Вести

July 27, 2023

Прагматичното Play нуди бескрајна забава со најновото шоу за игри во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Индустријата на казино во живо е возбудена поради најновото издание од Pragmatic Play, водечки снабдувач на содржини. Компанијата дебитираше уште едно фасцинантно шоу за игри во живо, Vegas Ball Bonanza, ветувајќи дека ќе донесе еден тон сјај и гламур.

Прагматичното Play нуди бескрајна забава со најновото шоу за игри во живо

Pragmatic Play ги поканува играчите во возбудливо студио во оваа игра каде што ќе се сретнат со најдобрите живи дилери и презентери. Учесниците можат да одберат билети, од кои секоја содржи 3x3 решетка со девет броеви што мора да ги совпаднат со случајно извлечените топчиња од уредот за превртување. Звучи повеќе како бинго, нели?

Во еден круг, играчите можат да ги усогласат броевите на најмногу четири линии за плаќање. Линиите за плаќање можат да бидат или вертикални или хоризонтални, при што гејмерите добиваат 250x исплата ако шемата за целосна куќа се појави на картичката 3x3.

Во Вегас Бол Bonanza, коцкари на најдобрите казино сајтови во живо може да ги зголемат своите добивки со бонус мултипликатори во текот на секој круг. Играта може да ги додели овие множители на Среќните броеви на тикетите.

Pragmatic Play исто така додаде две дополнителни топки за да додаде возбуда на ова Наслов на шоуто на играта во живо. Слетувањето на Ѕвездената топка може да ги отклучи сите бонус мултипликатори истовремено, додека Wild Ball може да создаде дополнителни топки. Ова може да ја продолжи играта додека на играчите им дава дополнителни можности за победа.

Vegas Ball Bonanza е дефинитивно освежувачки додаток на брзо-проширената колекција на Pragmatic Play казино игри во живо. Играта се придружува на другите неодамнешни изданија од развивачот, вклучувајќи:

Коментирајќи ја играта, Ирина Корнидес, КОО на Прагматична игра, рече Vegas Ball Bonanza ја прикажува посветеноста на компанијата за обезбедување исклучителна забава во живо во казино. Официјалниот претставник изјави дека играта се усогласува со планот на Pragmatic Play да го промени, модифицира и засили Live Casino за да испорача нови пристапи за игри на своите партнери и гејмери.

Корнидес додаде:

„Ја зедовме познатата механика и му дадовме пресврт за да одговара на публиката на казиното во живо, комбинирајќи ниска бариера за влез со бонус топки заедно со возбудливи мултипликатори спакувани во неверојатно опкружување дизајнирано да ги ангажира и задржи играчите. Како и сите наслови на казино во живо на Pragmatic Play. Vegas Ball Bonanza™ се емитува од најсовремено студио во 4K ултра-висока дефиниција, давајќи им на играчите извонредно искуство со високо социјална атмосфера што заслепува од еден круг до друг

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести