Vasy Casino Казино Во Живо Преглед - Games

Vasy CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусДо 1750 €
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Vasy Casino
До 1750 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусот
Games

Games

Базата на податоци на казино игри на Vasy Casino содржи слот машини, рулет, бакара, покер и видео покер, само за да наведеме неколку. Најновата атракција во казиното е делот „Казино во живо“ кој им овозможува на играчите да се препуштат во играњето на омилените игри со дилер во живо во реално време.

Бакара

Baccarat долго време е една од најпопуларните игри во казина низ Европа и Латинска Америка. Ова е едноставна игра за играње со само неколку правила што играчите треба да ги научат. Играчите треба да одлучат која игра ќе биде најблиску до 9, раката на играчот или раката на банкарот и да стават облог на таа рака. Двете раце може да завршат со вратоврска, но тоа ретко ќе се случи. Од таа причина, овој облог нуди највисока исплата и може да биде многу незгоден, особено за почетници. Водени од фактот дека овој облог нуди најдобра исплата, тие го поткопуваат фактот дека шансите за победа на овој облог се мали. На играчите им предлагаме да го избегнуваат облогот Тај, особено почетниците. Ова е веројатно единствената игра што играчите можат да ја играат без да знаат ништо за правилата за тоа како се игра играта. Како и да е, секогаш е добро да се знае што се случува со играта што ја играат, им предлагаме на играчите да ги надминат правилата пред да одлучат да играат. Сите правила за играње бакара и стратегијата која се врти околу оваа игра можете да ги најдете на овој линк.

слотови

Онлајн видео слотовите се меѓу најпопуларните игри во секое казино. Причините за ова може да бидат многу, а првото нешто што ми паѓа на ум е фактот дека овие игри се лесни за играње и нудат таква разновидност што ниту една друга игра не може да ја понуди. Vasy Casino има многу богато портфолио кога станува збор за слотови, така што играчите можат да најдат нешто што им одговара најдобро. Сите правила за играње слотови може да се најдат на следниот линк.

Некои од најпопуларните игри се следниве:

 • Рич Вајлд и Книгата на мртвите
 • Книга на златна повеќешанса
 • Мртво дрво
 • Џемини тегли
 • Super Sunny Fruits Држете и победи
 • Наследството на мртвите
 • Ајкула жилет
 • Рич Вајлд и Том на лудилото
 • Портите на Олимп
 • Reactoonz
 • Тепачка во Ел Пасо
 • Овошна забава

Покер

Покерот е игра која бара од играчите да поминат извесно време на учење на правилата. Добрата работа е што откако ќе ги научат основите, можат да почнат да играат. Една од најпопуларните варијанти на играта е Texas Hold'em, каде што играчите добиваат две долу карти како нивна дупка, проследено со круг на обложување. Три карти на табла се вртат истовремено и се случува уште еден круг на обложување. Уште две карти на табла се вртат една по една, по секоја проследена со круг на обложување после секоја карта. На играчите им е дозволено дури и да „играат на таблата“ што значи дека можат да ги користат само картите од таблата. Друга важна работа на која играчите треба да обрнат е рангирањето на рацете и многу е важно да ги научите напамет бидејќи не сакаат да отфрлат важна карта. За да прочитате за правилата за играње покер, играчите можат да ја следат оваа врска.

Блек Џек

Блек Џек е игра со карти што може да се најде во казиното Vasy, која е лесна за учење, но нуди возбудлива игра. Играчите треба да добијат рака што е повисока од дилерот без да надминат 21. Откако ќе се стават сите облози, играчите ќе добијат две почетни карти. Постојат неколку различни опции достапни за играчите кои можат да ги користат за да ги подобрат своите раце. Од друга страна, дилерот има само две опции да удри и да стои, а тие треба да следат однапред одредени правила во зависност од вредноста на нивната рака. Играчите можат да ги најдат сите правила за играње блек џек на следниот линк.

Постојат многу различни варијанти на играта, а некои од најпопуларните го вклучуваат следново:

 • Блек Џек Слободна палуба
 • Блек Џек Двојна изложеност
 • Европски Блек Џек
 • Блек Џек повеќе раце
 • Блек Џек Лаки Севенс
 • Американски Блек Џек
 • Супер 7 Блек Џек
 • 3D Блек Џек
 • Атлантик Сити Блек Џек
 • Вегас центарот на Блек Џек
 • 21 Брн Блек Џек

Рулет

Рулетот е веројатно една од најпопуларните казино игри што може да се најдат во казиното Vasy. Причината поради која е толку популарна е тоа што правилата се многу лесни за учење, но најмногу од сè им овозможува на играчите да се обложуваат во согласност со посакуваниот ризик што би сакале да го преземат. Постојат три главни варијации на играта американски, европски и француски рулет. Најпопуларна варијанта е европската верзија, бидејќи шансите работат во корист на играчот, во споредба со другите варијанти. Играчите можат да ги најдат сите правила и стратегии кои се вртат околу рулетот на следниот линк.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот