Преглед на давателот на Super Spade Games 2024

Супер Спејд има свое седиште регистрирано во Вилемштад, Курасао. Од самиот почеток, тие го направија вистинскиот избор при изборот на оваа страница, бидејќи бројните оператори и онлајн казина имаат седиште тука. По неколку месеци негување врски, тие беа подготвени да се приклучат на пазарот на живи дилери. Првичните позитивни повратни информации им овозможија да развијат формула што ќе ја следат во иднина. Има бројни придобивки од изборот на Super Spade во најдобрите казина во живо како претпочитан провајдер на играчите. Различноста што ја добиваат играчите е можеби најважната.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Super Spade

Super Spade Games е меѓу новите во живо казино даватели на софтвер во светот. Создаден е во 2016 година и е свеж за индустријата. Со лиценца Курасао, нивните игри со дилер во живо се одржуваат во Белорусија. Како што се познати, SSG стекнува репутација за впечатливи зделки со истакнати имиња во светската индустрија за онлајн игри. Провајдерот на софтвер за дилер во живо се смета себеси за добавувач на дилер во живо B2B.

Super Spade Games им овозможува на операторите робусни решенија за back-office. Овие решенија вклучуваат можности за следење и следење и разновидна статистика за перформансите. Овие карактеристики го олеснуваат управувањето со играчи и партнери, следење на податоци во реално време, производство на статистички податоци и управување со ризик. Исто така, статистиката за перформанси помага во обезбедувањето целосна историја на игри и видео записи. Ова back-office решение е создадено за да им помогне на операторите во управувањето со проекти за да можат да се фокусираат на нивната деловна стратегија.

Според неговата веб-страница, Super Spade Games создава дилерски игри во живо и системи за онлајн казина и други компании за игри на глобално ниво. Нивната клиентска страница ги именува операторите во Јужна Америка, Европа и Југоисточна Азија, што покажува дека тие имаат глобален досег.

Уникатни карактеристики на Super Spade

Дилери кои течно зборуваат англиски

Сите продавачи се мајчин англиски јазик. Зборуваат и различни јазици, во зависност од дилерот. Други вообичаени јазици се францускиот, германскиот, шпанскиот, корејскиот, мандаринскиот и уште неколку јазици од Југоисточна Азија. Провајдерите на софтвер за казино доаѓаат на вкупно дваесетина јазици. SSG има одлична јазична покриеност.

Мобилна пријателска оптимизација

Оваа одлика ги прави овие игри одлични за играње на телефони или таблети, така што повеќето играчи го прават тоа. Речиси секој играч во казината се обидел да игра игри со дилер во живо на нивниот iPhone, таблет со Android или други мобилни уреди. Во тој случај, играчите ценат како скалирањето, боите и визуелните слики се приспособени за помалите чудни екрани на различните мобилни уреди.

Професионални дилери

Иако оваа услуга нуди различни игри кои се нови за секој надвор од Азија, секој професионалец жив дилер на маса е запознаен. Ставањето облози на SSG игри е пријатно искуство, бидејќи целиот процес е наменет да направи поединците да се чувствуваат удобно. Super Spade го знае дизајнот на студиото подобро од кој било друг во сите понови бизниси на студиа за емитување во реално време. Тие вработуваат многу вработени со претходна експертиза во работењето и производството на игри со дилери во живо. Нема други јазични опции освен англискиот, што има смисла со оглед на тоа што SSG не цели кон некој специфичен мајчин пазар.

Super Spade Studios

Нивното дејство на масата се емитува во реално време од студиото SSG во Минск, Белорусија. Super Spade ја поседува и управува со целата фабрика, давајќи им најголема автономија. Тие имаат развиено комплетно поставување, нагласено со десетици најсовремени маси и извонреден внатрешен дизајн бидејќи не се ограничени да работат со независно студио.

Super Spade Gaming, исто така, вложува многу пари во своите камери, што им дава на играчите впечаток дека се таму на вистинската маса. Додека аглите изгледаат нормално, тие се малку поместени за да се обезбеди подобар приказ.

На во живо казино игра стримовите се снимаат и се емитуваат во живо од нивните студиа во живо во Белорусија, Источна Европа. Игрите се емитуваат во висока дефиниција, со некои од најатрактивните и професионални дилери кои ги поздравуваат и комуницираат со гејмерите. Super Spade Games е мала компанија во споредба со врвните провајдери на софтвер во индустријата, но нејзиниот профил се шири. We Are Casino, Groove Gaming, Nektan Global Gaming и Chippy се само неколку светски брендови кои го снабдуваат својот софтвер.

H5 Мобилна технологија

Тоа е малку погрешно име, бидејќи понекогаш се користи за да се однесува на програмирање HTML5. Но, почесто се користи за да се однесува на кое било програмирање што е наменето да работи непречено со мобилниот разговор и платформите за социјални медиуми. Ова може да биде значајно да се пофали со нивната веб-страница. Со други зборови, тврдењето дека користи H5 Mobile Technology му овозможува на SSG да ги информира потенцијалните клиенти дека нивниот производ е погоден за мобилни телефони. Тоа е речиси сè што има во тоа.

Не е изненадување да се видат се повеќе и повеќе прашања во врска со Super Spade Games. Обезбедувачот на игри во живо има зголемена колекција на наслови и одлична услуга за клиенти и оптимизација за мобилни телефони. Играчите може да очекуваат од нив да понудат дополнителни игри, нови начини за играње и уште поголема јазична поддршка додека се прошируваат во секторот за игри што не е во САД.

Најпопуларните игри Super Spade

Super Spade Games беше првата фирма во Индија која воведе дилерски верзии во живо на популарните игри Andar-Bahar и Teen Patti. Обемните наслови за емитување на провајдерот на софтвер за дилер во живо се изградени со технологија HTML5, што ги прави агностички на уредот и обезбедува понудата да е со ист квалитет без разлика дали се игра на мобилен или десктоп уред.

Super Spade Games соработува со неколку големи добавувачи во различни региони. Тие, исто така, се чини дека одат на крипто пазарите, ставајќи ги на врвна технологија. Решенијата за бела етикета од трети страни се исто така достапни од компанијата. Неколку од популарните игри во живо се: Казино војна

Блек Џек од еден до бесконечност

Блек Џек Еден до Бесконечност е уникатен по тоа што има неограничен број столици. Секоја виртуелна маса може да прими неограничен број играчи.

Бахар-Андар (во-надвор)

SSG и другите даватели на онлајн казино прогресивно ја прошируваат оваа индиска игра на други делови од светот. Тоа е игра на среќа со 50:50 веројатност за победа во зависност исклучиво од среќата. Ова е единствена игра која играчите можат да ја научат и да ја испробаат. Во случај играчите да не ги разбираат целосно правилата, дилерите секогаш се трпеливи во објаснувањето.

Тинејџерски Пати (и Тинепати 20-20)

Teen Patti е уште една игра од Јужна Азија која станува сè попопуларна ширум светот. Името во превод значи „три карти“. SSG го претвори она што некогаш беше повеќе социјална игра отколку коцкање во натпревар со дилери во живо.

Змеј тигар

Иако не е достапен во традиционалните казина, мобилни, веб и казино во живо услугите брзо ја хостираат играта. Dragon Tiger е игра со две карти во стил на бакара. Две карти се делат на Змејот и една на Тигарот од страна на дилерот. Играчите се обложуваат на тоа која картичка ќе има поголема вредност. Достапни се и други реквизит облози врз основа на бојата, костумот или рангирањето на извлечените карти.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кои се партнерите на Super Spade?

SSG е специјализиран за B2B дилерски наслови во живо, а нивниот систем е прилично приспособлив и сложен, бидејќи е изграден да работи со повеќето провајдери и веб-локации на бела етикета ширум светот. Популарните партнери на Super Spade ги вклучуваат 1xBet, BETANDYOU, BetWinner Sports, Astekbet, BetWinner Casino и XpariBet.

Која е локацијата на Super Spade?

Super Spade Games, со седиште во Курасао, создава наслови за емитување и back-office решенија за операторите кои работат на меѓународните пазари.

Дали Super Spade е сертифициран развивач на софтвер?

Владата на Курасао ги акредитираше Super Spade Games како лиценциран снабдувач. Нивните наслови често се тестираат за рандомизација и правичност според оваа лиценца.

Дали игрите на Super Spade се избалансирани?

Казината во живо не се наместени на кој било начин. Кога играчите избираат доверливо казино во живо, тие работат со целосно лиценцирана компанија која ќе ги брани нивните права на потрошувачите. Местење казино игра и измама на некого од нивните пари е незаконско во секоја нација. Игрите нема да бидат наместени доколку клиентот најде веб-страници преку доверлив извор.

Дали е достапен Super Spade во вистински казина?

Казино игрите со дилер во живо ги добиваат сите производствени ресурси на компанијата. Нивните игри со дилери во живо се емитуваат во живо од источноевропско студио. Многу провајдери ги пренесуваат своите игри од оваа локација. Клиентите сè уште ќе можат да играат на веб-локацијата. Единствената разлика е што клиентите не се физички присутни во објектот. Затоа, тие нема да имаат пристап до други погодности достапни во традиционалното казино. Сепак, игрите се генерално исти.

Дали веб-локациите на Super Spade се безбедни?

Веб-страниците за супер лопата се целосно без ризик за гејмерите. Сепак, како играч, постојат бројни достапни алатки кои можат да ги информираат играчите за позицијата на казиното за одредена игра. Безбедноста на страницата и лиценцата од кредибилен регулатор се најзначајните фактори. На играчите им се препорачува да направат некое истражување пред да ги стават своите пари на линија.

Дали има многу Super Spade маси за избор?

Многу казино сајтови не обезбедуваат Super Spade игри. Иако давателот е нов за емитување наслови, нивниот иновативен пристап им помага да се здобијат со популарност меѓу играчите и операторите на казино.

Дали Super Spade може да ги приспособи своите услуги?

Тие се подготвени да понудат уникатен пакет на наслови за емитување во реално време што може да се прилагодат за да одговараат на регионот на операцијата, благодарение на ново развиеното студио во Европа. Сите нивни решенија се насочени кон намалување на трошоците. Целиот нивен бизнис е транспарентен, а целата нивна стока е изградена со помош на најновата HTML5 технологија.

Дали има некакви стимулации во казината Super Spade?

Секое супер казино на играчите им нуди различни бонуси. Бонусот без депозит е еден од најпопуларните. Сепак, секое казино има свој сет на зделки, секој со своите услови. Како резултат на тоа, играчите мора да бидат претпазливи пред да бараат бонус.

Кои казина во живо нудат најголеми игри со супер лопата?

Тоа е тешко прашање за одговор бидејќи секој има различни преференции. Бонусите, опциите за плаќање и леснотијата на регистрација може да ги привлечат играчите. Како резултат на тоа, најдоброто казино ќе биде избрано според преференциите на луѓето.