Vasy Casino Казино Во Живо Преглед - Account

Vasy CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусДо 1750 €
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Vasy Casino
До 1750 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусот
Account

Account

За да играат за вистински пари во казиното Vasy, играчите треба прво да создадат сметка. Ова ќе потрае само неколку минути, а сè што треба да направат играчите е да одат на веб-страницата на Vasy Casino и да кликнат на жолтото јазиче „Регистрирај се“ во страничното мени. Пополнете ги потребните информации и поставете ги ингеренциите за најавување, како што се корисничко име и лозинка.

На играчите им е дозволено да имаат само една сметка, а ако поединецот има повеќе од една, тие ризикуваат да бидат суспендирани сите сметки.

Потврда на сметката

Секој играч треба да ја потврди својата сметка за проверка на возраста, спречување измами и обработка на плаќање пред да може да побара повлекување.

За да се потврди сметката, играчите треба да испратат копии од правни документи.

Речиси сите казина бараат потврда за идентитетот. Проверката е задолжителна при првото повлекување на средствата. Некои играчи имаат негативна реакција и се чувствуваат непријатно да споделуваат лични информации. Бидејќи играњето во онлајн казино бара депозити и повлекувања на средства, казиното треба да знае со кого имаат работа.

За да ја потврдат сметката, играчите ќе мора да испратат копии од правни документи, а понекогаш казиното може да бара дополнително скенирање на регистрација или слика од банкарска картичка.

За секој кој се прашува зошто казиното треба да ја потврди сметката, постојат три важни причини зошто коцкарските установи бараат потврда на сметката:

  • Казиното треба да се погрижи на клиентот да му биде дозволено да се коцка со закон, што значи дека тие се полнолетни за коцкање.
  • Казиното треба да се погрижи играчот да е заштитен од лажно користење на какви било кредитни или дебитни картички, банкарски сметки и други начини на плаќање.
  • Казиното треба да се погрижи играчот да не се обиде да ги добие истите бонуси неколку пати.

Како да се потврди во казиното?

Играчите треба да се запознаат со условите и условите на онлајн казиното пред да одлучат да се регистрираат. Секое казино има збир на правила кои не смеат да бидат прекршени при повлекување.

Првото и најважно правило е дека играчите треба да имаат само една сметка бидејќи е забрането да имаат повеќе сметки. Профилот на играчот мора да ги содржи само вистинските податоци, па при креирањето на сметката треба да се погрижат внимателно и без грешка да ги внесат своите лични податоци.

Vasy казиното може да бара еден од следниве документи:

  • Скенирање или фотографија на лична карта со добар квалитет
  • Копија од мојата возачка дозвола
  • Скенирање или фотографија од банкарската картичка што се користи за депозит

Vasy Casino е лиценцирано казино, што значи дека информациите за играчите се чуваат на безбедни сервери.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот