Играјте во живо блек џек рана исплата денес - Освојте вистински пари

Повеќето даватели на игри во живо во казина следат строга структура. Сепак, игрите на маса во живо во казино повремено ги разбрануваат работите и презентираат нешто ново. Visionary Gaming го објави Blackjack Early Payout во 2010 година. Оваа табела е атрактивна по тоа што им овозможува на учесниците рано да заработат. Играчите можат да заработат на солидна рака без да мора да ја играат.

Играта во живо е исто така една од ретките бесплатни блек џек игри достапни од добавувачите на софтвер за казино во живо. Повеќе играчи можат да играат на секоја рака истовремено. Учесниците исто така можат да играат до три раце по договор со овие бројни раце. Дополнително, играчите можат да се обложуваат на странични облози во Парови или Руми. Бидејќи играта за рана исплата во живо Блек Џек се игра во прелистувачот, нема потреба играчите да преземаат дополнителна апликација.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е рана исплата на блек џек во живо?

Раната исплата на блек џек на Visionary Gaming е популарна варијанта на блек џек низ Азија, Европа, Латинска Америка и пошироко. Во играта е достапна опција за разговор со дилер, со остар гласовен одговор на дилерот. Поради неговите карактеристики, Blackjack Early Payout се чини дека е најистакнатиот изум на Visionary iGaming.

Играта привлекува играчи од сите сфери на животот од целиот свет. Без разлика дали играчите се согласуваат со правилата на играта или не, интерфејсот за игра е исклучително добро дизајниран. Преносот на видеото и аудиото за поддршка на дилерот се со добар квалитет, дури и преку слаба интернет конекција. Упатствата и упатствата за обложување на играта во живо се јасно објаснети на учесниците.

Како да играте блек џек во живо предвремена исплата

Типичната опција за примарна стратегија е означена со сино за време на игрите во казино во живо. Сите други можности се сребрени. Во оваа игра се користат шест палуби и неограничен број играчи. Во секое време, играчот може да игра до три позиции. Парови и Руми се уште два странични облози достапни со рана исплата на блек џек во живо.

Правила за рана исплата на блек џек во живо

Учесниците имаат можност да заземат до три места кога првпат ќе ја започнат играта во најдобрите казина во живо. После тоа, играчите имаат само кратко време да ги стават своите главни и споредни облози. Играчите можат да продолжат да го прават тоа додека не се исклучи тајмерот. Не може да се прават странични облози без претходно да се постави облог на главниот облог за таа рака.

За сите три раце, дилерот извлекува две карти. Играчите можат да играат само практични, на кои се обложуваат. Како што е вообичаено во европскиот Блек Џек, дилерот влече само една карта. Учесниците можат да изберат да удираат, да застанат, да се поделат, да удвојат или да ја преземат раната исплата. Два фактори го одредуваат износот што некој го добива од раната исплата; силата на раката и картата со лицето на дилерот.

Учесниците се комплетирани со таа рака за оваа рунда доколку ја изберат опцијата за рана исплата. Дилерот потоа ја извлекува својата втора карта ако играчите изберат други можности. Изданието проверува дали некоја од страните стигнала до 21. Ако не, победникот е тимот што е најблиску до 21 без да се уништи. Врската се јавува кога двете страни имаат иста вредност на раката.

Што е неопходно да се земе предвид за време на играта?

Играчите имаат две опции кога суштинската стратешка игра е да стојат. Опциите се или да стои или да се прифати плаќање. Исплатата се пресметува врз основа на нечиј влог и поделени карти во тој момент. Во овој момент никој не може да УДРИ.

Оваа селекција е сина кога основната стратегија игра е HIT, SPLIT, DOUBLE DOWN. Сепак, играчите можат да отстапат од основниот пристап и да стојат. Алтернативно, поединците можат да ја изберат опцијата за исплата, која е секогаш достапна. Ако некој избере да СТАНДИ, дилерот му подава рака според стандардната стратегија, но не додава други карти во нивниот вкупен износ.

Исплати за раните исплати на блек џек во живо од Visionary Gaming

Кога играчите ја користат основната стратегија за блек џек, на RTP за ова игра во живо изнесува 99,50 отсто. Страничниот облог во парови е едноставен за разбирање. Играчите победуваат ако првите две карти во рака се пар. Овој страничен облог се исплаќа 11:1 во готово. Двете карти на поединци и првата карта на дилерот се проверуваат во Rummy или 2+1.

За играчите да ја добијат наградата 9:1, овие картички мора да создадат една од трите комбинации. Овие комбинации може да бидат Прави три карти (4H, 5D, 6S), Три идентични карти со иста вредност (10D, 10H, 10S) или Три исти картички од типот (2D, 9D, KD).

Исплати

Победите во Блек Џек се платени 1:1. Исплатата е парична награда за играчите за само надигрување казино во живо дилер со нивната рака. Победата во блек џек резултира со награда 3:2, но играчите мора да извлечат 21 со нивните први две карти за да победат во блек џек. Играчите можат да стават облог за осигурување ако првата картичка на дилерот на онлајн казино во живо е Аце. Ако дилерот има блек џек, осигурувањето плаќа 2:1.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)