Преглед на игри со дилер во живо Sticky Wilds

Sticky WildsResponsible Gambling
CASINORANK
8.3/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Над 3000+ игри
Над 50+ провајдери на слотови
Дневни мисии
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Над 3000+ игри
Над 50+ провајдери на слотови
Дневни мисии
Sticky Wilds is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Казиното StickyWilds нуди пристојни бонуси и за новите и за постоечките играчи. За жал, во моментов нема бонуси за казино во живо. Игрите со дилери во живо не придонесуваат за барањата за обложување на тековните бонуси во казиното StickyWilds.

Депозит бонусДепозит бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

Казиното StickyWilds нуди повеќе од 3.400, вклучително и игри со дилери во живо. Опцијата за пристап до казиното во живо се наоѓа на врвот на веб-страницата. Играчите можат да прелистуваат или да ја користат функцијата за пребарување за брзо и лесно да ги лоцираат своите омилени наслови. Во категоријата Live Casino доминираат Pragmatic Play и Evolution Gaming.

Блек Џек во живо

StickyWilds нуди стандардни и живи верзии на блек џек за да се приспособат на вкусот на повеќето обожаватели на блек џек. Секоја игра на преносот во живо ја управува дилер во живо и се пренесува во живо на вашиот паметен уред. Некои од табелите за блек џек во живо вклучуваат:

 • ВИП живо Блек Џек
 • ВИП Алфа во живо Блек Џек
 • ВИП Бета во живо Блек Џек
 • ВИП Гама во живо Блек Џек
 • Дијамант ВИП во живо Блек Џек

Бакара во живо

Додека играат бакара во живо на StickyWilds, играчите можат да одржуваат комуникација со дилер во реално време во реално време. Играчите исто така можат да се натпреваруваат еден против друг. Варијациите на живиот бакара, исто така, имаат модерна графика што го повторува чувството на традиционално казино од тули и малтер. Најпопуларните игри со бакара во живо вклучуваат:

 • Бакара во живо
 • Нема комисија во живо Baccarat
 • Стискаш Без комисија во живо Baccarat
 • Во живо Baccarat Контрола стискаш

Рулет во живо

StickyWilds нуди и варијанти на рулет во живо. Evolution Gaming е доминантното Game Studio во жанрот на игри во живо на рулет. Сите игри доаѓаат со модерна графика и мазни анимации кои нудат одлично искуство за играње. Некои од достапните табели за рулет во живо казино StickyWilds вклучуваат:

 • Американски рулет во живо
 • ВИП рулет во живо
 • Рулет во живо
 • Автоматски рулет во живо
 • Автоматски ВИП рулет во живо

Други игри

Делот за казино во живо не е ограничен на бакара, рулет и блек џек. Evolution Gaming додаде некои дополнителни наслови кои главно доаѓаат од емисии во живо и жанрови на специјални игри. Треба да се најавите за да ги истражите овие наслови. Некои од насловите вклучуваат:

 • Фаќач на соништа
 • Мега тркало
 • Лудо време
 • Монопол во живо
 • Војна на облози

Software

Успехот на онлајн казиното обично зависи од љубезните провајдери на софтвер што ги имаат на одборот. Казиното во живо Sticky Wilds соработува со реномирани провајдери на софтвер за да создаде обемна и ажурирана колекција на игри со дилери во живо. Сите игри во живо се оптимизирани за повеќе уреди за да се создаде удобно опкружување за играње за сите играчи. Сите карактеристики и бонуси се исти кај сите уреди. Делот за казино во живо постојано расте со нови игри што се додаваат откако ќе бидат лансирани од добавувачите на софтвер. Треба да бидете најавени за да пристапите до насловите во живо во казиното StickyWilds. Некои од најдобрите студиа за игри во лобито на казино во живо StickyWilds вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Прагматична игра
 • Betgames.tv
Payments

Payments

StickyWilds е модерно онлајн казино кое поддржува повеќе опции за плаќање базирани на модерна технологија. Играчите можат да вршат трансакции користејќи конвенционални начини на плаќање или да бараат дигитални паричници. Повеќето од овие методи се глобално прифатени и достапни во повеќето земји. Депозитите се моментални, но повлекувањата може да потрае некое време за да се обработат во зависност од претпочитаните начини на плаќање. Некои од овие методи вклучуваат:

 • MasterCard
 • AstroPay
 • Нетлер
 • Банкарски трансфер
 • Цимплер

Deposits

Sticky Wilds знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Sticky Wilds нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и MasterCard, Bank Transfer, Neteller, Credit Cards, Visa , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Sticky Wilds за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Sticky Wilds им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+161
+159
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори

Languages

Казиното StickyWilds е повеќејазична платформа за игри која прифаќа играчи од целиот свет. Иако казиното StickyWilds е ограничено во 30 земји, поддржува неколку глобално зборувани јазици. Играчите можат да се префрлаат помеѓу овие јазици во секое време. Некои од вообичаените јазици во казиното StickyWilds вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • норвешки
 • француски
 • фински
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Sticky Wilds . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Sticky Wilds се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Sticky Wilds е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Stickywilds беше официјално лансиран во 2020 година. Тоа е во целосна сопственост и управувано од казиното Mountberg BV StickWilds работи под лиценца издадена на матичната компанија од Владата на Курасао. Сајтот StickyWilds е дизајниран со иновативни и јасни карактеристики кои обезбедуваат простор за фер играње. Промовира одговорно коцкање и е подружница на врвни одговорни организации за игри. StickyWilds е казино базирано на интернет, лансирано во 2020 година. Тоа е во сопственост на Mountberg BV и сите операции во ова казино се надгледуваат уште една подружница, Mountberg Limited. StickyWilds е модерно онлајн казино кое нуди широк избор на игри, вклучувајќи рулет, покер, блек џек, слотови за џекпот и многу повеќе. Во казиното има и игри во живо во кои играчите можат да се вклучат во реално време. StickyWilds Live Casino ви овозможува да ги доживеете сите возбудувања на вистинска казино игра од удобноста на вашиот дом преку мобилни уреди. Доаѓа со интерфејс кој е лесен за навигација, кој обезбедува брз пристап до неговите функции. Прочитајте за да дознаете повеќе уникатни карактеристики на казиното во живо.

Зошто да играте казино во живо во StickyWilds?

StickyWilds нуди пристоен бонус за добредојде на новите играчи. Во него има и одлична колекција на популарни казино игри во живо кои доаѓаат со модерни графики и анимации. Неговото лоби за игри е поддржано од некои од врвните провајдери на софтвер. Играчите можат да пристапат до делот за казино во живо од повеќе уреди и сепак да доживеат врвно искуство со игри. И на крај, платформата StickyWilds поддржува повеќе јазици и опции за плаќање на своите глобални клиенти.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Sticky Wilds отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Sticky Wilds и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Тимот за поддршка на клиенти во казиното StickyWilds обично е достапен 24/7 за да им понуди помош на своите играчи. Сепак, пред да ја контактирате поддршката за корисници на казиното, можете да ги истражите ЧПП за некои општи решенија. Играчите можат да стигнат до претставниците на казиното преку објект за разговор во живо. Алтернативно, тие можат да стигнат до поддршката преку е-пошта (support@stickywilds.com).

Зошто вреди да се игра StickyWilds' Live Casino?

StickyWilds Live Casino има широк избор на игри, вклучувајќи варијанти во живо. Покрај тоа, казиното нуди повеќекратни плаќања како што се валутите на Fiat и Bitcoin. Играчите од различни региони имаат слободен пристап до страницата StickyWilds користејќи повеќе јазици. Освен тоа, ако играчите се соочат со какви било проблеми, тие можат ефикасно да контактираат со поддршката за корисници преку објектот за разговор во живо или е-пошта. Сите одлични карактеристики понудени од StickyWilds го прават да се издвојува како ветувачко казино кое нуди казино игри во живо. Бидејќи игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на бонусите што ги нуди ова казино, играчите можат да се запишат во придружната програма и да отклучат разни награди.

Не заборавајте да користите некои од одговорните алатки за играње што ги обезбедува StickyWilds преку различни програми како што се тестови за самооценување, калкулатор за буџет и организации за советување за коцкање.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Sticky Wilds за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Sticky Wilds често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Sticky Wilds обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Sticky Wilds во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Sticky Wilds . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Sticky Wilds се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)