Вести

October 20, 2020

Evolution Gaming и William Hill соработуваат за да обезбедат Live Casino низ САД

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Еволуција игри, кој е давател на казино во живо решенија ширум светот, објави овој месец дека соработува со Вилијам Хил за снабдување со содржина и услуга во живо на казино низ САД, што дефинитивно е придобивка за Американците бидејќи тие ќе можат да ги играат најдобрите казино игри во живо досега.

Evolution Gaming и William Hill соработуваат за да обезбедат Live Casino низ САД

Овој договор е, само засега, за САД и ќе започне со воведување на казино во живо за Вилијам Хил во Њу Џерси, што се пренесува во живо од студиото на Еволушн Гејминг во Атлантик Сити. После тоа, постои план со ова партнерство да се освојат и други држави низ САД.

Едноставно, но брилијантно партнерство

Ако сте заинтересирани за коцкање, тогаш сигурно знаете дека William Hill PLC е дефинитивно еден од водечките светски брендови за обложување и коцкање. Вработува повеќе од 12.500 луѓе. Основана е во 1934 година во Обединетото Кралство и котира на Лондонската берза. Ова не е обичен бренд, па немојте да мислите дека е.

Во 2012 година овој бренд беше основан во Соединетите Држави со фокус на малопродажбата, а исто така и на мобилните операции во Невада, која денес е најголемиот бизнис за спортско обложување во САД. Вилијам Хил САД сега работи со 113 трки и спортски книги во оваа држава и исто така е лидер во државата кога станува збор за мобилната апликација за спортско обложување. Оваа компанија не работи само во Невада. Работи во многу други држави како што се: Род Ајленд, Мисисипи, Ново Мексико, Флорида, Индијана, Њу Џерси, Западна Вирџинија, Ајова и Делавер.

Главниот извршен директор и главен комерцијален директор во Evolution Gaming изјавија дека се неверојатно горди што се избраните од William Hill US. Нивното решение за казино во живо беше клучно кога станува збор за помагање на казиното во живо на Вилијам Хил да биде неверојатна понуда на европскиот пазар. Се бара да се има исто ниво на успех за ова казино во САД.

Зошто ова партнерство ќе биде успешно

Evolution Gaming и William Hill и двата огромни брендови кои се познати во целиот свет, и ова е дефинитивно голема предност за ова партнерство. Тоа значи дека нема да има проблем со било каква безбедност или било која друга работа и ако има проблем тогаш сигурно ќе се поправи за неколку секунди.

Evolution е еден од најдобрите развивачи на казино игри во живо и тоа е нешто што секој што некогаш играл онлајн казино го знае. Има развиено некои од најдобрите казино игри во живо во светот и играчите апсолутно ги сакаат. Нешто во играта на Evolution е тоа што тие се со висок квалитет, што им се допаѓа на играчите.

Вилијам Хил се смета за на врвот на најдобрите онлајн казина во САД. Освои многу играчи што е нормално поради неговиот квалитет. Во денешно време можете да сметате на висококвалитетните игри од Evolution Gaming ако само се регистрирате во ова казино или ако веќе сте играч таму. Ако отсекогаш сте сакале да играте вакви игри, тогаш ова е вашата можност да ги играте. Дефинитивно ќе ги сакате.

Казино игрите во живо се одлично искуство

Многу луѓе избираат да играат казино игри во живо како што се бакара, блек џек, рулет или покер бидејќи тие се многу слични на оние што можете да ги најдете во физичко казино. Во денешно време ова е нешто што го играат многу луѓе, а можете и вие, ако само се регистрирате на Вилијам Хил.

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести