Дали игрите во живо во казино го загрозуваат постоењето на RNG игри?

Игри

2022-05-10

Benard Maumo

Кога Microgaming го отвори првото онлајн казино во 1994 година, очекувањата не беа толку високи. Но, како што компјутерската и интернет технологијата продолжија да напредуваат, играчите очекуваа повеќе. Програмерите на игри почнаа да гледаат подалеку од еднодимензионалните RNG игри, па оттука и раѓањето на казино игрите во живо во раните 2000-ти. 

Дали игрите во живо во казино го загрозуваат постоењето на RNG игри?

Во 2022 година, и двата стила на игра сè уште се многу популарни во светот најдобрите онлајн казина во живо. Но, кој стил на игра има предност пред другиот? Оваа статија одговара на ова прашање.

Погодност и кориснички интерфејс

Заедничкиот именител помеѓу онлајн казино игрите и казино игрите во живо е тоа што и двете се играат онлајн. Како таква, можете да уживате во вашата омилена игра во движење користејќи паметен телефон или таблет. Но, кога станува збор за поучноста на играта, на почетниците би требало да им биде подобро да играат RNG игри.

Играчите кои прв патуваат може да се чувствуваат исплашени и обземени од поставките на студиото во живо. Овие играчи мора да научат како да ставаат облози, да ги користат патоказите, да ставаат странични облози итн. Сепак, развивачите на игри во казино во живо како Evolution, Ezugi и Азија игри иновираат за да ги направат нивните интерфејси за игра попријателски. Уште подобро, професионалниот жив крупие ќе биде при рака да помогне. 

Социјално искуство

Некои играчи се колнат дека играат во нивните омилени копнени казина поради социјалната страна на нештата. Овие казина им дозволуваат да се мешаат со други играчи и дилери. Исто така, резултатите се откриени за сите да ги видат. Но, иако повеќето RNG игри нудат режими за повеќе играчи, тоа сè уште не е доволно за да ги убеди овие играчи.

Сајтовите за коцкање во живо, од друга страна, го нудат истото искуство како и копнените казина. Сепак, играчите уживаат во удобноста на своите домови. Дилерите ги цртаат картичките веднаш пред вас, додавајќи уште еден слој на транспарентност. Исто така, студиата за казино во живо доаѓаат со функцијата за разговор во живо за беспрекорна комуникација и табли на водачи за следење на претходните резултати. Што друго ви треба?

Лимити за обложување и субсидирам

Конечно, RNG игрите постигнуваат еден резултат во однос на игрите во казино во живо. Игрите напојувани со RNG можат да се пофалат со супер ниски граници за обложување во споредба со варијантите во живо од очигледни причини. Честопати, ќе најдете игри со карти RNG со ограничувања на облозите дури и до 0,20 кредити. Можете дури и да најдете слотови за денар ако копате подлабоко. 

Што се однесува до игрите во казино во живо, ставањето облог чини нешто повеќе од 1 долар. Уште полошо, казина во живо не нудат бесплатни демо верзии на нивните игри. Зошто? Овие казина инвестираат многу за да пренесуваат игри со HD квалитет од нивните најсовремени студија. Исто така, студиата во живо ги управуваат професионални дилери во живо и други вработени кои мора да бидат платени. И тоа може да дојде само од повисоките граници на облози. 

Разновидност на игри

Разновидноста на игри е уште една област каде што блескаат игрите базирани на RNG. Денес, речиси сите развивачи на игри имаат класични игри на маса во различни варијанти. Можете да играте RNG игри на маса како рулет, бакара, блек џек, покер и многу други на врвните онлајн казина во живо. И да, нема ни да завршите со чешлањето низ библиотеката со слотови.

Но, развивачите на игри како Evolution, SA Gaming, Asia Gaming, Ezugi и други работат напорно за да го променат овој факт. Може да најдете наслови на дилери во живо, вклучувајќи уникатни емисии за забавни игри како Cash or Crash, Monopoly Live, Deal или No Deal Live итн. Играчите можат дури и да играат VR игри во живо како Gonzo's Treasure Hunt by Evolution.

Исплати и џекпот

Кога станува збор за високи исплати и џекпот, онлајн слотови победуваат секој ден. Но, под претпоставка дека онлајн слотови не се бројат, во овој случај, насловот оди на варијанти во живо. Денес, повеќето варијанти на игри во живо доаѓаат со случајни множители за да ја зголемат вашата вкупна исплата. Добар пример е наградуваниот Lightning Roulette од Evolution, со максимална вредност на мултипликаторот 500x.

Што се однесува до џекпот, не е лесно да се најдат казино игри во живо со прогресивни џекпот. Но, како што беше кажано претходно, исплатите може да го променат животот во некои сценарија. Размислете за Mega Ball Live, на пример, кој има главна награда од 999.999:1. Сега тоа е многу повеќе од она што можете да го најдете на „просечните“ слот машини. 

Бонуси и промоции

Друга област каде RNG игрите блескаат се бонусите и промоциите. Во повеќето случаи, казината не нудат награди за нивните казино игри во живо. Наместо тоа, казината ги ограничуваат своите бонуси на автомати и, во некои случаи, игри на маса со RNG. 

Но, ова треба да биде јасен показател дека игрите во казино во живо се подобри. Игрите како покер и блек џек им дозволуваат на играчите да користат стратегии за обложување во казиното во живо. Покер играчите можат да одлучат кога да погодат, повикуваат, креваат итн. Од друга страна, искусните блек џек играчи можат да бројат карти и да ги зголемат шансите за победа. Затоа, заборавете на бонусите и наместо тоа играјте казино игри во живо.

Конечна пресуда

Ако сакате брза игра без тие застрашувачки распореди, подобро е да играте игри на маса со RNG. Но, тоа е само за тоа, бидејќи игрите во живо во казино нудат повеќе. Патем, немојте да ве привлекуваат бонусите за казино бидејќи куќата секогаш победува на слотови засновани на среќа. Биди паметен!

Најнови вести

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming
2023-05-22

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Новости

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €