Преглед на игри со дилер во живо Wild Fortune

Wild FortuneResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус за добредојде до 415 € + 350 бесплатни вртења
3500+ игри
24/7 разговор во живо
Мазен интерфејс
Поддржано
Потврдено
Безбедно
3500+ игри
24/7 разговор во живо
Мазен интерфејс
Wild Fortune is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Како и повеќето реномирани казина во индустријата за игри, Wild Fortune им нуди на новите играчи бонус пакет за добредојде. Наградува до 300 евра плус 120 бесплатни вртења. Бонусот доаѓа со услов за обложување 45x распространет низ првите 3 депозити. Тие вклучуваат:

 • Неделен Cashback
 • Паѓа и победи

Постои програма за лојалност која доаѓа со 7 нивоа. Членовите се надградуваат низ нивоата додека отклучуваат свет до неограничени подароци, бесплатни вртења и бонуси.

Забелешка: Игрите во живо придонесуваат само 25% од условот за обложување за сите постоечки бонуси во казиното Wild Fortune.

Кешбек бонусКешбек бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Дивата онлајн платформа Fortune нуди повеќе од 300 игри во живо за да понуди возбудливо искуство со игри. Казиното во живо им овозможува на играчите да уживаат во игри со дилери во живо од различни жанрови како што се блек џек, бакара, рулет, емисии во живо и емисии во живо. Игрите се лесни за лоцирање бидејќи казиното Wild Fortune има едноставен распоред и дизајн.

Блек Џек во живо

Во казиното Wild Fortune, вистински дилер ги контролира игрите со блек џек во живо во реално време. Дилерот ги меша картите, ги дели и комуницира со играчите на блек џек. Wild Fortune нуди неколку блек џек маси од реномирани развивачи на софтвер. Тие вклучуваат:

 • ЕДЕН Блек Џек
 • Блек Џек Класик серија
 • Блек Џек серија (прагматична игра)

Рулет во живо

Ако сте љубител на рулет, Wild Fortune гарантира дека ќе добиете возбудливо искуство од удобноста на вашиот дом преку нивните маси за рулет во живо. Казиното нуди до пет игри со рулет во живо. Тие вклучуваат:

 • Автоматски рулет
 • Молња рулет
 • Извонреден рулет
 • RNG Молња рулет
 • Рулет 2

Бакара во живо

Играчите исто така можат да пристапат до разни игри со бакара, вклучително и варијанти во живо од казиното Wild Fortune. Овие игри доаѓаат со модерна графика и се достапни 24/7 за да им овозможат на играчите да пристапат до нив кога сакаат. Игрите вклучуваат:

 • Speed Baccarat C
 • Speed Baccarat D
 • Speed Baccarat A
 • Брзина Бакара Б

Бакара во живо

Како и другите игри на маса, Baccarat е многу популарен меѓу ентузијастите на казино во живо. Во оваа категорија доминираат Evolution Gaming и Pragmatic Play. Овие табели доаѓаат со различни правила и теми. Во моментов, во казиното Wild Fortune има само 4 живи маси за бакара. Тие вклучуваат:\

 • Speed Baccarat A (прагматична игра)
 • Speed Baccarat B (Еволуција)
 • Speed Baccarat C (Еволуција)
 • Speed Baccarat D (Еволуција)

Емисии во живо

Играчите имаат шанса да уживаат во живи емисии откако ќе создадат сметка во казиното Wild Fortune. Веб-страницата нуди над 10 емисии во живо. Емисиите во живо се состојат од уникатни наслови обезбедени од различни развивачи на софтвер. Некои од емисиите во живо што можете да ги играте во казиното во живо на Wild Fortune вклучуваат:

 • Слатка Bonanza Candyland
 • Лудо време
 • Мега тркало
 • Фаќач на соништа
 • Има или нема договор

Software

За да им се даде на играчите искуство на копно казино преку нивните уреди, потребен е доверлив софтверски провајдер. Wild Fortune соработува со програмери за игри од светска класа за да им обезбеди на играчите пристап до беспрекорно коцкање. Партнерството, исто така, му овозможи на Wild Fortune да ги пренесува своите игри во живо во HD видеа и висококвалитетно аудио преку повеќе уреди. Можете да ја посетите долната страница на платформата и да пристапите до имињата на сите нејзини партнери и други информации во врска со казиното во живо. Некои од најдобрите провајдери на софтвер на оваа платформа вклучуваат:

 • Прагматичен во живо
 • Еволуција игри
 • NetEnt
 • Игри во подем
 • Црвен тигар
Payments

Payments

Казиното Wild Fortune нуди повеќе банкарски методи за да се овозможи удобен трансфер на средства. Минималниот износ на депозит и повлекување прифатен на оваа платформа е 20 евра. Депозитите во казиното Wild Fortune се моментални, додека повлекувањата се потребни до три дена за обработка. Wild Fortune не дозволува плаќања од трета страна; затоа, мора да депонирате користејќи ги следниве методи:

 • Виза
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Скрил
 • Банкарски жичен трансфер

Deposits

Wild Fortune знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Wild Fortune нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Skrill, Neteller, Credit Cards, Bank Transfer, Visa , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Wild Fortune за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Wild Fortune им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+139
+137
Затвори

Languages

Бидејќи казиното Wild Fortune има глобална публика. Тој нуди повеќе јазични опции за да им обезбеди на своите клиенти да уживаат во непречена гејмерска авантура. Играчите можат да ја изберат својата претпочитана страница со посета на јазичната опција достапна во горниот десен дел од веб-страницата на казиното. Некои од познатите достапни јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • француски
 • фински
 • полски
ГерманскиDE
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Wild Fortune . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Wild Fortune се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Wild Fortune е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Основано во 2020 година, казиното Wild Fortune е во сопственост и управувано од N1 Interactive Ltd. Нуди повеќе од 2000 наслови на игри и продолжува да ја ажурира својата библиотека. Казиното поседува важечка лиценца за коцкање од Органот за игри на среќа на Малта (MGA) за да им обезбеди на своите играчи пристап до тестираните и сертифицирани игри. И на крај, неколку врвни провајдери на софтвер го поддржуваат лобито за игри Wild Fortune. Wild Fortune е онлајн казино со седиште во Малта и нов учесник во коцкањето. Платформата се здоби со популарност поради широкиот избор на игри во живо, почнувајќи од рулет, слотови, блек џек, бакара и емисии во живо. Wild Fortune доаѓа со модерен интерфејс, повеќе банкарски опции и има сигурен систем за поддршка на клиентите. Исто така, поддржува одговорно коцкање бидејќи има дел посветен на зависноста од коцкање. Играчите, исто така, мора да потврдат дека имаат 18 години и повеќе пред да пристапат до онлајн казиното во живо според правилата на KYC. Неколку пристојни бонуси се достапни и за новите и за постоечките играчи.

Еве го уловот:

Овој преглед на казино во живо ќе ги открие сите карактеристики на казиното Wild Fortune.

Зошто да играте казино во живо во Wild Fortune?

Казиното Wild Fortune поддржува повеќе уреди што им овозможува на играчите да ги играат сите игри удобно. Платформата е оптимизирана за да испорача модерен распоред и графика низ сите уреди. Постојат бројни редовни бонуси и промоции кои им помагаат на играчите да го прошират својот фонд. Лобито на играта е доволно широко за да ги собере сите играчи. И на крај, уживајте во повеќе опции за плаќање и јазици.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Wild Fortune отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Wild Fortune и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Поддршката за корисници на казиното Wild Fortune е на еден клик од неговата онлајн страница. Тимот за поддршка е достапен 24/7 за да се погрижи во секое време да ги следи барањата на своите клиенти. Играчите можат да пристапат до претставниците на казиното на Wild Fortune преку разговор во живо или е-пошта. Алтернативно, тие можат да го посетат делот Често поставувани прашања (ЧПП) на дното на веб-страницата на казиното за да одговорат на најчесто поставуваните прашања.

Зошто вреди да се игра Wild Fortune Live Casino?

Казиното Wild Fortune е онлајн казино во живо што нуди повеќе од 300 игри во живо, почнувајќи од Baccarat во живо, рулет во живо, турнири во живо, блек џек во живо до емисии во живо. Овие игри доаѓаат од реномирани развивачи на софтвер, со што се обезбедува правичност во играњето.

Иако казиното нема апликација за преземање, таа е оптимизирана да биде компатибилна со повеќе уреди. Тој нуди бонус за добредојде поделен на три депозити. Овие награди доаѓаат со услов за обложување 45 пати што е малку фер. Исто така, поддржува одговорно коцкање со обезбедување на посветен дел каде што зависниците од коцкање можат да добијат помош.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Wild Fortune за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Wild Fortune често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Wild Fortune обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Wild Fortune во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Wild Fortune . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Wild Fortune се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Валути

Валути

Многу казина во индустријата за игри обезбедуваат повеќе опции за валута за да привлечат клиенти од различни земји. Wild Fortune, исто така, нуди неколку опции за валута на својата глобална клиентела, дозволувајќи им на играчите да ги изберат своите претпочитани. Некои од валутите прифатени на оваа платформа вклучуваат:

 • евра
 • Американскиот долар
 • Канадски долар
 • Новозеландски долар
 • јапонски јен
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher