Преглед на игри со дилер во живо William Hill

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус за добредојде до $300
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на William Hill за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Слот игри: Широк опсег на опции

Кога станува збор за слот игрите, Вилијам Хил ве покрива. Со огромен избор на наслови за избор, има по нешто за секого. Од класични машини за овошје до модерни видео слотови со возбудливи бонус функции, сето тоа ќе го најдете овде.

Извонредните наслови вклучуваат популарни игри како „Starburst“, „Gonzo's Quest“ и „Mega Moolah“. Овие игри се познати по нивната неверојатна графика, извонредна игра и шанса за големи победи.

Игри на маса: класични омилени на вашите прсти

Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, Вилијам Хил има многу да понуди. Блек Џек и Рулет се меѓу најпопуларните достапни опции. Без разлика дали ја претпочитате стратегијата на Блек Џек или возбудата од гледањето како се врти тркалото на рулетот, овие безвременски класици ќе ве забавуваат.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај заедничките омилени, Вилијам Хил нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри кои нема да ги најдете на друго место. Овие специјални понуди додаваат дополнителен слој на возбуда на вашето искуство со игри.

Пробајте ја вашата рака во Pai Gow Poker или Sic Bo за да вкусите нешто различно. Овие помалку познати игри обезбедуваат освежувачка промена од вообичаената цена за казино.

Кориснички интерфејс за беспрекорно играње

Платформата за игри на Вилијам Хил е дизајнирана имајќи го предвид корисничкото искуство. Интерфејсот е интуитивен и лесен за навигација, осигурувајќи дека дури и новодојденците можат брзо да ги најдат своите омилени игри.

Без разлика дали играте на вашиот десктоп или на мобилен уред, платформата беспрекорно се прилагодува за да обезбеди непречено искуство со игри каде и да сте.

Прогресивни џекпот и турнири

За оние кои бараат уште поголеми возбудувања и награди, Вилијам Хил нуди прогресивни џекпот и турнири. Учествувајте во возбудливи натпревари против други играчи или пробајте ја вашата среќа да освоите суми што ќе ви го променат животот со прогресивни слотови за џекпот.

Внимавајте на специјалните промоции и настани кои ви даваат уште повеќе шанси да победите!

Добрите страни:

 • Широк опсег на слот-игри, вклучително и истакнати наслови

 • Достапни се класични игри на маса како Блек Џек и Рулет

 • Уникатни и ексклузивни игри за свежо искуство

 • Кориснички интерфејс за беспрекорно играње

 • Прогресивните џекпот и турнирите додаваат возбуда

  Конс:

 • Достапни се ограничени информации за одредени прогресивни џекпот или турнири

Software

Провајдери на софтвер во казиното Вилијам Хил

Вилијам Хил Казино соработува со некои од најголемите имиња во софтверската индустрија за да им обезбеди на играчите исклучително искуство со игри. Еве ги главните провајдери на софтвер зад нивната неверојатна графика, мазни анимации и извонредни саундтракови:

 1. Microgaming
 2. NetEnt
 3. Новоматик
 4. Play'n GO
 5. Играње на големо време
 6. Баркрест игри
 7. IGT (WagerWorks)
 8. Игри на среќа Yggdrasil
 9. Тандеркик
 10. Playtech

Овие партнерства обезбедуваат разновидна палета на игри за играчите да уживаат, вклучувајќи слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и многу повеќе.

Покрај популарните наслови од овие провајдери, казиното Вилијам Хил нуди и уникатни и ексклузивни игри благодарение на нивните партнерства:

 • „Ексклузивен слот X“ од Microgaming: возбудлива слот игра достапна само во казиното Вилијам Хил.
 • „Специјален рулет“ од Playtech: Варијанта на рулет со нови возбудливи карактеристики.

Корисничкото искуство во казиното Вилијам Хил е исто така врвно. Брзината на вчитување на играта е голема, обезбедувајќи минимално време на чекање за играчите. Покрај тоа, играта е беспрекорна на уреди како што се десктоп компјутери, паметни телефони и таблети.

Додека казиното Вилијам Хил примарно се потпира на надворешни провајдери на софтвер за своите понуди за игри, тие исто така имаат сопствен софтвер или игри развиени во куќата што заслужуваат признание.

За да се обезбеди правичност и случајност во играта, сите провајдери на софтвер во казиното Вилијам Хил користат генератори на случаен број (RNG). Овие RNG редовно се ревидираат од независни трети страни за да гарантираат правични резултати за играчите.

Иако можеби нема конкретно споменати иновативни софтверски карактеристики како VR или игри со зголемена реалност во ова казино; сепак нуди уникатни интерактивни карактеристики како што се игри со дилери во живо каде играчите можат да комуницираат со вистински дилери преку видео пренос.

Навигацијата низ широката колекција на игри во казиното Вилијам Хил е олеснета со филтри, функции за пребарување и категории. Играчите можат брзо да ги најдат своите омилени игри засновани на теми, карактеристики или провајдери.

Како заклучок, партнерствата на Вилијам Хил Казино со големите провајдери на софтвер обезбедуваат широк спектар на висококвалитетни игри за играчите да уживаат. Корисничкото искуство е беспрекорно на сите уреди, а правичноста на играта е загарантирана преку редовни ревизии. Со лесна навигација и уникатни интерактивни функции, играчите се подготвени за привлечно и забавно патување со игри во казиното Вилијам Хил.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, William Hill нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како PaysafeCard, Bank Transfer, PayPal, MasterCard, Credit Cards , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, William Hill е вашиот врвен избор.

Deposits

Казиното Вилијам Хил соработува со повеќето платформи за онлајн плаќање, вклучувајќи е-паричници и кредитни или дебитни картички, како и банки. Депозитите се преку Skrill, Neteller, PayPal, Trustly, Paysafe, Western Union, ClickandBuy, POLi и многу други популарни онлајн платформи за плаќање. Исто така, постои опција за чек или банкарски трансфер.

Withdrawals

Вилијам Хил поддржува повлекувања преку повеќето е-паричници; PayPal, Neteller, Maestro и така натаму. Кредитна картичка, банкарски трансфер, па дури и чекови се исто така алтернативи. Повлекувањето на е-паричник е побрзо и трае помалку од 24 часа, додека повлекувањето на картичката и банкарското повлекување трае 3-5 дена, односно 5-10 дена. Повлекувањата од проверката траат 7-10 дена. Нема ограничувања за повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+151
+149
Затвори

Валути

Хонгконгшки долариHKD

Languages

Вилијам Хил е меѓународно онлајн казино кое привлекува коцкари од сите страни на светот. Тоа значи дека веб-локацијата, мобилната апликација и софтверот за игри, треба да можат да поддржуваат повеќе од еден јазик. Платформата е преведена на неколку популарни јазици, вклучувајќи англиски, италијански, португалски, шпански и француски меѓу другите.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај William Hill . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, William Hill се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

William Hill е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

Алатки за самоограничување

 • Алатка за ограничување на депозити
 • Алатка за ограничување на временската сесија
 • Алатка за самоисклучување
 • Алатка за време на ладење
 • Алатка за самооценување
About

About

Основано во 1934 година, казиното Вилијам Хил е меѓу познатите имиња кога станува збор за коцкањето во казино воопшто. Компанијата има одлична репутација во спортското обложување, а исто така има постигнато признание во онлајн казина и мобилни игри. Популарен е благодарение на неговите брзи, кориснички и оптимизирани мобилни интерфејси.

Кратки факти

Компанија: WILLIAM HILL ORGANIZATION LIMITED, WHG (International) Limited
Година на основање: 1998

Account

Регистрирањето за сметка со William Hill отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди William Hill и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Ова казино несомнено има една од најдобрите услуги на клиентите, кои работат цел ден. Има поддршка за разговор во живо за решавање проблеми во реално време. Казиното Вилијам Хил има и бесплатна телефонска линија во Обединетото Кралство, како и меѓународна линија. Други опции за контактирање со казиното се услугата за повратен повик, ВИП поддршка, па дури и е-пошта.

Телефонска поддршка: 1:+080 0085-6296, 2: +008 003-551-3551

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со William Hill за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. William Hill често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. William Hill обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на William Hill во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Исто како и повеќето онлајн казина, казиното Вилијам Хил нуди одлични бонуси при пријавувањето. Сепак, вреди да се забележи дека тие не се толку дарежливи како многу онлајн казина што ги гледаме наоколу. Но, од време на време, компанијата им нуди на своите лојални клиенти попусти, па дури и бесплатни облози.

Live Casino

Live Casino

Вилијам Хил е достапен на мобилната апликација, како и веб-локација и е директен пристап до инстант игри. Опциите за коцкање на Вилијам Хил се неограничени. Иако е главно фокусиран на мобилни игри, има и многу онлајн казино игри, слотови, игри со дилери во живо, игри со високи ролери, џекпот и игри на маса меѓу другите.

Вилијам Хил во живо рулет

Вилијам Хил е особено популарен по својата Рулет во живо игра меѓу играчите во казина во живо. Како познат провајдер за многу игри, не е секогаш познато колку е популарен Вилијам Хил за нив игри со дилер на казино во живо. Значи, ако сте љубител на казина во живо и особено во живо Рулет , пробајте го Вилијам Хил!

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher
Прагматичната игра и Вилијам Хил го зајакнуваат нивното партнерство за да го вклучат вертикалното казино во живо
2023-09-15

Прагматичната игра и Вилијам Хил го зајакнуваат нивното партнерство за да го вклучат вертикалното казино во живо

Pragmatic Play, водечки снабдувач на Live Casino vertical, ја зајакна својата долгогодишна врска со Вилијам Хил, оператор од прво ниво кој е дел од 888 Holdings. Според проширениот договор, операторот ќе ги лансира инволвираните игри со дилери во живо на програмерите во Обединетото Кралство.

Evolution Gaming и William Hill соработуваат за да обезбедат Live Casino низ САД
2020-10-20

Evolution Gaming и William Hill соработуваат за да обезбедат Live Casino низ САД

Еволуција игри, кој е давател на казино во живо решенија ширум светот, објави овој месец дека соработува со Вилијам Хил за снабдување со содржина и услуга во живо на казино низ САД, што дефинитивно е придобивка за Американците бидејќи тие ќе можат да ги играат најдобрите казино игри во живо досега.