Најдобра Крепс Live Casino во 2023

Зарове во живо се една од највозбудливите казино игри наоколу. Напливот на адреналин што го добиваат играчите кога коцките се во воздух е како ниеден друг чувство. И сега, благодарение на онлајн казината, играчите можат да уживаат во живо зарове од удобноста на нивните домови. Оваа возбудлива игра ги спротивставува играчите против дилерот во трка за да се направи најдобрата можна рака. Првиот играч што навистина ќе го достигне победничкиот број (или, во некои случаи, најблиску до него) го добива садот. Со живи глупости, играчите комуницираат со другите и со дилерот, што создава извонредно искуство.

Најдобра Крепс Live Casino во 2023
Како да играте зарове во живо

Како да играте зарове во живо

Една од најпопуларните и највозбудливите игри околу казина во живо. Со играчи кои сега можат да уживаат во играта играјќи од удобноста на нивните домови.

Играњето глупости во живо онлајн е релативно едноставно. Играчите едноставно треба да пристапат до нивното избрано онлајн казино и да создадат сметка за вистински пари. Откако ќе се создаде сметката, тие можат да почнат да играат игри на зарове во живо бесплатно или за вистински пари.

Како да играте зарове во живо
Правилата на живи игра на зарове

Правилата на живи игра на зарове

Популарноста на игрите во живо е зголемена, затоа е фундаментално да се разберат правилата на игрите. Во живо глупости се играат со две коцки. Играчите ги ставаат своите облози непосредно пред почетокот на играта, а потоа наизменично се тркалаат или фрлаат коцки. Живиот дилер во Craps се тркала прво, почнувајќи со точка број од четири (или пет) на врвот на неговата рака, наречена „излез-аут“. Откако ќе ги фрли двете коцки за да ја утврди оваа точка, играчите можат да се обложуваат на линијата за додавање. Ако вкупно седум се истуркаат пред бројот на поени, тогаш играчите губат. Ако кој било друг завиткан број е оној на утврдениот број за излез, тогаш тој играч е на ред повторно да се тркала.

Кога играте глупости во живо, играчите треба да бидат свесни за правилата и да внимаваат што се случува на табелата. Играчите исто така треба да останат мирни во секое време. Дилерот на казино во живо ќе обезбеди помош секогаш кога е потребно.

Правилата на живи игра на зарове
Објаснети облози во живо зарове

Објаснети облози во живо зарове

Помине линија залог

Ова е најпопуларниот облог за игра на зарове во живо. Облозите се ставаат на линијата за додавање и ги плаќаат вистинските шанси за победа ако се пуштат седум или единаесет, но губат ако се работи за кој било друг број. Играчите можат да ставаат повеќе облози за глупости во живо за време на секоја трка додека не одлучат да ги земат своите добивки.

Не го положувајте облогот со линија

Овој облог за игра на зарове во живо плаќа вистински коефициенти ако се вртат два, три или дванаесет.

Come Bets

Играчите на игра на зарове во живо се обложуваат на бројот што ќе го воспостави со излегувањето. Облогот може да се стави во секое време и ќе се исплати ако бројот се префрли повторно пред седумка.

Не доаѓај, обложувај се

Ова е спротивно од облогот „Come“. Играчите го ставаат овој облог кога сакаат да избегнат фрлање одреден број.

Објаснети облози во живо зарове
Стратегија за зарове во живо на Интернет

Стратегија за зарове во живо на Интернет

Не може да се негира дека глупостите со дилерите во живо се игра на среќа и играчите не треба да гледаат толку многу на стратегиите кога ја играат играта. Сепак, постојат начини да помогнете да се намали работ на куќата.

 • Играње глупости во живо со минимални облози- Играњето на игри на глупости во живо со мали влогови ќе им помогне на играчите да ги задржат загубите на заливот ако ја немаат таа одлична трка што ја очекуваа.
 • Искористување на бонусите- Играчите исто така можат да ги искористат предностите на бонусите за казино во живо за да го зголемат својот субсидирам и да уживаат во повеќе игри со зарове во живо. Сепак, пред да прифатат какви било бонуси, тие треба да ги проверат одредбите и условите за бонусот за да се уверат дека се поволни.
 • Поставување буџет - Не постои стратегија за зарове во живо како таква, но би било добра идеја да се постават ограничувања и за износот на пари што се обложува за време на играњето во живо и за времето поминато во играње игри во казино во живо. Ова им помага на играчите да избегнат претерување со играњето казино во живо и гарантира дека ќе имаат добро време без да трошат премногу пари.
Стратегија за зарове во живо на Интернет
Дилер во живо Craps софтверски провајдери

Дилер во живо Craps софтверски провајдери

Постојат бројни провајдери на софтвер за игра на зарове во живо. Тоа е затоа што популарноста на играта продолжува да расте. Така, нема да биде изненадувачки да се види се повеќе и повеќе даватели на казино игри кои развиваат игри со игра на зарове во живо. Некои од најдобрите се наведени подолу.

 • Microgaming-Еден од пионерите во онлајн коцкањето, Microgaming, нуди робусна софтверска платформа за зарове во живо. Играчите можат да уживаат во реални акции со дилерите и другите играчи на табелите во реално време.
 • Playtech- Уште еден голем играч во просторот за игри во живо, Казино во живо на Playtech нудењето е за ништо. Фановите на зарове ќе ја ценат разновидноста на распоредот на масата и опциите за обложување, како и висококвалитетното видео и аудио.
 • Еволуција игри- Еден од најреномираните даватели на софтвер за игра на зарове во живо во индустријата е Еволуција игри. Нивната услуга во живо е исклучителна, а играчите ќе ја ценат нивната беспрекорна игра.
 • Новоматик- Novomatic е врвно име во онлајн и мобилни игри, што го прави нивниот софтвер за зарове во живо очигледен избор за многу играчи. Со одлична услуга за клиенти и привлечни распореди на табели, разбирливо е зошто платформите на Novomatic ги тераат играчите да се враќаат постојано.

Ова се само некои од најдобрите провајдери во бизнисот. За оние кои се нови во играта, проверувањето на сите нив и пронаоѓањето на оној кој одговара на нивниот стил на игра е одличен начин да започнете.

Дилер во живо Craps софтверски провајдери
Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на Craps

Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на Craps

Играчите на зарове уживаат во голем број различни опции за плаќање кога се упатуваат во казино во живо. Прочитајте за да дознаете повеќе за некои од најпопуларните опции за плаќање достапни за играчите на сегашниот пазар.

 • Maestro, Mastercard, Visa и други широко користени кредитни или дебитни картички
 • При-пејд банкарски картички со поставени лимити за трансакции, како Paysafecard
 • PayPal и други популарни платформи за дигитално плаќање
 • Некои криптовалути, а најшироко користен е Биткоинот - играчите исто така може да можат да вршат плаќања директно од крипто-паричник
 • Апликации за плаќање достапни на паметни телефони или таблет уреди, како ApplePay на iPhone и iPad
 • ecoPayz и други слични портали за плаќање
Најдобрите начини на плаќање во казина во живо на Craps
Во живо онлајн игра зарове бонус понуди

Во живо онлајн игра зарове бонус понуди

Кога играчите ќе се приклучат на игра на зарове во казино во живо, можеби ќе можат уживајте во некои бонуси по дискреција на казиното. Тие може да вклучуваат:

 • Бонуси за депозит за нови играчи - Казиното може да обезбеди процент од депозитот на новиот играч како бесплатен подарок, или тие може да понудат целосно да го усогласат депозитот.
 • Повратен бонус на клиентот - Играчите на „Крапс“ што се враќаат може да имаат корист и од бонуси, како што се бесплатни обиди, „бесплатни вртења“ на играта или бонус за враќање на готовина.
 • Бонуси за враќање на готовина по загубите - Играчите може да имаат шанса да добијат дел од своите пари назад со бонус за враќање на готовина по загубите од зарове.
 • Бесплатни обиди во Craps - Казината во живо може да им понудат на играчите бесплатни обиди за игри со Craps за да можат да ја искусат играта од прва рака.

Бонуси за игра на зарове - Што да се земе предвид

Има неколку точки што играчите треба да ги имаат на ум кога избираат бонуси за зарове во живо во казино.

 • Бонусите за добредојде обезбедуваат убав поттик, но долгорочните играчи треба да бараат бонуси за лојалност.
 • Дури и ако некој играч веќе пробал игра на зарове и уживал во тоа, дополнителните бесплатни обиди сепак можат да бидат корисни бонуси.
 • Некои бонуси може да бидат исклучени во врска со некои начини на плаќање.
Во живо онлајн игра зарове бонус понуди
Најдобри исплати за зарове

Најдобри исплати за зарове

Што треба да бараат играчите кога ќе измерат различни исплати за зарове во живо? Еве неколку работи што играчите треба да ги имаат на ум.

 • RTP казиното во живо го обезбедува
 • Работ на куќата преземена од казиното на игри со игра на зарове во живо
 • Шансите за зарове понудени од казиното во живо

Разбирање на RTP за игри со зарове во казино во живо

Има многу што треба да се земе предвид кога играчите им приоѓаат на игрите за игра на зарове во живо. Плаќањата за зарове и шансите за зарове се секако важни, но што е со RTP? Ова е нешто што играчите треба да го имаат на ум.

Кога играчот ќе добие игра на игра на зарове во онлајн казино во живо, тој не ги задржува сите свои добивки. Наместо тоа, тие ќе треба да платат дел од овие пари во куќата. На пример, играчот може да освои 100 УСД, но да добие само 98 УСД кога работ на куќата е отстранет од вкупниот број.

Значи, во горниот пример, RTP би бил 98%. RTP значи „враќање на играчот“ и покажува колку од добивките играчот може да задржи.

Што е добро ниво на RTP?

Како играчите знаат дали добиваат добра стапка на враќање на играчот на нивната игра за зарове во живо? Погледни.

 • Ако нивото на RTP е 98% или повеќе, ова може да се смета за висока стапка на поврат.
 • Сè што е под 98%, но над 95%, е средна стапка на поврат.
 • Ако RTP падне под 95%, ова се смета за ниска стапка.
Најдобри исплати за зарове
Игра на зарове куќа работ

Игра на зарове куќа работ

Играчите треба да останат свесни за куќниот раб во игрите со игра на зарове. Работ на куќата се однесува на процентот од добивките на играчот што казиното ќе ги задржи по успешен натпревар.

Работ на куќата генерално се изразува како процент. На пример, играчот може да освои 100 долари и да добие 97 долари. Казиното ќе ги земе преостанатите 3 долари како надомест, што ќе резултира со раб на куќата од 3%.

Како да ги забележите игрите во казино Craps со ниска предност

Што можат да направат играчите за да се уверат дека играат на најниската можна предност во казино во живо? Еве на што треба да внимавате.

 • Работ на игра на зарове под 2% е добра стапка за играчите.
 • Кога работ на куќата за зарове е помеѓу 2% и 5%, ова е средна стапка.
 • Работ на игра на зарове над 5% ќе се смета за висок.
Игра на зарове куќа работ
Земја и региони

Земја и региони

Казината во живо им го олеснија на играчите ширум светот да ги најдат игрите на зарове во живо на интернет. Сепак, ова не мора да значи целосна слобода. Гејмерите сè уште треба да земат предвид бројни фактори кога избираат игри за играње онлајн.

 • Дали играта Craps во живо е лиценцирана во нивната област? Различните прописи низ светот може да предизвикаат проблеми, па играчите мора да се погрижат нивната игра да биде поддржана во нивниот регион.
 • Дали играчите можат да го користат посакуваниот начин на плаќање? Може да има ограничувања на различни начини на плаќање на различни локации.
 • Дали играчите можат да пристапат поддршка во живо во нивниот регион? Играчите треба да бидат поддржани од казиното во живо кога играат и треба да проверат дали тоа се нуди во нивниот регион.
 • Може ли интернет-врската на играчот да одржи казино игри во живо? Недостатокот на униформност во глобалните брзини на интернет може да биде проблематичен, а играчите ќе треба да проверат дали нивната интернет конекција е доволно силна за да поддржува игри кога ќе се регистрираат.
Земја и региони
Играње зарове во живо со вистински пари

Играње зарове во живо со вистински пари

Убавината на живите глупости е што играчите можат да комуницираат со дилерите и другите. Тоа го прави искуството подружељубиво и забавно. Играчите може дури и да научат нешто или две за играта од нивните колеги коцкари. Но најдобриот дел е играњето во казина во живо со вистински пари. Сè што им е потребно на играчите е да ги задржат своите облози во рамките на нивната банка за да избегнат скршено срце.

Се разбира, играњето глупости во живо со вистински пари може да биде застрашувачко на почетокот. Така, пред да се стават какви било облози на масата, играчите мора да одвојат време и да се погрижат да знаат каква варијанта на игра сакаат да играат (подавање линија, не поминува линија, итн.).

Играјте наспроти сајтови за вистински пари?

Играчите на зарове може да се прашуваат дали има некаква разлика помеѓу казино-страниците во живо што прифаќаат вистински пари и оние што дозволуваат игра само бесплатно. Едноставниот одговор би бил да, бидејќи претходната категорија нуди подобри награди во однос на промоции и бонуси ако играчите имаат среќа да ги активираат додека играат глупости во живо со вистински пари.

Сепак, вреди да се напомене дека играчите сè уште можат да уживаат во сите придобивки од живите играни без да ризикуваат пари. Тоа е затоа што не постои обврска за обложување користејќи вистински готовина на повеќето сајтови; тие дозволуваат игра бесплатно.

Колку се добри играчите на сајтовите за вистински пари?

Ова е тешко прашање за одговор, но постои одредена реалност што никој не може да ја негира. Општо земено, сајтовите за казино во живо кои прифаќаат вистински пари имаат тенденција да имаат подобри играчи од оние што не прифаќаат. Тоа е затоа што казина во живо обично се поугледни и привлекуваат сериозни коцкари кои сакаат да играат глупости во живо. Играчите имаат тенденција да бидат повнимателни со вистинските пари бидејќи ги ставаат своите пари на линија. Ова обично резултира со подисциплинирана игра со помалку непромислено обложување.

Сепак, играчите треба да имаат на ум дека нема ништо како загарантирана победа, без разлика колку се добри во живи глупости. Понатаму, среќата игра значајна улога во коцкањето, и никој не знае дали ќе ја удри голема или ќе изгуби сè на еден облог.

Какви се купувањата за просечните игри со вистински пари?

Купувањата варираат од една до друга казино игра. На пример, купувањето за живи глупости со вистински пари обично е во опсег од 20 до 50 долари. Ова зависи од тоа колку играчот сака да се коцка. Сепак, повеќето играчи никогаш не би сакале да одат подалеку од 100 долари за нивниот прв натпревар, бидејќи тоа е многу пари ако изгубат.

Повеќето страници за зарове во живо имаат ограничувања за тоа колку може да се обложи по круг, иако ова може да биде проблем со некои коцкари кои се навикнати да играат казино игри каде небото е граница. Во секој случај, зарове во живо нуди возбудливо искуство во кое сите играчи можат да уживаат, без оглед на нивниот буџет и финансирање.

Играње зарове во живо со вистински пари
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу. Зависностите од коцкање може да биде тешко да се забележат, затоа Ве молиме погрижете се секогаш да се коцкате одговорно.

Одговорно коцкање

Најнови вести

Речник на зарове Услови што треба да ги знаете пред да играте
2022-11-22

Речник на зарове Услови што треба да ги знаете пред да играте

Craps е една од најпријателските игри на онлајн казино во живо за играчи. Едноставно е да се игра, а облозите со парни пари им даваат на играчите речиси 50% шанса за победа. Но, обична заблуда е да се мисли дека можете да станете успешен играч на игра на игра на зарове без да ги разберете фразите и терминологиите во оваа игра на маса. Со оглед на тоа, оваа статија го разгледува поимникот на термини за игра на зарове и лингоси што треба да ги совладате пред да играте. Подгответе ја вашата тетратка!

Како да играте зарове во живо и да победите
2022-06-06

Како да играте зарове во живо и да победите

Craps е навистина една од највозбудливите и најдинамичните казино игри во живо за играње во најдобрите казина во живо. Покрај блек џекот и можеби покерот, глупостите може да се пофалат со една од најниските предности на куќата. Покрај тоа, релативно е лесно да се игра, што значи дека глупостите ќе ве наградуваат почесто од повеќето игри во живо.

Споредување на коефициентите за денешните најдобри игри во казино во живо
2021-09-12

Споредување на коефициентите за денешните најдобри игри во казино во живо

Изборот на казино игра што ќе ги исполни вашите очекувања, како и нивото на стил и искуство е во основа клучот за успехот, особено ако зборуваме за онлајн казина. Сепак, штом ќе поминете низ рангот на најдобрите онлајн казино игри, станува прилично очигледно дека Craps, Baccarat и Blackjack се чини дека се најпопуларните опции меѓу играчите.

Досадни однесувања што не им се допаѓаат на дилерите во казино
2021-06-01

Досадни однесувања што не им се допаѓаат на дилерите во казино

Легендарната врска меѓу коцкарите и дилерите на казино е љубов-омраза. И покрај тоа што и двете страни имаат потреба една на друга, тие често си влегуваат во нерви. Често, играчите се првите кои се жалат поради неколку погрешни причини. Но, од друга страна, дилерите обично се полегални во нивните жалби. Значи, овој напис ќе ве научи како да се однесувате во казино со тоа што ќе разговарате за некои вообичаени однесувања што ги мразат онлајн дилерите во живо и дилерите на копно казино.

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Што е игра на зарове онлајн?

Онлајн игра на зарове е игра со зарове на интернет слична на игра на игра на зарове што се игра во копнените казина. Правилата на играта се многу блиски до оние на традиционалните глупости, со неколку мали разлики. Сепак, наместо да пешачат или да патуваат во казината, играчите на онлајн игра на зарове можат да уживаат во играта од удобноста на нивните домови преку компјутер или паметен телефон.

Дали глупостите е игра на среќа?

Како и повеќето казино игри, craps е игра на среќа, што значи дека многу се потпира на среќата. Сепак, играчите кои ги разбираат основите на играта и прават интелигентни облози имаат поголеми шанси за победа.

Каде е најпопуларниот зарове?

Craps е популарен практично насекаде каде што се игра, но Соединетите држави го сочинуваат најзначајниот пазар. Тоа е затоа што оваа земја го легализираше коцкањето на национално ниво. Европа не е заостаната, бидејќи многу земји овде го легализираа онлајн казиното.

Која е најпопуларната игра со игра на зарове на интернет?

Онлајн игра на зарове постојат во многу варијанти, но најпопуларните ги вклучуваат банкарски игра на зарове, глупости зарове, поедноставен игра на зарове, и Њујорк игра на зарове. Овие варијанти генерално се полесни за учење и играње од другите игри.

Зошто има толку многу различни верзии на игра на зарове понудени на интернет?

Играчите на онлајн игра на зарове имаат различни вкусови и преференции. Така, развивачите на игри нудат различни стилови за да ги задоволат нивните потреби. Освен тоа, различните верзии им овозможуваат на играчите да имаат различно искуство секогаш кога играат. Репродукцијата на единечна верзија на глупости одново и одново може да стане монотона.

Можете ли да играте глупости онлајн за вистински пари?

Многу онлајн казина нудат глупости за вистински пари. Но, играчите се советуваат да се запознаат со правилата и како функционираат облозите пред да играат за вистински пари. Најдобар начин да го направите ова е да ја играте играта бесплатно во демо-режим.