Преглед на игри со дилер во живо ViggoSlots - Bonuses

ViggoSlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.13/10
БонусБонус $1.000 + 170 бесплатни вртења
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања без облог!
Игри со голема колекција
Услуга за корисници 24/7
Нови и најнови игри
ViggoSlots is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Viggoslots е преполн со различни бонуси кои ќе ја направат секоја посета возбудлива. Играчите можат да го започнат своето патување со бонус за добредојде што драстично ќе го подобри нивниот биланс и ќе им овозможи да испробаат повеќе игри, а подоцна ќе можат да истражуваат и други бонуси што ги нуди казиното. На моменти, Viggoslots Casino ќе понуди бонус што може да се користи и на игрите во казино во живо.

Бонус за добредојде

Бонус за добредојде

Играчите можат да бараат бонус за добредојде кога ќе се регистрираат за сметка и ќе го направат својот прв депозит. Понудата за добредојде се пренесува преку првите три депозити што играчот ги прави на следниов начин:

  • Првиот пат кога играчот ќе направи депозит, ќе добие 100% депозит за совпаѓање до 400 УСД. Минималниот потребен депозит е 20 УСД и нема барања за обложување за оваа понуда. Згора на тоа играчите ќе добијат 70 бесплатни вртења на Starburst.
  • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 100% депозит за совпаѓање до $300. Минималниот потребен депозит е 20 УСД и нема барања за обложување за оваа понуда. Згора на тоа играчите ќе добијат 50 бесплатни вртења на Starburst.
  • Третиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој ќе добие 100% депозит за совпаѓање до $300. Минималниот потребен депозит е 20 УСД и нема барања за обложување за оваа понуда. Згора на тоа играчите ќе добијат 50 бесплатни вртења на Starburst.

Сите бонуси и бесплатни вртења во Viggoslots Casino се ослободени од барања за обложување, што значи дека играчите можат да ги повлечат сите добивки. Играчите кои не можат да играат игри на Netent, ќе добијат бесплатни вртења на Money Train.

Одредби и услови за бонус за добредојде

Откако играчот ќе се регистрира за сметка, тој ќе има право на бонус за добредојде што се пренесува преку првите три депозити на играчот.

Како дел од бонусот за добредојде, играчите ќе добијат бесплатни вртења на Starburst од Netent. Секој што нема пристап до игрите на NetEnt ќе го добие својот бонус за бесплатни вртења на Gold Lab од Quickspin или Money Train од Relax Gaming.

Бесплатните вртења ќе се додадат следниот ден откако ќе се направи депозит. Ако играчот ги бара сите три бонуси во еден ден, тогаш бесплатните вртења ќе бидат поделени на три дена, еден ден во исто време.

  • Првиот пат кога играчот ќе направи депозит, тој има право на 100% депозит за натпревар до 400 долари. Минималниот депозит за да се квалификува за оваа понуда е 20 УСД, а бонусот доаѓа без барања за обложување.
  • Вториот пат кога играчот ќе направи депозит, тој има право на 100% депозит за натпревар до 300 долари. Минималниот депозит за да се квалификува за оваа понуда е 20 УСД, а бонусот доаѓа без барања за обложување.
  • Третиот пат кога играчот прави депозит, тој има право на 100% депозит за натпревар до 300 долари. Минималниот депозит за да се квалификува за оваа понуда е 20 УСД, а бонусот доаѓа без барања за обложување.

Играчите можат да бараат само еден бонус за добредојде, а играчите од Финска можат да бараат само бесплатни вртења на нивните први три депозити.

  • Откако играчот ќе го направи својот прв депозит, ќе добие 20 бесплатни вртења на Starburst, пет дена по ред. Првите 20 бесплатни вртења ќе се кредитираат 24 часа откако ќе се направи депозит.
  • Откако играчот ќе го направи својот втор депозит, ќе добие 20 бесплатни вртења на Starburst, пет дена по ред. Првите 20 бесплатни вртења ќе се кредитираат 24 часа откако ќе се направи депозит.
  • Откако играчот ќе го направи својот трет депозит, тој ќе добие 20 бесплатни вртења на Starburst, пет дена по ред. Првите 20 бесплатни вртења ќе се кредитираат 24 часа откако ќе се направи депозит.

Добрата вест е дека нема барања за обложување за добивки од бонусот за бесплатни вртења.

Играчите треба да го користат бонусот за бесплатни вртења на одредени игри и не можат да го префрлат на други игри.

Максималната исплата од бесплатните вртења што се без услов за депозит е ограничена на 50 долари.

Бесплатните вртења што доаѓаат со барања за депозит или се вклучени во понудата за добредојде имаат максимална исплата од 150 УСД.

Бесплатните вртења доаѓаат со барања за депозит и вклучуваат и барања за обложување, максималната исплата од овие бесплатни вртења е 500 долари.

Бесплатните вртења треба да се користат во рок од 24 часа од нивното примање.

Понеделнички бесплатни вртења

Добивките од понеделник бесплатни вртења се без облог, што значи дека играчите можат да ги повлечат сите профити од бесплатните вртења. Максималното повлекување од овој бонус е ограничено на 250 долари.

За да се квалификуваат за оваа понуда, играчите треба да депонираат најмалку 20 долари во текот на претходната недела.

Поврат на готовина

Cashback е достапен за сите играчи кои имаат сметка во Viggoslots Casino. За да добијат поврат на готовина, играчите треба да имаат направено барем еден депозит.

Повратот на готовина не може да се откупи од облози направени во казино во живо.

Кешбек не може да се комбинира со која било друга промоција.

Минималниот износ што играчите можат да го добијат од кешбек е $1, а максималниот е $1400.

Ако играчите не успеат да го побараат својот кеш-бек во рок од 90 дена, казиното го задржува правото да го изгуби истото.

Viggoslots Casino го задржува правото на играчот да му го одбие враќањето на готовина доколку е вклучен во измамнички активности.

Игра на месецот

Од 20-ти еден месец до 19-ти следниот месец, членовите собираат бесплатни вртења за претстојната игра на месецот.

За да учествуваат во оваа промоција, играчите треба да имаат направено најмалку еден депозит кој надминува 20 долари, а бројот на бесплатни вртења ќе зависи од износот депониран во текот на претходниот месец.

Максималниот износ што играчите можат да го повлечат од промоцијата на играта на месецот е ограничен на 150 долари.

Бесплатни бонуси за обложување

Казиното Viggoslots нуди бонуси без облог за своите играчи преку промоции или кога ќе започне нова игра. Играчите можат да побараат еднократно повлекување што ќе го поништи тековниот бонус.

Општи услови за бонус

На играчите им е дозволено да бараат само еден бонус во исто време. Тие не можат да комбинираат два или повеќе бонуси во исто време.

Минималниот износ за да се квалификувате за бонус е ограничен на 20 долари, а максималниот износ на бонусот ќе зависи од промоцијата.

Готовинските бонуси, бонуси за бесплатни пари и падовите во готовина, кои доаѓаат со обложување и без барања за обложување имаат максимално дозволено повлекување од x5 износот на бонусот.

Добивките од бонусот за добредојде немаат максимален износ на повлекување.

Сите бонуси имаат рок на траење, а доколку условите за бонусот не се исполнат навреме, казиното го задржува правото да го откаже бонусот.

Сите игри имаат максимална граница за обложување од $4 додека бонусот е активен. Прекршувањето на ова правило ќе го изгуби бонусот и сите добивки.

Играчите од следните земји немаат право да добиваат бонуси за добредојде: Латвија, Литванија, Бугарија, Кина, Естонија, Грузија, Индија, Индонезија, Молдавија, Пакистан, Романија, Русија, Словачка, Турција, Украина и САД.

Депозитите направени со е-паричници и ваучери не се квалификуваат за бонуси за депозит.

Играчите можат да откажат бонус кампања од нивната сметка во секое време. Во секој случај, добивките генерирани од парите од бонусот исто така ќе бидат откажани.

Следниве игри се исклучени од промоцијата: игри со џекпот, игри на маса, видео покер, казино во живо и следните слот игри: 1429 Uncharted Seas, Beautiful Bones, BIG Bamboo, Bonanza, Book of 99, Born Wild, Cherrypop, Danger High Напон, мртов или жив, мртов или жив 2, Дедвуд, затвор Фолсом, Бесмртна романса, Џек Хамер 2, Џеммин тегли, Џамин тегли 2, Богатството на Да Винчи, Карен Манетер, Ле Кафе бар, Изгубени реликвии, принцеза месечина, принцеза на месечината 100, Mystery Joker 6000, Peking Luck, Razor Shark, Reactoonz, Reactoonz 2, Запомни Гулаг, Rise of Olympus, Royal Mint, San Quentin xWays, Secret of the Stones, The Dog House, The Dog House Megaways, Tombstone RIP, Долината на Богови, победнички, победнички Макс, викинзи, баран мртов или див, кој сака да биде милионер и див рој.

Пред да се изврши повлекување, казиното ќе ја испита играта за евентуални несогласувања. И, ако казиното открие какви било неправилности во шемата на игра, тие го задржуваат правото да ги задржат или конфискуваат сите добивки.

Играчите треба да го побараат секој бонус од благајната, и ако поради некоја причина бонусот не е издаден, тие треба да контактираат со поддршката за корисници. Важно е да се запамети дека нема да се кредитира бонус ако депозитот е веќе искористен, што значи дека играчот веќе го обложил депозитот.