Прагматичното играње најавува уште една ветувачка титула во казино во живо

Вести

2023-07-20

Benard Maumo

Pragmatic Play, водечки снабдувач на казино игри во живо, го објави својот најнов мега наслов, Auto Mega Roulette. Оваа игра е продолжение на трендовскиот мега рулет на програмерите.

Прагматичното играње најавува уште една ветувачка титула во казино во живо

Во ова игра рулет во живо, развивачот ги отстранува популарните дилери во живо во оригиналната верзија на играта. Наместо тоа, играта ги прави работите побрзи и поудобни со тоа што ја вградува опцијата за автоматско вртење.

По ставањето на сите облози, коцкарите избираат до пет мега среќни броеви. Играта потоа ќе го нагласи победничкиот број штом топката ќе застане, давајќи им на играчите исплата во зависност од табелата за плаќање на рулетот. Запомнете дека оваа игра со казино во живо ги користи истите правила како Европски рулет.

Во меѓувреме, играта има мега круг, што дава повеќе забава и награди. Гејмерите може да ја активираат оваа бонус функција за да ги добијат мега мултипликаторите пред да ја ажурираат вкупната исплата. Победничкиот облог може да им даде на играчите подобрена исплата од 50x до 500x од првичниот облог.

Ова решение за казино во живо нуди брендирање приспособливо од операторот, што овозможува регулирани живи казино сајтови да дизајнирате карактеристична атмосфера, нудејќи ненадминато искуство во казиното во живо во согласност со духот на играта.

Автоматскиот мега рулет е одличен додаток на Прагматична играпостојано проширувачка колекција на дилери во живо. Се спојува со други игри во живо со врвни перформанси допаѓа:

  • Мега Бакара
  • Слатка Bonanza CandyLand
  • Мега тркало

Пред ова лансирање, Pragmatic Play го најавија дебито на Snakes & Ladders Live, уникатна игра која позајмува инспирација од познатата игра на табла. Може да испорача прогресивен мултипликатор кој достигнува 10.000 пати повеќе од влогот.

Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, забележа: 

„Auto Mega Roulette е возбудлив, брз игри, кој внесува нов пресврт на омиленото казино во живо со Mega Rounds за да додаде дополнителни возбудувања. Додавајќи нова димензија на нашата понуда, изданието е верно на визијата на Pragmatic Play за извртување, трансформирање и подигање на искуствата од Live Casino за нашите оператори кои ги доживуваат своите партнери и им носат нови искуства во игрите на нашите оператори“

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести