WinsPark

Age Limit
WinsPark
WinsPark is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Winspark е добро воспоставено казино со брзо растечки пазар низ целиот свет. Тоа е распространето меѓу играчите на Белгија, Турција, Канада, Словачка и Летонија. Репутацијата на казиното Winspark се заснова на интегритет, доверливост и различност. Нуди дека игрите се напојувани од некои наградувани провајдери на софтвер, како што е Netoplay. Спротивно на тоа, игрите со дилерите во живо се емитуваат од студијата во живо на Evolution.

Казиното Winspark нуди одличен избор на видео слотови, игри со гребење, џекпот и игри со дилери во живо и покрај забавниот дизајн. Winspark е лиценциран и регулиран од врвна агенција за игри за да остане конкурентен. Овој преглед ќе ви помогне да откриете некои од уникатните карактеристики што ги нуди Winspark Live Casino. 

Зошто да играте казино во живо во казиното Winspark

Казиното Winspark е во индустријата повеќе од една деценија; тој разбира што е потребно за да се даде врвно искуство со игри. Преку уникатен избор на игри со дилери во живо. Забелешка: играчите не треба да ги преземаат игрите бидејќи се достапни во режим на инстант-игра. Достапни се прогресивни џекпот. Играчите можат да добијат огромни исплати кога се обложуваат на овие игри со џекпот. 

Казиното Winspark поддржува повеќе јазици кои се доминантни на неговиот целен пазар. Освен тоа, тимот за поддршка е достапен и на неколку јазици. Податоците на играчите се обезбедени преку SSL шифрирање, а страницата за казино Winspark е сертифицирана за PCI. И на крај, казиното Winspark поддржува депозити и повлекувања преку повеќе банкарски опции. 

За Winspark казиното

Казиното Winspark е основано во 2011 година од иновативен тим за да создаде дестинација за онлајн игри од соништата. Во него се сместени видео слотови, гребење карти, инстант игри и игри со дилери во живо. Казиното Winspark е управувано од Jurimae Limited во име на Twino Trading NV Тоа е лиценцирано и регулирано од Владата на Курасао.

Games

Казиното Winspark нуди уникатен избор на игри во казино во живо. Ќе најдете различни варијации во живо на блек џек, рулет, емисии на игри, игри со коцки и други игри на маса. Сите игри имаат уникатни теми, игра, исплати и правила. Мора да бидете најавени за да ја истражите достапната маса на дилерите во живо и да се обложувате со вистински пари. 

Блек Џек во живо

Блек Џек е врвен избор во казино во живо дел. Тој нуди некои од типичните блек џек маси достапни во казино индустријата. Границите за обложување се доволно флексибилни за да примат различни играчи. Некои од врвните табели за блек џек во живо вклучуваат:

 • Моќ Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • Блек Џек партија
 • Блек Џек платина ВИП
 • Блек Џек Fortune ВИП

Рулет во живо

Дали го барате најдоброто место за одмор додека го проширувате вашиот субсидирам? Па, во живо рулет маси Понудете возбудливо искуство со игри на сите играчи на казино Winspark. Сè што треба да направите е да ги ставите вашите облози и да чекате дилерот во живо да го заврти тркалото на рулетот. Достапните табели вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Американски рулет
 • Извонреден рулет
 • Инстант рулет
 • Автоматски рулет

Емисии за игри во живо

Игра покажува нудат едноставно, но различно искуство со игри. Некои од достапните емисии за игри не бараат претходни вештини или стратегија, бидејќи тие чисто зависат од вашата среќа. Подгответе ги вашите бајки за среќа и истражете ги овие достапни емисии за игри во живо:

 • Мега топка
 • Лудо време
 • Фаќач на соништа
 • Лов на богатство на Гонзо
 • Монопол во живо

Други игри во живо

Освен рулет во живо, блек џек и игри, казиното Winspark нуди и неколку уникатни игри со дилер во живо. Тие вклучуваат различни варијации на бакара, покер и специјални игри. Секој наслов овде доаѓа со уникатни правила и исплати. Тие вклучуваат:

 • Молња Бакара
 • Има или нема договор
 • Супер Сик Бо
 • Игра на зарове
 • Молња коцки

Bonuses

Казиното Winspark нуди возбудливи бонуси и промоции и за постоечките и за новите играчи. Сите достапни понуди можете да ги најдете на страницата „Промоции“. За жал, игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси. ВИП програма им овозможува на играчите да се запишуваат и да уживаат во персонализирани понуди и пристап до менаџер на сметка.

Languages

Казиното Winspark е повеќејазична платформа која се фокусира на глобалниот пазар на игри. Играчите се базирани во различни региони каде што се различни се зборуваат јазици. Казиното Winspark поддржува некои од широко говорните јазици за да им служи на сите играчи подобро. Англискиот е стандардниот јазик. Други вклучуваат:

 • шпански
 • руски
 • германски
 • француски
 • грчки

Валути

Казиното Winspark прифаќа трансакции во различни валути. Повеќето поддржани валути се глобално прифатени, додека другите се законски прифатени во земјите на играчите. Играчите можат да ја постават претпочитаната валута кога се регистрираат. Некои од поддржаните валути вклучуваат:

 • американски долари
 • евра
 • Британски фунти
 • шведски круни
 • швајцарски франци

Live Casino

Зошто вреди да се игра Winspark Live Casino?

Казиното Winspark изгради репутација врз основа на интегритет, разновидност и доверливост во текот на деценијата на пазарот на игри. Тој е член на Twino Trading NV и е управуван од Jurimae. Може да се пофали со уникатен избор на игри со дилери во живо напојувани од Еволуција игри. Сите игри се регулирани под лиценца за игри во Курасао.

Играчите можат да ги завршат трансакциите во казиното Winspark користејќи повеќе валути и неколку безбедни опции за плаќање. Веб-страницата на казиното е пријателска за корисниците, а сите преноси се достапни со висок квалитет. Тимот за поддршка на клиентите е сигурен и пријателски настроен. Покрај тоа, играчите можат да пристапат до сите услуги на различни јазици.

Software

Казиното Winspark не би се гордеело со себе како дестинација од соништата за онлајн игри без напорите на провајдери на софтвер. Се одликува со комерцијални провајдери на софтвер зачинети од некои од добро етаблираните провајдери на софтвер на пазарот. Казино игрите во живо се чисто напојувани од студијата Evolution Gaming. 

Игрите се пренесуваат во живо од студијата на Evolution во живо и во реално време. Студијата се опремени со модерни камери за да обезбедат висококвалитетни преноси. Очекуваме казиното Winspark да биде партнер со повеќе провајдери на софтвер за да го прошири своето казино лоби во живо.

Support

Тимот за поддршка е столбот на сите операции во онлајн казино. Во казиното Winspark, тимот за поддршка работи деноноќно за да одговори на сите прашања на играчите навреме. Некои од вообичаените прашања се добро дискутирани во ЧПП. Сепак, играчите можат да стигнат до тимот за поддршка преку разговор во живо или е-пошта (support@winspark.com).

Deposits

Казиното Winspark е меѓународно казино кое служи на глобален пазар. Поддржува повеќекратни без проблеми банкарски методи. Тие се лесно достапни и безбедни. Минималниот депозит е 10 евра, додека месечните лимити за повлекување се поставени на 15.000 евра. Некои од достапните начини на плаќање вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Paysafecard
 • Банкарска жица
 • Cashlib
 • Џетон паричник
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Тајландски
Фински
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Јапонија
Австрија
Бразил
Ирска
Луксембург
Перу
Полска
Португалија
Словенија
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
Гребки
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Cashlib
EPS
Interac
MasterCard
MisterCash
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (1)
Netoplay