Најдобра Игра покажува Казино Во Живо во 2023

Казино игрите и телевизијата одат рака под рака многу години. Низ целиот свет - каде и да дозволуваат локалните регулативи - ТВ каналите емитуваат возбудливи игри за играчите да се јават и да си ја пробаат среќата. Во дигиталната ера, сепак, работите се малку поинакви.

На денешниот пазар, играчите можат да користат компјутерски уреди и мобилен интернет за да се поврзат со казино игри во живо преку Интернет. Бидејќи овие играчи ги бараат најдобрите онлајн казино игри во живо и врвните емисии на игри во казино во живо, има многу фактори за кои треба да се внимава. Прочитајте за да ги истражите различните опции достапни на овој интригантен пазар.

Најдобрите игри за казино во живо Прикажуваат казина прегледани и рангираниВрвни емисии за игри во живоНајпопуларните игри за прикажување на дилери во живоНајдобрите онлајн казино игри во живо се прикажуваат за играњеИграта се прикажува со највисоки граници за обложувањеИграта се прикажува со најниски граници за обложувањеВрвни даватели на игри за емисии на игри во живоНајдобри начини на плаќање во казината за прикажување игри во живоНајдобри понуди за бонус за прикажување игри во живоСовети и трикови за прикажување игри во казиноКои се RTP на емисиите за игри во живо?Историја на емисии на игри во казино во живо
Најдобрите игри за казино во живо Прикажуваат казина прегледани и рангирани

Најдобрите игри за казино во живо Прикажуваат казина прегледани и рангирани

Казино игрите во живо ја нудат возбудата на физичката средина на казиното и го спакуваат ова со удобноста на онлајн коцкањето. Шоуто за игри во казино во живо функционира на сличен начин, но тоа е сосема поинаков предлог за гејмерите.

Со прикажување на игри во казино во живо, нивоата на погодност и леснотија на пристап остануваат високи. Сепак, возбудата е уште повеќе зголемена. Реплицирајќи ја возбудата од игрите на телевизија во живо, овие казино производи ги прават самите играчи ѕвезди на шоуто.

Како функционира играта во живо во казино

Во шоуто за игри во казино во живо, вртењата, ролните и другите дејства ги управува професионален и високо квалификуван домаќин. Исто како на телевизија, домаќинот на казино е тој што ја одржува играта во движење и ги одржува играчите среќни, ангажирани и возбудени.

Од гледна точка на играчот, едноставно им треба веб-врска и уред со овозможен интернет. Клиентот се најавува на својата сметка во казино и ја избира својата избрана игра исто како и секој друг производ. Од оваа сметка, играчот може да се поврзе со возбудливи емисии на казино игри во живо што ја имитираат возбудата на телевизијата во живо.

Најдобрите игри за казино во живо Прикажуваат казина прегледани и рангирани
Врвни емисии за игри во живо

Врвни емисии за игри во живо

Емисиите за игри во казино во живо нудат неколку опции за играчите, иако некои игри се попопуларни од другите. Во деловите подолу, овој водич ќе истражи некои од овие најпопуларни избори подетално. Меѓутоа, овој дел едноставно ќе обезбеди краток преглед на некои од овие врвни емисии за игри во казино во живо. Некои од најдобрите емисии за игри во казино во живо вклучуваат:

 • Монопол во живо на Evolution Gaming
 • Лудото превртување на монети на Evolution Gaming во живо
 • Мега топката на Evolution Gaming
 • Сон Catcher на Evolution Gaming
 • Договор на Evolution Gaming или без договор
 • Фудбалско студио во живо на Evolution Gaming
 • Пари или несреќа на Evolution Gaming
 • Молња коцки на Evolution Gaming
 • Мега тркало на прагматична игра
 • Playtech's Adventures Beyond Wonderland
 • Playtech's Money Drop Live
 • Кој сака да биде милионер на Playtech?
 • Бафало Блиц на Playtech
 • Кено на Езуги
 • Облогот на Езуги на бројки

Додека на горната листа во голема мера доминираат игри од Evolution Gaming, на живо казино пазар е разновидна и разновидна. Има многу опции за играчи кои сакаат да пробаат игри од различни развивачи на софтвер и провајдери. Можеби е добра идеја играчите да експериментираат со различни софтверски компании бидејќи бараат најдобро одговара.

Читањето рецензии за најдобрите даватели на казино игри во живо може да им даде на клиентите дополнителен увид. Прегледите на казино во живо се базираат на податоци од самите корисници од реалниот живот, обезбедувајќи го тоа на лесно разбирлив начин што ќе им помогне на новите клиенти да го направат својот избор.

Врвни емисии за игри во живо
Најпопуларните игри за прикажување на дилери во живо

Најпопуларните игри за прикажување на дилери во живо

Играчите можат да уживаат во голем број различни емисии на игри во казино во живо, а оваа разновидност е важен фактор зад популарноста на овој тип на игри. Но, кои се најпопуларните игри со дилерски шоуа во живо?

Најдобрите игри во живо обезбедете возбудливо искуство за играчите. Иако постојат многу начини поединечните играчи да проценат кои игри се најдобри за нив, гледањето на најпопуларните игри нуди корисен вовед во емисиите на игри во живо. Прочитајте за да дознаете повеќе за некои од најомилените игри од целиот глобален пазар.

Мега тркало

Мега тркало е понудено од Pragmatic Play - провајдер и студио за казино игри во живо. Водителот на студиото го врти тркалото, кое има 54 нумерирани сегменти. Играчите треба да направат едноставни, но возбудливи предвидувања за тоа како тркалото ќе се врти и кој број ќе се прикаже кога ќе се одмотува центрифугата.

Досега, Mega Wheel звучи речиси како рулет во живо. Иако ова е точно - основните елементи на двете игри се исти - има многу други функции што играчите можат да ги користат за да ги подобрат своите облози и да додадат дополнителна возбуда.

Договор во живо или без договор

Договор во живо или без договор го следи гејмплејот на популарното ТВ шоу. Играчите избираат кутија и потоа ги елиминираат другите кутии од играта додека напредуваат низ играта. Во одредени точки, ќе им биде понудена зделка - во суштина можност за заработка.

Ако играчите можат да ги елиминираат кутиите со најголема вредност во играта, ризикот за куќата расте заедно со понудената зделка за наплата. Од друга страна, ако кутиите со помала вредност се елиминираат рано, зделката за наплата ќе биде помала. За оваа игра е потребно внимателно одлучување.

Монопол во живо

Монопол е испробана и проверена друштвена игра која е омилена во семејството со генерации. Верзијата на казино шоу во живо на Monopoly носи уште поголема возбуда и забава во искуството. Играчите можат да уживаат во играта со која се запознале во текот на многу години во свеж амбиент.

Играта за Live Monopoly е малку поинаква од сортата на игри на табла. Наместо да се пробиваат низ таблата, да купуваат имоти и да ги избегнуваат имотите на другите, судбината на играчот е диктирана од вртењата на тркалото. Ова го прави Live Monopoly сличен на другите игри на тркала додека сеуште користи многу од концептите што им се познати на искусни играчи на Monopoly.

Лудо време

Лудо време е следната генерација на уште еден од популарните производи на Evolution Gaming - Dream Catcher. Играчите ставаат облози на различни сегменти во тркалото, надгледувани од професионален домаќин. Домаќинот го врти тркалото и облозите се добиваат и губат на ова вртење.

Голем број на различни бонус игри додаваат сложеност и интерес на искуството за играчите. Овие дополнителни споредни игри ги вклучуваат Пачинко, Превртување на монети, Лов на готовина и насловната игра Crazy Time. И покрај варијациите и брзото чувство додадени од четирите странични игри, Crazy Time останува лесно за играчите да го добијат, со нежна и пријателска крива на учење.

Мега бал во живо

Мега топка е уште едно шоу во живо обезбедено од Evolution Gaming. Кога ја играат оваа игра, клиентите работат со 51 нумерирана топка, испорачани во формат што ќе им биде познат на играчите на лотаријата. Играта се движи брзо - додавајќи возбуда и интриги, додека останува релативно прифатлива за корисниците и лесна за учење за играчите.

За да добијат пристап до овие нумерирани топки, играчите купуваат различни картички со вредност до 200 по рунда од игра. Усогласувањето на картите со топките додека се извлекуваат создава возбудлива атмосфера. Опсегот на различни множители на вредности дополнително ја зголемува оваа возбуда.

Најпопуларните игри за прикажување на дилери во живо
Најдобрите онлајн казино игри во живо се прикажуваат за играње

Најдобрите онлајн казино игри во живо се прикажуваат за играње

Од Dream Catcher и Deal or No Deal до Monopoly Live и многу други, голем број емисии на игри во живо станаа славни од 2017 година. Сите овие наслови им овозможуваат на играчите директно да комуницираат со домаќините и да ги следат натпреварувачите додека се борат за да добијат награди . Сепак, како и многу работи во животот, изборот на најдоброто шоу за игри во живо зависи од многу фактори. Тие може да ја вклучуваат атмосферата на студиото за казино во живо, толпата и презентерите. Да, привлечноста на емисиите за игри во живо не е само да се гледа шареното тркало или да се погоди точната кутија; туку, станува збор за уникатното искуство кое овие игри го даваат.

Презентери

Игрите со дилери во живо се дизајнирани да имитираат вистинско искуство во казино. Истото важи и за емисиите на казино игри во живо каде што човечките презентери даваат се од себе за да обезбедат играчите да уживаат во најдобрата можна забава. Додавањето на публиката, неверојатните визуелни слики и висококвалитетниот стриминг во миксот го приближуваат до вистинската работа.

Награди

Иако забавата треба да биде главната причина за уживање во емисиите на игри во живо, наградите се уште еден витален аспект на искуството. Играчите кои учествуваат во овие игри емисии секако се надеваат дека ќе добијат награда. Со вклучени вистински пари во миксот, искуството и возбудата се на сосема ново ниво. Се разбира, ниту едно шоу за игри не би изгледало исто без парични награди. Вообичаено, играчите одат на емисии на игри во живо со високи награди.

Најдобрите онлајн казино игри во живо се прикажуваат за играње
Играта се прикажува со највисоки граници за обложување

Играта се прикажува со највисоки граници за обложување

Играчите треба да бидат свесни за ограничувањата за обложување кога избираат игра во казино во живо. Еве ги параметрите за обложување на кои треба да внимавате:

 • Максимален облог - Највисок можен облог по игра.
 • Минимален облог - Најмал можен облог за да добиете пристап до играта.
 • Максимален мултипликатор — капа поставена на мултипликаторите што може да се користи за време на играњето.
 • Максимални вкупни добивки — Ограничување на добивките добиени на масата.
 • Максимално повлекување — Најголемиот износ на пари што може да се повлече од сметката на играчот.
 • Минимум повлекување — Најмал можен износ на пари што може да се повлече од сметката на казиното.
Играта се прикажува со највисоки граници за обложување
Играта се прикажува со најниски граници за обложување

Играта се прикажува со најниски граници за обложување

Најниските граници за обложување се трогателна тема кога станува збор за емисии на игри во казино во живо. Некои играчи не наоѓаат никаква вредност во ставањето облози со денар кога играат на маси во живо што подразбираат големи добивки без преголема пот. Сепак, секогаш постои крива на учење за која играчите мора да преговараат. Со вистински пари на линија, тие треба да бидат најдобри пред да се обидат да одат на големи влогови.

За разлика од обидот за различна верзија на блек џек во живо каде што правилата се во основа исти, развивачите на шоу игри доаѓаат со сосема нов наслов секој пат кога ќе креираат. Ова објаснува зошто играчите треба да започнат со мали облози и да научат како функционира секое шоу на игри пред да ги зголемат своите влогови. Всушност, овој пристап е убедливо најдобриот начин за учење од грешките. И ако играчите одберат бонус, шансите се големи дека ќе можат да сечат заби на шоуто за игра без дури и да го допрат сопствениот цент. Всушност, многу казина во живо ја разбираат потребата за вежбање, и затоа тие секогаш нудат емисии на игри со најниски граници за обложување.

Емисиите на игри во живо со најниски граници за обложување вклучуваат;

 • Side Bet City- $0,5
 • Зделка во живо или без договор - 1 долар
 • Фудбалско студио во живо - 1 долар
 • Живо Тркало на среќата - 1 долар
Играта се прикажува со најниски граници за обложување
Врвни даватели на игри за емисии на игри во живо

Врвни даватели на игри за емисии на игри во живо

Ги има многу провајдери на казино игри во живо на пазарот, така што играчите имаат многу избори. Сепак, има смисла дека играчите - особено почетниците - би сакале да изберат испробан и проверен провајдер со одлични критики од гејмерите. Играчите треба да внимаваат на некои од најдобрите даватели на казино игри во живо, вклучувајќи го следново:

 • Evolution Gaming — Лидери на пазарот со маси и студија на различни локации низ Европа и остатокот од светот.
 • Playtech - Друг долгогодишен бренд основан во Естонија во 1999 година.
 • Прагматично игри — провајдер на игри со широк список на производи, иако не толку добро воспоставени како Evolution и Playtech.
 • Ezugi — Еден од водечките провајдери повеќе од 10 години, сега управуван од Evolution Gaming.
Врвни даватели на игри за емисии на игри во живо
Најдобри начини на плаќање во казината за прикажување игри во живо

Најдобри начини на плаќање во казината за прикажување игри во живо

За да пристапат до емисиите на игри во живо на онлајн казина, играчите мора да имаат средства на нивната сметка на казино дилер во живо. Ова ги остава играчите со прашање - што начини за плаќање дали треба да користат за да обезбедат финансирање на оваа сметка?

За да одговорите на ова прашање, од помош е играчите да ги разберат врвните начини на плаќање во казина во живо. Прочитајте за да дознаете повеќе за некои од водечките форми на плаќање достапни за играчите на шоу игри во живо.

Картички и банкарски сметки

Платежни картички и банкарски сметки продолжуваат да бидат некои од најдобрите начини на плаќање во казина во живо, вклучително и за производи за прикажување игри во живо. Плаќањата со Visa и Mastercard се поддржани од повеќето казина, додека други провајдери може да поддржуваат различни картички.

Криптовалути

Криптовалути како што се Bitcoin, Ethereum, Litecoin и XRP, меѓу другите, стануваат сè поприфатени низ целиот свет. Ова важи и за многу казина во живо - се поголем број казина сакаат да прифатат крипто како опција за плаќање.

е-паричници

Многу клиенти претпочитаат да плаќаат за казино игри во живо користејќи е-паричници. Бидејќи игрите во казино во живо се главно дигитален медиум - иако тие се пренесуваат во живо од физичка локација - има смисла за многу клиенти да користат дигитални услуги за плаќање за да ја поддржат нивната игра.

Припејд картички и ваучери

Припејд картички им помогне на играчите да ја задржат контролата кога пристапуваат до игрите во живо. Не постои можност за пречекорување или каква било форма на кредит - единствените средства што му се достапни на играчот се оние што ги имаат претходно вчитано на својата картичка. Ова го олеснува постигнувањето одговорна игра, помагајќи им на играчите да се погрижат нивното искуство да остане забавно и возбудливо.

Некои казина може да понудат и ваучери, кои може да се користат за плаќање за емисии на игри во живо. Овие ваучери работат слично како припејд картичките и нема достапно пречекорување или кредит.

Најдобри начини на плаќање во казината за прикажување игри во живо
Најдобри понуди за бонус за прикажување игри во живо

Најдобри понуди за бонус за прикажување игри во живо

Додека бонусите се секогаш привлечни, на најдобрите живи казино игри шоу бонуси се оние кои ги поддржуваат играчите наместо да ги водат во одредена насока. На пример, ако играчот веќе сакаше да обложи многу пари на шоу за игри, високиот бонус може да му помогне да извлече повеќе од оваа стратегија. Слично на тоа, ако клиентите сакаат да експериментираат со различни игри, бонусите за бесплатни вртења се совршени.

Целта секогаш треба да биде да се коцкате одговорно. Играчите треба внимателно да ги разгледаат бонусите и да ја изберат опцијата што најмногу одговара на нивниот стил на игра и цели. Тие, исто така, треба да бидат сигурни дека нивните посакувани бонуси се достапни во врска со нивната избрана игра. Прочитајте за да дознаете повеќе за некои од најдобрите бонуси достапни за играчите.

Бонуси за депозити

Обезбедувачите на казино игри во живо може да им понудат на клиентите процент од нивните депозити како бонус. Во некои случаи, тие може да понудат 100% од депозитот назад на играчот. Ова во суштина им овозможува на клиентите да играат со двојно повеќе капитал.

Бесплатни вртења

Бесплатните вртења се во основа бесплатни обиди на игра. Казиното може да нуди бесплатни вртења како начин за играчите да експериментираат со нови емисии на игри во казино во живо или едноставно како награди за играчите да се вратат на нивните омилени игри.

Високи ролери бонуси

Високиот бонус е ексклузивна понуда резервирана за играчи кои се подготвени да депонираат многу пари однапред. Играчите секогаш треба одговорно да се обложуваат кога ставаат депозит и никогаш не треба да се обложуваат пари што не можат да си ги дозволат.

Бонус за враќање на готовина

Во некои случаи, казината може да понудат бонус за да им помогнат на играчите по губитничката серија на шоу во живо во казино. Тие може да им дадат шанса на играчите да освојат дел од нивните пари назад со бесплатни вртења или може да обезбедат поттик за финансирањето на нивната сметка за да им помогнат да продолжат да играат.

Најдобри понуди за бонус за прикажување игри во живо
Совети и трикови за прикажување игри во казино

Совети и трикови за прикажување игри во казино

Дознајте повеќе за тоа како играчите можат да ги максимизираат своите шанси во емисиите на игри во казино во живо.

 • Не бркајте големи победи - Многу емисии на игри во казино во живо се насочени кон подолго време за играње, така што играчите треба да се обложуваат мали и да ги максимизираат своите потенцијални победи со текот на времето.
 • Поддршка на игра со бонуси - Играчите треба да избираат само бонуси што ги поддржуваат нивните специфични стилови и цели на играње. На пример, тие не треба да бидат искушувани од високи бонуси ако големите депозити никогаш не биле дел од планот.
 • Експериментирајте со различни провајдери - Постојат голем број провајдери на софтвер за прикажување игри во живо и играчите треба да го најдат оној што најмногу им одговара. Клиентите треба да го изберат провајдерот што е најдобро поддржан од нивната интернет конекција за да ги максимизираат шансите за победа.
 • Истражувајте ги стапките на RTP - RTP, или враќање на играчот, им кажува на клиентите колку од нивните добивки можат да очекуваат да задржат. Играчите треба да ги изберат давателите на услуги со најконкурентна стапка.
Совети и трикови за прикажување игри во казино
Кои се RTP на емисиите за игри во живо?

Кои се RTP на емисиите за игри во живо?

Стоејќи за 'Врати се на играчот,' RTP претставува теоретска исплата на секоја игра во казино. Под претпоставка дека играта во казино има RTP од 96%, тоа значи дека куќата задржува околу 4% од вкупните ставени облози. Иако RTP-ите на поединечните игри се разликуваат од време на време, загубата е секогаш загарантирана на долг рок. Затоа секој играч на казино мора да се сеќава на старата изрека; куќата секогаш победува. Треба да се напомене дека колку е поголем RTP, толку е помал работ на куќата.

Значи, кои се RTP-ите на емисиите за игри во живо? Па, RTP-ите за прикажување на игри во живо варираат во зависност од тоа каде се обложува. На пример, секој број во Dream Catcher има свој RTP, како што е прикажано подолу:

 • 1- 95,34%
 • 2- 95,51%
 • 5- 91,22%
 • 10- 96,55%
 • 20- 92,67%
 • 40- 90,67%

Во Monopoly Live, бројките се како што следува:

 • 1- 92,88%
 • 2- 96,23%
 • 5- 91,30%
 • 10- 96,02%

Просечниот RTP

Тоа, рече, важно е да се забележи дека секоја игра има просечен RTP. Еве ги просечните бројки на некои од најпопуларните емисии за игри во живо:

 • Фаќач на соништа- 96,58%
 • Монопол во живо- 96,23
 • Spin A Win- 97,22%
 • Лудо време- 96,08%
 • Мега топка - 95,40%
 • Договор или без договор - 95,42%
 • Пари или пад во живо - 99,59%
Кои се RTP на емисиите за игри во живо?
Историја на емисии на игри во казино во живо

Историја на емисии на игри во казино во живо

Емисиите на казино игри во живо им овозможуваат на играчите на казино да бидат ѕвезди на шоуто исто како што го гледаат на ТВ, освен фактот дека првото доаѓа со пресврт во казиното. Тие обично се комбинација од игри на маса во казино, игри со тркала и победничка формула на популарните емисии за игри. Но, како настанаа овие трендовски производи?

Додека игрите на маса имаат огромен број следбеници, слотовите се несомнено најпопуларниот жанр на казино игри. И иако казина во живо ги привлекуваа љубителите на класиците како бакара, блек џек и рулет, ентузијастите на слотови ретко го менуваа кампот за да им се придружат на учениците на дилерите во живо. Ова го направи неопходно за развивачите на игри да размислат за започнување емисии на игри, при што Evolution Gaming се појави како првиот развивач што објави таков производ - Dream Catcher (во 2017 година) - игра со вистински домаќин што врти џиновско тркало со повеќе бои.

Со првото издание кое беше добро прифатено од љубителите на коцкањето, развивачот продолжи да објави неколку други игри, вклучително и Monopoly Live и Deal или No Deal, за да ги почести играчите со извонредно искуство со игри. Други програмери како Playtech го следеа примерот, објавувајќи слични наслови, вклучително и Spin A Win.

Историја на емисии на игри во казино во живо

Најнови вести

Прагматичното Play нуди бескрајна забава со најновото шоу за игри во живо
2023-07-27

Прагматичното Play нуди бескрајна забава со најновото шоу за игри во живо

Индустријата на казино во живо е возбудена поради најновото издание од Pragmatic Play, водечки снабдувач на содржини. Компанијата дебитираше уште едно фасцинантно шоу за игри во живо, Vegas Ball Bonanza, ветувајќи дека ќе донесе еден тон сјај и гламур.

Освојте исплата во Рабона's Crazy Time вторник и Gameshow четврток
2023-05-16

Освојте исплата во Рабона's Crazy Time вторник и Gameshow четврток

Лансиран во 2019 година, Казино Рабона е лиценцирана локација за казино во Курасао, позната по својата колекција од 8.500+ игри. Покрај тоа што нуди стотици казино игри во живо од популарни развивачи на софтвер, Rabona ги зголемува вашите шанси за исплата со повеќе бонуси прилагодени за играчите на казино во живо. Овој напис ги откачува казиното Crazy Time вторник и Gameshow четврток за да знаете што се подготвува за вас.

Како да играте и да победите на онлајн емисии за игри во живо
2022-07-01

Како да играте и да победите на онлајн емисии за игри во живо

Најдобрите казино игри во живо како блек џек, рулет, бакара и покер сега се хит повеќе од кога било. Но, исто како што играчите се навикнуваат на овие игри, агрегаторите на содржина веќе развиваат емисии за игри во живо. Овие игри им нудат на играчите различна димензија на игра полна со изненадувања и награди. Значи, ако планирате да играте емисии на игри во живо, тука е совршениот водич за почетници.