Бонусите за добредојде наспроти бонуси без депозит: што е подобро?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Во текот на последните неколку години, казина во живо станаа сè поважен дел од растечката iGaming индустрија. За да се издвоите од огромниот број на конкуренти, најдобрите казина во живо сега обезбедуваат широк спектар на поволности и придобивки за новите и повратните клиенти.

Бонусите за добредојде и бонусите без депозит се два од најчестите типови на бонуси. Овој водич за Live CasinoRank ќе ги испита разликите помеѓу овие два вида на бонуси, ќе објасни зошто играчите во казина во живо треба да ги користат и ќе даде совети за тоа како максимално да ги искористат нивните придобивки.

Бонусите за добредојде наспроти бонуси без депозит: што е подобро?

Споредба помеѓу бонусите за добредојде и бонусите без депозит

Онлајн казина често обезбедуваат бонуси како што се добредојде бонус во живо дилер казино и бонуси без депозит. Ајде да го разгледаме подлабоко секој за да видиме што ги издвојува:

Бонус за добредојде во казино дилер во живо

 • Бонус за добредојде во живо на онлајн казино бара депозит.
 • Бонус за добредојде во живо казино е обично процент од вашиот депозит што го добивате како кредит за казино.
 • Бонус за добредојде во казино во живо може да обезбеди поголеми бонуси.
 • Барањата за обложување за овие бонуси често се помалку сурови од оние за бонуси без депозит.
 • Дизајниран да ги привлече високите коцкари на одреден бонус во живо казино.

Бонуси без депозит

 • Играчите не треба да прават депозит за да добијат бонус за добредојде без депозит во живо во казино.
 • Бонус за добредојде во живо во казино без депозит може да вклучува и бесплатни вртења.
 • Повисоките барања за обложување го отежнуваат повлекувањето на добивките.
 • Совршен за коцкари кои сакаат да го тестираат различни казино игри без да ги ризикуваат сопствените пари.
 • Промотивна алатка која се користи за да ги привлече потенцијалните корисници да се регистрираат за сметка и да ја играат играта.

Бонусите за добредојде наспроти бонуси без депозит: што е подобро за играчите во казино во живо?

Изборот помеѓу најдобро казино во живо бонус за добредојде и бонус без депозит треба да се направат врз основа на потребите, целите и буџетот на играчот. Некои работи на кои треба да размислите додека одлучувате помеѓу двата вида бонуси се следниве:

 • Толеранција на ризик: Играчите кои не сакаат да преземаат никакви финансиски ризици можат да изберат бонус без депозит за да можат да пробаат казино во живо без да потрошат пари. Депонираните играчи, од друга страна, можеби повеќе се заинтересирани за поголемите суми на бонуси достапни преку бонуси за добредојде.
 • Избор на игра: Двата типа на бонуси може да се користат на игри во казино во живо, но различни игри може да се квалификуваат различни видови на бонуси. Играчите треба да ги прочитаат одредбите за бонусот за да се уверат дека игрите што ќе ги изберат да ги играат се вбројуваат во барањата за обложување на бонусот.
 • Долгорочна посветеност: Играчите кои имаат за цел да останат лојални на одредено казино во живо долго време ќе имаат повеќе корист од нивниот ексклузивен бонус за добредојде во казино во живо бидејќи повисоките суми на бонуси може да резултираат со позначителен профит.
 • Барања за обложување: Барањата за обложување за бонуси за добредојде често се пониски од оние на другите бонуси, што им овозможува на играчите побрзо да ги повлечат своите профити. Сепак, бонуси без депозит сè уште може да бидат исплатливи за играчите кои се уверени во нивната способност да ги исполнат барањата за обложување.

На што да внимавате кога го барате вистинскиот бонус

Играчите кои бараат најдобар бонус за казино во живо треба да размислат за следните аспекти:

 • Барања за обложување: За да ги повлече сите добивки, играчот мора прво да ги исполни условите за обложување, што е бројот на пати што мора да се обложи на парите од бонус во казиното во живо. Пожелно е да имате помали барања за обложување.
 • Ограничувања на играта: Можно е одредени бонуси да работат само на одредени наслови. Проверете дали бонус казиното во живо може да се користи на игрите што сакате да ги играте.
 • Максимален Cashout: Некои бонуси може да го ограничат максималниот износ што може да се добие и да се уплати. Најдете поволности што ви дозволуваат да повлечете повеќе пари, доколку воопшто ги има.
 • Дата на истекување: Обично има крајно време за примање бонуси. Пред да истече бонусот, проверете дали имате доволно време да ги исполните барањата за обложување.

Совети за користење бонус за добредојде или бонус без депозит во казино во живо

Еве ги нашите најдобри совети, или ако сакате бонус за казино во живо при регистрација или бонус без депозит:

 • Прочитајте ги T&C: Пред да го користите бонусот за регистрирање во казино во живо, проверете дали ги знаете неговите критики.
 • Започнете со мали облози: Бидете трпеливи и започнете со мали облози за да ги зголемите вашите шанси да ги постигнете барањата за обложување и да уживате во играта подолго.
 • Игри со ниска куќа на работ: Играњето игри со помал раб на куќата може да ги зголеми вашите шанси за победа и да го намали времето потребно за завршување на барањата за обложување.
 • Управувајте со вашата банкарска сметка: Избегнувајте да бидете скршени со правење и држење до план за трошење.

Заклучок

Играјте казино во живо со бонус за добредојде, иако проверете дали е вистинското. На крајот на краиштата, сопствените вредности и цели мора да ја водат нивната одлука помеѓу двете.

Играчите може да го изберат најдобриот бонус за да го надополнат нивното искуство во казино во живо, размислувајќи за работи како што се барањата за обложување, исклучувања на игри и максимални ограничувања за наплата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е бонус за добредојде?

Кога играчот го прави својот прв депозит во онлајн казино, тој често се наградува со бонус за депозит во живо во казино. Обично се состои од бонус за натпревар, а понекогаш дури и бесплатни вртења.

Што е бонус без депозит?

За бонусот без депозит не е потребен депозит од играчот. Само со создавање сметка во онлајн казино, играчите може да заработат бесплатни пари или бесплатни вртења.

Може ли да користам и бонус за добредојде и бонус без депозит во истото казино?

Правилата на казиното ќе го одредат одговорот. Има казина кои ќе ви овозможат да ги барате двата бонуси, додека има и други што ќе ве натераат да изберете еден.

Како да ги повлечам моите добивки од бонус?

За да ја исплатат заработката од бонус, играчите мора прво да ги исполнат барањата за обложување на казиното. Играчите кои ги завршиле сите неопходни чекори можат потоа да поднесат барање за повлекување во согласност со политиката за повлекување на казиното.

Дали бонусите за казино во живо се разликуваат од обичните бонуси за казино?

Иако принципот е ист, бонусите за казино во живо може да бидат дизајнирани имајќи ги предвид игрите со дилер во живо. Проверете дали бонусот може да се искористи на игрите што сакате да ги играте во казиното во живо со читање на условите и правилата.

5 совети за максимизирање на бонус за добредојде во казино во живо

5 совети за максимизирање на бонус за добредојде во казино во живо

iGaming е конкурентен бизнис во моментов. Казината во живо го знаат тоа до совршенство, поради што обезбедуваат дарежливи бонус за добредојде на казино во живо за да привлечат нови клиенти.

Бонуси за добредојде во казино во живо за мобилни играчи

Бонуси за добредојде во казино во живо за мобилни играчи

Казината во живо имаа големо влијание врз успехот на пазарот на мобилни игри, што влијае на целата индустрија. Една од најпривлечните карактеристики на мобилните казина во живо е изобилството на привлечни бонуси за добредојде достапни за играчите.

Добрите и лошите страни на бонусите за добредојде во казино во живо

Добрите и лошите страни на бонусите за добредојде во казино во живо

Со се повеќе и повеќе казина во живо на пазарот во моментов, има потреба да се натераат нови играчи да се регистрираат сметки. Бонус за добредојде во казино во живо е една таква тактика. Сепак, има добрите и лошите страни на овие бонуси, како и на секоја промоција.

Како да ги исполните барањата за обложување на бонус за добредојде во казино во живо

Како да ги исполните барањата за обложување на бонус за добредојде во казино во живо

Најдобриот бонус за добредојде во казино во живо што го нудат врвните казина во живо е едно од главните извлекувања за новите клиенти. Сепак, барањата за обложување поврзани со овие бонуси се исклучително важни за запомнување, бидејќи тие може значително да го подобрат вашето искуство во играњето.

Како да добиете бонус за добредојде во казино во живо: водич чекор-по-чекор

Како да добиете бонус за добредојде во казино во живо: водич чекор-по-чекор

Уживајте во сета возбуда на онлајн казиното во живо без да ја напуштите вашата куќа благодарение на современите технолошки иновации - кои го пренесоа вистинското животно искуство со дигиталното. 

Придобивките од бонусите за добредојде во казина во живо за почетници

Придобивките од бонусите за добредојде во казина во живо за почетници

Бонусите за добредојде, понудени од многу казина во живо, служат како вреден почеток. Овие бонуси не се само за дополнителни пари; тие се порти за истражување на разни игри, разбирање на нијансите на играњето во казино во живо и градење на вашата доверба во игрите. За новодојденците, овие бонуси можат да бидат клучот за понепречено и попријатно влегување во возбудливото царство на игрите во казино во живо. Ајде да погледнеме како функционираат овие бонуси и зошто тие се особено корисни за почетниците во казината во живо.