Најдобра Рулет Live Casino во 2023

Рулетот во живо е една од најпопуларните и највозбудливите понудени казино игри во живо. Малата разлика помеѓу рулетот во живо и онлајн е тоа што играчите се хранат со пренос во живо во рулет во живо. Сите казина кои имаат дел за казино во живо, исто така, ја нудат играта како една од најдобрите избрани игри за избор.

Играчите сега можат да уживаат во исклучително искуство со играње во живо каде што играчите се приближуваат до акцијата, возбудливо искуство од играње заедно со други гејмери и вистински дилер, со камера што ги тера да го следат секое вртење и секое движење.

Најдобра Рулет Live Casino во 2023
Prestige Live Roulette
Prestige Live Roulette
Prestige Live Roulette
Што е рулет во живо онлајн?

Што е рулет во живо онлајн?

Поради неговата леснотија за разбирање, рулетот за казино во живо стана една од најпопуларните казино игри за играње.

Играчите можат да учествуваат во играта на сличен начин како и во вистинско казино. Обучен професионалец управува со играта во пренос во живо и играчите можат да го искусат чувството на рулет казино во живо во реално време. Со некои казина на рулет во живо, играчите можат дури и да го изберат аголот на камерата од кој сакаат да ја гледаат играта. Облозите се ставаат на интернет, а привлечната графика е додадена на искуството.

Наоѓање онлајн рулет во живо во најдобрите казина во живо, коцкарите можат да ја видат нашата целосна листа на казина во живо кои нудат рулет со дилер во живо.

Што е рулет во живо онлајн?
Како да се игра рулет во живо

Како да се игра рулет во живо

На површината, рулетот во живо онлајн може да биде застрашувачка игра за нов играч. Изненадувачки, тоа е една од најпристапните казино игри за учење. Со детално поставување и лесно разбирливи облози, на ученикот му треба многу малку време за да стане експерт во тоа.

Секој што е запознаен со масата за рулет во реалниот живот треба брзо да ја заобиколи онлајн варијантата. Играњето е лесно како обложување на бои или бројки. Разбирањето на различните начини за ставање облози може да биде единствениот предизвик. Облозите во рулет обично се нарекуваат:

 • Внатрешен облог: Облози поставени на одредени броеви во централната мрежа, на пр., директно (облог со еден број), поделен (облог поставен на линијата помеѓу кои било два броја) или улица (облог на три хоризонтални броеви по ред)
 • Надворешен облог: Обложување на одбрани комбинации или обрасци на броеви, на пр. колона (облог што покрива една од трите вертикални колони), непарен (облог што ги опфаќа сите непарни броеви) и црно (облог што ги опфаќа сите црни броеви)

Ставањето облог на онлајн рулет во живо е едноставно. Играчот треба да започне со избирање на износот за обложување, да го избере облогот и да го поднесе или стави облогот. По поднесувањето, дилерот го прима облогот и става чипови на масата.

Откако сите играчи ќе ги стават своите облози, дилерот или крупието ќе го заврти тркалото на рулетот и ќе го повика победничкиот број. Среќниот играч потоа ќе добие исплата на рулет во зависност од износот на облогот и шансите за облогот. Ако е поинаку, играчот ја губи обложуваната сума.

Како да се игра рулет во живо
Правила во живо на онлајн рулет

Правила во живо на онлајн рулет

Постојат многу различни видови на рулет онлајн во живо кои се нудат на различни провајдери. Правилата за секој од нив се разликуваат малку, но тие имаат многу заеднички точки.

Основниот концепт е дека играчите ги ставаат своите плати на два различни типа на облози. Првиот е внатрешен облог, што значи дека чиповите се ставаат на еден број или соседни броеви. Тоа се нарекува внатрешен облог бидејќи облозите се ставаат во мрежата со броеви на табелата за обложување. Рулет со Evolution Gaming нуди облози директно, улични, поделени, шест линии, двојни улици и кошници. Еве објаснување за исплатите на рулет маса и шансите за рулет маса.

Маса за рулет во живо

Облог за рулет

Исплата на рулет

Шансите за европски рулет

Шансите за американски рулет

Директен облог

35:1

2,70%

2,60%

Уличен облог

17:1

8,1%

7,9%

Сплит облог

17:1

5,4%

5,3%

Шест линија залог

5:1

16,2%

15,8%

Десетина облог

2:1

32,40%

31,6%

Колона облог

2:1

32,40%

31,6%

Облог во боја

1:1

48,60%

47,4%

Парен или непарен облог

1:1

48,60%

47,4%

Низок или висок облог

1:1

48,60%

47,4%

Правила во живо на онлајн рулет
Стратегии за рулет во живо

Стратегии за рулет во живо

Секогаш е добра идеја да имате план кога обложувате, затоа прочитајте го делот за стратегии за да добиете идеја за тоа какви облози ќе ги повлечат шансите во ваша корист.

Одвреме-навреме, лице без апсолутно никакво искуство со рулет ќе се пријавува на провајдер, ќе се обложи по случаен избор и ќе добие 35 пати повеќе од нивните пари. Иако ова е неверојатно возбудливо, за повеќето од нас тоа нема да биде реалност. Тука влегува стратегијата за да ги подобриме нашите шанси. За да си ги дадете најдобрите шанси, направете истражување и играјте неколку практики во живо игри со рулет. Секогаш е најдобро да имате план пред да започнете, а не да го измислувате додека одите.

 1. Најпрво, секогаш избирајте да ја играте европската варијанта на рулет. Тоа е затоа што американската верзија има дополнителна 0, што значително го зголемува работ на куќата. Исплатите се идентични во сите варијанти.
 2. Секогаш внимавајте да изберете маса со максимални и минимални облози што одговараат на вашето ниво на искуство и паричник.
 3. Тоа се надворешните облози кои имаат најдобар потенцијал за зголемување на готовината во вашиот паричник. Посебно фокусирањето на непарните/парните, црвено/црното, високото/ниското има најдобри коефициенти. Можеби тие не се најзабавните или највозбудливите облози, но тие се оние со статистички најниска предност.
Стратегии за рулет во живо
Водечки провајдери на рулет во живо

Водечки провајдери на рулет во живо

Некои од водечките водечки провајдери на рулет во живо се:

Еволуција игри

Е Еволуција игри што е водечки со софтверите за игри во казино во живо. Онлајн казино рулет во живо на Evolution е најпопуларна, позната по својот квалитет и доверливост.

Evolution Gaming нуди 9 различни верзии на Live Roulette. Некои од нив вклучуваат:

 • Извонреден рулет - каде играчите можат одблиску да се запознаат со играта, гледајќи го секое движење на топката.
 • Француски рулет - уште една опција која ги содржи броевите од 1 до 36 и еден број 0. Оваа верзија е наменета за европскиот пазар.
 • Еволуција на рулет - исто така нуди рулет со двојна топка и рулет со двојна игра.

NetEnt

NetEnt е уште еден водечки провајдер на казина рулет во живо. NetEnt промовира интерфејс кој е лесен за употреба и беспрекорен пренос со некои од најдобрите игри со рулет во живо. Слично на копнените казина, можно е да се обложуваат додека топката се врти со давателот на NetEnt. NetEnt Live Roulette се нуди на 12 различни јазици, така што играчите од целиот свет можат да ја искусат играта и да ја играат играта во живо за забава.

Водечки провајдери на рулет во живо
Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на рулет

Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на рулет

Рулетот е една од најпопуларните казино игри во светот. Ако барате онлајн казино за рулет во живо, има многу достапни опции. Преносот на игри во живо станува сè попопуларен цело време, со казина кои нудат лесен пристап и повеќе опции за плаќање. Од доверливи провајдери како Visa и Mastercard до иновативни дигитални решенија, никогаш не било полесно да се игра рулет во живо онлајн.

Достапни се некои од првите следниве опции за плаќање:

Виза

Visa е најголемиот провајдер за плаќање во светот. Плаќањата со виза се поддржани од системот за автентикација Visa Secure, напредна безбедносна карактеристика идеална за сесии на рулет во живо. Заедно со широката достапност и неспоредлива безбедност, Visa нуди ниски надоместоци, инстант депозити и повеќе опции за картички. Прочитајте повеќе за Виза во живи казина овде.

Mastercard

Mastercard е доверлив меѓународен давател на плаќања што го користат казина ширум светот. Обезбедува напредна заштита при купувањето и сигурна корисничка поддршка од која било локација. Mastercard нуди глобална сертификација, ниски надоместоци, инстант депозити и повеќе опции за картички. Прочитајте повеќе за Mastercard во живи казина овде

Скрил

Skrill е напредно решение за дигитални паричник со поддршка низ казино индустријата. Плаќањата се поддржани од припејд сметки на Mastercard и други видови плаќања. Skrill нуди е-пошта трансакции, интеграција на криптовалути и инстант депозити. Оваа услуга е идеална за луѓе кои сакаат да играат рулет во живо онлајн. Прочитајте повеќе за Skrill во живи казина овде.

Нетлер

Neteller е доверлив провајдер на е-паричник со припејд картичка (само за ЕЕА/ЕУ) и опции за трансфер на пари. Оваа услуга им овозможува на играчите да купуваат и продаваат криптовалути, а достапна е и шема за наградување ВИП. Neteller нема такси, инстант депозити и наплата од инстант до 48 часа. Прочитајте повеќе за Neteller во живи казина овде.

PayPal

PayPal е долгогодишно решение за онлајн трансфер и дигитален паричник со широка пристапност и голема безбедност. Има доверлив механизам за спорови за трансакции, со услови кои се разликуваат за секоја земја. PayPal не нуди такси за повеќето корисници, заедно со инстант депозити и уплати од инстант до 48 часа. Прочитајте повеќе за PayPal во живи казина овде.

Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на рулет
Топ бонус понуди за рулет

Топ бонус понуди за рулет

Ако го сакате најдоброто онлајн казино рулет во живо, важно е да погледнете ги бонусните понуди и да се провери нивната достапност врз основа на локацијата и личната подобност. Во зависност од казиното, може да бидат достапни голем број бонуси, како што е следново:

Бонус за добредојде

Бонусите за добредојде се достапни од многу онлајн казина во живо. Ако сте нов или се враќате играч на рулет, можеби ќе можете да пристапите до дополнителни средства над вашиот депозит. Бонусите за добредојде се дизајнирани да привлечат нови играчи, со различни износи достапни врз основа на локацијата, износот на депозитот и други услови. Прочитајте повеќе за бонуси за добредојде во казина во живо овде.

Бонус за враќање на готовина

Бонусите за враќање на готовина се популарни меѓу играчите на рулет во живо. Со овој бонус, износот на вратените пари зависи од износот на потрошените пари, а не од освоениот или изгубениот износ. Бонусите за враќање на готовина се дизајнирани да ги задржат играчите ангажирани со текот на времето и тие често се користат стратешки за да помогнат да се минимизираат загубите. Прочитајте повеќе за бонуси за враќање на готовина во живи казина овде.

Ексклузивен бонус

ВИП или ексклузивни бонуси се дизајнирани да привлечат високи ролери. Во зависност од износот на потрошените пари, на играчите може да им се понудат различни износи на бонуси заедно со други финансиски и нефинансиски поволности. Додека казината во живо имаат повеќе опции за ВИП-рулет играчи, треба да исполнувате специфични критериуми за подобност. Прочитајте повеќе за ВИП бонуси во живи казина овде.

Бонус без депозит

Бонуси без депозит се дизајнирани да привлечат нови играчи со тоа што ќе им се дозволи да играат бесплатно. Овие бонуси се исклучително флексибилни, со играчи кои можат да испробуваат нови игри и системи без ризик. Бонусите без депозит ја намалуваат бариерата за влез за рулет и други казино игри. Прочитајте повеќе за Без депозит бонуси во живи казина овде.

Специфичен бонус за плаќање

Некои казина во живо поттикнуваат одредени системи за плаќање, вклучувајќи дигитални паричници и даватели на криптовалути. Зделките за партнерство се склучуваат со давателите на плаќања, а бонусите се пренесуваат на поединечни играчи кои користат специфични канали за плаќање. Ако немате поставки за депозит, ова може да биде одличен начин да добиете пари од бонус.

Топ бонус понуди за рулет
Рулет RTP

Рулет RTP

На процентуално враќање на играчот, или RTP, е очекуваниот процентуален принос поврзан со одредена игра на долгорочна основа. RTP може да се пресмета математички или преку симулација. Онлајн казино рулет во живо има RTP од околу 95-98%, со малку различни шанси засновани на куќните правила и типот на користено тркало. Меѓутоа, куќата секогаш има предност, па затоа е важно да се коцкате одговорно.

Францускиот рулет нуди RTP од 97,3%, но благодарение на правилата за затворање и за делење, созревањето е често малку повисоко. Американскиот рулет нуди RTP од 94,76% поради користеното тркало, европскиот рулет е ограничен на RTP од 97,3%, а мини рулетот нуди RTP од 92,3%, или 96,15% со правилото la partage.

Рулет RTP
Раб на куќата на рулет

Раб на куќата на рулет

Играчите треба да останат свесни за предноста на играта во казино кога се упатуваат во казино во живо. Но, што значи работ на куќата на рулет за играчите? Можеме да го гледаме работ на куќата како обратна стапка на RTP - тоа е процентот од добивките на играчот што казиното ќе ги земе како надомест или наплата по победата.

Значи, ако играчот на рулет освои 100 долари, може да добие само 97 долари. Ова значи дека работ на казино во живо сочинува 3% од вкупните добивки.

Како да ја забележите играта со казино рулет со најнискиот раб на куќата

Како играчите знаат дали нивниот раб на казино игра е низок или висок? Еве неколку работи на кои треба да внимавате.

 • Работ на рулет куќа под 2% е добар за играчите.
 • Работ на рулет куќа помеѓу 2% и 5% е со средна стапка.
 • Работ на рулет куќа од над 5% е висок.
Раб на куќата на рулет
Земја и региони

Земја и региони

Казината во живо ви дозволуваат да играте рулет и други казино игри од каде било во светот. Игрите се емитуваат на видео врска во живо, при што играчите се обложуваат и комуницираат преку нивните компјутери. Во зависност од вашата земја и регион, има многу казина за избор.

Ако сакате да играте рулет во живо онлајн, треба да изберете почитуван и лиценциран бизнис со добро дизајнирана веб-локација. Важно е да ги ограничите опциите врз основа на вашиот мајчин јазик и локална валута. Достапноста на одредени игри и бонуси може да зависат од вашата локација.

За најдобрите рулет казина во живо каде било во светот, ве молиме прегледајте го нашиот избор.

Земја и региони
Играње рулет во живо онлајн со вистински пари

Играње рулет во живо онлајн со вистински пари

Играчите на рулет имаат две опции додека играат онлајн, бесплатна и игра со вистински пари. Без сомнение, овие две опции обезбедуваат квалитетно искуство со игри. Играчите на онлајн казино во живо треба да ги разберат фундаменталните разлики помеѓу овие две опции.

 • Игра со вистински пари: Играчот депонира средства на нивната сметка на онлајн казино и ги обложува парите во казино во живо рулет игра.
 • Бесплатна игра: Играчот користи монети и кредити дадени од казиното без шанси да добие готовина.

Потенцијалот за победа додека играте со вистински пари може да биде примамлив. Новите играчи на рулет кои штотуку започнуваат имаат тенденција внимателно да ги следат искусните играчи.

Искуството многу помага во подобрувањето на искуството за играње на играчите. Исто така, вреди да се напомене дека искусните играчи обично се свесни за вообичаените грешки како што се бркање загуби и одат во голема должина за да ги избегнат. Дури и ако имате долгогодишно искуство може да ги подобри шансите за победа, никогаш не можете да го занемарите факторот „среќа“ во рулетот.

Купи-Ins во рулет игри

Купување-во го опишува процесот на тргување со пари со чипови додека сте на маса за рулет. Затоа, секој играч што игра рулет во живо мора да купи. Исто така, вреди да се напомене дека износот што се користи за купување зависи од природата на играта. Додека играте игра со рулет со висок ролери, износот за купување може да биде значително поголем отколку во „обично“ казино.

Играње рулет во живо онлајн со вистински пари
Историја на онлајн рулет во живо

Историја на онлајн рулет во живо

Додека рулетот во живо беше објавен дури во 2005 година, историјата на рулетот оди многу подалеку од ова. Французите ја создадоа првата игра во 18 век. Се верува дека играта на рулет е инспирирана од обидите на пронаоѓачот Блез Паскал да создаде машина за постојано движење.

Името е именувано по францускиот збор за ¨мало тркало¨. Исто како што е во традиционалната верзија, играчите ги ставаат своите плати или на бројот или на типот на бројот на кој ќе слета топката што се врти. Може да се стави широк опсег на облози за да се претстават различните шанси за маса за рулет.

Играта стана популарна и почна да се шири низ целиот свет во текот на 19 век. Почнувајќи од 2008 година, постојат стотици онлајн казино рулет во живо ширум светот кои им нудат на обложувачите шанса да ја играат играта. Во 2005 година, рулетот во живо преку Интернет стана доцна телевизиска емисија каде што гледачите можеа да ѕвонат и да ги обложуваат своите облози. Новиот формат стана популарен брзо и часовите за гледање се проширија во текот на целата ноќ. Во денешно време играчите се уште повеќе разгалени за удобност. Новата технологија овозможи играта да се шири низ сите уреди, со многу подобар звук и визуелен квалитет.

Историја на онлајн рулет во живо
Играјте одговорно онлајн казино рулет во живо

Играјте одговорно онлајн казино рулет во живо

Играњето во казино во живо може да биде доста забавно и играчите може да се занесат. Секогаш бидете сигурни дека имате контрола. За каква било помош со зависноста од коцкање, посетете ги следните страници:

Играјте одговорно онлајн казино рулет во живо

Најнови вести

Кои игри во казино со дилер во живо се најдобри за играње во моментов?
2022-11-21

Кои игри во казино со дилер во живо се најдобри за играње во моментов?

Дали барате да влезете во игри со дилери во живо? Идејата да ги играте сите казино игри што ви се допаѓаат додека сте во удобноста на вашиот дом изгледа прилично привлечна. Можете да уживате во вашите омилени игри во казино и да не мора да ја напуштите вашата соба или дури и вашиот кревет. 

Рулет во живо наспроти онлајн рулет: кој е подобар?
2022-11-20

Рулет во живо наспроти онлајн рулет: кој е подобар?

Ако сакате да играте рулет во удобноста на вашиот дом, имате две опции на располагање. Првата е Live Roulette, а другата опција е Online Roulette. Двете верзии на рулет имаат исти правила, но се различни на многу начини. 

Прагматичното Play го лансираше PowerUp Roulette
2022-11-06

Прагматичното Play го лансираше PowerUp Roulette

Pragmatic Play, моќниот центар на iGaming, во последно време се обидува да го зајакне своето казино лоби во живо. Неодамна, на 28 септември, компанијата лансираше Live Spanish Roulette насочени кон нивните играчи кои зборуваат латински и шпански. Пред тоа, во јули, компанијата лансираше две живи варијанти на бакара, Fortune 6 и Super 8.

Водич за почетници за рулет во живо
2022-10-31

Водич за почетници за рулет во живо

Со подемот на интернетот, многу луѓе се префрлија на правење работи од своите домови. Луѓето работат, нарачуваат храна, гледаат филмови и многу повеќе без да ги напуштат своите домови. Некои можеби ќе бидат изненадени кога ќе научат дека луѓето исто така почнале да играат казино игри онлајн наместо да одат во казина. 

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Кога бил измислен рулетот?

Рулетот бил создаден уште во 18 век од Французите. Нејзината инспирација дојде од обидот на Блез Паскал да изгради машина за постојано движење. Играта стана популарна во 19 век, а во 2005 година започна првото ТВ-шоу во доцните часови што им овозможи на гледачите да ги обложуваат своите облози. Брзиот напредок на технологијата овозможи пристап до рулет на сите уреди.

Колку облози има во рулет во живо?

Постојат различни провајдери на рулет во живо на глобално ниво, и сите тие имаат заедничка основа со мала варијација во правилата. Од играчите се очекува да ги стават своите плати на два вида облози:

 • Внатрешен облог – сите можни облози во внатрешниот дел од табелата
 • Надворешен облог - имајте поголеми шанси за победа со мала исплата на рулет

Рулет во живо е популарна игра во која уживаат многу играчи ширум светот. Продолжува да се развива за да им даде на играчите реално чувство за казино.

Која е најдобрата залог во рулет во живо?

Надворешните облози се несомнено еден од најдобрите облози, особено за почетници. Додека надворешните облози не водат до неверојатни победи, тие им даваат на играчите најголема шанса за победа.

Кој број најмногу погодува во рулет?

Резултатите од рулетот се случајни. Сепак, повеќето крупиери избираат „17“ кога ќе ги прашаат за бројот со најмногу хитови. Исто така, вреди да се напомене дека овој број се одликува со некои од најисториските победи во рулет.

Кој е најбезбедниот облог во рулет?

„Безбедни облози“ во рулет се облози кои му даваат на играчот 50% шанса за победа. Некои примери на играни сигурни облози вклучуваат високо/ниско, непарно/парно и црвено/црно. Неправењето грешки при бркање загуби, исто така, може да се смета за сигурен облог.

Може ли да играм рулет онлајн за вистински пари?

Да. Секој играч може да игра за вистински пари ако има расположливи средства на својата сметка и салдото го надминува лимитот за купување во случај да го има.

Која е најголемата исплата во рулет?

Поблиски поглед на играњето рулет во минатото може да биде инспиративно. Само неколку играчи ја имаа таа среќа да соберат милиони долари од рулет масата. Неодамна, во јануари 2017 година, Педро Гренден Бартел освои 3,5 милиони долари.

Дали рулетот е игра на среќа?

Рулетот е сигурно игра на среќа. Нема погрешни и правилни избори, но играчите се охрабруваат да применат некоја стратегија за да се грижат за пристрасноста.

Дали онлајн рулетот е наместен?

Онлајн рулет не е наместен. Исходот од секое вртење е сосема случаен. Ова главно се однесува на казина кои се лиценцирани и регулирани од веродостојно тело. Изненадувачки, веројатноста за местење е поголема офлајн отколку кога се игра онлајн.

Кој е најпопуларниот рулет на интернет?

Американскиот рулет останува најпопуларниот онлајн рулет поради неговата релативно ниска предност.

Кој може да игра рулет во живо?

Рулет е казино игра која никогаш не ја изгубила својата популарност и покрај долгогодишното постоење. Лесно е да се игра рулет во живо, но никогаш не станува досадно. Играчите се забавуваат гледајќи како топката и тркалото се вртат, но сепак нема вештина да се одреди што ќе се случи во следното вртење. Секој може да ужива и да победи во рулет.

Како да победите на онлајн рулет во живо

Можно е да се зголемат шансите за победа во рулет во живо со избирање на облози со најголем потенцијал. И покрај тоа што не се толку забавни, најдобрите облози се надворешните облози, особено непарните или парните, црвените или црните и високите или ниските.