Samosa Casino

Age Limit
Samosa Casino
Samosa Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Казиното Samosa Live може да биде вистинското место ако барате фантастично казино со огромен избор на слотови и игри со дилери во живо. N1 Interactive Limited, фирма од Малта која го произведува казиното Samosa, состави добро заоблен пакет со нешто за сите да уживаат.

Покрај нивните редовни промоции и ВИП попусти, сите играчи може да профитираат од враќањето во текот на нивниот живот на страницата, што е една од најдобрите карактеристики на страницата.

Зошто Плат во казиното Samosa Live

Лиценцата за казино е најдобар индикатор за квалитет на онлајн казино во живо. Органот за игри на среќа на Малта (MGA), еден од најугледните европски регулатори, му ја додели лиценцата на Samosa Casino.

Разновидноста на слотови, игри во казино во живо и добавувачи на софтвер е фантастична, а можноста да се освои еден од над 90 големи џекпот е уште поголема. Може да овозможите и двофакторна автентикација за да додадете дополнителна безбедност на вашата сметка. Како резултат на тоа, играњето во нашето казино во живо е релативно безбедно.

За казиното Самоса

N1 Interactive го лансираше Samosa, своето ново онлајн казино во живо, во октомври 2020 година. Фирмата се обидува да обезбеди првокласно искуство со игри на своите корисници, а истовремено да биде пријателски за корисниците и да нуди одлична поддршка за клиентите.

Под власта на Малта, тој е целосно лиценциран и контролиран. Седиштето на матичната компанија е во Малта. Услугата за клиенти е одлична, и тие се таму 24/7 за да им помогнат на коцкарите со какви било проблеми. За да депонирате пари на вашите сметки, можете да користите различни техники.

Тие имаат за цел да обезбедат дека сите нивни клиенти се задоволни со нивната услуга. Веб-страницата е целосно функционална на мобилни уреди.

Games

На делот за казино во живо е за оние кои не се толку љубители на слотови како другите играчи. Би било изненадување доколку љубителите на Live Casino не се сместат, со оглед на огромната палета на игри достапни за играње и уживање. Играчите ќе можат да го играат својот омилен игри во живо како што се Live Baccarat, Live Baccarat Squeeze и Live Blackjack на сите редовни маси.

Рулет во живо

Популарните игри на рулет во живо дел се:

 • Арапски рулет
 • Американски рулет
 • Автоматски рулет
 • Рулет во живо
 • 24/7 рулет

Блек Џек во живо

Постои серија на игри со блек џекс во живо допаѓа:

 • Во живо блек џек А
 • Блек Џек во живо 45
 • Брзина блек џек
 • Блек Џек Класик и многу повеќе.

Бакара во живо

На игри со бакара во живо делови вклучуваат:

 • Стискање на бакара
 • Бакарат контролиран
 • Бакара Б
 • Бакара Ц, итн.

Bonuses

На другите казина во живо ќе им биде тешко да се натпреваруваат со бонуси и промоции понудено од Самоса онлајн казино во живо. На новите играчи генерално им се нудат подароци за добредојде за да ги поттикнат во казиното и да им овозможат да го пробаат.

Играчите кои сакаат редовно да играат во казиното можат да се запишат во ВИП клубот, кој обезбедува уште повеќе награди и бонуси за лојалните клиенти. Казиното Самоса е познато по тоа што ги наградува новите играчи и играчите што се враќаат. Бонусите што им се нудат на играчите на казино во живо се: 

 • Бонус за добредојде: 100% исти бонус за депозит до максимум 500 евра
 • Поврат на готовина: 11% Поврат на готовина

Languages

Поради разновидниот избор на игри, ова казино во живо ја привлекува публиката од значајни региони во светот. Содржината на веб-страницата и поддршката за корисници се достапни во многу различни јазици. Некои од поддржаните јазици се:

 • Англиски
 • хинди
 • полски
 • германски
 • норвешки

Валути

За да ги олесни депозитите и повлекувањата за своите коцкари, казиното Samosa Live нуди трансфер на пари во главните валути. Овие опции за валута вклучуваат:

 • евра
 • американски долари
 • австралиски долари
 • Норвешка круна
 • Канадски долари

Live Casino

Со својот широк опсег на опции за игри и значителни бонуси и награди, Samosa Live Casino несомнено ќе ве натера да гризнете повеќе отколку што можете да џвакате. Казиното е многу ново, свежо и беспрекорно, и топло ги пречекува новите играчи. Сметаме дека ова казино вреди да се сними, особено имајќи го предвид изборот на играта, брзото повлекување и одличната услуга за клиентите. Јас би предложил да вклучат повеќе провајдери на софтвер за игри со дилери на црниот дроб.

Достапни се многу различни опции за плаќање, како и одлична корисничка поддршка и можност за играње и на мобилен и на десктоп. Тој е вешто лиценциран и има неколку достапни алтернативи за плаќање. Нема да бидете разочарани ако ги пробате.

Software

Можноста да се играат стотици најпопуларни игри е причината зошто толку многу играчи се свртуваат кон казиното Samosa за да ги зачинат своите онлајн игри. 

Во казиното Samosa, има над 200 игри со дилери во живо за да изберете, и ќе можете да играте фантастичен избор на игри во живо рулет, блек џек и бакара. Други популарни игри вклучуваат Sic Bo и Super Six и емисии за игри како Mega Ball 100x и Football Studio.

За игри со дилер во живо, следново провајдери на софтвер Се достапни:

 • NetEnt
 • Еволуција

Support

Услугата за корисници на Samosa Live Casino е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата. Најзгодниот пристап за контактирање со претставник е да кликнете на пурпурниот меур за разговор во долниот десен агол на екранот. За време на нашето време за оценување, љубезниот персонал на персоналот можеше брзо и задоволително да одговори на нашите прашања.

Можете исто така да им испратите е-пошта користејќи ја формата за контакт на дното на веб-локацијата под картичката Поддршка. Исто така, проверете ја нивната добро курирана област за ЧПП, која може да одговори на сите ваши најчести прашања.

Deposits

Samosa Live Casino обезбедува широк спектар на избори за плаќање. Ако сакате да ја финансирате вашата сметка во казино, можете да го сторите тоа користејќи различни кредитни картички и банкарски методи, вклучувајќи:

 • MasterCard
 • Доверливо
 • Виза
 • Нетлер
 • Скрил и многу други.

Имајте на ум дека секоја трансакција бара минимален депозит од 10 €.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Португалски
Фински
Француски
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (3)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Кешбек бонус
ВалутиВалути (5)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (13)
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Германија
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Холандија
Швајцарија
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Direct Bank Transfer
EPS
EcoPayz
GiroPay
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
Skrill
Trustly
Visa
iDEAL
iDebit
СофтверСофтвер (21)
Amatic Industries
Authentic Gaming
Belatra
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Endorphina
Evolution Gaming
GameArt
MicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Play'n GOPlaytechPragmatic Play
Quickspin
Red Tiger Gaming
Spinomenal
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet