Преглед на игри со дилер во живо ViggoSlots

ViggoSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.13/10
БонусБонус $1.000 + 170 бесплатни вртења
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
ViggoSlots is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Viggoslots е преполн со различни бонуси кои ќе ја направат секоја посета возбудлива. Играчите можат да го започнат своето патување со бонус за добредојде што драстично ќе го подобри нивниот биланс и ќе им овозможи да испробаат повеќе игри, а подоцна ќе можат да истражуваат и други бонуси што ги нуди казиното. На моменти, Viggoslots Casino ќе понуди бонус што може да се користи и на игрите во казино во живо.

Комплетна листа со бонуси од ViggoSlots
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+2
+0
Затвори
Games

Games

Игрите се суштината на Viggoslots Casino, и поради таа причина, казиното соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да им ги донесе најдобрите игри на своите клиенти. Сите игри во казиното се достапни во забавен режим, така што играчите можат да добијат вкус на она што го нудат. Единствените игри кои не се достапни во демо-режим се игрите во казино во живо.

Software

Нудењето на некои од најдобрите игри е сигурен начин за привлекување нови играчи, а Viggoslots ги има скоро сите најпопуларни наслови во своето портфолио за игри. Тие соработуваа со некои од добро признатите софтверски компании, а некои од нив ги вклучуваат следните:

 • Microgaming
 • Netent
 • Isoftbet
 • Quickspin
 • Езуги
 • Кирон
 • Еден допир
 • Betsoft
 • Ендорфина
 • EvoPlay
Payments

Payments

Начините на плаќање се важен дел од секое казино, а секое популарно казино има различни опции на располагање. Електронските паричници се сметаат за една од најкористените опции за плаќање бидејќи нудат лесен и брз трансфер. Некои од најпопуларните е-паричници ги вклучуваат Skrill и Neteller, а добрата вест е што и двата се достапни во казиното Viggoslots.

Deposits

Методи за депозит во ViggoSlots: Водич за играчи во казино

Сакате да ја финансирате вашата сметка на ViggoSlots? Имаш среќа! Оваа дестинација за онлајн игри нуди различни опции за депозит за да ги задоволи потребите на играчите како вас. Без разлика дали претпочитате традиционални методи или врвни е-паричници, има по нешто за секого.

Разновидни опции за секој играч

На ViggoSlots, ќе најдете низа методи за депонирање кои одговараат на вашите преференции. Од испробаните и вистинити дебитни/кредитни картички како Visa и MasterCard до популарните е-паричници како што се Skrill и Neteller, изборот има многу. Достапни се и припејд картички, банкарски трансфери и други различни методи.

Искуство погодно за корисниците

Дали сте загрижени за навигацијата низ сложените процеси на плаќање? Бидете сигурни дека ViggoSlots ви го олесни. Опциите за депозит обезбедени од ова казино се дизајнирани имајќи ја на ум прилагодливоста на корисниците. Без разлика кој метод ќе го изберете, финансирањето на вашата сметка ќе биде лесно.

Врвни безбедносни мерки

Вашата безбедност е најважна во ViggoSlots. Затоа казиното користи најсовремени безбедносни протоколи како што е шифрирањето SSL за да ги заштити вашите трансакции. Со овие мерки, можете да имате мир на умот знаејќи дека вашите финансиски информации се заштитени.

Ексклузивни поволности за ВИП членови

Дали сте ВИП член на ViggoSlots? Потоа, подгответе се за некои прекрасни поволности! Како ВИП играч, може да уживате во придобивките како побрзо повлекување и ексклузивни бонуси за депозит. Овие специјални привилегии додаваат дополнителен слој на возбуда и награди на вашето искуство со игри.

Значи, без разлика дали сакате да користите кредитни картички или да го истражувате светот на е-паричниците, ViggoSlots ве опфати кога станува збор за методите за депонирање. Уживајте во трансакциите без проблеми додека уживате во врвните безбедносни мерки што ги спроведува ова доверливо онлајн казино. И ако сте ВИП член, подгответе се да ве третираат како член на кралското семејство со ексклузивни поволности што го подобруваат вашето патување со игри.

Withdrawals

Многу е лесно да побарате повлекување на добивките во казиното Viggoslots. Процесот ќе зависи од начинот на плаќање, но обично има неколку едноставни чекори што играчите треба да ги следат. Првото нешто што играчот треба да го направи е да се најави на својата сметка и да се упати кон Касиерот. Кликнете на делот за повлекување и изберете го начинот на плаќање што тие сакаат да го користат. Играчите треба да го користат истиот метод за повлекување како оној што го користеле за депозит.

Кредитни и дебитни картички - Кредитните и дебитните картички се најпопуларните решенија за плаќање што се користат за повлекување добивки. Една од причините зошто овој тип на начин на плаќање е толку популарен е тоа што е најраспространето решение, па беше усвоен од неколку онлајн казина. За жал, некои типови на картички не дозволуваат повлекување како што е MasterCard. Затоа играчите треба двапати да го проверат овој аспект за да знаат дали треба да бараат друга опција за повлекување.

Кога користите кредитна или дебитна картичка, играчите не мора да плаќаат никакви такси, а повлекувањата обично траат не повеќе од 3 работни дена. За да побараат повлекување, играчите ќе треба да го дадат својот број на картичка, име, адреса за наплата, датум на истекување и безбедносен код.

Neteller - Ова е електронски паричник што може да се користи за повлекување. Neteller е толку популарен меѓу казината и играчите бидејќи нуди безбедни и брзи трансфери на средства. Играчите нема да се наплаќаат за користење на оваа опција за плаќање при повлекување средства.

Skrill – Skrill е популарен е-паричник кој се користи за повлекувања, а една од најдобрите предности е што играчите не мора да даваат никакви финансиски детали. Сè што треба да направат играчите е да ги пополнат своите е-адреси. Отворањето сметка во Skrill е многу лесно, тоа е една од главните причини зошто е толку популарно. Овој начин на плаќање не вклучува никакви такси и играчите ќе ги добијат своите добивки веднаш.

Банкарски трансфер – Банкарскиот трансфер е еден од најпопуларните начини на плаќање што се користат кога станува збор за подигање пари.

Еве некои од начините на плаќање што се достапни во казиното Viggolsots кои се достапни за повлекување:

 • Visa е кредитна картичка што се користи за повлекување, времето за повлекување е помеѓу 1 и 2 работни дена, а минималната сума што играчите можат да ја подигнат е ограничена на 30 долари. Visa е најкористениот начин на плаќање кој постојано работи на развој и нови технологии кои ќе овозможат сигурни и сигурни плаќања.
 • Mastercard е кредитна картичка што се користи за повлекување, времето за повлекување е помеѓу 1 и 2 работни дена, а минималниот износ што играчите можат да го подигнат е ограничен на 30 долари. Mastercard е на пазарот повеќе од 50 години, што говори многу и тие постојано работат на обезбедување безбеден и лесен начин на плаќање за своите клиенти.
 • Neteller е е-паричник што се користи за повлекување, времето за повлекување е моментално, а минималната сума што играчите можат да ја подигнат е ограничена на 30 долари. Neteller е еден од најкористените начини на плаќање на кои им веруваат и казината и играчите, благодарение на фактот што нуди брзи, едноставни и безбедни трансакции.
 • Skrill е е-паричник што се користи за повлекување, времето за повлекување е моментално, а минималната сума што играчите можат да ја подигнат е ограничена на 30 долари. Skrill е онлајн паричник кој нуди брзи и сигурни трансфери. Бесплатно е да се креира сметка, а се што им е потребно на играчите е адреса на е-пошта за да испраќаат пари онлајн.
 • Zimpler Skrill е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања и минималниот износ за повлекување е ограничен на 10 долари. Zimpler е сигурен начин на плаќање преку мобилен што го олеснува преносот на средства преку Интернет.
 • InteracOnline е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања и минималниот износ за повлекување е ограничен на 10 долари. InteracOnline го нудат стотици трговци за онлајн плаќања директно од банкарска сметка.
 • Interac e-Transfer е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања и минималниот износ за повлекување е ограничен на 100 долари. Ова решение за плаќање им овозможува на играчите пригоден начин да испраќаат, бараат и примаат пари директно од една на друга банкарска сметка.
 • ecoPayz е начин на плаќање што нуди моментално повлекување и минималниот износ за повлекување е ограничен на 30 долари. Ова е глобален давател на решенија за плаќање што нуди безбедни и удобни услуги за плаќање и на казината и на играчите.
 • PaySafeCard е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања и минималниот износ за повлекување е ограничен на 30 долари. Ова е начин на плаќање што им овозможува на играчите да префрлаат средства без да користат банка. Ваучерите може да ги има и на бензинските пумпи и на аутлет продавниците.
 • Astropay е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања и минималниот износ за повлекување е ограничен на 30 долари. Лесно е да се користи Astropay и сè што треба да направат играчите е да создадат сметка.
 • Siru Mobile е начин на плаќање што нуди моментално повлекување и минималниот износ за повлекување е ограничен на 15 долари. Овој платежен систем нуди брзи и безбедни трансфери, а играчите можат да ги користат своите мобилни телефони за пренос на средства.
 • Сепа е начин на плаќање што нуди повлекувања кои траат помеѓу 3 и 5 работни дена, а минималниот износ за депозит е ограничен на 10 долари.
 • Плати за забава е начин на плаќање што нуди инстант повлекувања и минималниот износ за повлекување е ограничен на 20 долари.

Процедура за верификација

Постапката за верификација е составен дел од секое искуство на онлајн казино. За почетниците, ова може да биде шок, бидејќи ќе мора да испратат копии од правни документи за да ги потврдат своите сметки. Го уверуваме секој играч дека ако избере лиценцирано казино, не мора да се грижи за својата безбедност. Уште повеќе, играчите се обврзани да поминат низ процедурата за верификација само пред да побараат повлекување, така што играчите можат да создадат сметка и да истражат што има да понуди казиното без да ги испратат своите документи.

Постојат неколку причини зошто казиното бара од нивните играчи да ги потврдат своите сметки, но сите тие спаѓаат во еден концепт, безбедност. Viggoslots Casino е лиценцирано казино што значи дека треба да следат одредени закони за да работат.

Потврда за возраста

Од онлајн казина се бара да го потврдат секој играч бидејќи не сакаат малолетниците да се коцкаат и да ги повлекуваат добивките. Затоа од играчите може да се бара да испратат копија од личната карта или пасошот за да докажат дека се полнолетни за коцкање.

Играчите го задржуваат правото да одбијат да испраќаат документи, но тоа значи дека нивната врска со казиното ќе заврши и нивната сметка ќе биде затворена.

Какви документи бараат казината

Секое казино би сакало да ја потврди возраста, идентитетот и живеалиштето на играчот. За да го потврдат својот идентитет, играчите треба да испратат копија од нивната лична карта, пасош или возачка дозвола. Како доказ за жителство, казината обично бараат копија од неодамнешната сметка за комунални услуги.

Казината, исто така, може да побараат од своите играчи да испратат копија од нивната дебитна или кредитна картичка што ја користеле за депонирање и повлекување пари.

Ако играчот се коцка прилично големи суми, од него може да се побара да испрати копија од својот банкарски извод, а тоа обично се прави поради одговорно коцкање.

Друга причина зад барањата за изводи од банка е ризикот од перење пари, а тоа се прави за да се избегнат ситуации кога средствата добиени од криминални активности може да се претворат во легитимна добивка.

За да се забрза процедурата за верификација, играчите треба да следат некои стандардни барања кои го вклучуваат следново:

Сметки за комунални услуги - целосното име и адресата на играчот мора да бидат видливи на сметката. Предлог-законот мора да содржи официјално лого и информации на партијата што го издала, а не треба да биде постар од 6 месеци.

Банкарска картичка - играчите треба да испратат копија од картичката, и напред и назад. Првите 6 и последните 4 цифри треба да бидат видливи, а на играчите им е дозволено да ги покриваат средните броеви од безбедносни причини. Кодот CVC/CVV мора да биде покриен. Копијата треба да ја прикажува целата картичка и сите слики мора да бидат јасни и лесни за читање.

Извод од банка – изводот од банка треба да биде издаден во претходните 3 месеци, а целосното име и адресата на играчот мора да бидат видливи. Целиот број на сметка мора да биде видлив на сертификатот и мора да одговара на деталите за банкарската сметка обезбедени од казиното. Логото на банката мора да биде видливо. Кога испраќате слика од екранот, целиот екран треба да биде видлив.

е-паричник – играчите треба да испратат слика од екранот на нивниот е-паричник, а нивното целосно име и број на сметка или е-пошта треба да бидат видливи. Логото на е-паричник исто така треба да биде видливо и да се гледа целата страница што е отворена во прелистувачот.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

На играчите од следните земји не им е дозволено да отвораат сметка на играч и/или да ставаат облози со вистински пари во казиното:

 • Авганистан, Албанија,
 • Бахамите, Барбадос, Белорусија, Босна и Херцеговина, Боцвана, Бурунди,
 • Камбоџа, Централноафрикански претставник, Кина, Конго, Демократска Република, Куба, Египет, Екваторијална Гвинеја,
 • Еритреја, Етиопија,
 • Гана, Гвинеја, Гвинеја Бисао, Гвајана,
 • Хаити, Хонг Конг, Иран, Исламската Република,
 • Ирак, Израел, Италија,
 • Јамајка, Јордан,
 • Народна Демократска Република Лао, Либан, Либија,
 • Мали, Малта, Маурициус, Молдавија, Црна Гора, Мјанмар,
 • Холандија, Никарагва, Северна Кореја,
 • Панама, Пакистан,
 • Руска Федерација,
 • Србија, Сингапур, Сомалија, Јужна Кореја, Јужен Судан, Шпанија, Шри Ланка, Судан, Сирија,
 • Тринидад и Тобаго, Тунис, Турција,
 • Уганда, Обединетото Кралство, Украина, САД,
 • Вануату, Венецуела, Јемен и
 • Зимбабве.
+172
+170
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори

Languages

Казиното на ViggoSlots продолжува да го зацврстува своето онлајн присуство со поддршка на комуникација на различни јазици. Покрај англискиот, можете да изберете помеѓу Суоми/фински, германски, норвешки, и француски.

Ова ги прави услугите за игри на казиното достапни за пошироката светска публика.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај ViggoSlots . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, ViggoSlots се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Казиното Viggoslots е целосно посветено на обезбедување на безбедно искуство со игри во кое играчите можат да уживаат. Тие ја користеа најновата технологија за шифрирање за да се осигураат дека нивните играчи се заштитени во секое време.

Responsible Gaming

Во казиното Viggoslots, одговорното играње се сфаќа сериозно. Тие сакаат да понудат извор на забава за играчите да уживаат во безбедно и безбедно опкружување за игри.

Играчите кои се занимаваат со зависност од коцкање треба да ги преземат работите во свои раце и да се обидат да ја надминат зависноста.

About

About

Viggoslots е ново казино на пазарот со модерен изглед што го носи концептот на казино на сосема ново ниво. Тимот кој стои зад ова казино сонуваше за модерно казино кое единствено се фокусира на забавата и радоста и желбата за најголем опсег на игри и најдобри исплати. Играчите можат да ја најдат најголемата колекција на игри и казиното постојано додава нови наслови.

Казиното Viggoslots им дава приоритет на интересите на клиентите и ја направи својата мисија да им обезбеди на играчите чиста радост. Исто така со специјално дизајнираните бонуси и награди за секого.

ViggoSlots

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

За да играат игри во казино во живо во казиното Viggoslots, играчите треба прво да создадат сметка. Ова е многу јасен процес каде играчите треба да внесат некои лични податоци за да се регистрираат за сметка, без да се каже дека сите информации треба да бидат точни бидејќи играчите ќе мора да поминат низ процедура за верификација пред да можат да побараат повлекување.

Support

Поддршката за корисници е важен аспект на онлајн казиното и Viggoslots посвети цел тим кој е секогаш достапен за нивните играчи. Најзгодниот начин да стапите во контакт со агент за клиенти е преку функцијата Разговор во живо која е секогаш достапна или играчите можат да испратат е-пошта.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Казино игрите во живо стануваат изборна платформа за игри, па затоа е важно да разберете како правилно да ги играте. Со овој длабински водич за почетници, ќе му помогнеме на секој играч да стане експерт кога станува збор за играње во казино во живо.

Promotions & Offers

Најдобар начин да ги задржите играчите секогаш заинтересирани и исто така да привлечете нови клиенти е да понудите различни бонуси. Мора да признаеме дека Viggoslots казиното се истакнува во овој оддел. Играчите можат да ги искористат предностите на дарежливиот бонус за добредојде првиот пат кога ќе депонираат на нивната новосоздадена сметка, а подоцна можат да учествуваат во различни промоции што се достапни во казиното.

FAQ

Ги собравме најчесто поставуваните прашања со одговори за казиното Viggoslots. Дали имате прашање како да се игра? Дали се прашувате дали е безбедно да се игра онлајн? Или вие или некој ваш близок страдате од зависност од коцкање?

Ако е така, дојдовте на вистинското место - видете ја нашата листа на најчесто поставувани прашања за казиното Viggoslots

Live Casino

Live Casino

Казино игрите во живо се пренесуваат во реално време, каде што вистинските дилери се мешаат, се занимаваат и комуницираат со играчите. Овие игри се најновиот хит во секое онлајн казино, а Viggoslots Casino има одличен избор кој вреди да се провери.

Mobile

Mobile

Во денешно време, играчите можат да уживаат играјќи казино игри во живо користејќи ги нивните преносливи уреди. Тие можат или да преземат апликација или да ја користат веб-страницата на казиното. Двете овие опции имаат предности што ги прават уникатни и играчите имаат можност да ги користат и двете и не се ограничени на избирање само на една.

Affiliate Program

Affiliate Program

Филијалата на програмата ќе му овозможи на секој да заработи пари со упатување на играчи во казиното Viggoslots користејќи ја нивната веб-страница или социјалните медиуми.

За да станат партнер, корисниците треба да се регистрираат користејќи го формуларот за регистрација што може да се најде на веб-страницата.

Откако апликацијата ќе биде одобрена, корисниците ќе добијат е-пошта за добредојде со нивните детали за најавување. Она што треба да направите е да се најавите и да изберете врска или банер за објавување и да започнете да заработувате.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)