Vasy Casino Казино Во Живо Преглед - Countries

Vasy CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусДо 1750 €
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Vasy Casino
До 1750 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусот
Countries

Countries

Не секој ќе може да креира сметка во казиното Vasy. Одредени правила им забрануваат на играчите да играат во онлајн казина. На пример, коцкањето е забрането во некои земји, додека во други земји казиното ги нема потребните лиценци за работа.

NetEnt има некои дополнителни ограничувања кога станува збор за нивните игри. На пример, казиното не доставува игри во следните земји без соодветни лиценци: Белгија, Колумбија, Хрватска, Чешка, Данска, Естонија, Франција, Грузија, Италија, Латвија, Литванија, Мексико, Португалија, Романија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Украина, Обединетото Кралство и Соединетите Американски Држави.

Игрите на NetEnt не се нудат во следните земји: Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахамите, Боцвана, Бугарија, Еквадор, Етиопија, Гана, Гвајана, Хонг Конг, Иран, Ирак, Израел, Кувајт, Намибија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Филипини, Сингапур, Судан, Сирија, Тајван, Тринидад и Тобаго, Тунис, Уганда, Јемен и Зимбабве.

Видео слот Planet of the Apes не смее да се нуди на следните територии: Азербејџан, Кина, Индија, Малезија, Катар, Русија, Тајланд, Турција и Украина.

Видео слот Vikings не смее да се нуди во следните јурисдикции: Азербејџан, Камбоџа, Канада, Кина, Франција, Индија, Индонезија, Лаос, Малезија, Мјанмар, Папуа Нова Гвинеја, Катар, Русија, Јужна Кореја, Тајланд, Турција, Украина и Соединетите Американски Држави.

Видео слот Narcos не смее да се нуди на следните територии: Индонезија и Јужна Кореја.

Видео слот за Street Fighter не смее да се нуди на следните територии: Ангвила, Антигва и Барбуда, Аргентина, Аруба, Барбадос, Бахамите, Белизе, Бермуди, Боливија, Бонер, Бразил, Британските Девствени Острови, Канада, Кајманските Острови, Кина, Чиле, Островот Клипертон, Колумбија, Костарика, Куба, Курасао, Доминика, Доминиканска Република, Ел Салвадор, Гренланд, Гренада, Гвадалупе, Гватемала, Гвајана, Хаити, Хондурас, Јамајка, Јапонија, Мартиник, Мексико, Монтсерат, островот Наваса, Парагвај, Перу , Порторико, Саба, Свети Вартелемеј, Свети Евстатиј, Свети Китс и Невис, Света Луција, Сент Мартен, Свети Мартин, Свети Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Јужна Кореја, Суринам, Острови Туркс и Каикос, Соединетите Американски Држави Америка, Уругвај, Американски Девствени Острови и Венецуела.

Универзалните чудовишта (Дракула, суштество од црната лагуна, клетвата на фантомите и невидливиот човек) може да се играат само на следните територии: Андора, Австрија, Ерменија, Азербејџан, Белорусија, Босна и Херцеговина, Кипар, Финска, Грузија, Германија, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Монако, Црна Гора, Холандија, Северна Македонија, Норвешка, Полска, Русија, Сан Марино, Србија, Словачка, Словенија, Турција и Украина.

И тука е списокот со ограничени земји за казиното Vasy:

 • Авганистан
 • Албанија
 • Холандски Антили
 • Босна и Херцеговина
 • Барбадос
 • Бурунди
 • Бермуди
 • Бахамите
 • Боцвана
 • Белорусија
 • Острови Кокос (Килинг)
 • ДРК
 • Централна Африканска Република
 • Конго
 • Кина
 • Куба
 • Курасао
 • Египет
 • Еритреја
 • Шпанија
 • Етиопија
 • Фолкландските Острови (Малвини)
 • Обединето Кралство
 • Алдерни
 • Гана
 • Гвинеја
 • Екваторијална Гвинеја
 • Грција
 • Гвинеја-Бисао
 • Гвајана
 • Хонг Конг
 • Хаити
 • Унгарија
 • Израел
 • Островот Ман
 • Ирак
 • Иран
 • Исламската Република
 • Италија
 • Џерси
 • Јамајка
 • Јордан
 • Киргистан,
 • Камбоџа
 • Chosŏn Minjujuŭi Inmin Konghwaguk
 • Република Кореа
 • Кувајт
 • Народна Демократска Република Лао
 • Либан
 • Шри Ланка
 • Либерија
 • Либиска Арапска Џамахирија
 • Молдавија
 • Република на
 • Црна Гора
 • Мали
 • Мјанмар
 • Монсерат
 • Малта
 • Маурициус
 • Никарагва
 • Холандија
 • Панама
 • Француска Полинезија
 • Папуа Нова Гвинеја
 • Филипини
 • Пакистан
 • Полска
 • Сен Пјер и Микелон
 • Палестина
 • Србија
 • Руска Федерација
 • Судан
 • Сингапур
 • Света Елена
 • Сиера Леоне
 • Сан Марино
 • Сомалија
 • Јужен Судан
 • Сао Томе и Принципе
 • Сириската Арапска Република
 • Островите Туркс и Каикос
 • Чад
 • Француски јужни територии
 • Да оди
 • Туркменистан
 • Тунис
 • Турција
 • Тринидад и Тобаго
 • Тајван
 • Украина
 • Уганда
 • Соединетите Американски Држави Мали оддалечени острови
 • Соединети Држави
 • Венецуела
 • VG
 • Вануату
 • Самоа
 • Јемен
 • Југославија
 • Зимбабве
1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот