Играјте HD Blackjack во живо денес - освојте вистински пари

Во живо HD блек џек е една од варијациите на блек џек игри во живо понудено од Visionary iGaming. Visionary iGaming е развивач на софтвер за игри кој е во индустријата од 2008 година, собирајќи релевантно искуство низ годините за да им обезбеди на играчите и давателите на казино најдобрите производи.

HD блек џек во живо од Visionary Igaming главно беше дизајниран да им обезбеди на играчите во живо казина подобра презентација на интерфејсот, суштинска карактеристика во казина во живо. Дополнително, обложувачите во живо во казино можат да ја пренесуваат играта во живо со квалитет на HD стриминг, што ќе го направи искуството со играњето поизвонредно и позабавно. Играта е релативно слична на онаа на стандардната блек џек игра, но со неколку дополнителни функции за да се направи единствена.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е блек џек во живо HD?

Според маркетинг директорот на развивачот, тим од професионални блек џек играчи учествувал во креирањето на Live HD блек џек, што им помогнало на програмерите да се погрижат сите детали да бидат извршени до совршенство и вклучени сите карактеристики.

Оваа игра во живо на Visionary iGaming е погодна за обложувачи од сите нивоа на искуство, дозволувајќи облози до 1 €. Тоа е исто така брза игра, која им дава можности на обложувачите да стават повеќе облози во одредено време. Брзото темпо на играта е овозможено со функцијата „избери напред“, дозволувајќи им на играчите да ги изберат своите постапки пред да се вратат. Тоа може да биде дури и пред казино во живо дилер завршува со делењето карти на сите играчи на масата.

Како да се игра HD Blackjack во живо

Играчите кои сакаат да уживаат во играта мора да започнат со пронаоѓање казина во живо кои го нудат и се регистрираат според барањата на казиното. Тие, исто така, мора да депонираат средства на нивната сметка за игри во живо, земајќи го предвид минималниот дозволен депозит за одреденото казино во живо. Следниот чекор ќе биде да обезбедите позиција на масата за блек џек. Табелата дозволува максимум седум играчи во исто време.

Играње

На игра во живо започнува со тоа што сите играчи на маса ги ставаат своите облози. Секој обложувач кој игра игри во казино во живо може да се обложи со која било посакувана сума се додека е во минималните и максимално дозволените граници. Дилерот во живо потоа дистрибуира по две картички на секој играч и на банкарот. Една од картичките на банкарот е изложена на сите играчи, додека другата е поставена со лицето надолу. Играчите потоа можат да ги извршат своите посакувани потези, вклучувајќи застанување, удирање, делење и двојно надолу.

Откако сите играчи ќе ги извршат своите преферирани потези, се открива картичката на вториот банкар. Дилерот во живо ќе му подели дополнителни картички на банкарот за која било оценка под 17 и значи 17 или повеќе. Играчот победува со постигнување 21 или резултат поблиску до 21 отколку што има банкарот.

Во живо HD Блек Џек Правила

Играта ги користи стандардните правила за блек џек со само неколку додадени правила за да се приспособат на дополнителните функции. Тој користи шест стандардни палуби со карти, кои сите рачно се мешаат од дилерот во живо секогаш кога ќе се игра приближно половина од чевелот.

Банкарот има опција да погоди или да застане на 17, во зависност од тоа дали е мека или тврда 17. На играчите им е дозволено да се удвојат на која било картичка, дури и по поделба. На пример, ако се поделат два кеса, секој кец може да добие само една карта. Обложувач исто така може да се одлучи за предвремени исплати понудени пред да се открие картичката на вториот банкар. Износот на исплатата зависи од резултатот на обложувачот. Исплатата може да се зголеми бидејќи обложувачот зема повеќе карти ако резултатот се подобри.

Странични облози

HD блек џек во живо нуди само две странични облози. Првиот е страничен облог во пар, што им овозможува на обложувачите да се обложуваат на првите две карти што ќе ги добијат како пар. Другиот е страничен облог со рами, кој им овозможува на обложувачите да се обложуваат на нивните први две карти и на картата на дилерот во казино со лицето нагоре формирајќи руми. Играчите исто така можат да ја користат опцијата за обложување назад за да се обложуваат на други играчи, што им е добро кога нема да добијат место на масата за блек џек.

Во живо HD Блек Џек исплати

Играчите добиваат еднаков износ на она што го ставаат како првични облози за секоја редовна победа. Плаќањето се подобрува на 3:2 за блек џек победа кога обложувачите ќе постигнат 21 со првите две карти. Со осигурување, исплатата е 2:1. Двата странични облози имаат најдобри исплати, 11:1 за страничните облози во парови и 9:1 за страничните облози со рами.

Стапката на RTP на блек џек во живо HD е 97,59%. Тоа е релативно ниско во споредба со многу други во живо казино даватели на софтвер и може да биде прилично обесхрабрувачки за елитните обложувачи и високи ролери. Сепак, дополнителните уникатни карактеристики на играта ја надоместуваат ниската стапка на RTP.

Играчите можат да изберат да им дадат бакшиш на дилерите од најдобрите казина во живо, без ограничување на износот на бакшишот. Онлајн казиното со дилер во живо потоа ќе го удвои износот на бакшиш по следната победничка рака, што помага да се додаде автентичност на играта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)