Најдобра Рулет Казино Во Живо во 2023/2024

Речиси ниту една друга казино игра не е толку озлогласена како рулет. Сите го знаеме, а многумина од нас го сакаат. Оваа љубов се пренесе во живо казина, каде што сега можете да уживате во гламурозен рулет во живо на интернет. Всушност, постојат десетици висококвалитетни рулет онлајн казино во живо сајтови на располагање. Веќе нема потреба да излегувате бидејќи возбудата за рулет во живо доаѓа директно во вашиот дом.

Ако онлајн рулетот во живо е нов свет за вас, го составивме следниов водич за рулет во живо за да ви дадеме целосен преглед на оваа фасцинантна игра. Продолжете да читате за да разберете како функционира онлајн рулетот во живо. Исто така, погрижете се да ги проверите написите за преглед на онлајн казино рулет, каде што се нурнуваме подлабоко во најдобрите казина за рулет.

Најдобра Рулет Казино Во Живо во 2023/2024
Prestige Live Roulette
Prestige Live Roulette
Prestige Live Roulette
Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Image

Најдобри казина за рулет во живо

Најважниот дел од уживањето во рулет во живо е да го пронајдете најдоброто можно казино за рулет во живо. Постојат стотици достапни казина за рулет, но тоа не значи дека секое казино вреди да се проба.

Еве брз план за некои од работите што треба да бидат опфатени на најдобрите онлајн казино-страници за рулет во живо:

 • Лиценца и безбедност - Треба да се подразбира, но никогаш не треба да играте во казино на рулет во живо што нема валидна лиценца за коцкање. Најдобрите казина за рулет во живо имаат силни безбедносни механизми и лиценца од властите како што се MGA или UKGC.
 • Методи на депозит - Одличното онлајн казино рулет во живо треба да има a различни методи на депонирање, вклучувајќи дебитни и кредитни картички, банкарски трансфери, електронски паричници, а можеби дури и плаќања со криптовалути. Треба да изберете казино рулет во живо што одговара на вашите потреби за плаќање.
 • Разновидни игри во живо - Дури и ако барате да се регистрирате за рулет за казино во живо, порано или подоцна ќе сакате да пробате уште нешто казино игри во живо. Најдобрите казина за рулет во живо треба да понудат блек џек маси, верзии на бакара, модерни игри, а можеби дури и покер во живо. Тука апсолутно се применува принципот „колку повеќе, толку подобро“.
 • Одлични провајдери на софтвер - Претходната точка обично се покрива на најдобрите места за казино во живо за рулет доколку казиното соработува со познати провајдери на софтвер. Кога станува збор за рулет во живо, најдобрите креатори на софтвер што треба да бидат присутни се Evolution Gaming, Pragmatic Play и Ezugi.
 • Професионална услуга за клиенти - Еден мал фактор што го прави казиното онлајн рулет во живо одлично е неговата услуга за клиенти. Повеќето експерти за коцкање би се согласиле дека правилното казино на рулет во живо треба да има 24/7 услуга за клиенти, по можност преку функција за разговор во живо.
Image

Што е онлајн рулет во живо?

Рулетот со дилер во живо е совршена симбиоза на рулет од земја и рулет генериран од компјутер. Кога играте рулет во живо, ќе можете да уживате во гламурот, атмосферата и целокупниот амбиент на вистинскиот рулет, но не мора да одите во вистинско казино. Со други зборови, онлајн рулетот во живо е како вистински рулет, но директно на вашиот компјутер.

Масите за рулет во живо работат слично како и која било друга верзија на рулет. Кога ќе го отворите рулетот во живо, ќе видите маса за рулет со прекрасен дилер кој ја организира играта и повикува различни акции.

Со оглед на тоа што дилерот се грижи за рулетот за онлајн казино во живо, мора да го следите темпото на играта. Не можете да размислувате премногу долго, бидејќи дилерот ги презема активностите според темпото на играта, исто како и во реалниот рулет. Тоа го прави онлајн казиното рулет во живо малку покомплицирано за почетници, но и повозбудливо.

За среќа, онлајн рулетот за казино во живо ги следи истите правила, облози и севкупни механизми како и секој друг рулет. Постојат дури и различни верзии на маса за рулет во живо, како што се европските и американските варијанти. Некои верзии на рулет во живо преку Интернет може да доаѓаат со бонус карактеристики и други интересни карактеристики што го прават рулетот во живо возбудлива опција.

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо
Image

Како да играте рулет во живо за вистински пари

Постојат два начини да се игра во живо дилер рулет онлајн: бесплатно или со вистински пари. Во првиот случај, можете да играте рулет во живо онлајн без да потрошите сопствен готовина, но има улов. Бесплатната верзија на рулет е само демо игра. Тоа е одличен начин да ги вежбате вашите вештини за рулет, но сите добивки се само демо - тие нема да бидат вистински средства од реалниот свет.

Ако сакате да играте рулет во живо со вистински пари, треба да ја изберете верзијата „вистински пари“, а не „забавна демо верзија“. Рулетот во живо секогаш, пред сè, се заснова на облози со вистински пари, така што верзијата на играта автоматски ќе се вчита како верзија на рулет во живо со вистински пари.

Кога играте рулет во живо онлајн вистински пари, секогаш не заборавајте да правите разумни облози и никогаш да не бркате какви било загуби. Коцкањето со вистински пари може да стане зависност, па затоа треба да играте претпазливо. Нашите најдобри совети: имајте строг буџет за рулет во живо за облози со вистински пари. Ако се случи да изгубите, никогаш не додавајте нови средства на вашето салдо. На овој начин, рулетот со вистински пари онлајн ќе остане забавна забава.

Image

Како да играте рулет во живо онлајн

Онлајн рулет со дилер во живо е една од најлесните игри во живо за учење. Всушност, можете да скокнете зад масата за рулет во живо без многу претходно знаење, бидејќи основните правила на играта се веднаш разбирливи.

Еве брз преглед чекор-по-чекор за тоа како да играте рулет онлајн во живо:

 1. Пријавете се во казино за рулет во живо. Изберете го најдоброто казино во живо од нашите прегледи и споредби, и отворете ја вашата сметка во казино. Регистрацијата вообичаено ќе трае само неколку минути.
 2. Додадете некои средства на сметката. Откако ќе отворите сметка, ќе ви требаат некои средства за да играте рулет во живо. Направете го вашиот прв депозит со користење на кој било од достапните начини на плаќање (како дебитна или кредитна картичка, банкарски трансфер или електронски паричник).
 3. Отворете маса за рулет во живо. Сега кога сте ја надополниле вашата сметка, одете во делот за казино во живо и изберете кој било рулет за игра во живо што го сакате. Слободно одвојте неколку моменти за да го истражите студиото за рулет и накратко да ги прочитате правилата на играта.
 4. Изберете ја вашата големина на облогот. Откако ќе се чувствувате удобно со играњето рулет во живо, можете да почнете да ставате облози. Прво, изберете ја големината на вашиот облог според вашиот буџет за коцкање. Ова може да значи дека вашиот облог ќе биде околу само 1-2 долари. Малите облози значат дека можете да направите многу повеќе вртења, и затоа вашата сесија ќе биде подолга.
 5. Изберете го вашиот облог. И на крај, изберете на кои броеви или сектори сакате да се обложувате, или каде мислите дека ќе престане живото тркало на рулетот. Можете да изберете какви било броеви, сектори или бои, но се препорачува да се обложите на поголема површина (на пример, обложување на „црвено“ или „црно“).
 6. Исплакнете и повторете. Вака, повеќе или помалку, функционира рулетот во живо. Сега можете да продолжите да ставате облози, или со повторно ставање на истиот облог или менување на вашите броеви, сектори или бои.
Водич за онлајн маса за рулет во живо
Image

Варијанти на рулет во живо

Најдобрите онлајн казина за рулет во живо треба да понудат неколку верзии на рулет со малку поинакви правила или механика. Дури и ако се изморите од една верзија, можете да скокнете директно во друга игра со рулет во живо за разновидност.

Достапни се десетици различни игри со рулет во живо, но долунаведените варијации имаат тенденција да бидат најчести.

Европски рулет

Европски рулет не е само најпопуларната верзија на рулет во светот, туку е прилично синоним за рулет, воопшто. Ако го барате најдобриот онлајн рулет во живо, ова може да биде оној на кој треба да се обратите. Европскиот рулет има најдобри шанси и има тенденција да биде малку полесен за разбирање за повеќето играчи, бидејќи ги следи стандардните правила за рулет.

Американски рулет

Американскиот рулет во живо е исто така вообичаен и сакан, но бидејќи нејзиниот куќен раб е двојно поголем отколку во европската варијанта, тој има тенденција да остане зад популарноста. Американската верзија користи џеб со двојно нула, што го прави RTP помал, меѓутоа, целата игра е повозбудлива.

Брзински рулет

Како што сугерира името, Брзински рулет сè е за играње низ рунди што е можно побрзо. Секое вртење рулет трае само 25 секунди, така што нема многу време за размислување. Тоа не е навистина идеален казино рулет во живо онлајн за почетници, но работи добро за авантуристички и искусни играчи на рулет.

Рулет со двојна топка

Рулет со двојни топки е уште една возбудлива верзија, достапна во скоро сите онлајн казина со рулет со дилер во живо. Во овој случај, на тркалото на рулетот се вртат буквално две топки, така што секој облог има две шанси да освои пари. Двојна шанса, двојно поголема забава - тоа е главната суштина на оваа верзија на рулет.

Рулет со влогови

Играњето удел рулет во онлајн казина во живо започнува со поставување на саканиот износ на облог, па оттука и терминот „улог“. Играта ги следи традиционалните правила на рулет. Откако ќе ги ставите вашите облози на одреден број, низа броеви, црвени или црни бои, или дали бројот е непарен или парен, дилерот го врти тркалото. Ако топката слета на избраниот број или одговара на спецификациите на вашиот облог, вие добивате.

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет
Image

Даватели на софтвер за рулет во живо

Квалитетот на рулетот во живо зависи целосно од софтверот за рулет што се користи на страницата за казино во живо. Бидејќи сè се пренесува преку видео, играта се потпира на технологија и цврст софтвер без грешки. Најлошото нешто што може да им се случи на коцкарите е да одиграат успешна рунда на рулет, но да завршат со технички дефект што ги поништува добивките.

Затоа секогаш треба да ги избирате најдобрите провајдери на софтвер за рулет преку Интернет во живо за вашата сесија за коцкање. Постојат десетици провајдери на рулет таму, но следните три компании се издвојуваат по нивниот извонреден квалитет.

Еволуција игри

Evolution Gaming е крал на казино игрите во живо. Ако има онлајн казино со рулет во живо, можете да се обложите со речиси целосна сигурност дека тие соработуваат со Evolution. Тоа е најголемиот и најпознатиот провајдер на софтвер во живо во светот.

Evolution има некои од најдобрите дилери на рулет во живо, одличен квалитет на студиото и возбудливи бонус механизми што ги прават нивните маси за рулет толку сакани. Некои од најдобрите игри со рулет се измислени од Evolution, како што е масовно популарниот Lightning Roulette.

Ако ја барате навистина најдобрата можна онлајн-рулет казино игра во живо, тогаш Evolution е јасна опција.

Прагматична игра

Pragmatic Play е уште еден шампион со одлични маси за рулет во живо. Компанијата е повеќе позната по автоматите за игри на среќа, но тоа не значи дека нивните маси во живо не се прекрасни. Прагматик е особено сакан поради својот револуционерен систем Drops & Wins кој им овозможува на играчите на рулет да предизвикуваат случајни победи во готовина секоја недела (покрај редовните добивки).

Езуги

Езуги е повеќе провајдер на софтвер за рулет од старата школа. Додека Evolution ги воодушевува играчите со своите сјајни елементи и технолошки напредок, Ezugi остана верен на класичните карактеристики на игра. Денес, Ezugi припаѓа на компанијата Evolution, но сепак е истиот стар добар провајдер кој носи автентичен рулет за играчите на казино во живо.

Image

Играј рулет во живо бесплатно

Понекогаш, вие само сакате да играте рулет за забава на интернет и тоа е сосема во ред - не мора веднаш да ставате облози со вистински пари (или кога било, за таа работа).

Сите врвни казина за рулет во живо овозможуваат играње онлајн рулет за забава преку специјална демо верзија. Во овој случај, можете само да играте со „демо пари“ и да играте како да ставате вистински облози. Целата игра со рулет функционира исто, а единственото предупредување е недостатокот на вистински пари. Ако победите во оваа забавна верзија на рулет, нема да можете да ја заработите.

Овој принцип работи за компјутеризиран рулет. Сепак, рулетот со дилер во живо е малку поинаков. Во повеќето случаи, не можете да играте рулет во живо бесплатно, бидејќи не е можно дилерот само да стави „забавни пари“ на вистинската маса за рулет. Имате работа со а физички дилер, исто како во вистинско казино. Затоа, всушност не можете да играте рулет во живо онлајн бесплатно - можете да ја играте само верзијата на компјутерот.

Единствениот начин да играте рулет во живо онлајн бесплатно е само да скокнете во студиото за рулет и да ја набљудувате играта без да комуницирате. Можете едноставно да останете во собата и да видите како напредува играта, без да се обложувате. Но, не можете да ставате облози за бесплатни пари кога се занимавате со рулет во живо.

Image

Коефициенти и исплати за рулет во живо

Шансите за рулет целосно зависат од две работи: која верзија на рулет ја играте и кои облози ги правите. Шансите за победа на рулетот зависат од облогот бидејќи секој облог има различна шанса да се активира.

Во голема мера, шансите за европски рулет се многу подобри од оние за американски рулет. Европскиот рулет има околу 1-2% поголеми шанси за победа, па ако сакате да ги максимизирате вашите пари, најдобро е да ја изберете европската сорта.

 • Надворешни облози имаат најдобри шанси за рулет во смисла дека шансите за победа се многу поголеми. На пример, најдобрите коефициенти за рулет се за облозите „црвено/црно“ или „парен/непарен“: 48,65%. Овие високи шанси доаѓаат со помала исплата на рулет, иако: 1:1.
 • Од друга страна, внатре облози како обложување на 1 број или неколку конкретни бројки имаат помали коефициенти со висока исплата. Шансите за победа при облог со директен број се 2,70%, но исплатата е неверојатни 35:1.

Кога ги откривате најдобрите шанси за вашето искуство со рулет во живо во казино, токму тоа е равенката што треба да ја запомните. Колку се поголеми шансите, толку е помала исплатата и обратно.

Во живо рулет RTP

Секоја онлајн верзија на казино рулет во живо има специфичен RTP, ака процентот на враќање на играчот. Тоа е теоретски процент кој се пресметува во општата механика на играта, но зема предвид милиони кругови на играта. Ова значи дека иако масата за рулет во живо може да има RTP од 97%, тоа не значи дека истото важи и за вашата конкретна сесија. Вашата сесија може да испадне со повисок RTP или многу помал.

Меѓутоа, во поголема смисла, RTP се однесува на теоретскиот процент што им се исплаќа на играчите. RTP од 97% значи дека за секои 100 долари, можете да освоите околу 97 долари.

Стапките на RTP на рулет во живо имаат тенденција да бидат многу повисоки отколку кај слотови. На пример, европскиот рулет на Evolution Gaming доаѓа со RTP од 97,30%. Повеќето RTP-и на рулет во живо имаат тенденција да бидат околу истото место, во зависност од варијацијата на играта.

Во живо рулет Куќа Еџ

Рулетот во живо е сакан поради неговиот раб на мала куќа, но точниот раб на куќата зависи од варијацијата на играта. Европскиот рулет има најмал раб на куќата: само 2,70%. Американскиот рулет, сепак, има куќен раб од 5,25%. Затоа повеќето коцкари на рулет ја претпочитаат европската верзија. За среќа, сите најдобри казина за рулет во живо имаат неколку европски верзии на рулет, за да можете да ја барате таа профитабилна предност на куќата.

Image

Стратегии за рулет во живо

Онлајн казино-рулетот во живо е профитабилен не само поради неговиот раб, туку и поради неговата математичка привлечност. Стотици играчи веруваат дека можат да користат одредени системи и стратегии за рулет за да ги зголемат шансите за победа во рулет. На крајот на краиштата, голем дел од рулетот е поврзан со математичките резултати и принципот на веројатност.

Иако рулетот може да ја има оваа привлечност, важно е да се разбере дека ниту една стратегија за рулет не може да гарантира победа. Рулетот со дилер во живо на онлајн казино е комплетна игра на среќа и нема стратегии кои можат да ги навалат овие шанси.

Како што е кажано, еве некои од најдобрите стратегии за рулет што ги практикуваат многумина, главно за подобро управување со субсидирам:

 • Мартингејл - Ова е веројатно најлесната стратегија за рулет за следење: само треба да го зголемите вашиот облог откако ќе изгубите. Сепак, овој едноставен принцип брзо ги зголемува вашите облози, така што може да играте преку вашата банка пребрзо.
 • Д'Алембер - Во овој случај, ќе поставите своја „единица“ и ако победите, ќе го намалите вашиот следен облог за таа избрана единица. Ако изгубите, ќе треба да го зголемите облогот за 1 единица. Бидејќи сами ја избирате големината на единицата, оваа стратегија за рулет е малку постабилна од Martingale.
 • Labouchere - Стратегијата за рулет Labouchere е малку комплицирана и не се препорачува за почетници. Во овој случај, ќе треба да откриете колку пари сакате да освоите и ќе мора да ги поделите на помали парчиња, составувајќи ги во низа. Тоа ќе биде редоследот на обложување што треба да се следи - ќе треба да ги соберете двата броја од секоја страна од низата и соодветно да го поставите облогот.
 • Фибоначи - Стратегијата за рулет Фибоначи ја користи познатата низа со броеви Фибоначи. Потребно е малку вежбање за да се разбере, но накратко, секој облог е збир од претходните два облози. Ако изгубите, треба да скокнете до следниот број Фибоначи.
Онлајн системи за рулет во живо
Image

Топ опции за бонус за рулет во живо

Рулетот во живо е одличен сам по себе, но има уште една предност во која можете да уживате: бонуси за рулет. Најдобрите казина за рулет во живо се преполни со прекрасни бонуси и промоции за да создадат уште подобро искуство за вас.

Еве некои од најдобар бонус за рулет понуди што можете да ги најдете:

 • Бонуси за добредојде - Првиот онлајн бонус за рулет што можете да го барате е пакетот за добредојде. Овој специјален бонус е наменет исклучиво за новите играчи на рулет во живо, кои го прават својот прв депозит.
 • Бонуси за депозит - По првичниот пакет за добредојде, можете уживајте во некои бонуси за депозит во живо на рулет редовно. Најдобрите казина за рулет во живо може да понудат неделни или месечни бонус понуди за казино рулет секогаш кога повторно ќе ја надополните вашата сметка.
 • Бесплатни вртења на рулет - Овие бонуси се малку поретки, но повремено може да добиете неколку вртења во живо на рулет, слично како што нудат казината бесплатни вртења за слотови. Овие вртења на рулет ви овозможуваат да ставате вистински облози на рулет без да користите сопствен готовина.
 • Турнири во рулет - Последно, но не и најмалку важно, една од најчестите понуди за бонуси вклучува учество на турнири. Можете само да го играте вашиот омилен рулет, да ставате облози и да напредувате на таблата со водачи на турнирот за да добиете шанса да освоите парични награди.

Без разлика кој бонус за рулет во живо сакате да го барате, секогаш читајте ги одредбите и условите. Бонусите може да имаат некои незгодни барања кои мора да се исполнат доколку сакате целосно да го повлечете бонусот за рулет.

Прикажи повеќе

Водич за онлајн маса за рулет во живо

Водич за онлајн маса за рулет во живо

Постојат многу варијации на рулет, но во денешно време, одредена варијација позната како Live Roulette е во популарност. Ако не сте свесни за масата за рулет во живо и како да ја играте, тогаш не мора повеќе да се грижите за тоа.

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо

Добрите и лошите страни на онлајн рулет во живо

Казината во живо се во популарност благодарение на функцијата за дилер во живо. Со таа функција, можете да ги играте вашите омилени игри, како што е Live Roulette, со ново искуство. Ако не знаете ништо за Live Roulette, тогаш треба да го погледнете нашиот целосен водич за масите за рулет во живо.

Онлајн системи за рулет во живо

Онлајн системи за рулет во живо

Рулет во живо е можеби најпознатата игра во казино во живо бидејќи обезбедува различно ниво на возбуда. Тоа е затоа што играта го нуди она што играчите го сакаат, а тоа е забава. Во денешно време, рулетот во живо е во подем поради исклучително забавната функција за дилер во живо и поради зголемената популарност на онлајн казината во живо.

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет

Разликите помеѓу рулет во живо и онлајн рулет

Рулетот е една од најпопуларните игри која се игра во големи размери. Затоа постојат неколку различни видови на рулет. Меѓу нив, можете да најдете рулет со дилер во живо и рулет преку Интернет. Можеби не ви е јасно кои се разликите меѓу нив и кој да изберете.

Совети и трикови за онлајн рулет во живо

Совети и трикови за онлајн рулет во живо

Многу нови играчи се приклучуваат на онлајн казина во живо за да играат онлајн рулет во живо. Но, тие не знаат за некои профитабилни совети. Добивањето на рулет во живо не е толку комплицирано, бидејќи оваа игра главно се базира на среќа. Затоа го подготвивме овој водич за совети и трикови за рулет во живо.

Најнови вести

Избор на најдобрата онлајн казино игра во живо за вас
2023-08-08

Избор на најдобрата онлајн казино игра во живо за вас

Со многу достапни игри со дилери во живо, процесот на избор на најдобрата може да биде огромен. Овој водич има за цел да ви помогне да се движите низ опциите и да пронајдете игра што одговара на вашите лични преференци и стил на играње. Ајде да нурнеме во повеќе детали врз основа на намерата што сакате да ја добиете од сесиите за игри.

Совети и трикови за Pro Live Roulette Players
2023-08-07

Совети и трикови за Pro Live Roulette Players

Рулетот во живо стои како врв на казино игрите, комбинирајќи среќа, стратегија и наелектризирана атмосфера. За напредните играчи, онлајн рулетот во живо нуди повеќе од само вртење на тркалото - тоа е можност да се навлезе длабоко во нијансите на играта и да се применат софистицирани стратегии. Со тоа што дилерот во живо додава личен допир на онлајн искуството, оваа класична игра доби нова димензија, поканувајќи ги искусни играчи да ја тестираат својата способност против тркалото што се врти.

Најпрофитабилните игри во живо онлајн казино
2023-08-02

Најпрофитабилните игри во живо онлајн казино

Казино игрите во живо нудат спој на возбуда и можност за сите играчи кои сакаат да ги максимизираат своите добивки. Овој водич ги истакнува најпрофитабилните игри достапни во казино во живо, нагласувајќи ги стратегиите што можат да му помогнат на секој играч, без оглед на нивото на вештина, да ги подобри своите шанси. Од разбирање на механиката на игри до техники на паметни обложувања, обезбедуваме суштински увиди кои можат да ви помогнат да се движите низ возбудливиот пејзаж на игрите во живо. Без разлика дали сте искусен коцкар или нов на масата, тука има драгоцено знаење за да ја подобрите вашата игра и потенцијално да го зголемите вашиот профит.

Прагматичното играње најавува уште една ветувачка титула во казино во живо
2023-07-20

Прагматичното играње најавува уште една ветувачка титула во казино во живо

Pragmatic Play, водечки снабдувач на казино игри во живо, го објави својот најнов мега наслов, Auto Mega Roulette. Оваа игра е продолжение на трендовскиот мега рулет на програмерите.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е рулет со дилер во живо?

Рулет со дилер во живо е верзија на онлајн рулет што е организирана од физички дилер, исто како во вистинско казино. Дилерот е снимен и проследен до страницата за казино во живо. Во сите други сетила, рулетот со дилер во живо функционира исто како и обичниот рулет.

Како се игра рулет во живо?

Рулетот во живо е исклучително лесен и навистина нема никакви комплицирани правила. Накратко, само треба да го изберете вашиот облог и да се надевате дека тркалото на рулетот ќе излезе во ваша корист. Можете да играте рулет во живо како комплетен почетник, но секако, пред да скокнете во оган, внимателно прочитајте ги правилата на играта.

Каде можам да играм рулет во живо онлајн?

Можете да играте рулет во живо во скоро сите казина во живо бидејќи тоа е една од најпопуларните казино игри во светот. Најдете ги најдобрите казина за рулет во живо од нашата споредба каде што наведовме неколку препорачани казина за рулет.

Дали има достапни различни варијации на рулет во живо?

Да, најдобрите казина за рулет во живо можат да имаат десетици различни маси за рулет. Вообичаено, казина во живо имаат достапни барем европски и американски варијации. Може да има и некои алтернативни табели како Брзински рулет, Автоматски рулет итн.

Која е разликата помеѓу онлајн и рулет во живо?

Рулет во живо е вид на рулет што го организира дилер во живо и се пренесува до играчите преку видео довод. Меѓутоа, онлајн рулетот може да се однесува и на компјутеризирана верзија без вистинска интеракција со човечки дилер.

Кои се најчестите броеви за погодување во рулет?

Важно е да се запамети дека рулетот во живо е, и секогаш ќе биде, игра на среќа и нема гарантирани победнички бројки. Сепак, според статистиката на рулет, некои од најпопуларните топли броеви може да бидат 7, 17, 23 и 24.

Која е предноста на куќата во живиот рулет?

Предноста на куќата во живиот рулет зависи од варијацијата на играта што ја играте. Предноста на куќата во европскиот рулет има тенденција да биде околу 2,7%, а верзијата на американскиот рулет е околу 5,26%. Секоја маса за рулет во живо може да има различен раб на куќата, така што секогаш треба прво да ги прочитате правилата на играта.

Може ли да добијам бонуси за рулет во живо?

Да, многу од најдобрите казина за рулет во живо имаат профитабилни бонус понуди и пакети. Може да најдете понуди за добредојде, редовни бонуси за депозит, враќање на готовина или специјални турнири во казино во живо каде што можете да се натпреварувате за парични награди.