Spinit

Age Limit
Spinit
Spinit is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Spinit порасна неверојатно од неговото лансирање во 2016 година, благодарение на неговиот иновативен пристап кон игрите. Се чини дека тимот има мека точка за рулет, но тие имаат слотови, блек џек и игри на маса во составот. Тие се лиценцирани и безбедно регулирани од страна на комисијата за коцкање во ОК, Органот за игри на среќа на Малта и еГејминг Курасао.

Games

Spinit е едношалтерски систем за секој што бара сеопфатно искуство со игри. Играчите имаат пристап до казино игри во живо, рулет, блек џек, слотови и игри на маса. Имаат и цел дел полн со мега џекпот, за секој што ќе се осмели да игра. Кога овој вид на сорта ја исполнува компатибилноста, можностите се навистина бескрајни.

Withdrawals

Овој преглед не би бил исцрпен без споменување на достапните опции за повлекување. Казиното поддржува банкарски трансфери, MasterCard, Neteller, Visa Electron, Visa, EntroPay, Skrill и Trusty. Повлекувањето на е-паричник трае од 0 до 1 час за да се одрази на сметката што прима, додека за кредитните картички и банкарските трансфери се потребни 3 до 4 дена.

Languages

Spinit е достапен на неколку јазици, вклучувајќи англиски, шведски, германски, фински и норвешки. Сепак, некои од овие јазици се дополнително поделени на верзии засновани на локација, како што се британски англиски, канадски англиски и јужноафрикански англиски. Тоа им гарантира на играчите импресивно и персонализирано искуство, без разлика од која земја доаѓаат.

Live Casino

Ова онлајн казино ги опфати сите. Тие имаат апликации за корисници на Android, iPhone, Windows и Mac. Веб-страницата, исто така, нуди функција за приклучување и игра, за луѓе кои бараат опција што остава малку или никаков доказ. Во секој случај, секој гејмер го игра истиот систем, тоа е само прашање на предност.

Promotions & Offers

Казиното може да се пофали дека има некои од најимпресивните бонуси на интернет. Со најзначајните, а тоа се бонусите за депозит. Казиното ги удвојува првите депозити и ги наградува вториот до четвртиот со 50%, 25% и уште 25%, соодветно. Плус, тие исто така им даваат на новите корисници 20 бесплатни вртења, секој ден, во првите десет дена.

Software

Ова казино многу сериозно го сфаќа квалитетот. Тие рачно избираат игри од најдобрите iGaming оператори, за да ја создадат конечната листа. Некои од игрите доаѓаат од NetEnt, Microgaming, Play'n Go, Quickspin и Nyx Interactive. И тоа објаснува зошто казиното нуди повеќе од 1200 игри и постојано ја ажурира оваа листа од време на време.

Support

Казиното има детален, информативен дел ЧПП кој опфаќа речиси сè што играчите треба да знаат. Сепак, корисниците можат да контактираат и со поддршката преку разговор во живо, телефон и е-пошта. Тимот за поддршка е достапен од 0800 до 24:00 часот GMT секој ден. Но, како и обично, е-поштата може да потрае до 24 часа пред да се добие одговор.

Deposits

Како и со секое друго казино со бела етикета таму, Spinit нуди многу опции за депозит. Освен Visa и Master картичките, тие прифаќаат и ecoPayz, Maestro, Paysafe Card, iDeal, Sofortuberwaisng, Neteller, Trusty, Skrill, Boku и Eticash. Со сите овие опции, секој од каде било ширум светот може удобно да направи депозит.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (19)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Венецуелски боливари
Дански круни
Евра
Израелски нови шекели
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
AstroPay
Boku
Credit CardsDebit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (15)
Big Time Gaming
Evolution GamingEzugi
Gamomat
MicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Play'n GOPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Yggdrasil Gaming
iSoftBet