Бонус кодови

Да почнеме од почеток. Непобитен факт е дека постои тешка конкуренција во индустријата за iGaming. Во таков конкурентен свет, за онлајн казината е исклучително тешко да го привлечат вниманието на новите играчи. Затоа, сите онлајн-локации за коцкање денес се натпреваруваат да понудат подобри промоции и да ги задржат новите корисници да се враќаат. Совршен пример за овие промоции се бонус кодовите. Казината во живо ги наградуваат своите клиенти со бонуси кои ги зајакнуваат нивните активности за игри. Најчесто, бонусните кодови се достапни само за нови играчи. Но, некои казина им дозволуваат на нивните лојални гејмери да имаат пристап. Популарните бонуси во онлајн казина вклучуваат бонус за добредојде, бонус без депозит, бонус за повторно вчитување и многу повеќе. Подолу составивме листа на најдобрите казина во живо кои нудат бонус кодови и детално го истраживме концептот на бонус кодови.

Бонус кодови
Што е бонус код за казино во живо?

Што е бонус код за казино во живо?

Со доаѓањето на казина во живо, коцкарите најдоа нови начини за обложување. Покрај возбудливите игри со дилери во живо, казината нудат бонус кодови за да привлечат повеќе клиенти. Код за бонус се однесува на фрагмент кој го квалификува играчот за специјална зделка. Доаѓа во комбинација од знаци - бројки и букви. Кодовите за бонуси се неверојатни начини за добредојде на новите играчи и наградување лојални коцкари.

Забележете го типот на бонус што го претставува секој код. Тоа може да биде бонус за добредојде, без депозит или бонус за депозит. Исто така, проверете ги условите за обложување и датумот на истекување. Тука сме да им ги олесниме работите на играчите со наведување на казина во живо кои моментално издаваат бонус кодови. Пребарајте го кодот под секоја понуда.

Што е бонус код за казино во живо?
Како функционираат бонус кодовите?

Како функционираат бонус кодовите?

Казино во живо што нуди 200% бонус за добредојде на првиот депозит може да има шифра како што се WEL200 или DEP200. За да го користат кодот, играчите треба да регистрираат сметка во казиното во живо и да го стават својот прв депозит. Ќе има опција за внесување на кодот при регистрација или депонирање на нивните пари. Ако го остават полето за бонус кодот празно, тие го пропуштаат бонусот. Значи, тие треба да внесат „WEL200“ или „DEP200“ за да го побараат пакетот за добредојде.

За да откупат бонус код, играчите мора да го користат во казиното во живо што го издало. Запомнете дека казиното веројатно понудило повеќе бонуси за казино во живо. Така, тие нема автоматски да знаат за кој бонус се регистрира играчот.

Како функционираат бонус кодовите?
Најчести типови на бонуси во казино во живо

Најчести типови на бонуси во казино во живо

Постојат многу различни видови бонуси во казино во живо за потребите на секој играч. Подолу, наведовме некои од најдобрите казино промоции достапни на онлајн казина во живо.

Бонус за добредојде

Бонусите за добредојде се најпопуларниот вид на бонуси што ги нудат онлајн-страниците. Новите играчи добиваат а бонус за добредојде при регистрација ако е бонус без депозит или при првиот депозит ако е бонус за депозит за натпревар.

Исто така, можно е да се најдат пакети за добредојде за кои се квалификуваат само новите играчи. Играчите можат да ги бараат овие бонуси при првиот последователен депозит.

Бонус без депозит

Бонусите без депозит се сметаат за една од најпосакуваните онлајн казино понуди што ги обезбедуваат онлајн казината на своите играчи. Причината зошто тие се толку популарни е тоа што играчите не треба да прават никаков депозит за да можат да ги бараат.

Бидејќи бонус без депозит вообичаено им се нуди на новите играчи, неопходно е да се регистрирате во одреденото казино и да ги исполните барањата за обложување прикачени на бонусот. За жал, бидејќи тоа е навистина ексклузивна промоција, нема многу казина што нудат бонус кодови без депозит.

Бонус за повторно вчитување

Бонусот за повторно вчитување е доста сличен на бонусот за депозит за натпревар, освен што се нуди за повторливи депозити. Играчите добиваат бонус за повторно вчитување за нивниот втор депозит, трет депозит итн. Тоа е да ги задржи играчите да се враќаат во казиното повторно и повторно.

Повторно вчитајте бонуси може да се вклучат во пакетите за добредојде или да се понудат сами на лојалните играчи.

Бонус за бесплатни вртења

Еден од најдобрите бесплатни бонуси што ги нудат онлајн казина се бесплатните вртења, кои може да ги користат новодојденците само на одредени слот игри. Играчите мора прецизно да ги читаат одредбите и условите кога сакаат да бараат ваков тип на бонус. Ако понудата е ограничена на игра, тие можат да ги претворат своите бонус пари во вистински пари само ако ги заработат со играње на таа одредена игра.

Најчести типови на бонуси во казино во живо
Како да побарате бонус код во живо

Како да побарате бонус код во живо

Добивањето бонуси варира со различни онлајн казина во живо. Во некои, бонусот се кредитира на сметката на играчите доколку ги исполниле барањата за бонусот. Во други, тие треба да бараат бонус. Во повеќето казина во живо, бонус кодовите се отворени само за нови коцкари.

Играчите може да откријат дека некои бонус кодови за казино се достапни за лојалните коцкари. Некои од понудените бонуси не бараат од нив да ги внесат бонусните кодови. Откако ќе ги исполнат барањата за бонуси, на играчите автоматски им се доделува бонус.

Популарните бонус кодови вклучуваат кодови за покани, бонус без депозит и бесплатни вртења. Овие бонуси се доделуваат на секој играч со шифрата дадена кога ќе ја внесе. Овие бонус кодови се даваат периодично. Ваквите специјални понуди помагаат да се зголеми базата на клиенти и да им помогне на обложувачите да се вклучат повеќе во коцкање.

Кодовите за покани се доделуваат на нови корисници. За да побараат бонус код за покана, играчите треба да создадат сметка со казино по свој избор и да го внесат кодот. Тие треба да обезбедат правилно внесување на кодот за да го добијат бонусот.

Како да побарате бонус код во живо
Претворете ги бонус кодовите во вистински пари

Претворете ги бонус кодовите во вистински пари

За да ги добијат овие бонуси, играчите треба да го внесат кодот наведен доколку ги исполнуваат условите за бонусот. Претворањето на овој бонус во вистински готовина што може да се подигне е малку поинаку. Во некои случаи, тие може да откријат дека бонусот има ограничувања на игрите на кои можат да се обложуваат.

Еве неколку насоки:

 • Играчите треба да стават облог.
 • Од облогот, тие можат да добијат победа или пораз. Победата е сон на секој коцкар да го направи потфатот профитабилен. Во случај на загуба, тие треба да чекаат друга шанса да добијат бонус код или да депонираат средства.

Не сите бонус кодови имаат парични награди. Во некои случаи, играчите можат да добијат бесплатни вртења што треба да ги вртат и да ја добијат наградата. Секој може да биде победник користејќи ги овие бонус кодови дадени ако се коцка претпазливо и има малку среќа. Сепак, претворањето на бонусните средства во вистински пари не е загарантирано. Играчите треба правилно да ги играат своите карти со ставање облози на игри со големи шанси за победа. Од мал бонус, можно е готовината да се умножи во вистински пари.

Претворете ги бонус кодовите во вистински пари
Стратегија за бонус на казино во живо

Стратегија за бонус на казино во живо

Крајната цел на играње казино игри во живо со a жив дилер е да се погоди сладок џекпот. Играчите ќе бидат чекор поблиску до победата доколку знаат како да извлечат максимум од бонус кодот. Еве неколку корисни трикови.

Целта на максималниот бонус процент

Повеќето бонуси за казино во живо се совпаѓаат со почетниот депозит за 100%. Но, некои можат да го направат и до 200%. Пред да го внесете кодот за бонусот, играчите треба да го проверат максималниот износ на бонус, а не само процентот на бонус. Сумата обично не е фиксна и може да се движи од 50 до 200 долари. Неколку сајтови им нудат на играчите неограничен износ на бонус. Откако ќе бидат свесни за овие два концепта, тие можат да го пресметаат нивниот првичен депозит и да ја искористат понудата.

Знајте ги придонесите за играта

Не сите игри се вбројуваат во условот за обложување. Повеќето слотови придонесуваат 100% во бонусот. Рулетот и видео покерот обично даваат многу мал придонес. Играчите треба да бидат свесни за овие ограничувања за да можат да ставаат облози со ветувачки бонус и потенцијални добивки.

Стратегија за бонус на казино во живо
Дали вредат бонус кодовите?

Дали вредат бонус кодовите?

Прашањето дали вредат бонус кодовите зависи од индивидуалните преференции. Општо земено, за луѓето е задоволувачко да се обложуваат користејќи бесплатни средства. Повеќето луѓе сметаат дека кодовите за бонус се вредни бидејќи ги зголемуваат нивните добивки. Најдобар начин да се анализира достојноста на овие кодови е со нивно гледање од две димензии.

Пред сè, играчите треба да ги анализираат придобивките што ги даваат бонусите за обложувалницата. Придобивката што ја добива онлајн казиното е привлекување нови клиенти и одржување на постоечки клиенти. Повеќето клиенти се привлечени во казиното од профитабилните зделки за бонуси. Колку повеќе коцкари добива казиното, толку повеќе се враќа. Кога обложувачите добиваат бесплатни средства, тие ги користат и депонираат повеќе средства, профитирајќи ја компанијата. Како заклучок, правилно е да се каже дека бонус кодовите вредат за онлајн казина.

Од друга страна, бонусите во казиното се исто така корисни за обложувачите. Со бонусните шифри, на клиентите им се доделуваат бонуси и бесплатни вртења кои ја зголемуваат нивната гејмерска активност. Бонусните средства се повлекуваат кога некој ќе победи. Ова ги мотивира играчите да продолжат да играат. На истата белешка, некои луѓе може да сметаат дека кодовите за бонуси имаат негативно влијание врз нив. Тие може да станат зависни од активноста и да депонираат многу средства без да ги добијат очекуваните приноси. Условот за обложување е секогаш проблем за загриженост за играчите кои користат бонус кодови.

Одлучете се за бесплатни вртења без обложување

Бесплатните вртења се забавен начин за играње казино игри во живо. Станува подобро кога на играчите им даваат шанса да освојат пари без никакви услови. Бесплатните вртења без обложување им дозволуваат на играчите да побараат исплата веднаш по победата. Ова е ефикасна стратегија за зајакнување на нивниот фонд. Но, тие треба да бараат живи казина со такви понуди.

Дали вредат бонус кодовите?
Барања за обложување на бонус код

Барања за обложување на бонус код

Многу пати, играчите ќе добијат паричен бонус откако ќе ги исполнат барањата за обложување или играње (WR). Различни казина во живо се однесуваат на WR користејќи различни термини, како што се рангирани раце (главно во покер), обложувани пари и поени iRewards. Од играчите може да се бара да играат одредени игри до одредено ниво и во одредена временска рамка за да го побараат бонусот со вистински пари.

Ако не можат да ги поминат квалификациите, можеби ќе им биде дозволено да бараат одредена сума. Но нивниот првичен депозит секогаш ќе биде достапен за ставање облози и повлекување. Казино во живо го задржува правото да ги превенира нецелосните бонус средства и нивните соодветни добивки. Повторно, тие не можат да ги преместат парите од бонус или нивната банка, која веќе е поврзана со тековните бонуси низ различни казина.

Пример за состојба на обложување

Ајде да замислиме дека бонус кодот им дава на играчите бесплатни 50 долари со WR од 2x. Ова значи дека играчите мора да го обложуваат бонусот (50$) два пати или да се обложат 100$. Тие треба да ги подмират сите облози пред да ги повлечат своите добивки од бонусот.

Што значи без обложување?

Повеќето бонус кодови доаѓаат со WR за да го заштитат казиното финансиски. Сепак, ова ограничување може да биде фрустрирачко, бидејќи играчите мора постојано да се обложуваат за да ги вратат добивките. Многу играчи на крајот го губат сето тоа. Тука влегуваат казина во живо без обложување.

За да се разбере дека нема обложување, играчите треба да започнат со учење што всушност значи облогот. Кога се регистрираат во казино во живо, мора да потрошат пари на игрите ако се надеваат дека ќе заработат некој профит. Износот што го ставаат како облог е облогот. Овој облог може да има услов поврзан со него и е означен со множител, на пр., 2x, 5x, 10x итн.

Без обложување значи дека повлекувањето на парите од бонус не е никакво ограничено. Тоа исто така значи дека играчите можат да играат која било игра со бонусните средства откако ќе бидат додадени на нивната сметка. Тие можат слободно да ги повлечат своите добивки без да се грижат за периодот на важност и максималниот износ на бонус. Ако видат бонус код без обложување, треба веднаш да го зграпчат за да можат да ги задржат сите свои добивки! Казината во живо кои не нудат обложување се ретки, но можни се. Тие се однесуваат праведно со клиентите и се домаќини на некои од најпопуларните игри во живо.

Барања за обложување на бонус код
Како да користите бонус кодови?

Како да користите бонус кодови?

За да го откупите бонусот:

 • Прво, играчите треба да се логираат на нивната сметка.
 • На страницата, тие треба да кликнат на копчето за бонус код, а потоа да го внесат кодот како што е наведено од онлајн казиното.
 • По правилно следење на процесот, тие ќе го добијат бонусот на нивната сметка за кратко време. Во случај на одложувања, тие можат да стигнат до онлајн тимот за поддршка за казиното и да го решат проблемот.

Различни бонус кодови имаат различни услови на користење. Условите се разликуваат од едно онлајн казино во живо до друго. Играчите мора да ги читаат и да ги разберат условите и условите за да избегнат забуна при ставање облози. Некои бонуси може да имаат временски ограничувања за тоа кога треба да се користат, во зависност од казиното во живо. Тие треба да имаат такви детали за да се избегне истекување на бонусот пред употреба.

Кога го користат бонусот, играчите треба да знаат дека ова е ретка можност што треба оптимално да се искористи. За најдобро да го искористат бонусот, треба да се обложуваат на игри со добри коефициенти и да имаат добри шанси за победа. Бидејќи бонусот не може да се повлече, потребно е внимателно да се обложуваат за да добиете вистински пари. За вртења, нивното ниво на среќа ќе ги одреди нивните добивки.

Како да користите бонус кодови?
Одредби и услови на бонус кодови

Одредби и услови на бонус кодови

Кодовите за бонуси им даваат на играчите пристап до награди и додатоци што ги нудат казината. Како такво, добивањето бонус код може да биде навистина многу возбудливо, а играчите може да бидат во искушение да изберат едно казино во живо над друго едноставно затоа што нудат атрактивен бонус за возврат.

Сепак, кодовите за бонус во живите казина имаат тенденција да доаѓаат со приложени услови. Разбирањето на овие услови е критично за да се направи вистинскиот избор.

Минимален депозит

Кога играчите пристапуваат до бонус за казино во живо преку код, можеби ќе треба да направат минимален депозит. Вообичаено е казината да бараат депозит од своите играчи, но клиентите можеби ќе мора да платат повеќе за да пристапат до одредени бонуси.

Играчите треба да ги разгледаат минималните барања за депозит пред да изберат казино во живо.

Лимит за повлекување

Играчите можат ги повлече своите добивки од нивната сметка во казино во живо или земете ги парите што ги депонирале како што им одговара. Сепак, казината сè уште може да применуваат ограничувања за повлекувања во одреден временски период.

Во суштина, ова значи дека играчите немаат целосна контрола врз нивните повлекувања или парите на нивната сметка. Затоа, клиентите треба да бараат казина во живо кои обезбедуваат флексибилност за повлекување пари за да не бидат спречени да пристапат до пари секогаш кога ќе им треба.

Барања за бонус обложување

Ако казиното во живо примени услов за обложување на нивните бонуси, тоа значи дека играчите се обложуваат дека ќе обложат минимален износ секој пат кога ќе играат игра.

Казината може да применуваат различни барања за обложување на поединечни игри или бонуси. На пример, играчот можеби ќе треба да се обложи 100 долари како минимум за рака покер кога ќе го откупи кодот за висок ролерски бонус. Сепак, бонус од пониско ниво на игра како рулет може да бара значително помал минимален облог.

Некои бонуси може да бараат никаков минимален облог. Ова се нарекува „без обложување“, што во основа значи дека клиентот не треба да плати ништо за да ја проба играта. Најдобрите бонус кодови за казина во живо ќе содржат барања за обложување кои поттикнуваат одговорно коцкање од играчите.

Ограничувања на играта

Играчите не можат да претпостават дека сите бонус кодови ќе можат да се откупат против сите казино игри во живо. На пример, казиното може да понуди специфични бонуси на покер игри кои не се проширени на блек џек или рулет.

Клиентите треба да го имаат на ум ова при изборот на казино. Играчите треба да одлучат кои игри сакаат да ги играат и да се погрижат нивното избрано казино да обезбеди бонуси за овие игри.

Рокови

Кодовите за бонуси може да не важат на неодредено време. Наместо тоа, играчите може да откријат дека треба да го користат кодот во одредена временска рамка, по што кодот за бонусот ќе истече.

Врвните казина во живо ќе им ги направат многу јасни овие временски ограничувања на играчите за да не случајно дозволат истекување на кодот. Најдобрите казина, исто така, ќе понудат дарежливи временски ограничувања на своите играчи, обезбедувајќи им на своите клиенти повеќе можности да ги искористат предностите на кодот за бонуси.

Начини да пронајдете бонус кодови за казино без депозит во живо

Во секторот за онлајн казино, бонуси без депозит одамна се популарни. Тие им дозволуваат на играчите да освојат вистински пари без да мора да ставаат свои пари на линија. Пред да можат да ги искористат овие зделки, многу казина бараат од нив да внесат одредена шифра. Како резултат на тоа, да се знае каде да се бараат овие кодови е од клучно значење ако сакаат да ги искористат предностите на бонусите без депозит.

Одредби и услови на бонус кодови
Прави и неправилни кодови за бонус за играчи во казино во живо

Прави и неправилни кодови за бонус за играчи во казино во живо

Кодовите за бонус на казино во живо можат да обезбедат вредни награди за играчите, но само ако шифрите се користат правилно. Следејќи одредени најдобри практики и внимателно избирање казина и игри, играчите можат да имаат корист од бонус кодовите што ги нудат давателите на коцкање во живо.

Dos:

 • Прочитајте ги и разберете ги сите одредби и услови прикачени на кодот за бонус.
 • Погледнете го опсегот на игри на казиното во живо и неговите услуги за поддршка.
 • Секогаш обложувајте се одговорно.

Не:

 • Немојте да бидете премногу искушувани од рекламирањето на казиното.
 • Не користете бонус код ако казиното што го обезбедува има лош досие за безбедност и безбедност.
 • Не играјте само во едно казино.
Прави и неправилни кодови за бонус за играчи во казино во живо

Најнови вести

Начини да пронајдете бонус кодови за казино без депозит во живо
2021-09-10

Начини да пронајдете бонус кодови за казино без депозит во живо

Во секторот за онлајн казино, бонуси без депозит одамна се популарни. Тие ви дозволуваат да освоите вистински пари без да мора да ставате свои пари на линија. Пред да можете да ги искористите овие зделки, многу казина бараат од вас да внесете специфичен код. Како резултат на тоа, да знаете каде да ги барате овие кодови е од клучно значење ако сакате да ги искористите предностите на бонусите без депозит.

Faq

Се што треба да знаете за казината

Што е бонус код?

Кодот за бонус е поттик претставен како низа од букви и бројки што ги внесуваат играчите на казино кога депонираат пари за да се квалификуваат за понуда за бонус.

Дали се популарни бонус кодовите?

Да, бонус кодовите за казино во живо се многу популарни овие денови. Тие ги охрабруваат коцкарите да се пријават.

Како да побарате бонус код?

Еве ги чекорите за да побарате понуда користејќи го бонус кодот.

Откако ќе изберат бонус код по нивна желба од промотивната страница, играчите треба да

 • Одете во соодветното казино и регистрирајте сметка
 • Депонирајте го минималниот износ
 • Внесете го кодот за бонусот и другите ингеренции
 • Проверете дали го користат кодот во периодот на неговата важност
 • Добијте ја наградата и започнете со обложување

Дали играчите можат да заработат пари од бонус кодовите за казино?

Да.

Кои се условите за бонус кодови?

Ова се барања за обложување што играчите мора да ги исполнат за да заработат во повеќето казина во живо. Од нив може да се бара да се обложуваат на бонусот неколку пати пред да стане повлекување.

Дали има некакви ограничувања ако играм со бонус код?

Некои бонуси се наменети само за одредени игри. Значи, играчите не добиваат никакви награди ако го користат кодот за други наслови.

Како да ги претворите бонус кодовите во вистински пари?

Првиот чекор за играчите е да го откупат бонусот при регистрација или обложување. Казиното ќе додаде сума пари на нивната банка. Тие треба да го обложуваат износот колку пати е наведен во одредбите и условите. Ако победат, парите се сите нивни и можат слободно да се повлечат.

Дали сите бонус кодови се исти?

Не, тие се разликуваат според видот на бонусот што го претставуваат. Некои кодови се за бонус за совпаѓање, додека други се за бесплатни вртења. Кодовите исто така се разликуваат од едно до друго казино. Играчите не можат да го користат истиот бонус код двапати.