Играјте во живо Крепс онлајн - најдобри казина во 2024

Craps е широко популарна игра која ги освои срцата на играчите ширум светот. На LiveCasinoRank, ние се гордееме што сме експерти во областа на онлајн казина во живо, вклучително и зарове. Нашиот тим на рецензенти прецизно истражува и проценува различни страници за да ви обезбеди точни и ажурирани информации. Па зошто да не ги истражите нашите рецензии, да се регистрирате на една од нашите препорачани сајтови и сами да ја доживеете возбудата на зарове во живо?

Играјте во живо Крепс онлајн - најдобри казина во 2024
Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Image

Како ги оценуваме и рангираме казина за зарове во живо

На LiveCasinoRank, нашиот тим на експерти сериозно ја презема одговорноста за оценување на живите зарове казина. Ние го разбираме тоа за играчите кои се ангажираат во казина во живо на интернет, довербата е најважна. Затоа следиме темелен процес на евалуација за да се осигураме дека препорачуваме само реномирани и сигурни платформи.

Безбедност

Безбедноста на нашите читатели е наш главен приоритет. Кога ги оценуваме казина во живо зарове, ги проценуваме нивните лиценци и усогласеност со регулативата. Ги разгледуваме и нивните безбедносни мерки, како што е технологијата за шифрирање SSL, за да ги заштитиме вашите лични и финансиски информации.

Корисничка платформа

Ние веруваме дека платформата која е прифатлива за корисниците го подобрува целокупното искуство со игри. Нашиот тим ја проценува навигацијата, распоредот и функционалноста на секоја веб-страница на казино Craps во живо или мобилна апликација. Бараме интуитивни интерфејси кои им олеснуваат на играчите да ги најдат омилените игри и да се движат низ различни делови без напор.

Методи на депозит и повлекување

Широк спектар на опции за безбеден депозит и повлекување е од клучно значење при изборот на казино во живо зарове. Нашите експерти ја испитуваат разновидноста на начини за плаќање достапни, вклучувајќи кредитни картички, е-паричници, банкарски трансфери и криптовалути. Ние, исто така, ги разгледуваме факторите како брзината на трансакцијата и сите поврзани такси.

Бонуси

Казината во живо зарове често нудат примамливи бонуси за привлекување нови играчи. Нашиот тим внимателно ги разгледува овие промотивни понуди за да ја одреди нивната вредност и правичност. Ги проценуваме бонусите за добредојде, програмите за лојалност, бонусите за повторно вчитување и другите промоции достапни на секоја локација на казино.

Портфолио на игри

Разновидноста и квалитетот на игрите понудени од казиното на Craps во живо се суштински аспекти што ги оценуваме. Нашите експерти проверуваат дали казиното обезбедува разновиден избор на варијанти на Craps со висококвалитетна графика и непречена игра. Дополнително, разгледуваме и други популарни табели игри со дилери во живо во случај да сакате да пробате нешто поинакво.

Следејќи го овој сеопфатен процес на евалуација, нашиот тим LiveCasinoRank гарантира дека можете да им верувате на нашите препораки кога станува збор за изборот на најдобрите казина Craps во живо.

Image

Правила за глупости на дилер во живо

Пред да започнете да играте, од суштинско значење е да се запознаете со правилата на играта. Еве чекор-по-чекор водич за тоа како да играте зарове во казино со дилер во живо:

Разберете ја целта: Целта на Craps е правилно да го предвиди исходот од тркалањето или серијата ролни од две коцки.

Ставете ги вашите облози: Пред секое коло, поставете ги вашите облози на различните опции за обложување достапни на табелата за зарове. Тие вклучуваат облози Pass Line, Don't Pass Line, Come и Don't Come.

Тркалање на коцки: Откако ќе се стават сите облози, дилерот во живо ќе фрли две коцки. Првата ролна се нарекува ролна „come-out“.

Излезете-Out Roll Резултати: Во зависност од резултатот од тркалата за излез:

 • Ако се исфрли 7 или 11, облозите за Pass Line победуваат.
 • Ако се исфрли 2, 3 или 12 (исто така познат како „срања“), облозите на Pass Line губат.
 • Ако било кој друг број (4, 5, 6, 8, 9 или 10) се тркала, тој број станува „точка“

Точка фаза: Во оваа фаза:

 • Дилерот во живо ќе го означи бројот на точката на табелата Craps.
 • За да ги добиете облозите на Pass Line во оваа фаза:
  1. Стрелецот мора да го исфрли истиот број од точката пред да исфрли 7.
  2. Ако се појави 7 пред повторно да се префрли бројот на поенот („седум надвор“), облозите на Pass Line губат.

Други опции за обложување: Освен облозите за Pass Line и Don't Pass Line споменати претходно:

 • Може да правите дополнителни облози како што се облози Дојди и не дојди откако ќе воспоставите поен.
 • Исто така, достапни се различни облози за предлог, како што се обложување на одредени броеви или комбинации.

Бонтон и совети: Кога играте зарове со дилер во живо, важно е да го следите правилниот бонтон:

 • Избегнувајте да ги допирате коцките кога не ви е редот да се фрлите.
 • Ставете ги вашите облози во доделената временска рамка.
 • Имајте почит кон дилерот во живо и другите играчи.

Со разбирање на овие правила, можете самоуверено да уживате во играњето зарове во онлајн казино во живо. Не заборавајте да управувате со вашиот субсидирам одговорно и да се забавувате додека ја играте оваа возбудлива игра на среќа!

Совети за зарове во живо преку Интернет и преглед на бонтон
Image

Како да го изберете најдоброто онлајн казино за зарове во живо

Кога станува збор за играње глупости во живо на интернет, изборот на вистинското казино е од клучно значење за пријатно и фер искуство со игри. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да го изберете најдоброто онлајн казино за зарове во живо:

 • Репутација: Побарајте угледно онлајн казино кое има солидно досие за обезбедување фер игри и сигурни исплати. Прочитајте рецензии од други играчи за да добиете идеја за нивните искуства со казиното.
 • Провајдер на софтвер: Проверете кој провајдер на софтвер ги напојува игрите со игра на зарове во онлајн казиното. Одлучете се за добро познати провајдери како Evolution Gaming или Playtech, бидејќи тие нудат висококвалитетен пренос и извонредна игра.
 • Разновидност на игри: Осигурете се дека онлајн казиното нуди добар избор на игри со зарове во живо со различни опции за обложување. Ова ќе ви овозможи да изберете игра која одговара на вашите преференции и буџет.
 • Квалитет на дилер во живо: Квалитетот на дилерите во живо може многу да влијае на вашето искуство со игри. Побарајте казина кои вработуваат професионални и пријателски расположени дилери кои добро комуницираат со играчите.
 • Кориснички интерфејс: корисничкиот интерфејс е од суштинско значење за беспрекорна игра. Уверете се дека веб-локацијата на онлајн казиното е лесна за навигација, а нивните табели за глупости во живо имаат јасна графика и интуитивни контроли.
 • Бонуси и промоции: Проверете дали онлајн казиното нуди некакви бонуси или промоции специјално приспособени за играчи во живо за зарове. Овие можат да го подобрат вашиот субсидирам и да обезбедат дополнителни можности за победа.

Земајќи ги предвид овие фактори, ќе можете да го изберете најдоброто онлајн казино за зарове во живо што ги задоволува вашите потреби, обезбедувајќи возбудливо и автентично искуство со игри од удобноста на вашиот дом.

Image

Видови зарове со живи дилери

Craps е популарна игра со коцки која се проби во форматот на дилерите во живо во онлајн казината. Верзијата во живо на глупости нуди извонредно и интерактивно искуство, овозможувајќи ви да играте заедно со другите играчи и да комуницирате со дилерот во живо.

Стандардна игра на зарове

Стандардните игра на зарове е најчестата верзија на играта што се наоѓа во живите казина. Ги следи традиционалните правила на глупости, каде играчите наизменично ги фрлаат коцките и се обложуваат на различни исходи. Дилерот во живо управува со играта, обезбедувајќи правичност и точност.

Високо ролери игра на зарове

За оние кои бараат поголеми возбудувања и поголеми влогови, глупостите со високи ролери се совршен избор. Оваа верзија е наменета за играчи кои уживаат да прават поголеми облози и потенцијално да добиваат значителни суми на пари. Ограничувањата за обложување обично се повисоки во игрите со висок ролери, привлекувајќи поискусни играчи и играчи кои преземаат ризик.

Поедноставени игра на зарове

Поедноставените зарове е варијација погодна за почетници која нуди поедноставен сет на правила во споредба со стандардните зарове. Ги елиминира некои од посложените опции за обложување, што им олеснува на новодојденците да разберат и да играат. Оваа верзија може да биде одлична појдовна точка за оние кои се нови за глупости или бараат помалку комплицирано искуство во игра.

Њујоршки глупости

Њујоршки глупости е уште една варијанта што најчесто се среќава во казина со дилери во живо. Се одликува со уникатни правила специфични за оваа верзија, додавајќи дополнителен слој на возбуда за искусни играчи кои бараат нешто различно од традиционалните глупости.

Како заклучок, кога играте глупости за дилерите во онлајн казината, имате пристап до различни типови кои се грижат за различни преференции и нивоа на вештини. Без разлика дали претпочитате стандардна игра или барате повисоки влогови или поедноставни правила, има еден вид глупости со дилер во живо што ќе одговараат на вашиот стил на игра.

Добрите и лошите страни на онлајн зарове во живо
Image

Зарове во живо Облози, шанси и RTP

Live Craps е динамична игра која нуди различни опции за обложување, секоја со свој сет на коефициенти, Врати се на играчот (RTP), и куќниот раб. Разбирањето на овие може да ја подобри вашата стратегија и целокупното уживање во играта. Подолу е табела која прикажува некои од вообичаените облози во живо зарове, обезбедувајќи увид во нивните коефициенти, приближниот RTP и работ на куќата:

Име на БетОбјаснување на BetШанситеПриближно RTPПриближен раб на куќата
Поминете линијаОбложувајте се дека стрелецот ќе го освои неговиот број на поени1:1~ 98,59%~1,41%
Не ја минувај линијатаОбложувајте се против стрелецот за да победите1:1~ 98,64%~1,36%
Come BetСлично на Pass Line, направена по утврдувањето на точката1:1~ 98,59%~1,41%
Не доаѓај, обложувај сеСлично на Не поминувај, направен откако ќе се утврди точката1:1~ 98,64%~1,36%
Облог на теренОбложување со едно обложување дека следниот завртен број ќе биде 2, 3, 4, 9, 10, 11 или 12ВарираВарира~2,78% - 5,56%
Ставете облозиОбложете се на одреден број што ќе се исфрли пред 7Се разликува по бројВарира~1,52% - 6,67%
ТешкиОбложувајте се дека тежок број (двојно) доаѓа пред 7 или лесен начинВарираВарира~ 9,09% - 11,11%
Облози за предлогВисоко ризични облози на одредени броеви или комбинацииВарираВарираДо 16,67%

Облозите за зарове во живо варираат од побезбедни опции како што се „Поминете линија“ и „Не поминувајте линија“, нудејќи повисоки RTP, до облози со висок ризик и високо наградни пропозиции со значителни рабови на куќата. Изборот на облог може драстично да влијае на исходот на играта, што го прави клучно за играчите целосно да ги разберат овие опции.

Онлајн Зарове во живо облози и исплати
Image

Бонуси достапни за играчите во казина во живо зарове

Кога станува збор за играње зарове во живо онлајн, ќе ви биде задоволство да знаете дека има неколку бонуси за казино во живо достапни исклучиво за игра на зарове играчи. Овие бонуси може да го подобрат вашето искуство со игри и потенцијално да ги зголемат вашите шанси за победа. Еве некои од бонусите што можете да ги очекувате:

 • Бонус за добредојде: Многу онлајн казина нудат дарежлив бонус за добредојде кога ќе се регистрирате и ќе го направите вашиот прв депозит. Овој бонус обично се совпаѓа со процент од вашиот првичен депозит, што ви дава дополнителни средства за играње.
 • Бонус за повторно вчитување: Некои казина нудат и бонуси за повторно вчитување, кои се слични на бонусите за добредојде, но се достапни за последователни депозити. Овие бонуси обезбедуваат дополнителни средства за одржување на возбудата дури и по вашиот првичен депозит.
 • Бонус за враќање на готовина: Бонус за враќање на готовина е популарна промоција која ви овозможува да добиете процент од вашите загуби назад како бонус. Овој тип на бонус обезбедува дополнителен слој на заштита со омекнување на ударот ако среќата не е на ваша страна.
 • Ексклузивни промоции: Внимавајте на ексклузивните промоции приспособени специјално за играчите на Craps во живо. Овие специјални понуди може да вклучуваат бесплатни облози, зголемени коефициенти или дури ВИП награди.

Важно е да се напомене дека повеќето бонуси доаѓаат со барања за обложување или играње. На пример, ако добиете бонус од 100 долари со услов за обложување 20 пати, ќе треба да обложите 2.000 долари пред да можете да ги повлечете сите добивки поврзани со бонусот. Секогаш внимателно читајте ги одредбите и условите за да ги разберете овие барања и сите други посебни услови поврзани со користењето на специфични начини на плаќање.

Бонус кодови
Image

Заклучок

Како заклучок, онлајн казина во живо Craps нудат возбудливо и извонредно искуство со коцкање. Со достапноста на дилерите во живо, играчите можат да уживаат во возбудата на вистинското казино од удобноста на нивните домови. Потенцијалот за победа во живо зарове е значаен, со различни опции за обложување што може да доведат до значителни исплати. Иако на почетокот може да изгледа сложено, разбирањето на правилата и стратегиите може да ги зголеми вашите шанси за успех. Не заборавајте да го проверите LiveCasinoRank за ажурирани рангирања, осигурувајќи дека ќе го изберете најдоброто казино Craps во живо за вашите потреби за игри. Истражете ја нашата веб-страница за детални прегледи на казина во живо на Craps и тргнете на вашето возбудливо патување за коцкање денес!

About the author
Isabelle Lacroix
Isabelle LacroixAreas of Expertise:
Игри
About

Од живописното срце на Квебек, Изабел Лакроа стои како светилник за сите работи поврзани со игрите во казино во живо. Со спој на елеганција и остри сознанија за играта, таа е доверливиот глас за играчите кои бараат автентично искуство во казиното од нивните екрани.

Send email
More posts by Isabelle Lacroix

Прикажи повеќе

Добрите и лошите страни на онлајн зарове во живо

Добрите и лошите страни на онлајн зарове во живо

За многу години, луѓето уживаа во играњето казино игра на зарове. Craps порано се играше само во физички казина, но од развојот на интернет коцкањето, играчите од целиот свет имаат пристап до ова во моментов. Craps online live е забавен начин да ја играте играта од удобноста на вашиот дом.

Онлајн Зарове во живо облози и исплати

Онлајн Зарове во живо облози и исплати

Онлајн игра на зарове во живо е забавна игра која добива на популарност меѓу играчите кои сакаат да уживаат во возбудата на казиното од удобноста на нивните домови. Играчите во оваа игра се обложуваат на исходот од фрлањето две коцки и ќе добијат многу ако нивните облози се успешни.

Онлајн игра на зарове против живи зарове дилер

Онлајн игра на зарове против живи зарове дилер

Craps е популарна казино игра која се игра со векови. Со подемот на технологијата, играта еволуираше за да вклучува онлајн и живи верзии за дилер. И играните зарове со живи дилери и онлајн играните нудат свои уникатни предности и недостатоци.

Совети за зарове во живо преку Интернет и преглед на бонтон

Совети за зарове во живо преку Интернет и преглед на бонтон

Популарната казино игра во која може да се ужива од удобноста на вашиот дом е онлајн игра во живо. Иако може да изгледа застрашувачки за новите играчи, со познавање на совети и бонтон, секој може да стане вешт и самоуверен играч.

Справување со живи зарове: Стратегии за игри за почетници

Справување со живи зарове: Стратегии за игри за почетници

Live Craps, игра полна со возбуда и исчекување, сега е возбудливо искуство во онлајн казина со дилери во живо. За почетниците, играта може да изгледа малку застрашувачка со брзото темпо и различните опции за обложување. Сепак, со правилен пристап, живите зарове не стануваат само пријатни, туку и одлична можност да се развијат вештини за стратешко играње. Оваа статија има за цел да ги демистифицира играните зарове за новодојденците, нудејќи директни стратегии кои го прават влегувањето во светот на онлајн зарове во живо и забавно и наградувачко. Без разлика дали фрлате коцки за прв пат или сакате да го усовршите вашиот пристап, овие совети ќе ве одведат на патот кон успехот.

Услови што треба да ги знаете пред да играте во формат на дилер во живо

Услови што треба да ги знаете пред да играте во формат на дилер во живо

Craps е една од најпријателските игри на онлајн казино во живо за играчи. Едноставно е да се игра, а облозите со парни пари им даваат на играчите речиси 50% шанса за победа. Но, обична заблуда е да се мисли дека можете да станете успешен играч на игра на игра на зарове без да ги разберете фразите и терминологиите во оваа игра на маса. Со оглед на тоа, оваа статија го разгледува поимникот на термини за игра на зарове и лингоси што треба да ги совладате пред да играте. Подгответе ја вашата тетратка!

Најнови вести

Совети за напредни играчи во живо зарове
2023-10-16

Совети за напредни играчи во живо зарове

Craps е повеќе од само фрлање на коцки - тоа е омилено кај толпата во онлајн казина во живо, што ја носи возбудата од подот на казиното на вашиот екран. За вас, искусниот играч, префинетоста на вашата игра со напредни совети е од витално значење за да останете на врвот на вашите ролни.

Вообичаени грешки направени од коцкари во живо зарове
2023-08-22

Вообичаени грешки направени од коцкари во живо зарове

Зарове во живо се појави како возбудлив камен-темелник во светот на онлајн казина во живо, воодушевувајќи ги играчите со својата динамична игра и разновидните опции за обложување. И покрај нејзината популарност, играта може да биде застрашувачка, особено за новодојденците. Тоа е игра каде разбирањето на нијансите и стратегиите може значително да влијае на вашиот успех и уживање. За жал, вообичаените грешки често ги попречуваат искуствата на играчите. Овој водич има за цел да фрли светлина врз овие грешки, помагајќи им на почетниците и на искусните играчи да го усовршат својот пристап кон живописните глупости во онлајн поставките.

Избор на најдобрата онлајн казино игра во живо за вас
2023-08-08

Избор на најдобрата онлајн казино игра во живо за вас

Со многу достапни игри со дилери во живо, процесот на избор на најдобрата може да биде огромен. Овој водич има за цел да ви помогне да се движите низ опциите и да пронајдете игра што одговара на вашите лични преференци и стил на играње. Ајде да нурнеме во повеќе детали врз основа на намерата што сакате да ја добиете од сесиите за игри.

Најпрофитабилните игри во живо онлајн казино
2023-08-02

Најпрофитабилните игри во живо онлајн казино

Казино игрите во живо нудат спој на возбуда и можност за сите играчи кои сакаат да ги максимизираат своите добивки. Овој водич ги истакнува најпрофитабилните игри достапни во казино во живо, нагласувајќи ги стратегиите што можат да му помогнат на секој играч, без оглед на нивото на вештина, да ги подобри своите шанси. Од разбирање на механиката на игри до техники на паметни обложувања, обезбедуваме суштински увиди кои можат да ви помогнат да се движите низ возбудливиот пејзаж на игрите во живо. Без разлика дали сте искусен коцкар или нов на масата, тука има драгоцено знаење за да ја подобрите вашата игра и потенцијално да го зголемите вашиот профит.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Може ли да играм зарове во живо дилер онлајн казина?

Да, дефинитивно може да играте игра на зарове во онлајн казина со дилер во живо. Многу реномирани онлајн казина нудат верзија на играта со дилер во живо, овозможувајќи ви да ја доживеете возбудата и социјалната интеракција од играњето зарове во вистинско казино од удобноста на вашиот дом.

Како функционира живиот дилер Craps?

Дилер во живо Craps работи со користење на технологија за видео стриминг за да ве поврзе со дилер од реален живот кој ја води играта во реално време. Ги ставате вашите облози користејќи интерфејс на вашиот екран, а дилерот ги фрла коцките на физичка маса. Резултатите се одредуваат со вистинското фрлање на коцки, обезбедувајќи фер игра.

Дали е безбедно да се игра во живо игра зарове онлајн?

Да. Овие казина користат напредна технологија за шифрирање за да ги заштитат вашите лични и финансиски информации. Дополнително, игрите со дилери во живо се ревидираат за правичност од трети лица организации за да се осигура дека сите играчи имаат еднакви шанси за победа.

Може ли да комуницирам со дилерот додека играм зарове во живо?

Апсолутно! Една од предностите на играњето на зарове со дилер во живо е тоа што можете да комуницирате со дилерот преку функција за разговор. Можете да поставувате прашања, да коментирате или едноставно да се вклучите во пријателски разговор. Ова додава дополнителен слој на уживање и автентичност на вашето искуство со игри.

Дали има некакви разлики помеѓу играњето редовни зарове и играњето зарове со дилер во живо?

Основните правила и игра на редовните игра на зарове и играните зарове во живо се во суштина исти. Сепак, може да има некои мали варијации во опциите за обложување или ограничувањата на табелата во зависност од конкретното онлајн казино што го избирате. Секогаш е добра идеја да се запознаете со какви било уникатни правила или карактеристики пред да ги ставите вашите облози.

Може ли бесплатно да ги пробам зарове со дилер во живо пред да играм со вистински пари?

За жал, повеќето онлајн казина не нудат бесплатна игра за игри со дилери во живо, вклучително и зарове. Тоа е затоа што трошоците за водење на овие игри со вистински дилери се повисоки отколку за редовните онлајн казино игри. Сепак, често можете да најдете демо верзии на обични зарове кои ви дозволуваат да ја вежбате и научите играта пред да играте со вистински пари.

Кои се предностите од играњето игра на игра со дилер во живо?

Играњето зарове со дилер во живо нуди неколку предности. Прво, тој обезбедува поизвонредно и пореално искуство за играње во споредба со обичните онлајн зарове. Второ, можете да комуницирате со дилерот и другите играчи, додавајќи социјален елемент во вашата игра. И на крај, играта Craps со дилер во живо обезбедува правични резултати бидејќи сè се случува во реално време користејќи физички коцки наместо да се потпирате на генератори на случаен број.