Vasy Casino Казино Во Живо Преглед - Bonuses

Vasy CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусДо 1750 €
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Vasy Casino
До 1750 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Казиното Vasy е преполно со бонуси кои ќе привлечат многу играчи. Бонусите се одличен начин да го истражите казиното и да испробате повеќе игри од вообичаено. Играчите, кои се приклучуваат на казиното, имаат право на дарежлив бонус за добредојде што се пренесува преку првите три депозити.

Бонус за лојалност

Казиното Vasy ја именуваше својата програма за лојалност „Пат до среќата“ и има точно 100 нивоа низ кои треба да напредувате. Играчите ќе заработуваат поени со секој облог со вистински пари што ќе го направат и постепено ќе се движат низ нивоата и ќе земат многу награди.

Бонус за добредојде

Играчите кои ќе се регистрираат за сметка во казиното Vasy и ќе го направат својот прв депозит имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде. За да ги направи работите уште поинтересни, казиното Vasy одлучи да го пренесе бонусот за добредојде преку првите три депозити што играчот ги прави на следниов начин:

 • Првиот бонус за добредојде се нарекува „Еко“ и е 100% бонус за совпаѓање до 200 долари. Барањата за обложување за овој бонус се 30 пати, а минималниот депозит што играчите треба да го направат за да се квалификуваат е 20 долари.
 • Вториот бонус за добредојде се нарекува „Бизнис“ и играчите овде ќе добијат 300 бесплатни вртења на видео слот играта Источен брег против Западен брег. Барањата за обложување за овој бонус се 25 пати, а минималниот депозит што играчите треба да го направат за да се квалификуваат е 100 долари. Максималниот износ што играчите можат да го повлечат од бонусот за бесплатни вртења е ограничен на 100 долари.
 • Третиот бонус за добредојде се нарекува „Прва класа“ и е 100% бонус за натпревар до 1.000 долари. Барањата за обложување за овој бонус се 20 пати, а минималниот депозит што играчите треба да го направат за да се квалификуваат е 20 долари. Овој бонус е достапен само на Evolution Live Casino Games. Максималниот облог што играчите можат да го направат додека играат со бонус средства е ограничен на 10% од нивното тековно салдо.

Вториот пат кога играчите ќе направат депозит може да го побараат вториот бонус за добредојде што е 100% бонус за депозит до 250 долари.

Третиот пат кога играчите ќе направат депозит, тие можат да го побараат третиот бонус за добредојде, кој е 100% бонус за депозит до 500 долари.

Бонус со висок ролери

Во овој момент, нема бонус кој е посветен на високите ролери. Доколку ова се промени во иднина, играчите ќе бидат известени.

Барања за обложување на бонус

Vasy Casino нуди три дарежливи бонуси за добредојде, а секој бонус доаѓа со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

 • Првиот бонус за добредојде е 100% бонус за натпревар до 200 долари и 50 бесплатни вртења на играта Источен брег против Западен брег. Условите за обложување за овој бонус се 30 пати пред играчите да можат да побараат повлекување.
 • Вториот бонус за добредојде е 150% бонус за совпаѓање до $300 и 50 бесплатни вртења на играта Dragon Tribe. Условите за обложување за овој бонус се 25 пати пред играчите да можат да побараат повлекување.
 • Третиот бонус за добредојде е 200% бонус за натпревар до 500 долари и 50 бесплатни вртења на играта Менхетен оди диви. Условите за обложување за овој бонус се 20 пати пред играчите да можат да побараат повлекување.
Објаснети барањата за обложување

Барањата за обложување е термин што често се споменува кога се коцкате преку Интернет, особено кога е вклучен бонус. Услов за обложување е колку играчот треба да се обложи пред да може да ги повлече своите добивки. На пример, ако играчот има вкупно 100 долари на сметката, но 50 од нив се бонус средства, тогаш тој треба да ги исполни барањата за обложување за да може да се искешира.

Секој бонус доаѓа со различни барања за обложување, па на играчите им се препорачува целосно да ги разберат Условите и одредбите на бонусот пред да го прифатат. За да ги завршат барањата за обложување, тие ќе треба многу пати да ги обложуваат средствата за бонуси.

Уште повеќе, барањата за обложување често се поврзани и со некои дополнителни услови и услови, вклучувајќи го следново:

 • Максимален облог – кога играте со бонус средства, играчите треба да внимаваат како се обложуваат. Вообичаено, постои максимален дозволен облог, но штом ќе завршат со обложувањето на средствата за бонуси, тие можат да се обложуваат како што сакаат.
 • Исклучени игри – обично, бонусите доаѓаат со игри кои се исклучени од промоцијата. Обложувањето на тие игри може да ги чини играчите да го загубат бонусот. Повторно, играчите се советуваат целосно да ги разберат Условите и правилата на бонусот.
 • Временско ограничување - бонусите обично доаѓаат со датум на истекување, и ако барањата за обложување не се исполнети во оваа временска рамка, играчите ризикуваат да го изгубат бонусот.

Општи услови за бонус

Vasy казиното има дарежлива понуда за добредојде што функционира на следниов начин:

 • Првиот бонус е 100% бонус за натпревар до 200 долари и 50 бесплатни вртења на играта Источен брег против Западен брег. Бонусот мора да се обложи 30 пати пред играчите да можат да се повлечат.
 • Вториот бонус е 150% бонус за совпаѓање со до $300 и 50 бесплатни вртења на играта Dragon Tribe. Бонусот мора да се обложи 25 пати пред да може да се повлече.
 • Третиот бонус е 200% бонус за натпревар до 500 долари и 50 бесплатни вртења на играта Менхетен оди диви. Бонусот мора да се обложи 20 пати пред играчот да може да ги повлече своите добивки.

Играчите кои имаат регистрирани адреси во Финска ќе добијат само бесплатни вртења на првите 3 депозити што ќе ги направат, а бонусот функционира на следниов начин:

 • Откако играчот ќе го направи својот прв депозит, ќе добие 20 бесплатни вртења на играта Источен брег против Западен брег за 5 дена. Првите 20 бесплатни вртења ќе бидат кредитирани 24 часа откако депозитот беше успешен.
 • Откако играчот ќе го направи својот втор депозит, ќе добие 20 бесплатни вртења на играта Dragon Tribe за 5 дена. Првите 20 бесплатни вртења ќе бидат кредитирани 24 часа откако депозитот беше успешен.
 • Откако играчот ќе го направи својот трет депозит, тој ќе добие 20 бесплатни вртења на играта Менхетен оди диви за 5 дена. Првите 20 бесплатни вртења ќе бидат кредитирани 24 часа откако депозитот беше успешен.

Минималниот депозит што играчите треба да го направат за да се квалификуваат за понудата за добредојде е ограничен на 20 долари.

Нема барања за обложување за бонусот за бесплатни вртења. Бесплатните вртења може да се користат само на наведените игри и не може да се префрлат на други игри. Максималната исплата што играчите можат да се повлечат од бонусот за бесплатни вртења е ограничен на 50 долари.

Играчите имаат право на само еден бонус во исто време по играч, сметка, адреса, компјутер и IP адреса. Vasy Casino може да ја затвори секоја сметка што се смета за дупликат и да ги поништи сите добивки.

Минималниот депозит е ограничен на 20 долари, а максималниот депозит ќе зависи од промоцијата.

Бонусот за добредојде нема максимален износ на повлекување или наплата, додека бонуси во готовина, бонуси за бесплатни пари и падови на готовина имаат максимално дозволено повлекување од x5 износот на бонусот.

Сите бонуси доаѓаат со датум на истекување и доколку условите за бонусот не се исполнети во одредената временска рамка, казиното има право да ја откаже промоцијата.

Казиното го задржува правото да ги испразни парите од бонус од сметката на играчот доколку играчот не успеал да се најави на нивната сметка подолго од 2 месеци.

Играчите од следните земји немаат право на бонус за добредојде од Vasy Casino: Латвија, Литванија, Бугарија, Кина, Естонија, Грузија, Индија, Индонезија, Молдавија, Пакистан, Романија, Русија, Словачка, Турција, Украина и Соединетите Американски Држави .

Бонусите што ги нуди казиното се наменети за вистински рекреативци и секоја злоупотреба нема да се толерира.

Играчите можат да го откажат секој бонус како што сакаат. Единственото нешто што треба да го запомнат е дека казиното ќе ги откаже сите добивки генерирани од бонусот.

Постои листа на исклучени игри што играчите треба да ги избегнуваат кога играат со бонус средства и тие го вклучуваат следново: игри со џекпот, игри на маса, видео покер, казино во живо и следните слот игри: Al Capone, Bonanza, Book of Immortals, Da Богатството на Винчи, Мртво или живо и мртов или жив 2, Велигденски остров, Еггоматичен, Екстра сочно, Огнен Џокер, Жешко вртење, Бесмртна романса, Пеколна ѕвезда, Џекхамер 2, Џеммин тегли, Џингл спин, Џамбо стампедо, џунгла дух, парк Јура, Koi Princess, Lost Relics, Madame Destiny, Max Quest: Wrath of Ra, Кој сака да биде милионер, Месечината принцеза, Пекиншка среќа, Pirates Plenty, Reactoonz, Reel Heist, Rise of Olympus, Sweet Bonanza, Sakura Fortune, Scrooge, Secret на камењата, Синбад, Снежната дивина и 7-те карактеристики, Супер брзо жешко, Тесла, Златниот був на Атина, Виз, Тигарската слава, Свртете ја вашата среќа, Твин спин, Долината на боговите, 1429 непознати мориња, дијаманти од Вегас , Victorious, Victorious MAX, Vikings, Wild Swarm, Zombies, Razor Shark, The D og House & The Dog House Megaways, Sweet Bonanza Christmas, Rich Wilde and the Tome of Madness, Danger High Voltage, Wild Frames, Dark Joker Rizes, Reactoonz 2, Le Kaffee Bar, Beautiful Bones, Cherrypop, Deadwood, Jokerizer, San Quentin, Книга од 99, Џамин тегли 2, Tombstone RIP, Mystery Joker 6000 и Moon Princess 100.

Казиното ќе ја испита играта на играчот пред да го обработи повлекувањето. Доколку најдат неправилности во шемата на игра, тие го задржуваат правото да ги задржат сите повлекувања.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот