облог

Прагматична игра

99,28%

ONE Блек Џек - Главен облог

Прагматична игра

99,47%

Рулет - европски

Прагматична игра

97,30%

Рулет - европски

Екстремни игри во живо

97,30%

Бакара - облог за банкар

Екстремни игри во живо

98,94%

Baccarat - Облог за играч

Екстремни игри во живо

98,76%

Baccarat - Облог за врзување

Екстремни игри во живо

85,64%

Рулет - европски

Казино во живо на медиуми

97,30%

Блек Џек

Казино во живо на медиуми

99,39%

Која игра во казино во живо ги дава најголемите добивки?

Најчесто поставувани прашања

Каде да најдете рејтинзи за rtp за казина во живо

Овде, на LiveCasinoRank, составивме листа на RTP рејтинзи за казина во живо.