Вести

July 20, 2023

Прагматичното играње најавува уште една ветувачка титула во казино во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Pragmatic Play, водечки снабдувач на казино игри во живо, го објави својот најнов мега наслов, Auto Mega Roulette. Оваа игра е продолжение на трендовскиот мега рулет на програмерите.

Прагматичното играње најавува уште една ветувачка титула во казино во живо

Во ова игра рулет во живо, развивачот ги отстранува популарните дилери во живо во оригиналната верзија на играта. Наместо тоа, играта ги прави работите побрзи и поудобни со тоа што ја вградува опцијата за автоматско вртење.

По ставањето на сите облози, коцкарите избираат до пет мега среќни броеви. Играта потоа ќе го нагласи победничкиот број штом топката ќе застане, давајќи им на играчите исплата во зависност од табелата за плаќање на рулетот. Запомнете дека оваа игра со казино во живо ги користи истите правила како Европски рулет.

Во меѓувреме, играта има мега круг, што дава повеќе забава и награди. Гејмерите може да ја активираат оваа бонус функција за да ги добијат мега мултипликаторите пред да ја ажурираат вкупната исплата. Победничкиот облог може да им даде на играчите подобрена исплата од 50x до 500x од првичниот облог.

Ова решение за казино во живо нуди брендирање приспособливо од операторот, што овозможува регулирани живи казино сајтови да дизајнирате карактеристична атмосфера, нудејќи ненадминато искуство во казиното во живо во согласност со духот на играта.

Автоматскиот мега рулет е одличен додаток на Прагматична играпостојано проширувачка колекција на дилери во живо. Се спојува со други игри во живо со врвни перформанси допаѓа:

  • Мега Бакара
  • Слатка Bonanza CandyLand
  • Мега тркало

Пред ова лансирање, Pragmatic Play го најавија дебито на Snakes & Ladders Live, уникатна игра која позајмува инспирација од познатата игра на табла. Може да испорача прогресивен мултипликатор кој достигнува 10.000 пати повеќе од влогот.

Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, забележа: 

„Auto Mega Roulette е возбудлив, брз игри, кој внесува нов пресврт на омиленото казино во живо со Mega Rounds за да додаде дополнителни возбудувања. Додавајќи нова димензија на нашата понуда, изданието е верно на визијата на Pragmatic Play за извртување, трансформирање и подигање на искуствата од Live Casino за нашите оператори кои ги доживуваат своите партнери и им носат нови искуства во игрите на нашите оператори“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести