Справување со живи зарове: Стратегии за игри за почетници

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Live Craps, игра полна со возбуда и исчекување, сега е возбудливо искуство во онлајн казина со дилери во живо. За почетниците, играта може да изгледа малку застрашувачка со брзото темпо и различните опции за обложување. Сепак, со правилен пристап, живите зарове не стануваат само пријатни, туку и одлична можност да се развијат вештини за стратешко играње. Оваа статија има за цел да ги демистифицира играните зарове за новодојденците, нудејќи директни стратегии кои го прават влегувањето во светот на онлајн зарове во живо и забавно и наградувачко. Без разлика дали фрлате коцки за прв пат или сакате да го усовршите вашиот пристап, овие совети ќе ве одведат на патот кон успехот.

Справување со живи зарове: Стратегии за игри за почетници

Фаќање на основните правила на живи игра на зарове

Игра во живо зарове во онлајн казина ја носи возбудата на традиционалната маса за глупости на вашиот екран, комплетирана со дилер во живо. Разбирањето на основите е клучно:

 • Навивач за „Come-Out“: Ова е првата ролна во новата рунда за зарове. Ако стрелецот (лицето што ги фрла коцките) фрли 7 или 11, сите облози за „Поминување линија“ победуваат. Ако фрлат 2, 3 или 12, овие облози губат.
 • Точка фаза: Ако ролната за излегување е 4, 5, 6, 8, 9 или 10, тој број станува „точка“. Стрелецот потоа ги фрла коцките додека повторно не го фрли бројот на поени за победа, или 7, што резултира со загуба.
 • Улога на стрелецот: Во живо онлајн игра на зарове, улогата на стрелецот се ротира меѓу играчите, но можете да изберете да се обложувате без никогаш самите да ги фрлате коцките.

Разбирање на облози во живи игра на зарове

Различни облози во зарове нудат различни нивоа на сложеност и ризик:

 • Поминете облози: Направени пред излегувањето, ова се најфундаменталните облози во Зарове.
 • Не поминувајте облози во линија: Спротивно на облозите на Pass Line, добивка ако трката за излез е 2 или 3 и губење на 7 или 11.
 • Ајде облози: Слично на облозите на Pass Line, но направени откако ќе се утврди поенот.
 • Не доаѓај облози: Лајкнете облози Не поминувајте, но направени откако ќе се постави точката.
 • Коефициенти Облози: Ова се странични облози направени по исфрлање на бод, кои нудат вистински коефициенти и без предност на куќата.

Развивање на основни стратегии за обложување

Како почетник, започнувањето со поедноставни стратегии во живо зарове може да биде корисно:

 • Држете се до основните облози: Фокусирајте се на облозите Pass Line и Don't Pass Line, бидејќи тие имаат долен раб.
 • Управување со облози: Избегнувајте обложување на секоја ролна. Набљудувањето и селективно обложување може да биде поефективен пристап.
 • Бонтон на табела за учење: Дури и во онлајн амбиент, разбирањето и почитувањето на бонтонот на масата Craps е корисно за непречена игра.
 • Поставете ограничувања за загуби: Пред да играте, одлучете за ограничување на загубата за да го одржите вашето искуство со игри пријатно и во зоната на финансиска удобност.

Live Craps е динамична и возбудлива игра која може да биде подостапна за почетниците отколку што изгледа на почетокот. Со започнување со основните правила, разбирање на облозите и усвојување едноставни стратегии, можете да почнете да уживате и да учествувате во игрите на зарове во онлајн казино средина во живо со самодоверба и контрола.

Управување со субсидирам за зарове почетници

Ефективното управување со субсидирам е од клучно значење во живо зарове за да се обезбеди урамнотежено и пријатно искуство со играње:

 • Поставете буџет: Пред да започнете да играте, одлучете колку пари сте спремни да потрошите и држете се до тоа.
 • Обложувајте се во вашите граници: Избегнете го искушението да правите големи облози што би можеле брзо да го исцрпат вашиот субсидирам. Подобро е да се прават помали, податливи облози.
 • Избегнувајте бркање загуби: Ако сте во серија на губитници, одолејте се на нагонот да продолжите да обложувате во обид да ги вратите загубите.
 • Знајте кога да престанете: Поставете победничка цел и граница на губиток. Откако ќе го достигнете било кое, време е да се одморите.

Учење од дилери во живо и други играчи

На жив дилер и другите играчи можат да бидат вредни ресурси за учење и подобрување на вашата игра:

 • Гледајте го дилерот: Набљудувајте како дилерот во живо управува со играта. Нивните активности можат да понудат увид во динамиката на играта и времето на обложување.
 • Учете од другите: Обрнете внимание на другите играчи, особено на искусните. Забележете ги нивните обложувачки обрасци и стратегии.
 • Поставувајте прашања: Не двоумете се да ја користите функцијата за разговор за да му поставувате прашања на дилерот или на другите играчи за игра или стратегии.

Резиме

Навигацијата во живо зарове како почетник во онлајн казина со дилери во живо може да биде возбудливо и наградувачко искуство кога сте вооружени со вистинските стратегии. Клучот за успехот е да ги сфатите основните правила, да го разберете пејзажот за обложување и да користите основни, но ефективни стратегии за обложување. Подеднакво важно е практикувањето на здраво управување со банкроти, учењето од дилерите во живо и искусни играчи и избегнувањето на вообичаените стапици. Со прифаќање на овие основни пристапи, почетниците можат да ја подигнат нивната игра на игра на зарове во живо, претворајќи ја почетната несигурност во самодоверба и вештина на динамичните и возбудливи маси за зарове во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Кои се основните правила на зарове во живо онлајн за почетници?

Во живи онлајн зарове, играчите се обложуваат на исходот од фрлањето на коцки. Играта започнува со ролна за излегување; тркалање 7 или 11 победи, додека 2, 3 или 12 губи. Секој друг број ја поставува точката, која стрелецот има за цел повторно да ја исфрли пред 7 за победа.

Како треба почетниците да пристапат кон обложување во живо зарове?

Почетниците треба да започнат со основни облози како што се Pass Line и Don't Pass Line, бидејќи тие имаат долни рабови. Исто така, важно е да се обложувате во рамките на вашите граници и да избегнувате обложување на секоја трка.

Што е ефикасно управување со субсидирам во живи игра на зарове?

Ефективното управување со субсидирам вклучува одредување буџет, обложување во рамките на вашите граници, не бркање загуби и знаење кога да престанете, било по постигнување на поставената цел за победа или лимит за загуба.

Како почетниците можат да учат од дилери во живо и други играчи во игра на зарове?

Почетниците можат да учат од дилерите во живо со набљудување на управувањето со играта и поставување прашања. Гледањето искусни играчи може да обезбеди увид во обложувачките обрасци и стратегии.

Кои се вообичаените грешки што почетниците треба да ги избегнуваат во живо зарове?

Вообичаените грешки вклучуваат обложување на секоја ролна, занемарување на облози со коефициенти, слепо следење на системите за обложување и игнорирање на бонтон на масата. Свесноста за овие може да им помогне на почетниците да донесат поинформирани одлуки.

Добрите и лошите страни на онлајн зарове во живо

Добрите и лошите страни на онлајн зарове во живо

За многу години, луѓето уживаа во играњето казино игра на зарове. Craps порано се играше само во физички казина, но од развојот на интернет коцкањето, играчите од целиот свет имаат пристап до ова во моментов. Craps online live е забавен начин да ја играте играта од удобноста на вашиот дом.

Онлајн Зарове во живо облози и исплати

Онлајн Зарове во живо облози и исплати

Онлајн игра на зарове во живо е забавна игра која добива на популарност меѓу играчите кои сакаат да уживаат во возбудата на казиното од удобноста на нивните домови. Играчите во оваа игра се обложуваат на исходот од фрлањето две коцки и ќе добијат многу ако нивните облози се успешни. 

Онлајн игра на зарове против живи зарове дилер

Онлајн игра на зарове против живи зарове дилер

Craps е популарна казино игра која се игра со векови. Со подемот на технологијата, играта еволуираше за да вклучува онлајн и живи верзии за дилер. И играните зарове со живи дилери и онлајн играните нудат свои уникатни предности и недостатоци.

Совети за зарове во живо преку Интернет и преглед на бонтон

Совети за зарове во живо преку Интернет и преглед на бонтон

Популарната казино игра во која може да се ужива од удобноста на вашиот дом е онлајн игра во живо. Иако може да изгледа застрашувачки за новите играчи, со познавање на совети и бонтон, секој може да стане вешт и самоуверен играч. 

Услови што треба да ги знаете пред да играте во формат на дилер во живо

Услови што треба да ги знаете пред да играте во формат на дилер во живо

Craps е една од најпријателските игри на онлајн казино во живо за играчи. Едноставно е да се игра, а облозите со парни пари им даваат на играчите речиси 50% шанса за победа. Но, обична заблуда е да се мисли дека можете да станете успешен играч на игра на игра на зарове без да ги разберете фразите и терминологиите во оваа игра на маса. Со оглед на тоа, оваа статија го разгледува поимникот на термини за игра на зарове и лингоси што треба да ги совладате пред да играте. Подгответе ја вашата тетратка!