Vegas Hero

Age Limit
Vegas Hero
Vegas Hero is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Vegas Hero е онлајн казино основано во 2017 година и е во сопственост и управувано од Genesis Global Limited Casinos. За кратко време што постои, имаше различни реакции за неговата изведба. Vegas Hero го има најдобриот избор на онлајн казино игри, но не толку одлична услуга за клиентите.

Games

Vegas Hero е меѓу најдобрите онлајн казина кога станува збор за опциите за игри. Казиното нуди неколку казино игри, вклучувајќи игри на маса, игри со дилери во живо, видео слотови, мобилни игри, виртуелни игри, џекпот и така натаму. Популарните наслови вклучуваат Jacks or Better, TXS Hold'Em, Pai Gow Poker и Three Wheeler, меѓу другите.

Withdrawals

Vegas Hero нуди брзи исплата на готовина преку е-паричници како што се PayPal и Skrill, а времето за повлекување се движи од инстант до неколку часа. Исто така, постои можност за повлекување на вашата картичка за 1-3 дена, додека банкарските трансфери траат 3-5 дена. Границите за повлекување се ограничени на 5500 евра неделно и 22000 евра месечно.

Languages

Платформата Vegas Hero поддржува многу јазици, бидејќи е меѓународна платформа за онлајн игри, која им служи на играчи од сите страни на светот. Веб-страницата и мобилната апликација се преведени на речиси сите популарни јазици, вклучувајќи англиски, шпански, италијански, германски, француски, јапонски, шведски, фински, норвешки итн.

Live Casino

Vegas Hero е онлајн казино достапно и за мобилни и за веб корисници. Нуди инстант игра, што значи дека нема преземања за да започнете. Вегас Херојот се фокусира само на онлајн казино и мобилни казино игри, за разлика од многу слични потфати, кои исто така се занимаваат со спортско обложување и друго коцкање.

Promotions & Offers

Како нов учесник на пазарот, маркетинг тимот мора да претера, а тоа ги објаснува огромните бонуси и попусти. Наградите одат до 1000 евра за нови играчи, подлежат на правила и услови. Бидете сигурни да ги фатите сите најнови бонуси, попусти и промоции на веб-страницата на казино Вегас Херо.

Software

Има близу 1000 игри со врвен квалитет за играње на Vegas Hero Casino. Компанијата соработува со најголемите имиња во развојот на софтвер за казино, за да се погрижи играчите да ги добијат најновите игри. Уживајте во опсегот на игри и слотови од Microgaming, Play'n Go, Net Entertainment, Evolution Gaming, Quickspin и Nyx Interactive.

Support

Кога станува збор за поддршка на клиентите, Вегас Херојот не е најдобриот што постои. Додека многу други онлајн казина нудат поддршка за разговор во живо 24/7, Vegas Hero обезбедува поддршка во живо само за време на стандардното работно време. Освен преку разговор во живо, казиното може да се контактира преку нивните телефонски линии или преку е-пошта.

Deposits

Исто како и многу онлајн казина, Vegas Hero им нуди на своите играчи широк спектар на опции за депозит. Казиното е во партнерство со главните платформи за плаќање преку Интернет. Вообичаените се е-паричници како што се PayPal, Skrill, Maestro, Neteller и Trustly, меѓу другите. Дозволени се и депозити на картички и банкарски трансфери, а минималниот депозит е 10 евра.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (5)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Унгарски форинти
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Boku
Credit CardsDebit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (15)
Big Time Gaming
Evolution GamingEzugi
Gamomat
MicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Play'n GOPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Yggdrasil Gaming
iSoftBet