Еволуција ги најавува многу очекуваните дополнителни епски вртења со чили

Вести

2023-05-04

Benard Maumo

За љубителите на Еволуција игри, снабдувач со содржина во живо на казино со седиште во Шведска, помина цела вечност откако компанијата најави нова казино игра во живо. Чекањето конечно заврши откако компанијата објави дека многу очекуваниот Extra Chilli Epic Spin наскоро ќе се појави онлајн казино сајтови во живо

Еволуција ги најавува многу очекуваните дополнителни епски вртења со чили

Extra Chilli Epic Spins е уникатен наслов кој совршено ги спојува искуствата од онлајн слотови и емисиите на игри во живо. Како што сугерира името, играта црпи инспирација од Екстра чили, многу популарна слот машина од Big Time Gaming. Забележете дека BTG е дел од експанзивниот конгломерат Evolution, кој вклучува други врвни програмери како NetEnt, Nolimit City, Red Tiger и Ezugi. 

Во официјалното соопштение за печатот, Evolution вели дека оваа игра им нуди на играчите „слотови во реално време со пријателите“ искуство со онлајн игри. Тоа е затоа што Extra Chilli Epic Spins ја комбинира популарната акција Megaways со шест ролни на Extra Chilli со забава за прикажување на игри во живо. Долната хоризонтална секундарна макара може да ги смести симболите „WILD“ кои можат да го заменат секој симбол, зголемувајќи ја веројатноста за формирање добитна комбинација.

Жив и шарен мексикански пазар

Акцијата со слот во живо се одвива на раздвижен, шарен мексикански пазар. Акцијата започнува со основна игра, каде што сите играчи учествуваат во истиот круг откако ќе добијат пет последователни вртења. Со порамнување на буквите „HOT“ на ролните, играчите можат да добијат и дополнителни множители и да започнат со до 16 бесплатни вртења.

Тоа не е се. Играчите можат да учествуваат до уште четири Бесплатни вртења и добијте уште повеќе множители за време на фазата на „Тркало на коцкање“ од играта. Оваа функција нуди можност за огромни потенцијални исплати. Домаќинот на играта ќе ги врти двете вистински тркала каде гејмерите можат да освојат награда која ќе го промени животот. 

Коментирајќи ја играта, Тод Хаушалтер, главен директор за производи на Evolution, забележа: 

„Од нашето купување на BTG, Ник Робинсон [Основач на BTG] и размислував за начини за комбинирање на световите на живите и слотови. Нашата прва соработка се собра овде во уникатна игра која уште еднаш го редефинира онлајн играњето. Играњето онлајн слотови може да биде осамено искуство и сакавме да го направиме позаедничко и дружељубиво. Знаеме од нашите емисии за игри во живо дека играчите го сакаат искуството „со пријатели“, како што јас го нарекувам, и сега го донесовме тоа искуство со игри на еден од најдобрите слотови во светот“.

Хаушалтер додаде:

„Оваа нова игра е преполна со забава, вклучително и две физички бонус тркала, како и драмата кога домаќинот на играта ја крши Пињата со палка. Ни беше важно што понудивме физички искуства во студиото што не се можно во стандардна игра со слот – и тоа е она што го направивме. Extra Chilli Epic Spins е сосема сам во нова категорија на слот, и мислам дека на играчите ќе им се допадне“.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести