Vasy Casino Казино Во Живо Преглед - Responsible Gaming

Vasy CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусДо 1750 €
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Vasy Casino
До 1750 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусот
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Vasy Casino нуди одговорно играње и создава совршени услови кои го спречуваат проблематичното однесување на игрите. Како и да е, сè уште има мал процент на играчи кои развиваат зависност и им е тешко да го контролираат својот нагон за коцкање. Она што треба да го запомнат е дека никогаш не е доцна да побараат помош.

Зависноста од коцкање е чест проблем во денешното општество, но коцкарите треба да запомнат дека секогаш можат да побараат помош и да работат на себе за да ја надминат зависноста.

Казиното Vasy нуди различни алатки кои може да се користат за борба против зависноста од коцкање и на играчите им се советува да ги користат. Исто така, постојат групи за поддршка кои играчите можат да ги контактираат за совет и насоки.

Лимит на депозит

На играчите им се препорачува да постават лични ограничувања на нивната сметка на Vasy Casino во моментот кога ќе ја создадат. Тие можат да изберат да го ограничат износот што им е дозволено да го стават во еден облог, а ако се обидат да стават поголем облог, системот нема да им дозволи.

Играчите можат да постават ограничување на износот што им е дозволено да го изгубат во текот на денот, а штом ќе го достигнат тој лимит, нема да можат да ставаат нови облози.

На играчите им е дозволено да постават максимално време на сесија за време на кое им е дозволено да се логираат на веб-локацијата. Откако ќе истече зададениот период, играчите автоматски ќе се одјават.

На играчите им е дозволено да ја ограничат можноста за пристап до нивната сметка на неодредено време. За тоа време играчот не може да се најави на нивната сметка и сите преостанати средства ќе му бидат замрзнати. Ќе можат да ги користат по истекот на рокот што го дефинирале.

Играчите кои сакаат да отстранат ограничување или да го зголемат лимитот ќе мора да поднесат писмено барање.

Самопроценка

Онлајн коцкањето е забавна активност која за жал може да стане зависност со текот на времето. Некои играчи покажуваат симптоми на компулсивно однесување на коцкање пред да развијат сериозна зависност и многу е важно тие симптоми да се препознаат за да можат да ги преземат сите неопходни активности за да ја спречат зависноста. Еве збир на прашања на кои секој коцкар треба искрено да одговори:

 • Дали често се коцкате сами и подолг период?
 • Дали се коцкате додека не ви се изгубат сите пари?
 • Дали се чувствувате како да сте изгубиле интерес за социјална интеракција со вашето семејство и пријатели?
 • Дали се коцкате за да избегате од секојдневните проблеми?
 • Дали се чувствувате како да треба да се вратите и да ги вратите парите што сте ги изгубиле од коцкање?
 • Дали другите луѓе го критикуваат вашето однесување на коцкање?
 • Дали некогаш лажете за да го прикриете времето што го поминувате на коцкање?
 • Дали ја прескокнувате работата или училиштето за да се коцкате?
 • Дали избегнувате да трошите пари од коцкање на нешто друго?
 • Дали се чувствувате очајно кога ќе ги изгубите сите пари и не можете повеќе да си дозволите да се коцкате?
 • Дали позајмувате пари за да се коцкате или да ги исплатите долгови од коцкање?
 • Дали се чувствувате очајни или самоубиствени поради вашето коцкање?

Самоисклучување

Самоисклучувањето е одлична карактеристика што им овозможува на играчите да престанат да се коцкаат најмалку шест месеци. Ова е доброволна акција што играчите можат да ја преземат за да се држат настрана од веб-страниците за коцкање.

Секое место за коцкање кое е лиценцирано е дел од шемата за самоисклучување на повеќе оператори. Ова им овозможува на играчите да поднесат едно барање за самоисклучување од сите простории што нудат ист тип на коцкање.

Играчите треба да останат верни на себе и да не се обидуваат да отвораат нови сметки.

Групи за поддршка на зависност од коцкање

Справувањето со зависноста од коцкање може да се чувствува огромно и коцкарите треба да знаат дека не се сами, а другите луѓе минуваат низ истите проблеми како нив. Првиот чекор за закрепнување е да сфатите дека некој има проблем. Коцкањето има скриени симптоми кои играчите обично ги занемаруваат додека не западнат длабоко во неволја. Тоа е многу важно и не можеме доволно да го нагласиме ова. Никогаш не е доцна да побарате помош.

Коцкањето од време на време или купувањето лотарија секоја недела не се смета за зависност, се додека играчот може да си дозволи да потроши пари за забава. Зависноста од коцкање се раѓа кога овој едноставен чин станува опсесија и играчите се обидуваат брзо да заработат големи суми пари. Некои играчи се исто така зависни од интензивниот брзање што доаѓа заедно со коцкањето, и тие се помалку опседнати со парите и повеќе опседнати со возбудата. Но, фактот што некои луѓе ќе потрошат големи суми пари за да достигнат врв е она што ја прави оваа навика погубна. Зависноста од коцкање не влијае само на зависникот, туку и на целото нивно семејство, бидејќи е познат факт дека зависниците ќе потрошат сè што имаат, дури и средствата на нивните деца од факултет и целата нивна заштеда.

Коцкарите мора да признаат дека коцкањето им го зазело целиот живот и тие треба да побараат помош што е можно поскоро. Постојат многу различни групи за поддршка на зависност од коцкање кои ќе им помогнат на сите. Фокусот на овие организации е да им кажат на коцкарите дека има достапна помош и дека постои начин да се вратат нивните животи во нормала.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот