Преглед на игри со дилер во живо ViggoSlots - Account

ViggoSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.13/10
БонусБонус $1.000 + 170 бесплатни вртења
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
ViggoSlots is not available in your country. Please try:
Account

Account

За да играат игри во казино во живо во казиното Viggoslots, играчите треба прво да создадат сметка. Ова е многу јасен процес каде играчите треба да внесат некои лични податоци за да се регистрираат за сметка, без да се каже дека сите информации треба да бидат точни бидејќи играчите ќе мора да поминат низ процедура за верификација пред да можат да побараат повлекување.

Прво, пред да отворат сметка за онлајн казино, играчите треба да најдат сигурно казино. Важно е да се најде казино кое ги има сите потребни лиценци за работа, на тој начин тие ќе знаат дека се заштитени во секое време. Казиното Viggoslots е лиценцирано казино, така што играчите можат да бидат сигурни дека се заштитени во секое време додека ги играат своите омилени казино игри во живо.

За да се регистрирате за сметка, играчите треба да се упатат на официјалната веб-страница на казиното и да кликнете на копчето „Приклучи се сега“. Ова ќе отвори формулар за регистрација каде играчите треба да внесат лични податоци како нивното име, адреса, адреса на е-пошта и телефонски број.

Играчите ќе добијат е-пошта со линк на кој треба да кликнат за да можат да ги потврдат своите адреси на е-пошта. Откако ќе го направат тоа, тие можат да се логираат на нивната сметка и да почнат да истражуваат што нуди казиното.

За да играат за вистински пари сега, играчите треба да депонираат средства и можат да ги играат своите омилени казино игри во живо или која било игра што ја претпочитаат. Првиот пат кога играчот ќе депонира на својата нова сметка, тој има право на многу дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го зголеми нивното салдо и ќе им овозможи на играчите да играат повеќе игри од вообичаеното.

Бонус за нова сметка

Играчите можат да бараат бонус за добредојде кога ќе се регистрираат за сметка и ќе го направат својот прв депозит. Понудата за добредојде се пренесува преку првите три депозити што играчот ги прави на следниов начин:

  • Првиот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие 100% депозит за совпаѓање до 400 УСД. Минималниот потребен депозит е 20 УСД и нема барања за обложување за оваа понуда. Згора на тоа играчите ќе добијат 70 бесплатни вртења на Starburst.
  • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 100% депозит за совпаѓање до $300. Минималниот потребен депозит е 20 УСД и нема барања за обложување за оваа понуда. Згора на тоа играчите ќе добијат 50 бесплатни вртења на Starburst.
  • Третиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 100% депозит за совпаѓање до $300. Минималниот потребен депозит е 20 УСД и нема барања за обложување за оваа понуда. Згора на тоа играчите ќе добијат 50 бесплатни вртења на Starburst.

Сите бонуси и бесплатни вртења во Viggoslots Casino се ослободени од барања за обложување, што значи дека играчите можат да ги повлечат сите добивки. Играчите кои не можат да играат игри на Netent, ќе добијат бесплатни вртења на Money Train.

Процедура за верификација

Постапката за верификација е составен дел од секое искуство на онлајн казино. За почетниците, ова може да биде шок, бидејќи ќе мора да испратат копии од правни документи за да ги потврдат своите сметки. Го уверуваме секој играч дека ако избере лиценцирано казино, не мора да се грижи за својата безбедност. Уште повеќе, играчите се обврзани да поминат низ процедурата за верификација само пред да побараат повлекување, така што играчите можат да создадат сметка и да истражат што има да понуди казиното без да ги испратат своите документи.

Постојат неколку причини зошто казиното бара од нивните играчи да ги потврдат своите сметки, но сите тие спаѓаат во еден концепт, безбедност. Viggoslots Casino е лиценцирано казино што значи дека треба да следат одредени закони за да работат.

Потврда за возраста

Од онлајн казина се бара да го потврдат секој играч бидејќи не сакаат малолетниците да се коцкаат и да ги повлекуваат добивките. Затоа од играчите може да се бара да испратат копија од личната карта или пасошот за да докажат дека се полнолетни за коцкање.

Играчите го задржуваат правото да одбијат да испраќаат документи, но тоа значи дека нивната врска со казиното ќе заврши и нивната сметка ќе биде затворена.

Какви документи бараат казината

Секое казино би сакало да ја потврди возраста, идентитетот и живеалиштето на играчот. За да го потврдат својот идентитет, играчите треба да испратат копија од нивната лична карта, пасош или возачка дозвола. Како доказ за жителство, казината обично бараат копија од неодамнешната сметка за комунални услуги.

Казината, исто така, може да побараат од своите играчи да испратат копија од нивната дебитна или кредитна картичка што ја користеле за депонирање и повлекување пари.

Ако играчот се коцка прилично големи суми, од него може да се побара да испрати копија од својот банкарски извод, а тоа обично се прави поради одговорно коцкање.

Друга причина зад барањата за изводи од банка е ризикот од перење пари, а тоа се прави за да се избегнат ситуации кога средствата добиени од криминални активности може да се претворат во легитимна добивка.

За да се забрза процедурата за верификација, играчите треба да следат некои стандардни барања кои го вклучуваат следново:

Сметки за комунални услуги - целосното име и адресата на играчот мора да бидат видливи на сметката. Предлог-законот мора да содржи официјално лого и информации на партијата што го издала, а не треба да биде постар од 6 месеци.

Банкарска картичка - играчите треба да испратат копија од картичката, и напред и назад. Првите 6 и последните 4 цифри треба да бидат видливи, а на играчите им е дозволено да ги покриваат средните броеви од безбедносни причини. Кодот CVC/CVV мора да биде покриен. Копијата треба да ја прикажува целата картичка и сите слики мора да бидат јасни и лесни за читање.

Извод од банка – изводот од банка треба да биде издаден во претходните 3 месеци, а целосното име и адресата на играчот мора да бидат видливи. Целиот број на сметка мора да биде видлив на сертификатот и мора да одговара на деталите за банкарската сметка обезбедени од казиното. Логото на банката мора да биде видливо. Кога испраќате слика од екранот, целиот екран треба да биде видлив.

е-паричник – играчите треба да испратат слика од екранот на нивниот е-паричник, а нивното целосно име и број на сметка или е-пошта треба да бидат видливи. Логото на е-паричник исто така треба да биде видливо и да се гледа целата страница што е отворена во прелистувачот.