Играјте Американски Блек Џек во живо денес - Освојте вистински пари

Visionary iGaming, еден од најценетите добавувачи на софтвер за казино во живо за американската публика, додава нов пресврт на традиционалните игри на маса со навистина наградувачки поставки. Меѓу нивните најпопуларни казино игри во живо е американскиот Блек Џек. Нејзините маси се секогаш преполни благодарение на функцијата Bet Behind. Се чини дека играта привлекува умешни играчи бидејќи тие повеќе ги ценат облозите во Парови и Руми, кои се единствени за оваа верзија на блек џек.

Американскиот Блек Џек се емитува од студиа за казино во живо во Костарика каде Visionary iGaming поседува авангардни објекти за стриминг. Ниту еден играч не е заклучен бидејќи давателот гарантира дека има неколку табели во секое време. За разлика од стандардната блек џек игра, американската верзија нуди огромна забава.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е американски Блек Џек во живо?

Американскиот Блек Џек во живо е онлајн казино игра со дилер во живо на RNG каде играчите се натпреваруваат против компјутеризиран систем наместо со дилер во живо. Табела со 7 играчи за живиот американски Блек Џек е управувана од електронски дилери. Се карактеризира со функцијата Surrender која им овозможува на играчите да го преклопат својот блек џек пред да ги извлечат следните карти. Во меѓувреме, ова казино игра во живо од Visionary iGaming има извонреден кориснички интерфејс и чиста храна во живо го подобруваат искуството на гејмерите додека играат од нивните домови и комфорни зони.

Интерфејсот може да се пофали со функционален дизајн со два режима на гледање: класичен и HD на цел екран. Вториот нуди извонредно искуство бидејќи го нагласува видео-стримот и електронскиот дилер во живо на казино. Класичниот режим е мешан стил кој ја прикажува играта, движењето на картите и минимизираните сцени од масата со дилер и блек џек.

Како да играте американски блек џек во живо

Некои играчи претпочитаат гласен видео пренос, додека други тивок. Тие можат да ги направат потребните прилагодувања користејќи го копчето за контрола на јачината на звукот. Режимот HD доаѓа со дополнителни опции за гејмерите за вклучување анимации со картички, автоматско поставување на 18 или повисоко и автоматско удирање 8 или помалку. Анимациите се возбудливи, но оние кои не го сакаат гламурот може да ги исклучат.

Откако играчот ќе го отвори ViG Live American Blackjack, тој мора да седне со кликнување на него. Потоа ги ставаат своите чипови во средината на табелата што станува нивниот главен облог. Облогот Парови или Рами се прави со ставање чипови во горниот лев и десен агол, соодветно.

Ако нема отворено седиште, играчот треба да ја избере функцијата Bet Behind. Многу малку може да се направи со нивните облози со позицијата Bet Behind. Само играчите кои седат имаат право да донесуваат големи одлуки. Идеално, оние зад седиштата се коцкаат со резултатите од рацете на играчите кои седат.

Правила за американски Блек Џек во живо

Најдобрите казина во живо ги претставуваат правилата на американскиот Блек Џек на прозорецот што излегува заедно со влоговите. Главниот облог е регулиран со стандардните американски правила за блек џек, но користи 6 палуби со карти. Кога играчот ќе ја избере опцијата Предавање, половина од нивниот првичен влог се враќа на купот карти. Ја губат другата половина од електронскиот дилер.

На отворено место, играчите треба да ги стават своите облози што е можно поскоро бидејќи времето на обложување е ограничено на 15 секунди. Тајмерот ќе отчукува во HD режим, прикажувајќи различни бои за да покаже колку време останува. Играчите ќе најдат деноминација на чипови во долниот десен агол и можат да се обложуваат до максималниот дозволен број на масата.

Играчите треба да ги имаат на ум следните точки кога ја играат оваа RNG варијанта на Блек Џек.

  • Дилерот удира на мека 17

  • Во ред е да се удвои на кој било облог дури и по разделбата

  • На Сплит асовите им се дели една карта

  • Постојат три странични облози: Обложување зад, Парови и Руми

  • Осигурувањето од обложување ретко се исплати

    Како што е наведено погоре, играчите можат да се обложуваат со страничните облози во Парови и Руми. Облогот Rummy е синоним за стандарден страничен облог од 21+3. Тоа е означено со три картички на десната страна, додека облогот во Парови е означен со две картички на левата страна на казина во живо.

Во живо американски Блек Џек исплати

Исплатата или RTP (Враќање на играчот) сооднос дава груба идеја за тоа што играчите на блек џек треба да очекуваат. Бројките на RTP се само теоретски, но важно е да се знаат - колку повисоки, толку подобро. Облогот Пар во Лајв Американски Блек Џек има шанси за победа во сооднос 11:1. Играчот добива облог ако нивниот прв пар поделени карти е идентичен. Од друга страна, облогот со Рами има веројатност од 9:1. Победува кога првиот пар на карти на играчот и првата карта на дилерот имаат совршен костим, сличен пласман или директна три карта.

Главниот облог има прилично висок RTP од 99,31% RTP, иако е малку низок во споредба со најконкурентните табели на најдобрите казина во живо. Во однос на процентите, облозите Rummy и Pairs имаат просечни RTP од 95,86% и 93,89%, соодветно. На почетниците им се советува да ги избегнуваат овие странични облози додека не добијат значителни сетови на вештини.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Stakelogic ќе ја воведе функцијата Super Stake на своите табели за блек џек во живо
2023-09-04

Stakelogic ќе ја воведе функцијата Super Stake на своите табели за блек џек во живо

Stakelogic Live, главен снабдувач на иновативна содржина на казино во живо, ги објави плановите да го подигне искуството со блек џек во живо во казино за своите играчи. Ова беше откако компанијата со седиште во Малта рече дека ќе ја додаде во тренд функцијата Super Stake на масите Live American Blackjack.